PDA

View Full Version : Учителите в днешно време



zeropero
02-12-2014, 12:42
Здравейте.
В днешно време рядко се срещат кадърни учители, имам предвид, че или са прекалено млади и не могат да си предадат материала или са пенсионери и предпенсионери, вече са тотално изкукуригали.
Ще ви дам пример с моята учителка по математика на нея и остават още няколко месеца до пенсиониране. Името й е Светийка Георгиева. От миналата година ми е тя по математика и от тогава ми се налага всеки ден сама в къщи да си разучавам урока, защото не мога да разбера абсолютно нищо в час дори подадохме целия клас жалба пловдивския инспекторат, и от там ни казаха, че срещу нея има подадени повече от 200 жалби и, че те нищо не можели да направят.

А учителката по музика е още по голямо перко. Името й е Диана Петкова. Тя е на около 30-35 години върви с някакви панталони от типа но чарлстона и с блузи от преди 10 години. Започва да ни предава урока и вика "Моцарт е роден в Австралия".


А пък тази по История е хубава жена, но проблемът е, че от началото на първия срок до момента е влезнала в час 3-4 пъти, защото все е болна и ние или караме свободен час или влиза някой учител прочита урока и ни оставя цял час да дремем. Името й е Елена Бургова.

Директорката също е много зле. Името й е Аделина Бамбалова. В нашето у-ще е най-голямото стрелбище в Пловдив, а тя вместо да го разработи и да го пусне в него се складират учебниците. Същата е работата с басейна той е празен и в него играем физическо.


Единствения кадърен учител е госпожата по БЕЛ, тя преподава страхотно, държи ни на ниво и е много земен човек говорим си с нея като сприятели. Името й е Дора Стаменова.




АКО И ПРИ ВАС ИМА ПОДОБНИ БИСЕРИ ПИШЕТЕ. НЕКА Б-Я ВИДИ КАКВИ ХОРА УЧАТ ДЕЦАТА Й.

DarkTemplar
02-12-2014, 12:46
Учителите са зле, учениците също. Нищо нелогично.

И само да попитам как на база на 14-те си години оценяваш професионалните умения и кадърността на учителите си? Дипломиран методист/педагог ли си, друго ли?

tori
02-12-2014, 14:12
„В днешно време“ :lol: Все едно си съществувала преди 35 години и знаеш от личен опит по на родителите си времето какво е било, след което сравняваш „днешните учители“ с тях. Смях.

anonymous895156
02-12-2014, 14:27
„В днешно време“ :lol: Все едно си съществувала преди 35 години и знаеш от личен опит по на родителите си времето какво е било, след което сравняваш „днешните учители“ с тях. Смях.

стига де, само на 14 е :oops:

EinGutesKind
02-12-2014, 15:01
Не може така да се обобщава "всички" - има хора и хора. Аз като учител досега винаги си предавам добре материала, децата го разбират, участват в часовете и нямам никакви проблеми. С други колеги не е така, вероятно заради това, че не са усвоили методиката на интерактивното преподаване.

mayaaa
02-12-2014, 15:02
Като чуя "днешно време", за почти каквото и да е, ми иде да се хвърля ат някъде. Хората са същите, простотиите също, няма такива разлики, каквито ги изкарвате... Както и да е.
Иначе, вси едно четох за моята г-жа по история (миналата година, тази нямам история). :D
Абе, като цяло не ми се занимава да пиша, ама ся съм й набрала на тая по АЕ. :D Като почнем от това, че не може да преподава, ако не сме съгласни с нещо на тестовете уж ни го обяснява, ние не го разбираме и тя почва да ни се кара... What? Супер малоумно същество като цяло е, логиките и цепят мрака просто. Очаква през цялото време (по 3-4 часа АЕ дневно) да сме като някакви зомбита и нищо друго да не правим. Не говорим за елементарна дисциплина, защото тогава и другите учители щяха да имат проблем с нас, а само на нея нещо й куца в класа.
Понеже аз не я оставям да си прави каквото си иска (Примерно в началото на годината си реши, че ще ни взима целите междучасия и на мен след 2-3 пъти ми кипна и си излязох. После като почна да ми се кара и казах, че няма право по правилник и млъкна.), та не ме харесва особено и се заяжда с мен. Например имаше един тест на който бая се издъних, защото го правихме в два дни и едната част беше 2 listening-а, но с 3 упражнения общо, а аз въобще не бях забелязала едното от тях :D, а другата част я правих отделно, защото отсъствах, а аз на шум нищо не мога да направя. И да, днес ми го върна с оценка 3,49 и реакцията ми просто беше wtf... Аз изобщо не исках да се занимавам с нея, но хората, които стоят около мен я питаха наистина ли така ще ми остави оценката и тя почна да обяснява, че толкова съм си заслужила и там някакви простотии. А на едно момче при нищо си и 47 оценка на друг тест му даде 3 стотни. Нда, изобщо няма предпочитания...
Също пише някаква дума на дъската и казва "в текста се използва във второто си значение което е еди какво си" и аз я питам "А първото какво е?". Тя почна да ми обяснява, че сега това не ми трябвало и буквално да ми се кара, че съм я питала. И има и още много подобни случаи... Това мога да кажа, че ми е най-ужасната и малоумна учителка до сега.

А бе, тема малко я използвах като отдушник, ама sorry. :cool: