PDA

View Full Version : бойно изкуство



Kamikazeto
02-12-2014, 21:04
здравейте,
пробвах търсачката ама нещо не станаха нещата. Няма значение, въпросът ми е: момче съм почти на 17 и искам да се запиша да тренирам нещо, ориентирал съм се към джудо но като цяло всичко което знам е от уикипедия и то не е много. Та търся нещо в което да има хватки, техника и като цяло да става за самозащита ха ха. Казвайте дали съм се насочил правилно, приемам всякакви предложения без карате, таекуондо.

Баща Ти
02-12-2014, 21:16
Джудото е много готино, но само ако намериш готин треньор.

iziskanmladej88
02-12-2014, 21:37
бразилиан жиу житсу, даже ако си то софия ще ти кажа къде да ходиш

Kamikazeto
02-13-2014, 09:39
от софия съм да, давайте предложения къде има добро жиу житсу или джудо. мерси предварително (bow)
edit: попрочетох и погледах клипчета, мисля си че джудото повече ми допада..

Illusion772
02-15-2014, 11:31
Кудо, ММА , Бразилско жиу житсу , Айкидо - Това са най-добрите приложни бойни стилове за които се сещам.

Баща Ти
02-15-2014, 13:38
Айкидото има 0% приложимост първите 5 години тренировки.
BJJ - има някаква приложимост, но зависи от ситуацията и колко си тренирал.
MMA - общо взето е комерсиален продукт, добрите зали в София са малко.
Кудо - съмнително е до колко може да се намери свястна школа в София.

Kamikazeto
02-15-2014, 15:00
имам чувството че всичко това ще се окаже напразно защото след четене отново се оказва че колената се натоварват супер много при джудото което е голяма пречка за мен, защото претърпях 2 операции на дясното коляно тая година... нищо, въпреки това мисля да пообиколя и да поразпитам дали наистина е така.. иначе ако ще е бойно изкуство почти на 100 съм решил да е джудо...

Баща Ти
02-16-2014, 09:19
Като имаш проблем с коляното...

Има си ред на физиотерапия, рехабилитация и после подходящи тренировки с добър треньор, които да ти помогнат. Ама всичките предпочитате да не се занимавате с това и после на 40 да не можете да вдигнете две торби, е така, заради коляното.

Illusion772
02-16-2014, 10:36
имам чувството че всичко това ще се окаже напразно защото след четене отново се оказва че колената се натоварват супер много при джудото което е голяма пречка за мен, защото претърпях 2 операции на дясното коляно тая година... нищо, въпреки това мисля да пообиколя и да поразпитам дали наистина е така.. иначе ако ще е бойно изкуство почти на 100 съм решил да е джудо...

Ами пич , мисля че трябва да си помислиш какво представлява джудото и защо си избрал точно него.
Мисля че си наясно че джудото включва техники за поваляне на противника и обезвреждането му на земята. Техниките в партер(земя) и боричкането наистина са тежки , и тук не включвам ключовете на краката - които при едно по-неопитно изпълнение могат да ти усучат крака/глезена и тн. Не знам с тези операции които имаш къде си тръгнал да се занимаваш изобщо със спорт които включва ключове на краката.
На мен преди години ми се получи подобна контузия , именно от такъв ключ и все още имам болки в коляното , ти с операция си тръгнал. Помисли си внимателно.
Успех !

AnarchyBoy
02-16-2014, 10:48
Като влязох в темата.. бях тръгнал да ти препоръчвам Муай Тай, но с тия колене няма да те биде..

anonymous708973
02-16-2014, 11:21
Има си ред на физиотерапия, рехабилитация и после подходящи тренировки с добър треньор, които да ти помогнат. Ама всичките предпочитате да не се занимавате с това и после на 40 да не можете да вдигнете две торби, е така, заради коляното.

+1000
Физиотерапията и рехабилитацията наистина са много важни, не ги подценявай.

Kamikazeto
02-16-2014, 17:56
Много тъпо се получи, имам чувството че като имам ентусиазъм все стават някви изцепки. имал съм рехабилитация при първата операция, нищо друго не са ми казвали докторите. Става въпрос за счупено коляно, 1 плака+ 6 винта, слагане и махане. Тъпото е че едно 70% от спортовете се свеждат до колена и сега май просто ше тръгна на фитнес ха ха. Да правя разни рехабилитации и физиотерапии, специални тренировки, вече е късно, мина половин година от последната операция. Ок хора, мерси за инфото, все пак ако някой ден имам време ще отида до някой клуб да поразпитам за джудото и дали има нещо подходящо за мен.

Баща Ти
02-16-2014, 18:10
Много тъпо се получи, имам чувството че като имам ентусиазъм все стават някви изцепки. имал съм рехабилитация при първата операция, нищо друго не са ми казвали докторите. Става въпрос за счупено коляно, 1 плака+ 6 винта, слагане и махане. Тъпото е че едно 70% от спортовете се свеждат до колена и сега май просто ше тръгна на фитнес ха ха. Да правя разни рехабилитации и физиотерапии, специални тренировки, вече е късно, мина половин година от последната операция. Ок хора, мерси за инфото, все пак ако някой ден имам време ще отида до някой клуб да поразпитам за джудото и дали има нещо подходящо за мен.

Много си зле...
То няма значение колко време е минало.
Всичките си мислите "имах травма, сега не трябва да товаря еди-какво-си". А трябва да е точно обратното, само че с определен ред и подход.

Kamikazeto
02-16-2014, 18:37
хаха... споко, говорил съм с опериращия доктор (който за разлика от цялостната ни представа за българските доктори ми се стори много свестен и разбиращ) какви натоварвания трябва и не трябва да поемам. Това което ме притеснява в джудото е че при хватките има въртеливо движение точно при коляното и една от най-често срещаните травми при джудото е именно при коляното и кръста. Тичам, скачам, пускам с колело на витоша, не бери грижа, правя си това което може, но някои неща май не стават. Има значение колко време е минало, сега мислиш ли че има смисъл да правя рехабилитация примерно ха ха?