PDA

View Full Version : Казармата, за и против.



yakuza_
02-13-2014, 14:01
^
Доста четох коментари из http://www.dnes.bg/obshtestvo/2014/02/13/da-se-vyrne-li-kazarmata-da-se-vyrne.215762,1

anonymous708973
02-13-2014, 14:02
Само да вметна: Като чуя вчерашна пикла да казва "то вече няма истински мъже, щото пикльовците не са ходили в казарма", много ме напушва на смях.

anonymous895156
02-13-2014, 14:06
Против наборната казарма съм, тя е издевателство над човешкия дух. Който иска, може да стане войник след завършване на училище. И пиклите да не дават много акъли, щото няма те (евентуално) да са затворени като животни 2 години в забравена от бога база с хомо атмосфера.

skornex
02-13-2014, 14:08
dimitar., то ти си за казарма

Fisherman
02-13-2014, 14:10
казармата звучи интересно,като изключим гаменското поведение

Fisherman
02-13-2014, 14:11
Против наборната казарма съм, тя е издевателство над човешкия дух. Който иска, може да стане войник след завършване на училище. И пиклите да не дават много акъли, щото няма те (евентуално) да са затворени като животни 2 години в забравена от бога база с хомо атмосфера.

но ти нямаш нищо против хомо атмосферата?

anonymous895156
02-13-2014, 14:13
но ти нямаш нищо против хомо атмосферата?

да нямаш нищо против нещо не значи да го харесваш

Mary_Jane_69
02-13-2014, 14:14
Точно снощи докато си лежах в леглото се запитах същото... Ама понеже не ми е било във времето и нямам пряк контакт със събитията, мога само да кажа "Против", обосновавайки се с това, че по-разумно би било да е въпрос на избор.

klimatronik
02-13-2014, 14:18
Прочетете тази статия.
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CC8QFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.peticiq.com%2Fnaborna_armiya&ei=5uH8UovDNsOqhQeVxoGADw&usg=AFQjCNHWEhs-lk0f8Cq2l1xoaEbsZFWPHw
Да, за казармата съм. Няма смисъл да обяснявам защо.

klimatronik
02-13-2014, 14:24
Казармата не е нужна толкова, за да ни учи на дисциплина, ами за да ни научи на основни военна култура, техники и тнт, което е от съществено важно при евентуален военен конфликт. Кой иначе ще те научи на елементарно боравене с АК-47 например?
Да, казармата малко или много учи и на основни мъжки качества. Всеки,който премине през трудност -става по-опитен и по-силен..

Fisherman
02-13-2014, 14:37
аахахахах ак-47 най-елементарния автомат,какво пълнитела не можеш да сложиш?

klimatronik
02-13-2014, 14:41
аахахахах ак-47 най-елементарния автомат,какво пълнитела не можеш да сложиш?

Повярвай ми.. Много хора не могат да го сложат, камо ли да го сглобят и да се научат да стрелят като бели хора, а не на посоки.. И това беше само една микроскопичен пример..

EinGutesKind
02-13-2014, 15:24
То там и най-големите мъжкари като са затворени цяла година само с мъже ... :lol: кви истории съм чувал, малии

Mary_Jane_69
02-13-2014, 15:29
Сподели Насинко

anonymous895156
02-13-2014, 15:34
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CC8QFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.peticiq.com%2Fnaborna_armiya&ei=5uH8UovDNsOqhQeVxoGADw&usg=AFQjCNHWEhs-lk0f8Cq2l1xoaEbsZFWPHw

Колко тъжно, 600 подписа за 1 година. Още 499 400 и ще свикате референдум.

Прочетох статията, написана е като за избиратели на Бареков и зрители на Слави Трифонов. България членува в НАТО, ООН, ЕС, Съвета на Европа, ОССЕ и т.н. и е повече от смешно дори да се предполага, че е възможно да има инвазия на наши съседки в територията на страната. Преди двеста години - да, но днес войните се водят не на бойното поле, а на международния пазар. Никой няма да изложи страната си на международна изолация заради някаква си България.

Това дали мога да държа калашников и да стрелям по месо е най-голямата тъпотия, която съм чувал. Не мога, и какво? Парите, които ще трябва да се влагат в казармата, е много по-добре да отидат за образование, отваряне на работни места или за жалки опити за справяне с демографската криза, гарантираща изчезването на българската нация до стотина години.

Не ме разбирайте погрешно, който иска да ходи в казарма, да отива. Но аз, както и другите на моята възраст, не принадлежим на тази държава, за да решава тя как да ни тормози и прави върли националисти и ксенофоби, а, грешка, "мъже".

Fisherman
02-13-2014, 15:37
митко ти освен на соната африка на кой принадлежиш?

anonymous895156
02-13-2014, 15:46
митко ти освен на соната африка на кой принадлежиш?

Не знам защо изобщо си правиш труда да пишеш, не си изказвал свястно мнение от месеци.

klimatronik
02-13-2014, 15:53
Мите, митее недей бъди толкова наивен Мите... Войни винаги са ставали и ще стават. Но ние вече нямаме армия и нищо.
Винаги се е започвало с икономическа криза.
Ти не принадлежиш на тази държава. Жалко е обаче,че и на другите държави не принадлежиш. Нито някой те иска, нито ще ти плаща. Но тъпия българин не го разбира това и скоро ще остане и без дом и без приют.

Fisherman
02-13-2014, 15:56
Не знам защо изобщо си правиш труда да пишеш, не си изказвал свястно мнение от месеци.

не ти просто нямаш рецептори за моите мнения,дете кавал

klimatronik
02-13-2014, 15:58
В Сирия защо е войната според вас? Всичко от пазарите тръгва...

anonymous895156
02-13-2014, 16:30
В Сирия защо е войната според вас? Всичко от пазарите тръгва...

всичко тръгва от империалистическите интереси на великите сили, с тях България никога няма да може да се справи

Mary_Jane_69
02-13-2014, 16:35
казарма=комунизъм

klimatronik
02-13-2014, 16:43
всичко тръгва от империалистическите интереси на великите сили, с тях България никога няма да може да се справи

империалистическите сили зависят от нас
Mary_Jane_69 Странно как толкова ,,демократични'' страни имат казарми и армия ..
Хайде и основното образование да го направим незадължително, защото е въпрос на личен избор..

Ivo.G
02-13-2014, 16:50
Аз съм Против защото това е излишно губене на време!!По добре е да отидеш в университет и после да започнеш да си живееш живота!!

Didko_Beats
02-13-2014, 16:51
Наистина трябва да го върнат , това до някаква степен учи хората на дисциплина и поведение... И може би тея мамини синчета и ревльовци да се научат на култура , там има строга дисциплина и едвали ще ги търпят ... За това по-младите са против. Личи си по поведението и маниерите кой е бил в казарма....

anonymous895156
02-13-2014, 16:54
империалистическите сили зависят от нас
Mary_Jane_69 Странно как толкова ,,демократични'' страни имат казарми и армия ..
Хайде и основното образование да го направим незадължително, защото е въпрос на личен избор..

докато си на 12, не можеш да решаваш дали да учиш или не, докато хората, които искаш да ходят в казарма, са пълнолетни

klimatronik
02-13-2014, 16:55
Аз съм Против защото това е излишно губене на време!!По добре е да отидеш в университет и после да започнеш да си живееш живота!!

Кое е губене на време? Да си обогатиш малко общата култура и да защитаваш държавата си? 6 месеца.. теоретично и практично обучение е задължително.. Ако се казармата се върне сега, тя няма да представлява това, което е било едно време, но все пак ще има прилики.

anonymous895156
02-13-2014, 16:56
Наистина трябва да го върнат , това до някаква степен учи хората на дисциплина и поведение... И може би тея мамини синчета и ревльовци да се научат на култура , там има строга дисциплина и едвали ще ги търпят ... За това по-младите са против. Личи си по поведението и маниерите кой е бил в казарма....

Да, когато видиш изкуфял 40-годишен симпатизант на атака, си личи, че е бил в казарма и е станал старшина

Mary_Jane_69
02-13-2014, 16:56
климатик,
не като управление, а като сходства
и двете са затворени, лишени от връзка със света, и всички аутсайдерски норми и канони на Светото "К"

klimatronik
02-13-2014, 16:59
докато си на 12, не можеш да решаваш дали да учиш или не, докато хората, които искаш да ходят в казарма, са пълнолетни

На 12 майка ти решава какво е ще правиш, а майка ти я пълнолетна. Освен това на 18 момче може да бъде същия пикльовец, а и в повечето случаи и тогава ни издържат родителите (висшето образование). Да, основния проблем за всички сега е че родителите нямат възможност да издържат децата си толкова дълго време..

anonymous895156
02-13-2014, 17:00
империалистическите сили зависят от нас

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

klimatronik
02-13-2014, 17:02
климатик,
не като управление, а като сходства
и двете са затворени, лишени от връзка със света, и всички аутсайдерски норми и канони на Светото "К"

добре , да се разпадаме

klimatronik
02-13-2014, 17:02
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

да мойто момче, от множеството

anonymous895156
02-13-2014, 17:03
На 12 майка ти решава какво е ще правиш, а майка ти я пълнолетна. Освен това на 18 момче може да бъде същия пикльовец, а и в повечето случаи и тогава ни издържат родителите (висшето образование). Да, основния проблем за всички сега е че родителите нямат възможност да издържат децата си толкова дълго време..

Не. На 18 си пълнолетен, носиш наказателна отговорност и ставаш пълноправен гражданин на Републиката. Никой не може да ти казва къде да ходиш, как да живееш и с какво да се занимаваш.

anonymous895156
02-13-2014, 17:04
да мойто момче, от множеството

колко сладко, вярваш в силата на множеството

Didko_Beats
02-13-2014, 17:07
Да, когато видиш изкуфял 40-годишен симпатизант на атака, си личи, че е бил в казарма и е станал старшина

Щом е станал старшина , значи е имало защо ... а това за Атака са пълни простотии...

EinGutesKind
02-13-2014, 17:09
Мите, не се притеснявай. Ако я върнат, ще записваш да учиш докато се откажат да те викат :cool:

klimatronik
02-13-2014, 17:15
Не. На 18 си пълнолетен, носиш наказателна отговорност и ставаш пълноправен гражданин на Републиката. Никой не може да ти казва къде да ходиш, как да живееш и с какво да се занимаваш.

продължавай в същия дух, нека за всички цигани да има демокрация , права и свободи :) НА 18 години ставаш една мишка, ми оп и утре може конституцията да го направи 19, или 20, а казармата да е на 17 и дечицата да пляскат с две ръце доволни колко сме върховни.

klimatronik
02-13-2014, 17:18
колко сладко, вярваш в силата на множеството

Да, едното множество е зависимо от другото множество..

Fisherman
02-13-2014, 17:49
само педераст може да е против казармата

ohluv
02-13-2014, 17:51
Кой луд ще ни даде да стреляме :D

MaLyKoLiU
02-13-2014, 17:57
Абсолютно съм за! :)
Даже съм се замислял дали да не се запиша във военноморското във Варна за военен, но като им видях изискванията, нямам никакъв шанс... :D

haritov
02-13-2014, 18:00
Кой луд ще ни даде да стреляме :D

ще ви дадът и още как

но ако мислите че ще учите само как да стреляте се лъжете ще копате яко дупки

сега войната няма нищо общо с оръжията за близък бой просто натискаш копче и това е

но за това копче ще ви трябват години обучение

за 6 месеца ще се научите да копате с лопатата там където трябва и нетрябва

просто не ставате за друго освен за лопата а тя е много добро оръжие

yakuza_
02-13-2014, 18:06
Да, като слушам баща ми, скъсали са се да стрелят, по 10 патрона макс, за цялата служба :lol:
Ако се надявате една казарма да ви направи мъже, да ви научи на дисциплина, значи имате сериозни проблеми, че не сте го научили до сега. :lol:

EinGutesKind
02-13-2014, 18:07
Абсолютно съм за! :)
Даже съм се замислял дали да не се запиша във военноморското във Варна за военен, но като им видях изискванията, нямам никакъв шанс... :D

Запиши се, ама ще си загубиш аналната девственост :cool:

haritov
02-13-2014, 18:08
Да, като слушам баща ми, скъсали са се да стрелят, по 10 патрона макс, за цялата служба :lol:
Ако се надявате една казарма да ви направи мъже, да ви научи на дисциплина, значи имате сериозни проблеми, че не сте го научили до сега. :lol:

ще ги научи да мият обувки и да ядът бързо

klimatronik
02-13-2014, 18:17
моят баща пък е стрелял много повече и с базуки.. :Д рпг едни се записват в танкова бригата, други в комуникационни центрове, трети във военно морския флот и се учи бая
А кой е миел обувките ли? Ами младшите, тея новите, на които им се предоставя тази чест от по-възрастните в ерархията

haritov
02-13-2014, 18:21
моят баща пък е стрелял много повече и с базуки.. :Д рпг едни се записват в танкова бригата, други в комуникационни центрове, трети във военно морския флот и се учи бая
А кой е миел обувките ли? Ами младшите, тея новите, на които им се предоставя тази чест от по-възрастните в ерархията

говориш за времето на баща ти не го забравяй

klimatronik
02-13-2014, 18:25
еми така е, но все от някъде трябва да се започне, не може да имаме 20 хилядна платена армия, която дори не може да се организира и да осъществи военен преврат на нещастниците..

anonymous895156
02-13-2014, 18:26
еми така е, но все от някъде трябва да се започне, не може да имам 20 хилядна платена армия, която дори не може да се организира и да осъществи военен преврат на нещастниците..

съжалявам, но си много наивен

klimatronik
02-13-2014, 18:28
съжалявам, но си много наивен
слушам кристално дете

anonymous895156
02-13-2014, 18:41
слушам кристално дете

Наричай ме както искаш, ти си този с утопичните идеи за болшевишка революция.

klimatronik
02-13-2014, 18:45
имаш кристално вдъхновени идеи, на кристално старче ;д опс - дите

haritov
02-13-2014, 18:46
работата на военните не е да правят преврат

anonymous708973
02-13-2014, 18:48
Кое е губене на време? Да си обогатиш малко общата култура и да защитаваш държавата си? 6 месеца.. теоретично и практично обучение е задължително.. Ако се казармата се върне сега, тя няма да представлява това, което е било едно време, но все пак ще има прилики.

Винаги обичам да питам - ТИ конкретно какво правиш, за да защитиш тезата си с дела? Странно защо хората толкова бягат от въпроса... Като си толкова отявлен защитник, защо не си в казарма, защо не стана военен? Много приказки, малко дела.
Казано по нашенски, въздух под налягане.

Имам познат, който вярва пламенно в същите идеи, затова е военен вече няколко години.

klimatronik
02-13-2014, 18:51
работата на военните не е да правят преврат
ако имахме президент на място, който е главнокомандващ на въоражените сили можеше и да го направят.. имах в предвид, че това е смешна цифра и на всичко отгоре в голяма степен платена с връзкарски позиции подчинени на фалшиви идеали

anonymous895156
02-13-2014, 18:52
Винаги обичам да питам - ТИ конкретно какво правиш, за да защитиш тезата си с дела? Странно защо хората толкова бягат от въпроса... Като си толкова отявлен защитник, защо не си в казарма, защо не стана военен? Много приказки, малко дела.
Казано по нашенски, въздух под налягане.

Имам познат, който вярва пламенно в същите идеи, затова е военен вече няколко години.

Как си сладка :oops:

klimatronik
02-13-2014, 18:54
Винаги обичам да питам - ТИ конкретно какво правиш, за да защитиш тезата си с дела? Странно защо хората толкова бягат от въпроса... Като си толкова отявлен защитник, защо не си в казарма, защо не стана военен? Много приказки, малко дела.
Казано по нашенски, въздух под налягане.

Имам познат, който вярва пламенно в същите идеи, затова е военен вече няколко години.
о, значи, че като подкрепям идеята за казармата, защото мисля,че така е правилно и се изразявам във форума трябва да ставам пламенен войник, заменяйки си всичките планове.. Добре како. страшна си :)
ще знам,че ми е забранено да водя дискусии и да мълча

SonataArctica
02-13-2014, 18:56
Твърдо против. Въпреки, че съм прескочил "трапа", никога не бих могъл да допусна, някой, който е по-глупав от мен, да ми раздава заповеди. Ако бях ходил в казарма съм сигурен, че доста вечери съм щял да прекарам в ареста. Казармата води до затъпяване на мъжете. Дисциплина трудно ще научиш някой, който вече е на по 18-19 години. Дисциплината е нещо, което родителите е трябвало да научат момъка.

haritov
02-13-2014, 18:56
ако имахме президент на място, който е главнокомандващ на въоражените сили можеше и да го направят.. имах в предвид, че това е смешна цифра и на всичко отгоре в голяма степен платена с връзкарски позиции подчинени на фалшиви идеали

главнкомандващ не значи нищо

anonymous895156
02-13-2014, 19:04
о, значи, че като подкрепям идеята за казармата, защото мисля,че така е правилно и се изразявам във форума трябва да ставам пламенен войник, заменяйки си всичките планове.. Добре како. страшна си :)
ще знам,че ми е забранено да водя дискусии и да мълча


Не. Щом смяташ, че ВСЕКИ българин трябва да мине през военна служба и да защитава родината си, направи го ти. Вече си завършил училище и си пълнолетен, чакаме да дадеш личен пример и да станеш войник.
Защото и моите думи срещу яденето на месо и експлоатирането на животни щяха да увисват във въздуха, ако не бях вегетарианец.

EinGutesKind
02-13-2014, 19:09
Твърдо против. Въпреки, че съм прескочил "трапа", никога не бих могъл да допусна, някой, който е по-глупав от мен, да ми раздава заповеди. Ако бях ходил в казарма съм сигурен, че доста вечери съм щял да прекарам в ареста. Казармата води до затъпяване на мъжете. Дисциплина трудно ще научиш някой, който вече е на по 18-19 години. Дисциплината е нещо, което родителите е трябвало да научат момъка.
Точно! С тия приказки, че така се изграждат и бла бла само се успокояват клетниците, дето не са прескочили трапа :D

haritov
02-13-2014, 19:12
Твърдо против. Въпреки, че съм прескочил "трапа", никога не бих могъл да допусна, някой, който е по-глупав от мен, да ми раздава заповеди. Ако бях ходил в казарма съм сигурен, че доста вечери съм щял да прекарам в ареста. Казармата води до затъпяване на мъжете. Дисциплина трудно ще научиш някой, който вече е на по 18-19 години. Дисциплината е нещо, което родителите е трябвало да научат момъка.
ти като си много умен що не издаваш заповеди?

anonymous895156
02-13-2014, 19:13
ти като си много умен що не издаваш заповеди?

В това няма никакъв смисъл, защо отклоняваш темата?

SonataArctica
02-13-2014, 19:16
ти като си много умен що не издаваш заповеди?
Защо пък трябва аз да давам заповеди? Нито обичам да ме командват, нито аз да го правя.

an7raks
02-13-2014, 19:17
Твърдо ЗА съм!

an7raks
02-13-2014, 19:21
Твърдо против. Въпреки, че съм прескочил "трапа", никога не бих могъл да допусна, някой, който е по-глупав от мен, да ми раздава заповеди. Ако бях ходил в казарма съм сигурен, че доста вечери съм щял да прекарам в ареста. Казармата води до затъпяване на мъжете. Дисциплина трудно ще научиш някой, който вече е на по 18-19 години. Дисциплината е нещо, което родителите е трябвало да научат момъка.
Нали се сещаш, че ареста в казармата не е просто затворническа килия... :lol:

haritov
02-13-2014, 19:21
Защо пък трябва аз да давам заповеди? Нито обичам да ме командват, нито аз да го правя.

тва да не ти е любовна среща?

klimatronik
02-13-2014, 19:22
В това няма никакъв смисъл, защо отклоняваш темата?

и в кое няма? Като е умен и разбира от всичко той ще стане генерал..
айде и с него съм съгласен, случват се изцепки

NeutralMilkHotel
02-13-2014, 19:24
Аз лично съм "за". Нямам нищо против да важи и за жените.

haritov
02-13-2014, 19:25
В това няма никакъв смисъл, защо отклоняваш темата?

знаеш ли защо отбранителната граната има 20 пъти по-голям обсег от нападателната?

anonymous895156
02-13-2014, 19:25
и в кое няма? Като е умен и разбира от всичко той ще стане генерал..
айде и с него съм съгласен, случват се изцепки


Не. Щом смяташ, че ВСЕКИ българин трябва да мине през военна служба и да защитава родината си, направи го ти. Вече си завършил училище и си пълнолетен, чакаме да дадеш личен пример и да станеш войник.
Защото и моите думи срещу яденето на месо и експлоатирането на животни щяха да увисват във въздуха, ако не бях вегетарианец.

тва щи го цитирам докато не ми отговориш

anonymous895156
02-13-2014, 19:25
знаеш ли защо отбранителната граната има 20 пъти по-голям обсег от нападателната?

гранатите са олд фешънд

klimatronik
02-13-2014, 19:25
Не. Щом смяташ, че ВСЕКИ българин трябва да мине през военна служба и да защитава родината си, направи го ти. Вече си завършил училище и си пълнолетен, чакаме да дадеш личен пример и да станеш войник.
Защото и моите думи срещу яденето на месо и експлоатирането на животни щяха да увисват във въздуха, ако не бях вегетарианец.
няма нищо общо..
ако се въведе с удоволствие ще отида, защото ще е масово.
Твоето вегетарианство и сега не е оправдано с нищо кой знае какво. нито са спрели да избиват животните заради теб, нито са намалели.
заради мен няма да направят нов закон

haritov
02-13-2014, 19:28
гранатите са олд фешънд

за това трябва да си умен

защото едно е да имаш оръжие друго е приложението миу и трето в управлението на този който го използва

haritov
02-13-2014, 19:29
няма нищо общо..
ако се въведе с удоволствие ще отида, защото ще е масово.
Твоето вегетарианство и сега не е оправдано с нищо кой знае какво. нито са спрели да избиват животните заради теб, нито са намалели.

като те оставят гладен ще ядеш месо като луд

yakuza_
02-13-2014, 19:29
Това да казваш, че казармата ще те научи на дисциплина е като да признаеш, че вашите са се провалили като родители. На 18-19 години ти трябва да си вече с изграден характер, навици.

klimatronik
02-13-2014, 19:31
като те оставят гладен ще ядеш месо като луд

естествено

NeutralMilkHotel
02-13-2014, 19:32
Димитре, нали знаеш, че ако климатроник реши сега да се запише ще трябва да е минимум...Колко...4 или 6 години бяха, вместо 2. Разликата е огромна. :)
И все пак, ако действително иска кариера в армията, но не се записва...Не знам. Говори лошо.

klimatronik
02-13-2014, 19:34
Това да казваш, че казармата ще те научи на дисциплина е като да признаеш, че вашите са се провалили като родители. На 18-19 години ти трябва да си вече с изграден характер, навици.

прочети първите ми коментари.. един дисциплиниран човек няма на какво повече да го учат ОСВЕН на военно дело, което е важно да се знае и прилага в държавата.

anonymous895156
02-13-2014, 19:34
няма нищо общо..

КОЕ няма нищо общо? Личният пример ли? Смяташ, че той е маловажен, така ли?


ако се въведе с удоволствие ще отида, защото ще е масово.

Ааа, ясно. Искаш 35 000 твои връстници да бъдат изпратени в казарма насила само за да е масово и ти да имаш желание да ходиш. Правилно, овцата се движи със стадото.


Твоето вегетарианство и сега не е оправдано с нищо кой знае какво. нито са спрели да избиват животните заради теб, нито са намалели.

Аз станах вегетарианец, за да покажа на хората около мен, а и на себе си, че има и друг начин на живот и отношение към животните. Ако някой ден ти възприемеш моите идеи, първо ще изчакаш да прокарат закон за забрана на месоядството и чак тогава ще спреш да ядеш месо. Това правиш в момента.

anonymous895156
02-13-2014, 19:37
като те оставят гладен ще ядеш месо като луд

същото мога да кажа за теб и за месото на родителите ти

NeutralMilkHotel
02-13-2014, 19:39
Е, това са глупости...Аз съм вегетарианка от години...Смятай баба ми, някой съученик или който е да са станали вегетарианци заради мен. Хахаха. Това да си вегетарианец за другите или за да докажеш нещо е булшит.

haritov
02-13-2014, 19:40
КОЕ няма нищо общо? Личният пример ли? Смяташ, че той е маловажен, така ли?



Ааа, ясно. Искаш 35 000 твои връстници да бъдат изпратени в казарма насила само за да е масово и ти да имаш желание да ходиш. Правилно, овцата се движи със стадото.



Аз станах вегетарианец, за да покажа на хората около мен, а и на себе си, че има и друг начин на живот и отношение към животните. Ако някой ден ти възприемеш моите идеи, първо ще изчакаш да прокарат закон за забрана на месоядството и чак тогава ще спреш да ядеш месо. Това правиш в момента.

нали се сещаш че ако стане пожар наводнение или земетръс и нещо от тоя род армията ще ти спасява задника

а ти може да си първия умрял понеже не знаеш какво да правиш заради твоите възгледи за стадото




няма война малкия има ли война няма да има топъл креват обувки дрехи храна ще има смърт и миризма на лайна от твоите гащи защото не знаеш дори как да заредиш оръжието

klimatronik
02-13-2014, 19:41
КОЕ няма нищо общо? Личният пример ли? Смяташ, че той е маловажен, така ли?



Ааа, ясно. Искаш 35 000 твои връстници да бъдат изпратени в казарма насила само за да е масово и ти да имаш желание да ходиш. Правилно, овцата се движи със стадото.



Аз станах вегетарианец, за да покажа на хората около мен, а и на себе си, че има и друг начин на живот и отношение към животните. Ако някой ден ти възприемеш моите идеи, първо ще изчакаш да прокарат закон за забрана на месоядството и чак тогава ще спреш да ядеш месо. Това правиш в момента.

колкото ти ще последваш и ще влезеш в казармата, заради мен, толкова и аз ще стана вегетарианец.
и твоя избор за консумация на месо няма нищо общо с отдаването на животът ти като войни. малко помисли

klimatronik
02-13-2014, 19:42
КОЕ няма нищо общо? Личният пример ли? Смяташ, че той е маловажен, така ли?



Ааа, ясно. Искаш 35 000 твои връстници да бъдат изпратени в казарма насила само за да е масово и ти да имаш желание да ходиш. Правилно, овцата се движи със стадото.



Аз станах вегетарианец, за да покажа на хората около мен, а и на себе си, че има и друг начин на живот и отношение към животните. Ако някой ден ти възприемеш моите идеи, първо ще изчакаш да прокарат закон за забрана на месоядството и чак тогава ще спреш да ядеш месо. Това правиш в момента.

колкото ти ще последваш и ще влезеш в казармата, заради мен, толкова и аз ще стана вегетарианец.
и твоя избор за консумация на месо няма нищо общо с отдаването на животът ти като войни. малко помисли

anonymous895156
02-13-2014, 19:42
Димитре, нали знаеш, че ако климатроник реши сега да се запише ще трябва да е минимум...Колко...4 или 6 години бяха, вместо 2. Разликата е огромна. :)

Защо да е огромна? Той иска да принуди 35 000 души годишно да дават години от живота си за България. Тва, че се хващате за разни цифрички, говори за неготовността ви да защитите дори собствената си теза, колкото и елементарна и наивна да е.

anonymous895156
02-13-2014, 19:45
Е, това са глупости...Аз съм вегетарианка от години...Смятай баба ми, някой съученик или който е да са станали вегетарианци заради мен. Хахаха. Това да си вегетарианец за другите или за да докажеш нещо е булшит.

Да си видяла написано "...за да накарам другите да спрат да ядат месо?"


Това да си вегетарианец за другите или за да докажеш нещо е булшит.

Защо?

anonymous908491
02-13-2014, 19:47
Тъжно, събрали се няколко нежни дечица и почват да обсъждат.
6 месеца казарма само би подобрила нещата, сега няма тийн, който да има нещо в тиквата, само 12 часа работа ще ги оправи.

an7raks
02-13-2014, 19:48
Защо да е огромна? Той иска да принуди 35 000 души годишно да дават години от живота си за България. Тва, че се хващате за разни цифрички, говори за неготовността ви да защитите дори собствената си теза, колкото и елементарна и наивна да е.

Така е, за какво да даваш 2 години от великият ти живот на кристално леке за страната си... Те за това ще се навеждаме ту на американци, ту на руснаци, докато не ни изпадат червата...

DieselBlood
02-13-2014, 19:48
Твърдо против! Абсолютно губене на време. То казармата не те прави мъж. Който иска да е мъж, може да се научи. Който е тъп, ще си остане тъп за цял живот, пък ако иска и 100 казарми да изкара.

LadyDi
02-13-2014, 19:49
ахахахахахаххаха

верно ли спорите за тва?
колко от вас са ходили в казарма?

haritov
02-13-2014, 19:49
Така е, за какво да даваш 2 години от великият ти живот на кристално леке за страната си... Те за това ще се навеждаме ту на американци, ту на руснаци, докато не ни изпадат червата...

България това е той аз ти и всеки друг в тая държава но той няма как да го разбере

Mary_Jane_69
02-13-2014, 19:49
империалистическите сили зависят от нас
Mary_Jane_69 Странно как толкова ,,демократични'' страни имат казарми и армия ..
Хайде и основното образование да го направим незадължително, защото е въпрос на личен избор..

То пак е, уличния живот си е уличен, както виждаш и сега е що-годе въпрос на избор, поне там където наистина липсата е ясна.
Много тъпо ми праиш контра, не става, защото основното образование няма пряк контакт с някаква си казарма, в която се прави? Какво? Обучават те за армия ли? Да не сме във война, че да е задължителна.
Едно напълно нормално дело е да взимаш сам решения, дефакто дали да ходиш на училище, дали искаш в казарма, всеки си знае най-добре за себе си.
Не желая да имам син, който е задължен да ходи на нещо толкова не-хуманно, щото за мен е именно тва.
Е първо ще си избира сам, но да е задължен от държавата, не мисля.


Да и да допълня, както казаха колегите по-горе
едната казарма не може да те научи на дисциплина и отговорност, ако ти си си я нямал във възпитанието и в главицата до преди стъпването в нея.
Като толкова желаете, отивайте да ставате пожарникари, гвардейци, терористи, приятели на ТехеранБой, мигрирайте в някоя държава на война, да ви вдига тестостерона и оставете другите хора да си развиват мозъците.

haritov
02-13-2014, 19:50
ахахахахахаххаха

верно ли спорите за тва?
колко от вас са ходили в казарма?
1ви лейб гвардейски полк

пластунски разузнавателни части

LadyDi
02-13-2014, 19:51
1ви лейб гвардейски полк

пластунски разузнавателни части

http://24.media.tumblr.com/dbf755eb85599dfcf9c17e917fed0904/tumblr_mquynbLM0m1sd3ykho2_250.gif

klimatronik
02-13-2014, 19:51
Да си видяла написано "...за да накарам другите да спрат да ядат месо?"



Защо?
защото човечеството се движи по принципа на ,,стадото'' и твоята овца никой няма да я гледа.. но разбира се вярвай, добре е да има оптимизъм у децата

haritov
02-13-2014, 19:52
http://24.media.tumblr.com/dbf755eb85599dfcf9c17e917fed0904/tumblr_mquynbLM0m1sd3ykho2_250.gif

с нищо не можеш да ме засегнеш

NeutralMilkHotel
02-13-2014, 19:52
Защо да е огромна? Той иска да принуди 35 000 души годишно да дават години от живота си за България. Тва, че се хващате за разни цифрички, говори за неготовността ви да защитите дори собствената си теза, колкото и елементарна и наивна да е.

Разликата е в това, че ако си на 18 и и можеш да служиш най-малко 6 години ще излезеш на 24. Ще имаш някакво висше на 28 най-малко. Разликата между това да имаш шанса да започнеш да се развиваш на 30 и на 20 аз ли трябва да ти обяснявам?

LadyDi
02-13-2014, 19:53
с нищо не можеш да ме засегнеш
аз не се и опитвам
просто знам кво е лейб гвардия :cool:

anonymous908491
02-13-2014, 19:53
колко от вас са ходили в казарма?

Харесваш ли по-възрастни мъже ?

haritov
02-13-2014, 19:53
Разликата е в това, че ако си на 18 и и можеш да служиш най-малко 6 години ще излезеш на 24. Ще имаш някакво висше на 28 най-малко. Разликата между това да имаш шанса да започнеш да се развиваш на 30 и на 20 аз ли трябва да ти обяснявам?

имам познат на 30г който е капитан с 3 висши

anonymous895156
02-13-2014, 19:54
нали се сещаш че ако стане пожар наводнение или земетръс и нещо от тоя род армията ще ти спасява задника

а ти може да си първия умрял понеже не знаеш какво да правиш заради твоите възгледи за стадото




няма война малкия има ли война няма да има топъл креват обувки дрехи храна ще има смърт и миризма на лайна от твоите гащи защото не знаеш дори как да заредиш оръжието

Много погрешно си ме разбрал в такъв случай. Не омаловажавам армията или войниците, напротив - уважавам всеки, застанал зад убежденията си. Климатроници има навсякъде, не са само армейци - тва са всички псевдохристияни/моралисти/националисти, непознаващи историята си и т.н.
Достатъчно слабоумно от твоя страна е, че съдиш за мен по това дали мога да заредя оръжие и да стрелям по средностатистически чужденци, които също като мен не знаят какво правят в тази война. Тооолкова е вървежно да убиваш хора.

LadyDi
02-13-2014, 19:54
Харесваш ли по-възрастни мъже ?

зависи за какво

anonymous908491
02-13-2014, 19:55
1ви лейб гвардейски полк

пластунски разузнавателни части

Твоето е като отидеш на прослушване за роля в театър/кино/ и да кажеш, че в първи клас си играл дърво в някоя пиеса.

anonymous908491
02-13-2014, 19:56
зависи за какво

Плащам само на професионалистки, а ти не си.

haritov
02-13-2014, 19:56
аз не се и опитвам
просто знам кво е лейб гвардия :cool:

в България това е частно военно сформирование с цел обучаване при бествия и аварии

методи на оцеляване и начини на действие в тила на врага

много по-добро е от казарма и не влизат случайни хора

klimatronik
02-13-2014, 19:57
То пак е, уличния живот си е уличен, както виждаш и сега е що-годе въпрос на избор, поне там където наистина липсата е ясна.
Много тъпо ми праиш контра, не става, защото основното образование няма пряк контакт с някаква си казарма, в която се прави? Какво? Обучават те за армия ли? Да не сме във война, че да е задължителна.
Едно напълно нормално дело е да взимаш сам решения, дефакто дали да ходиш на училище, дали искаш в казарма, всеки си знае най-добре за себе си.
Не желая да имам син, който е задължен да ходи на нещо толкова не-хуманно, щото за мен е именно тва.
Е първо ще си избира сам, но да е задължен от държавата, не мисля.


Да и да допълня, както казаха колегите по-горе
едната казарма не може да те научи на дисциплина и отговорност, ако ти си си я нямал във възпитанието и в главицата до преди стъпването в нея.
Като толкова желаете, отивайте да ставате пожарникари, гвардейци, терористи, приятели на ТехеранБой, мигрирайте в някоя държава на война, да ви вдига тестостерона и оставете другите хора да си развиват мозъците.

Прочети коментарите на ХАРИТОВ и пак пиши.. няма винаги да живеем в мирни времена :)
да, на някой може би му се струва,че е болшитс да си излагаш живота на опасност или в името на другите, но точно ние сме отговорни за следващите си поколения И децата ни, за да ИМАТ закрилен живот в една защитена страна с армия...

LadyDi
02-13-2014, 19:57
Плащам само на професионалистки, а ти не си.

http://media.tumblr.com/tumblr_md9dg9YjIY1rqxqruo1_500.gif

anonymous895156
02-13-2014, 19:57
Разликата е в това, че ако си на 18 и и можеш да служиш най-малко 6 години нали бяха 4 или 6 ще излезеш на 24. Ще имаш някакво висше на 28 най-малко. Разликата между това да имаш шанса да започнеш да се развиваш на 30 и на 20 аз ли трябва да ти обяснявам?

23-24 и 27-28*

anonymous908491
02-13-2014, 19:59
много по-добро е от казарма и не влизат случайни хора

Ти си там, а в америка им викат скаути и всеки с поне два пръста на ръката има правото да се включи.

NeutralMilkHotel
02-13-2014, 20:00
Да си видяла написано "...за да накарам другите да спрат да ядат месо?"



Защо?

Ти сериозно ли? Аз ли да ти обяснявам защо е безсмислено да следваш философия само, за да изглеждаш по-добре и алтернативен от другите? Или за да доказваш пред себе си, че можеш?
Защо? Ами, след година-две като проядеш пак месо, защото вече не си толкова актуален със светлият си пример в обкръжението си или защото си си доказал, че можеш - к'во повече.
И какъв "пример" ще си, ако никой не иска да постигне това, което ти?

haritov
02-13-2014, 20:00
Ти си там, а в америка им викат скаути и всеки с поне два пръста на ръката има правото да се включи.

скаутите не се учат да разглобяват оръжия и да работят с тях

не ми дреме дали вярвате няма какво да доказвам пред вас

и да дрънкате няма да промените нищо

NeutralMilkHotel
02-13-2014, 20:01
23-24 и 27-28*

Питах и се оказват 6. Пак не съм много сигурна...

Mary_Jane_69
02-13-2014, 20:01
//

точно тва е, че ме мързи, и имам друга работа в момента, просто видях че си ме цитирал одеве.
Знаеш ли кое е добро решение? Да се спре с тия глупости, изтребваме всички враждебни забулени пингвини, пръска се тук-там звезден шарен прах и просто всеки да си гледа интереса, който за да има осезаема еволюция, да бъде "how to make your brain bigger".
Не виждам по-добро решение, промяната ще дойде от мислене относно upgrade като знания, а не примитивните дивачески навици на човека в миналото, да си пази територията чрез кръв, насилие и размирици.

anonymous908491
02-13-2014, 20:02
скаутите не се учат да разглобяват оръжия и да работят с тях


Какво точно работиш с това оръжие ?

Иначе от казармата имам един спомен за изпитите и как надрусан като гъз сглобявах 30мин автомата

klimatronik
02-13-2014, 20:03
Много погрешно си ме разбрал в такъв случай. Не омаловажавам армията или войниците, напротив - уважавам всеки, застанал зад убежденията си. Климатроници има навсякъде, не са само армейци - тва са всички псевдохристияни/моралисти/националисти, непознаващи историята си и т.н.
Достатъчно слабоумно от твоя страна е, че съдиш за мен по това дали мога да заредя оръжие и да стрелям по средностатистически чужденци, които също като мен не знаят какво правят в тази война. Тооолкова е вървежно да убиваш хора.

ти няма да стреляш. ти ще си мишената. кристална мишена

haritov
02-13-2014, 20:04
Какво точно работиш с това оръжие ?

Иначе от казармата имам един спомен за изпитите и как надрусан като гъз сглобявах 30мин автомата

радвам се за теб

anonymous908491
02-13-2014, 20:05
радвам се за теб

Добре, а да отговориш, какво точно работиш с това оръжие ?

anonymous895156
02-13-2014, 20:05
Ти сериозно ли? Аз ли да ти обяснявам защо е безсмислено да следваш философия само, за да изглеждаш по-добре и алтернативен от другите? Или за да доказваш пред себе си, че можеш?

Значи отново си ме разбрала не както трябва. Вегетарианец съм по много причини, чисто философските може би са, да покажа на себе си, че винаги мога да се променя и да правя това, което считам за правилно. Целта ми не е да съм по-интересен на другите.

haritov
02-13-2014, 20:05
Добре, а да отговориш, какво точно работиш с това оръжие ?

гребане

anonymous908491
02-13-2014, 20:06
гребане

Гребането не е работа, а удоволствие, чакам да кажеш за работата.

anonymous895156
02-13-2014, 20:07
Питах и се оказват 6. Пак не съм много сигурна...

Ха, колко иронично, точно ти си тази, на която са й проблем тези 2 години. Две години, прекарани в казарма. хехехехехе

haritov
02-13-2014, 20:07
Гребането не е работа, а удоволствие, чакам да кажеш за работата.

копам

klimatronik
02-13-2014, 20:08
точно тва е, че ме мързи, и имам друга работа в момента, просто видях че си ме цитирал одеве.
Знаеш ли кое е добро решение? Да се спре с тия глупости, изтребваме всички враждебни забулени пингвини, пръска се тук-там звезден шарен прах и просто всеки да си гледа интереса, който за да има осезаема еволюция, да бъде "how to make your brain bigger".
Не виждам по-добро решение, промяната ще дойде от мислене относно upgrade като знания, а не примитивните дивачески навици на човека в миналото, да си пази територията чрез кръв, насилие и размирици.

човечеството е враждебна раса и като опре до банкрут никой не проявява самочувствие, за да не открадне късчето от чуждата паница.. моля ти се, и искам рай ама Фактите сочат съвсем друго!

NeutralMilkHotel
02-13-2014, 20:08
имам познат на 30г който е капитан с 3 висши

Аз имам познат, който ги е ебал половината дето ги гледате по БГ телевизията.
Това нищо не означава.
6 години задължителна казарма би било лудост...

anonymous908491
02-13-2014, 20:09
копам

Не питах какво работиш, а какво работиш с желязото.

anonymous895156
02-13-2014, 20:09
Добре, а да отговориш, какво точно работиш с това оръжие ?

Нищо не работи с него, мисли се за нещо повече от останалите, защото спазва


примитивните дивачески навици на човека в миналото, да си пази територията чрез кръв, насилие и размирици.

anonymous908491
02-13-2014, 20:10
6 години задължителна казарма би било лудост...

Не лудост, а диктатура, никога няма да мине.

haritov
02-13-2014, 20:10
Не питах какво работиш, а какво работиш с желязото.


както казах и лопатата е оръжие

още въпроси?

LadyDi
02-13-2014, 20:10
Не питах какво работиш, а какво работиш с желязото.

съмнително е да ти отговори

klimatronik
02-13-2014, 20:10
Вегетарианец съм по много причини, чисто философските може би са, да покажа на себе си, че винаги мога да се променя и да правя това, което считам за правилно.


кристална тъпня

102
02-13-2014, 20:11
в някои случаи е по добре да питате родителите си тва онва щото в тоя случаи изглеждате по глупави отколкото сте

NeutralMilkHotel
02-13-2014, 20:12
Ха, колко иронично, точно ти си тази, на която са й проблем тези 2 години. Две години, прекарани в казарма. хехехехехе

Сега, това, което ще кажа е голямо изключение, защото смятам, че възрастта не е особен фактор за това как човек мисли, но...Ти си осми клас, нали? 13-14 годишен? Ами,някой ден ще разбереш каква е разликата между 2 и 6 години. :) Особено, когато човек е в 20-те си...

anonymous908491
02-13-2014, 20:12
както казах и лопатата е оръжие

още въпроси?

Страхотната униформа карат ли ви да я плащате или я носите за наказание ?

haritov
02-13-2014, 20:13
Страхотната униформа карат ли ви да я плащате или я носите за наказание ?

пробвай ти да я носиш

klimatronik
02-13-2014, 20:14
Българите могат да оцелеят само с диктатура яВнО

anonymous908491
02-13-2014, 20:14
пробвай ти да я носиш

Ясно, значи е за наказание.

anonymous895156
02-13-2014, 20:14
Сега, това, което ще кажа е голямо изключение, защото смятам, че възрастта не е особен фактор за това как човек мисли, но...Ти си осми клас, нали? 13-14 годишен? Ами,някой ден ще разбереш каква е разликата между 2 и 6 години. :) Особено, когато човек е в 20-те си...

Добре, че не отклони темата и не каза нещо очевидно.

haritov
02-13-2014, 20:16
Ясно, значи е за наказание.

няма да участвам в твоя цирк

klimatronik
02-13-2014, 20:16
Добре, че не отклони темата и не каза нещо очевидно.

каза,че трябва да пораснеш още малко..

anonymous895156
02-13-2014, 20:17
каза,че трябва да пораснеш още малко..

за да

anonymous908491
02-13-2014, 20:19
няма да участвам в твоя цирк

Бъркаш, не моето е цирк, а твоето хвалене.

NeutralMilkHotel
02-13-2014, 20:19
Добре, че не отклони темата и не каза нещо очевидно.

Щом ти е очевидно предният ти пост е бил просто дребнавост. Което не говори добре...

haritov
02-13-2014, 20:21
едва ли някой ще си признае че го е страх

нали Мите?

NeutralMilkHotel
02-13-2014, 20:21
за да

За да разбереш какво е да си човек на 18 и как би ти повлияла идеята за задължителен труд за 2, и за 6 години.
Сериозно, лигавиш ли се или не можеш да разбереш за какво става на въпрос?

Mary_Jane_69
02-13-2014, 20:23
човечеството е враждебна раса и като опре до банкрут никой не проявява самочувствие, за да не открадне късчето от чуждата паница.. моля ти се, и искам рай ама Фактите сочат съвсем друго!

Смятам че еволюцията избързва хода за някои събития, както и навиците от едно време са се заточили като турски лукум, оставяйки шантава смес от от крайностти на непукизъм и вражда, което е доста комично, както се забелязва в ежедневието на всеки един човек.
Ако само можеше една личност да се оттърси от животинщината в най-злите й форми......

anonymous895156
02-13-2014, 20:25
едва ли някой ще си признае че го е страх

нали Мите?

Ако страх значи да се изправиш срещу цяла държавна система, с която не си съгласен - да.


За да разбереш какво е да си човек на 18 и как би ти повлияла идеята за задължителен труд за 2, и за 6 години.
Сериозно, лигавиш ли се или не можеш да разбереш за какво става на въпрос?

Очевидно е, че от позицията на човек на 14 не мога да разбера какво си мисли средният 18-годишен. Идеята за задължителен труд ми е противна, независимо дали е 2, 6 или 50 години, особено когато е за кауза, която не подкрепям.

NeutralMilkHotel
02-13-2014, 20:25
За да разбереш какво е да си човек на 18 и как би ти повлияла идеята за задължителен труд за 2, и за 6 години.
Сериозно, лигавиш ли се или не можеш да разбереш за какво става на въпрос?

И впрочем само аз ли забелязвам тенденцията след завършване на средно образование хората да си 2 години за почивка/работа/курсове/пътувания и т.н.?
Това до голяма степен ми се отразява на мнението. :)

Fisherman
02-13-2014, 20:26
Нищо не работи с него, мисли се за нещо повече от останалите, защото спазва

митко тъпанара не разбра,че човечеството още е в ранен стадий и различията се решават с войни

anonymous895156
02-13-2014, 20:27
митко тъпанара не разбра,че човечеството още е в ранен стадий и различията се решават с войни

леле, чувствам се затапен

NeutralMilkHotel
02-13-2014, 20:28
цяла държавна система, с която не си съгласен - да.

Очевидно е, че от позицията на човек на 14 не мога да разбера какво си мисли средният 18-годишен. Идеята за задължителен труд ми е противна, независимо дали е 2, 6 или 50 години, особено когато е за кауза, която не подкрепям.

То трудът по дефолт си е задължителен... Цял живот ще работиш, ако не искаш да умреш на улицата. И освен, ако не се изнесеш в държава с по-добра система пак ще се трудиш за същата с която не си съгласен, и пак ще клякаш, колкото и да не ти се иска. :)
Фактът, че вместо за нещо реално предпочиташ да се дадеш на разни бизнесменчета, мутрички и корпорацийки е притеснителен, не друго.

klimatronik
02-13-2014, 20:33
Смятам че еволюцията избързва хода за някои събития, както и навиците от едно време са се заточили като турски лукум, оставяйки шантава смес от от крайностти на непукизъм и вражда, което е доста комично, както се забелязва в ежедневието на всеки един човек.
Ако само можеше една личност да се оттърси от животинщината в най-злите й форми......

единственото, което човечеството е избързало в хода си е да затъпее повече като масова единица.
Колкото навремето са се маниполирали масите, толкова и сега е възможно. Факт е , че завоевателските ни представи са на първо място. факт е , че заради кризата се налагат крайно религиозни и националистически представи на всички и всичко може изведнъж да се обърне с полюсите си.. толкова бързо, колкото са построили Берлинската стена/

klimatronik
02-13-2014, 20:35
Ако страх значи да се изправиш срещу цяла държавна система, с която не си съгласен - да.



Очевидно е, че от позицията на човек на 14 не мога да разбера какво си мисли средният 18-годишен. Идеята за задължителен труд ми е противна, независимо дали е 2, 6 или 50 години, особено когато е за кауза, която не подкрепям.
системата е измислила затвори за нарушителите.. колко тъжно е :(
в един пчелен кошер. всички пчели работят. а болните не се връщат в кошера. ненужните търтеи също биват убивани и бай Петко може да не е съгласен с много работи.. например ще иска да може да убива бабички, ама ...

alekota
02-13-2014, 20:36
Да, като слушам баща ми, скъсали са се да стрелят, по 10 патрона макс, за цялата служба :lol:
Ако се надявате една казарма да ви направи мъже, да ви научи на дисциплина, значи имате сериозни проблеми, че не сте го научили до сега. :lol:

Тук сбърка , много зависи в какъв род войски е бил .

anonymous895156
02-13-2014, 20:50
системата е измислила затвори за нарушителите.. колко тъжно е :(
в един пчелен кошер. всички пчели работят. а болните не се връщат в кошера. ненужните търтеи също биват убивани и бай Петко може да не е съгласен с много работи.. например ще иска да може да убива бабички, ама ...

Бай Петко не е от село, обаче.
Ако приемаш всяка държава като кошер... тъжничко

anonymous895156
02-13-2014, 20:53
Фактът, че вместо за нещо реално предпочиташ да се дадеш на разни бизнесменчета, мутрички и корпорацийки е притеснителен, не друго.

Да дам част от живота си за умиращата военна машина на още по-умираща държава, съставена от глупави хора, които си знаят само своето и не приемат чужда гледна точка, е равносилно на това да се правя на дядо Добри или да повторя грешката на милиони българи преди мен. С две думи - н е.

NeutralMilkHotel
02-13-2014, 21:07
Да дам част от живота си за умиращата военна машина на още по-умираща държава, съставена от глупави хора, които си знаят само своето и не приемат чужда гледна точка, е равносилно на това да се правя на дядо Добри или да повторя грешката на милиони българи преди мен. С две думи - н е.

Дали ще е служба във "военната машина" или бизнес с краставици на Женския пазар/кършене по дискотеките на Студентски град пак ще дадеш голяма част от живота си на "умиращата държава". Кое е по-смислено - прецени сам.
Не се сещам за работа в която няма да ти се наложи да си предадеш принципите или да изпълняваш заповедите на шефа си. Не се сещам за държава със съвършенна и ненатрапваща се система. За какво се бориш?

klimatronik
02-13-2014, 21:20
не, ние сме много по нисши същества от пчелите, много по-глупави
Митко, в такъв случай се кастрирай, защото ако направиш дете ще е голямо престъпление да го оставиш в още по-вуняща смрат в дупката.

Fisherman
02-13-2014, 22:22
дете вазектомия

anonymous895156
02-14-2014, 04:41
Лол, щом стигнахте до лични обиди, значи вече няма кво да кажете

an7raks
02-14-2014, 06:32
Меринджей, какви са другите начини за разрешаване на конфликти? Състезание по шах?

klimatronik
02-14-2014, 06:41
ne se zasqgai ot lichnite mi suveti, kristaliziran solvat

Mary_Jane_69
02-14-2014, 12:08
Меринджей, какви са другите начини за разрешаване на конфликти? Състезание по шах?

Добре приеми кратко сравнение, че имаш приятелка и я водиш на дискотека, обаче някъв льольо й пуска ръка, естествено ще идеш да го натупаш, обаче нека изключим твоята реакция. За да включва палава ръка, трябва да е по първичност, надали ако е бил възпитан младеШ щеше да предприема такъв акт.
Е... кво предлагам ли, казах - евтаназия, единствения начин е да се повлияе по не-насилствен начин, за да се свикне с правотата и на другото решение. Казах ви, имам чувството че великата еволюция се възпрепятства.

klimatronik
02-14-2014, 14:11
Добре приеми кратко сравнение, че имаш приятелка и я водиш на дискотека, обаче някъв льольо й пуска ръка, естествено ще идеш да го натупаш, обаче нека изключим твоята реакция. За да включва палава ръка, трябва да е по първичност, надали ако е бил възпитан младеШ щеше да предприема такъв акт.
Е... кво предлагам ли, казах - евтаназия, единствения начин е да се повлияе по не-насилствен начин, за да се свикне с правотата и на другото решение. Казах ви, имам чувството че великата еволюция се възпрепятства.
mary jane, ne moga da razbera za kakva revoliciq mi govorish и какви мирни преходи като истината, че Булгаристан е под опасност отново да изчезне от картата и на другите им пука за това, колкото за бежанците от Сирия..

AnarchyBoy
02-14-2014, 14:55
дете вазектомия


Меринджей, какви са другите начини за разрешаване на конфликти? Състезание по шах?


:lol: Много ви благодаря за темата, така не съм се смял от много време..

anonymous895156
02-14-2014, 15:09
Меринджей, какви са другите начини за разрешаване на конфликти? Състезание по шах?

Естествено, че няма да стоим и да не правим нищо, ако бъдем подложени на атака, но има ли България армия? Има. В добри отношения ли сме със САЩ, страните от ЕС, Русия, Китай etc? Да. Членуваме ли в НАТО, ООН, ОССЕ и т.н.? Това гарантира ли ни безвъзмездна военна защита и икономическа помощ от страни като Съединените щати в случай на война? Да. Достатъчно тъпи ли сме, че да тръгнем срещу Запада? Май не. :)

Без значение дали армията й е от 20 000 или 50 000 души, страната ни никога няма бъде независима. Тва може да стане само ако по някакъв начин разработим ядрено или по-модерно оръжие (ха-ха).

Това, по което България трябва да работи, е справянето с демографския срив. Не може да сме най-бързо топящата се нация и да продължаваме гоним младите в чужбина с тъпотии като казарма, нали?

klimatronik
02-14-2014, 15:33
10 години още!

klimatronik
02-14-2014, 15:37
казармата щяла да гони младите хахахахахахахахах пхахахаха ххаххаххааххаха. ей това младото поколение, ама какво да очаквам от 14 годишен, който си изграе на стражари и апаши.
Българите трябва да работят преди всичко върху самосъзнанието им.

EinGutesKind
02-14-2014, 15:54
^ Всъщност е вярно. Когато я махаха, един от доводите беше, че по този начин тези, които са избягали заради нея, ще се върнат.

klimatronik
02-14-2014, 15:57
^ Всъщност е вярно. Когато я махаха, един от доводите беше, че по този начин тези, които са избягали заради нея, ще се върнат.

върнаха ли се?

EinGutesKind
02-14-2014, 16:01
Някои вероятно да, не знам.

anonymous895156
02-14-2014, 16:19
казармата щяла да гони младите хахахахахахахахах пхахахаха ххаххаххааххаха. ей това младото поколение, ама какво да очаквам от 14 годишен, който си изграе на стражари и апаши.

Не всеки има промит от телевизия алфа мозък като теб и иска да бъде задължен да ходи във военен лагер, за да стане "мъж" и да подкрепя "родината". Една такава грешка ще изгони мен от тук, не съм питал останалите 35-40 000 от моя набор какво мислят по въпроса. Оставете пълнолетните хора да ходят където си искат. Но защо ли ми е да споря с вас, казармата така или иначе няма да се върне в България.


Българите трябва да работят преди всичко върху самосъзнанието им.

Да, тук съм съгласен! Някой спешно трябва да обясни на всичките ми познати, че нито сме особено уникален народ, нито има логика да се бием в гърдите и да не приемаме съвети и укори от държави като Германия само защото сме били на три морета, чиито имена не знаем.

Климатроник, казаха ти какво да правиш с всичките си консервативни съмишленици - казармата е отворена за вас и се нуждае от нови кадри. Не нужно да ходите в Афганистан, може и да станете запасняци. Защитете родината и думите си, като се запишете там. Иначе нЕ важите.

EinGutesKind
02-14-2014, 16:38
Тъпите пикли, дето викат че нямало вече истински мъже и "мъжете", които са ходили искат да се върне, за да не са само те прецакани :D Иначе тия пишман мъжкари-родолюбци и те лаят, ама не се записват доброволно - ако се върне, първи ще избягат на другия край на планетата :lol:

anonymous895156
02-14-2014, 16:40
Тъпите пикли, дето викат че нямало вече истински мъже и "мъжете", които са ходили искат да се върне, за да не са само те прецакани :D Иначе тия пишман мъжкари-родолюбци и те лаят, ама не се записват доброволно - ако се върне, първи ще избягат на другия край на планетата :lol:

да :lol: имам такива съученици, наивността им е сладка

klimatronik
02-14-2014, 16:52
Маймун, така или иначе ще напуснеш България при първа възможност. Дори родителите ти още от сега ти избират чуждестранен университет и те карат да учиш немски, не си мисли че тези номерца са от вчера.
Не сме уникален народ, нито по-различен, но това не означава, че други страни, заради тяхното икономическо превъзходство са нещо повече от нас. Или може би не. Там поне държат на родното.
Недей да се връщаш във времената на Аспарух и Симеон. Виж останалите бивши съветски републики. Дори емигрантите от Полша са стотици хиляди. Да, сега няма никакво основание някой да ми вярва на консервативните теории, но могат да се извадят много истини. Никои от събитията не се случайни.
И да припомним отново България на кое място е по-численост на армиите на Балканите. На последно естествено (като това се отнася за всички републики на прехода, а обратното - страните с наистина силни връзки на НАТО са далеч друга мерудия)

AnarchyBoy
02-14-2014, 18:42
Климатроник, казаха ти какво да правиш с всичките си консервативни съмишленици - казармата е отворена за вас и се нуждае от нови кадри. Не нужно да ходите в Афганистан, може и да станете запасняци. Защитете родината и думите си, като се запишете там. Иначе нЕ важите.


Една мисия до някой HoTSpoT на НАТО струва (толкова ти плащат) 120 000 $ е мой.. :D
Що да не ида в Афганистан, Сирия или където и да е.. за 4 месеца?
Пък и Българите по мисиите.. ходят когато вече няма бой.. и к'во.. разхожда се с пълно бойно.. и чисти отломки.. (общ работник) с тая разлика, че ако си седи в България ще взема 300 лева.. А в казармата те хранят/поят/обучават/получаваш висока заплата и чин.. пенсионираш се рано и вземаш висока пенсия..

Това си е алтернатива.. ако за нищо друго не те бива.. ;С


Бту Митко в момента България е освободена от армия.. има само наемници, които не са армия и нямат право да носят бойния флаг в битка.. което съкс..

Auriss
02-15-2014, 17:04
^'щото автоматично те превръща това в наемник, отрепка, боклук, човешки отпадък. Примерно.

'Щото е дори по-жалко от хората, които крадат и/или убиват с цел да се наядат. Ти отиваш с нагласата да убиваш хора (пък било то и 'само ако се наложи') за пари.

Отрепки. Дано се избият всичките най-после. Професия войник = професия леке

QQ

Violenza
02-15-2014, 17:27
Отрепки. Дано се избият всичките най-после. Професия войник = професия леке

По-лошото е, че си мислят, че бранят народната чест и националната гордост.

haritov
02-15-2014, 17:47
^'щото автоматично те превръща това в наемник, отрепка, боклук, човешки отпадък. Примерно.

'Щото е дори по-жалко от хората, които крадат и/или убиват с цел да се наядат. Ти отиваш с нагласата да убиваш хора (пък било то и 'само ако се наложи') за пари.

Отрепки. Дано се избият всичките най-после. Професия войник = професия леке

QQ
армията помага и при бедствия даже тя е основния спасител не само убива

българския войник винаги е бранел своето

но явно сме много зле щом вече казваме че армията която няма загубено бойно знаме,превзема непревземаеми крепости,побеждава на всички фронтове понасяйки минимални загуби и нанасяйки непоправими щети на противника,пренаписва учебниците с военно въздушни стратегии и артилерийски стратегии и винаги е бранела народа си и не е искала нищо от чуждите,е съставена от лекета

anonymous895156
02-15-2014, 17:57
но явно сме много зле щом вече казваме че армията която няма загубено бойно знаме,превзема непревземаеми крепости,побеждава на всички фронтове понасяйки минимални загуби и нанасяйки непоправими щети на противника,пренаписва учебниците с военно въздушни стратегии и артилерийски стратегии и винаги е бранела народа си и не е искала нищо от чуждите,е съставена от лекета

кво специално виждаш в обсадата на одрин примерно? там като стратегия сме гола вода
всеки, който се занимава с война и убива, е леке (освен ако не пази дома и семейството си)
това да помага при природни бедствия е само една малка функция на армията, основната й задача е да сее смърт под претекст, че пази родното
ако военният ни корпус беше толкова способен, за колкото го представяш, нямаше да имаме две загубени световни войни
българската армия няма загубено бойно знаме, ама сме били 650 години под робство, нали? :lol:


българския войник винаги е бранел своето

имаш предвид това, което мисли за свое? земята не принадлежи на никого

смърт за национализма алелелелелелелелелей

anonymous895156
02-15-2014, 18:03
"— Ние имаме повече материя, отколкото ни е нужно — рече той, — за да вършим много зло, ако злото идва от материята, и твърде много дух, ако злото идва от духа. Знаете ли например, че в момента, който ви говоря, сто хиляди глупци от нашата порода с шапки на глава убиват сто хиляди други животни с чалма на главата или са избивани от тях, и че почти по цялата Земя от незапомнени времена работите вървят така?
Жителят на Сириус изтръпна и попита каква може да бъде причината за тези вражди между такива жалки животни.
— Касае се — каза философът — за няколко купчини кал, високи колкото тока на обувката ви. Не че никой от тези милиони хора, които отиват да се колят, претендира дори за една сламчица от тези купчини кал. Касае се дали те ще принадлежат на един човек, когото наричат „султан“, или на един друг, когото наричат, не зная защо — „цезар“. Нито единият, нито другият никога не са виждали, нито ще видят някога малкото ъгълче земя, за което воюват; и почти никое от тия животни, които се колят едни други, никога не е виждало животното, заради което го колят.
— О, нещастници! — извика сириусецът възмутен. — Може ли човек да си представи нещо по-ужасно от такъв свиреп бяс! Иде ми да направя три крачки и да стъпча този мравуняк от жалки и смешни убийци.
— Не си правете този труд — му отговори един от философите. — Те сами достатъчно работят за собственото си унищожение. Трябва да ви кажа, че след десет години няма да остане и една стотна част от тези нещастници. Знайте, че дори и да не бяха измъкнали мечовете си, гладът, изтощението и развратът отнасят почти всички в гроба. Впрочем не те трябва да бъдат наказани, а онези варвари, които никога не излизат от кабинетите си и оттам, докато им се смила храната, заповядват да се избият един милион души и след това нареждат да се отслужат благодарствени молебени."

"Микромегас" Волтер

като сме тръгнали на войнишка тематика

haritov
02-15-2014, 18:05
кво специално виждаш в обсадата на одрин примерно? там като стратегия сме гола вода
всеки, който се занимава с война и убива, е леке (освен ако не пази дома си)
това да помага при природни бедствия е само една малка функция на армията, основната й задача е да сее смърт под претекст, че пази родното
ако военният ни корпус беше толкова способен, за колкото го представяш, нямаше да имаме две загубени световни войни
българската армия няма загубено бойно знаме, ама сме били 650 години под робство, нали? :lol:



имаш предвид това, което мисли за свое? земята не принадлежи на никого

смърт за национализма алелелелелелелелелей, да живее обединеният свят

и 2 не заслужаваш по история

anonymous895156
02-15-2014, 18:11
азсъмпромитмозък.ком

ся разбирам защо сте се карали с чачо :lol:

haritov
02-15-2014, 18:13
ся разбирам защо сте се карали с чачо :lol:
не се карам с никой

едва ли имам нещо да деля с вас че да се карам

plisskin
02-15-2014, 18:24
Димитър, прочети това, ако обичаш http://pan.bg/view_article-6-20225-Spomenite-na-edin-veteran-ot-Chechnq.html
След това, ако не си промениш мнението за армията, ни кажи.

EinGutesKind
02-15-2014, 19:16
Не трябва да има армии, войни, омраза и насилие по света.

Brave.hearT
02-15-2014, 19:32
Абсолютно ДА !!! 60% процента от днешните мъже ,дори не могат да се нарекат такива, са баш гейчетата, точно заради това .. Много малка са останали тези с не гейски наклонности ;д Мнн ме нервии някой гей като се нареди в женския кенеф и да почне да преплита кълки ;@ Просто ми идва да скоча и да му счупя кофата :D

haritov
02-15-2014, 20:53
Не трябва да има армии, войни, омраза и насилие по света.

vis pacem para bellum

102
02-15-2014, 21:56
qjte mi kura

plisskin
02-16-2014, 08:04
Не трябва да има армии, войни, омраза и насилие по света.
Не трябва, ама има.
Между другото като ти гледам профилната снимка ми става ясно, защо не би искал да ходиш в казарма.

klimatronik
02-16-2014, 13:52
кво специално виждаш в обсадата на одрин примерно? там като стратегия сме гола вода
всеки, който се занимава с война и убива, е леке (освен ако не пази дома и семейството си)
това да помага при природни бедствия е само една малка функция на армията, основната й задача е да сее смърт под претекст, че пази родното
ако военният ни корпус беше толкова способен, за колкото го представяш, нямаше да имаме две загубени световни войни
българската армия няма загубено бойно знаме, ама сме били 650 години под робство, нали? :lol:



имаш предвид това, което мисли за свое? земята не принадлежи на никого

смърт за национализма алелелелелелелелелей

Ти си такова леке, че при първа възможност би напуснал редиците, да предадеш братята си (тоест да ги убиеш) за да се разревеш при мама си.
Ако ли не, то изобщо нито история си чел, нито нещо - ти си тъп и толкова. С тъпи хора не може да си контактува.
Има две възможности . Или си тъпо дете, или си алчно говедо...
Не, не те обиждам , то като няма 1 процент вярност от мненията ти, какви аргументи искаш да ти изваждам?

darknesswillfall
02-16-2014, 13:52
Аз лично съм "за". Нямам нищо против да важи и за жените.

милки , всички които парадират в че са минали казарма преди нямат нито дисциплина нито оръжейна култура , да не говорим че из казармите са абсолютни пропадняци и педали :smt023 там доста испедерастяват факт е това

и за кво ни е военна служба като нямаме военна техника :?: ще бием врага с пръчки ли 8-)

джеси като се праиш на толкова отворена искаш ли като се видим да ти покажа малко казармен режим да видим дали щи хареса :?: ще ти напрая една бърза загрявка и от нея ще изпъхтиш после ще дойдеш и ще си редактираш мнението мога да се фана на бас :smt023

klimatronik
02-16-2014, 13:58
По-лошото е, че си мислят, че бранят народната чест и националната гордост.

Пропускате колко от тях отиват за да помагат, а не за да воюват.
От вкъщи е лесно да се дават отчети.
Отново да припомня.
Доверявайте се на ЕС, ООН, и НАТО, ама след 10 години не се чудете защо отново сме попаднали под нечие иго. Не, ние и сега сме едни роби, ама вие не го осъзнавате.
25 000 хилядна армия.. каква толерантна и добродушна страна сме, присъща за всички пидираси.

Brave.hearT
02-16-2014, 13:58
Между другото като ти гледам профилната снимка ми става ясно, защо не би искал да ходиш в казарма.
+1

klimatronik
02-16-2014, 14:04
и за кво ни е военна служба като нямаме военна техника


Ами как очакваш да имаме военна техника с тези олигофрения, продажност, простотия, с тези промити мозъци навсякъде?

darknesswillfall
02-16-2014, 14:14
интелектуалците в българия са били избити по времето на турско робство, след тва довършени по комунизма тъй че тук има останали само такива като теб

по добре да си разпуснем армията и да ползваме чужда ,примерно на принципа както сан марино и ватикана имат на разположение италянската армия май беше :smt023

anonymous895156
02-16-2014, 14:26
Ти си такова леке, че при първа възможност би напуснал редиците, да предадеш братята си (тоест да ги убиеш) за да се разревеш при мама си.
Ако ли не, то изобщо нито история си чел, нито нещо - ти си тъп и толкова. С тъпи хора не може да си контактува.
Има две възможности . Или си тъпо дете, или си алчно говедо...
Не, не те обиждам , то като няма 1 процент вярност от мненията ти, какви аргументи искаш да ти изваждам?

Добре, аз съм леке, понеже никога няма да убия или нараня някого само защото ми казват, че браня народната чест. Как може да има толкова слепи хора като теб, леле, ужас, явно не си дорасъл, за да разбереш за какво става дума.

Не ми пука дали България е на осем континента, три морета, на територията на един град или в пределите на Османската империя, важното е да няма войни, хората да живеят мирно и спокойно и аз да съм щастлив.

След като не виждаш и процент вярност в мненията ми, искам да обориш всичко, което съм казал в онзи пост. Щото не виждам да правиш нещо различно от това да ми обясняваш, че съм на 14, че съм алчно говедо, тъпо дете и т.н., а това само по себе си говори за някви жалки напъни да ти признаем фалшивата правота. Не е истина, че сме били 7 века под робство, че сме един от най-заблудените народи etc, така ли? Осъзнайте се най-накрая.

klimatronik
02-16-2014, 14:48
Защо сме били почти 5 века роби? Защото също като сега, сме били разпокъсани. Нашите царчета отново са се борили за власт, точно като сега. Отново хората са се мразили, делили и кво ли не. Това и циганин ще ти го каже.
И какво става като си завладяват? Мислиш ли, че благодарения на нашата човеколюбност са ни изнасилвали жените и взимали децата ни? Мислиш ли, единствено от различната ни вярва е била причината, да не сме живеели РАВНО и да имаме същите условия и права? Отново щеше да се изземат от всевъзможни източници простотии, с които отново е щяло да робуваме за жълти стотинки. Същото е и сега, но времената са различни. Както ти сам каза.. сега войната не е толкова с човешка сила и е на икономически основи (не за дълго) .. от гледане на много дискавари, натионал джеографик и други американски телевизии няма много да научиш..
Та и Римнската империя на какво се е крепяла? На робството.. Кой ще ти копае нивите и пече гащите?
Далеч съм от мисълта да се разпространяваме на 100 морета. ТЕРИТЕРОИИТЕ ни сега не бива да се менят.
Но така или ти би ли искал по телевизията си след време да слушаш всичко на турски език , примерно? Да те сабужда пищялка на джамия? Да те задължават на куп отговорности, които друга култура и религия изискват..
Съгласен ли си Турция да ни вземе Родопите, защото там живеели голям процент турци и за да отидеш ?
Съгласен ли си Албания да ни Вземе Македония, защото просто албанците се въдят много?
Пуу, тея неща не са далеч..

EinGutesKind
02-16-2014, 16:16
Защо сме били почти 5 века роби?

Никой не може да отговори на този въпрос, защото никой не е доживял от онова време, за да ни разкаже. Всичко е само празни хипотези, както цялата история.

Fosher124
02-16-2014, 16:27
Твърдо ЗА,не е нужно да е 2 години.... 6-8 месеца стигат,въпроса е да ни научат на основните военни техники,боравене с оръжие,стрелба и дисциплина,който я няма.Да в казармата са се случвали доста кофти неща,но от къде иначе спомени,освен това там се учиш да уважаваш и по вишите/по възрастни хора,училите,и т.н нещо което в днешно време е малко пренебрегнато/

klimatronik
02-16-2014, 16:50
Никой не може да отговори на този въпрос, защото никой не е доживял от онова време, за да ни разкаже. Всичко е само празни хипотези, както цялата история.

приказка може да си ти, но не и историята.. факт е, че империята е помитала всичко след себе се чак до Австрия, ама щом това за теб са приказки.

EinGutesKind
02-16-2014, 16:58
приказка може да си ти, но не и историята.. факт е, че империята е помитала всичко след себе се чак до Австрия, ама щом това за теб са приказки.

Хипотеза = предположение. Имат идея какво вероятно е станало, но няма кой да потвърди или отрече. Остават само някакви написани документи, в които може да няма и 1% реалност. Както един приятел казва, не знаят със сестрите Белнейски какво е станало, та ще знаят преди стотици години ...

klimatronik
02-16-2014, 17:05
Това се отнася за изказванията на точните конфликти между еди кой си хан, или султан си на сцената, но не и за глобални катаклизми, каквато е чумната епидемия например. Да, няма нищо точно в историята, както и днес. Приказките постоянно се извъртват и се изопачават от победителите, обаче има и неоспорими доказани случващи се явления. Ти, ако не вярваш в нищо от хипотезите на миналото си, то какъв е смисълът въобще да си напрягаш мозъка за разсъждения относно политически и всякакви обществени ценности?

EinGutesKind
02-16-2014, 17:10
Това се отнася за изказванията на точните конфликти между еди кой си хан, или султан си на сцената, но не и за глобални катаклизми, каквато е чумната епидемия например. Да, няма нищо точно в историята, както и днес. Приказките постоянно се извъртват и се изопачават от победителите, обаче има и неоспорими доказани случващи се явления. Ти, ако не вярваш в нищо от хипотезите на миналото си, то какъв е смисълът въобще да си напрягаш мозъка за разсъждения относно политически и всякакви обществени ценности?

Нито вярвам, нито не вярвам, просто ми е безразлично. Коментирам по темата, щото ми е скучно и убивам време.

klimatronik
02-16-2014, 17:15
ето това са приказките на повечето българи... :)

EinGutesKind
02-16-2014, 17:19
Имам си достатъчно неща на главата, за да тръгна да мисля и да се вайкам какво е било и какво не преди стотици и хиляди години. Радвам се, че имаме богата история, обичам си родината, но целият този пишман патриотизъм ми идва в повече. Трябва да се гледа напред, не назад.

klimatronik
02-16-2014, 17:25
Кое е патриотизъм. Че искам да има живот тук?
Аз пък въобще не смятам,че имаме велика и невиждана история..
Нито пък някаква древна, ако изключим изчезналите народи и траките, които са обитавали нашите земи далеч преди ние да се появим и да се признае свещената 681 година.
Дори смятам,че българите сме били един вражески народ, който е оцелявал само с войни, кражби и подтискане на местното население на някогашната Византия.
Но това се отнася за всички империи.

Не трябва да се гледа сляпо напред, освен ако не искаш да паднеш в пропастта.

EinGutesKind
02-16-2014, 17:29
Сам виждаш колко е относително всичко. Дори "свещената " 681-ва година не е сигурна и има три хипотези кога е създадена България ... просто условно са я приели, за да имаме някаква.

Oy7ofCon7roL
02-16-2014, 17:39
И без да чета темата знам, че горния индивид е против казармата понеже е вредна, но е за педерастията в която няма нищо лошо :cool:

an7raks
02-16-2014, 17:42
Естествено, че няма да стоим и да не правим нищо, ако бъдем подложени на атака, но има ли България армия? Има. В добри отношения ли сме със САЩ, страните от ЕС, Русия, Китай etc? Да. Членуваме ли в НАТО, ООН, ОССЕ и т.н.? Това гарантира ли ни безвъзмездна военна защита и икономическа помощ от страни като Съединените щати в случай на война? Да. Достатъчно тъпи ли сме, че да тръгнем срещу Запада? Май не. :)

Без значение дали армията й е от 20 000 или 50 000 души, страната ни никога няма бъде независима. Тва може да стане само ако по някакъв начин разработим ядрено или по-модерно оръжие (ха-ха).

Това, по което България трябва да работи, е справянето с демографския срив. Не може да сме най-бързо топящата се нация и да продължаваме гоним младите в чужбина с тъпотии като казарма, нали?
Имаме армия ли? :lol: Турците само хората от казармите си да пратят и ще ни пометат "армията"... Членуваме във всичките тея простотии, щото им поемаме членовете сухи и надълбоко... Ако някой ден решим да направим, каквото е в наш интерес, без да се интересуваме от "шефовете", веднага ще се забрави, че сме били от техния отбор...

klimatronik
02-16-2014, 17:42
Сам виждаш колко е относително всичко. Дори "свещената " 681-ва година не е сигурна и има три хипотези кога е създадена България ... просто условно са я приели, за да имаме някаква.

Това не означава,че е нямало България, нали? Както и че по-късно нашия народ не е бил превзет от гърците, след това възход, деградация и отново трайно падения.. Според мен всеки народ, както и всяка система има възход и погром, но това е друга тема. Та с кое по-точно не си съгласен? Че преди Турската империя сме били дестабилизирани и в конфликт с много други националности?
Да, границите, които сме обитавали не са точно определени. Те са условно поставени през тези времена, териториите ни бързо са се менили. Като казвам бързо - имай предвид в исторически контекст.
Заяде се само защото няма кво да правиш, мен ми е повече от ясно.
Ако отричаш вече за съществуването на български народ преди Турското владичество, то това е трагично.. Откажи, че е имало и двамата братя и азбуката сега.

EinGutesKind
02-16-2014, 17:49
Това не означава,че е нямало България, нали? Както и че по-късно нашия народ не е бил превзет от гърците, след това възход, деградация и отново трайно падения.. Според мен всеки народ, както и всяка система има възход и погром, но това е друга тема. Та с кое по-точно не си съгласен? Че преди Турската империя сме били дестабилизирани и в конфликт с много други националности?
Да, границите, които сме обитавали не са точно определени. Те са условно поставени през тези времена, териториите ни бързо са се менили. Като казвам бързо - имай предвид в исторически контекст.
Заяде се само защото няма кво да правиш, мен ми е повече от ясно.
Ако отричаш вече за съществуването на български народ преди Турското владичество, то това е трагично.. Откажи, че е имало и двамата братя и азбуката сега.
Не съм специалист по история, не съм наясно нито с фактите, нито с годините, още по-малко с политическите въпроси, но ми е ясно, че всичко в нея е условно и е тъпо да се вярва сляпо, все едно сте го били там и сте го преживяли. Скуката ми свърши, до утре :cool:

Fosher124
02-16-2014, 17:51
Имаме армия ли? :lol: Турците само хората от казармите си да пратят и ще ни пометат "армията"... Членуваме във всичките тея простотии, щото им поемаме членовете сухи и надълбоко... Ако някой ден решим да направим, каквото е в наш интерес, без да се интересуваме от "шефовете", веднага ще се забрави, че сме били от техния отбор...
Един да каже нещо вярно.Ква армия имаме 23 хиляди ? Тва армия ли е ? През 1ва световна война сме имали най голямата армия В СВЕТА по глава а населението , 885 175 мобилизирани войници при население около 4 милиона и 400 :)Също си прав и че членуваме в ОНН и прочие ,но решим ли да действаме ,ще има едун голям к*р..... Някой също се беше изказал ,че България нямало кой да я нападне,ама и той си живее в неговия си свят.

klimatronik
02-16-2014, 17:52
и това ми било учител, или щяло да става учител . за това не искам деца и предпочитам образование вкъщи cry

Fosher124
02-16-2014, 17:54
Не съм специалист по история, не съм наясно нито с фактите, нито с годините, още по-малко с политическите въпроси, но ми е ясно, че всичко в нея е условно и е тъпо да се вярва сляпо, все едно сте го били там и сте го преживяли. Скуката ми свърши, до утре :cool:Вземи се гръмни просто,ей заради такива като теб,дето не знаят иистория и не вярват в своите прадеди държавата ни е такава.Как може да отречеш историята ни бре,ти къв си някъв американец ли я иди се гръмни в някой ъгъл или да дойда да ти помогна....Бахти как отрича историята

klimatronik
02-16-2014, 17:58
Един да каже нещо вярно.Ква армия имаме 23 хиляди ? Тва армия ли е ? През 1ва световна война сме имали най голямата армия В СВЕТА по глава а населението , 800 000 мобилизирани войници при население около 4 милиона и 400 :)Също си прав и че членуваме в ОНН и прочие ,но решим ли да действаме ,ще има едун голям к*р..... Някой също се беше изказал ,че България нямало кой да я нападне,ама и той си живее в неговия си свят.

Той беше на 13- 14 години дете с отличен успех в училище и олимпиади.
Иначе аз мисля,че грешно се разбира смисълът на армията.
Ако през времето на Първата световна хората са били наивни, има ли са вяра в държавата и заради това са се жертвали - сега не е така. Но друго е. Когато сме имали тая 800 000 хил армия, тъпите ни управници са били същите дупедавци, па и без български произход. Обявявали сме войни, за които е било сигурно, че ще загубим и всяко семейство е губило по 1 член заради тази простотия.
Но едно е да имаш армия, друго е да претендираш за невъзможни завоевания.

Fosher124
02-16-2014, 18:02
Да прав си,тогава разбирането е било друго,но и държавата е била друга.Обаче не мога да се съглася че са били същите управници.Просто не мога да сравня как тогава и сега накакъв пожарникар(бойко борисов) и физкултурник( цветан цветанов ) Управляваха държавата,да сега може много да се репчите против мен,защото ги хуля,но това н са управници,те следват чуждите интереси и им опъват конците :)

klimatronik
02-16-2014, 18:12
А Фердинанта ? Някъв разглезен немски боржуалист . Дето подобно на всички владетели са си седели на креслото и цялата им представа за света се е била повреждала, изменяла и трансформирала в илюзия и фантастична игра.
Както сега богаташите си мерят самолетите и се надпреварват в болестно състояние.
От друга страна, в предишния си коментар казах, че ни трябва армия, но не за завоевания. Това не важи в момент,когато сме притиснати и без избор :) - случая с Корея.

klimatronik
02-16-2014, 18:14
войната така или иначе е неизбежна..

Fosher124
02-16-2014, 18:44
И аз не говоря че ни трябва 800 000 армия или армия ,с която да завоеваваме другите, а армия за защита на нашата държава...

klimatronik
02-16-2014, 18:59
И аз не говоря че ни трябва 800 000 армия или армия ,с която да завоеваваме другите, а армия за защита на нашата държава...

Проблемът е , че такава армия трябва да можем да я издържаме. По-точно държавата. А държавата няма пари и тоалетна хартия да си купи. Тоест, ние (масата българи) нямаме. Модерните военни технологии са най-скъпите, а без тях сме нищо.
В такъв случай, ако имахме една добре сложена държава с водеща армия - нямаше да ставаме за смях на всички, това което сме ние, благодарения на нашата изключителна природа + външните фактори.
А нали знаеш.... разрошеното до основи, трудно се въстановява.. и бавно.. да не говорим, когато и основите са заровени.
Така че единствените, които ще го отнесат - сме ние.

Kamikazeto
02-16-2014, 19:24
Браво на митко, ето как момче на 14 години има по-правилни и развити възгледи от група хора, които повтарят едно и също. Съгласен съм че човек си получава дисциплината докато все още е дете, казармата може малко да промени това. И все пак мисля че трябва да има казарма, макар и да е 3-4 месеца като гледам какви примати се разхождат около мене. И то не заради гейщината и по начина по който се обличат ами самочувствието, особено голям проблем на днешното и малко по-предишни поколения. Иначе глупостите за войни как били неизбежни че трябва да имаме армия ха ха не бъдете смешни. Какво може да направи една дори и 60-хилядна армия в световен мащаб - нищо. Много пари се наливат в тъпата армия, докато има много по-сериозни проблеми в скъпата ни държавица. Нещата за това как не сме губили флаг други подобни, похвално ок, ама оня ден дойде да ми говори някъв как българите видиш ти как с по-слаби оръжия имали средно по 50 убити човека на 1. Кво? Оттогава спрях да слушам и за съжаление не мога да си спомня за коя война ставаше въпрос, говори ми ги тия..да. Както и да е според мен армията трябва да се разпусне и да има само обучение, това е моето мнение.

Rolezzz
02-16-2014, 19:45
Против! Някой замислял ли се е колко пари ще струва на "богатата" ни държава? Закуска, обяд, вечеря на хиляди хора?! Ток, вода за тези хиляди хора. Някой замислял ли се е, че това е държавно? Ще се крадат още повече пари, а мизерията ще си остане, дори ще настъпи още по-голяма! Да, учи хората на дисциплина...ама идните поколения и казармата няма да ги оправи, ще се снимат с телефона в мизерната тоалетна да се хвалят къде са...

an7raks
02-17-2014, 08:56
Абе, я дайте да закрием и държавните болници и училища... само пари харчат...

LadyDi
02-17-2014, 08:58
Абе, я дайте да закрием и държавните болници и училища... само пари харчат...

ми то по този въпрос отдавна се действа

klimatronik
02-17-2014, 11:09
http://www.youtube.com/watch?v=wtQmYxmB5Ic
http://www.youtube.com/watch?v=Y_rXCdJM7hs

Auriss
02-17-2014, 11:30
Климатроник, http://www.youtube.com/watch?v=uK367T7h6ZY

Още ли държиш на версията с неминуемия апокалипсис ?

klimatronik
02-17-2014, 11:54
не е задължителен ;)