PDA

View Full Version : Психология



Molly95
02-13-2014, 14:45
Здравейте, в момента съм 12 клас и след това искам да уча психология.Видях че има университети в Пловдив, София, Велико търново, но в сайтовете не мога да разбера дали има предварителни изпити , как да кандидатствам, какви документи трябва да подам и кога нищо не разбирам.Моля някой ако знае да ми помогне. Благодаря ви предварително. :)

Dannie96
02-14-2014, 08:31
Доста си закъсняла. 11 клас съм и вече ходя на уроци по литература за изпит към СУ точно за психология. Иначе се взима оценката от матурата по БЕЛ, оценката от дипломата по език и трябва да се явиш на изпит към университета по БЕЛ или език . Но самите изпити не са леки и трябва много подготовка. Специално по литература ученото в училище е само една трета от общия материал, който се изисква при кандидатстване. За СУ говоря. За другите университети не съм добре запозната с кандидатстване и прием.

RapExotic
03-07-2014, 20:15
^ + това за Психология трябва да се явиш на още един устен "изпит" (по-скоро беседване) за говорни и комуникативни умения. На него оценка няма. Той е с ДА и НЕ.

alskdjfhg
03-26-2014, 20:52
^ + това за Психология трябва да се явиш на още един устен "изпит" (по-скоро беседване) за говорни и комуникативни умения. На него оценка няма. Той е с ДА и НЕ.

Това за определен университет ли е, защото познавам достатъчно хора, които учат психология, но никой не е ходил на устен...

RapExotic
03-27-2014, 08:17
^Това със сигурност го знам за Софийския университет и за Пловдивския Университет. За другите не знам, може и да няма.