PDA

View Full Version : ТРУДНО МИ Е ДА СЕ СОЦИАЛИЗИРАМ



NaughtyMe
02-13-2014, 16:28
Здравейте, за пръв път пиша в подобен форум.

Момче - 10клас съм. Откакто влязох в гимназията се чувствам отврат. Не, че в долните класове беше много по-различно, пак странях от колектива като цяло, но си бяхме 4-5 човека почти винаги заедно. 8 клас бях някакъв страшно блъснат, спомням си че не ставах от чина си, докато другите се събираха и се опознаваха, така продължи общо взето почти цялата учебна година. След това, лятото ми беше сред най-добрите - имах с кой да излизам и да се забавляваме. 9 и 10клас ги почвам все с добро настроение, някакъв надъхан за подвизи и прочие и няма и седмица, две и започвам да се чувствам страшно потиснат - няма с кой да си говорим, да се лигавим, всички от класа - нацепени на групички и аз не се вписвам някак си никъде, дори с някои хора не съм обелвал никаква приказка, което чувствам че не е нормално, имам един, двама с които водя някакви разговори, и откъм успех сред уроците не го докарвам и всички ме имат за глупак, пък за момичета да не говоря, винаги съм бил стеснен в това отношение, от малък съм си такъв.. Пускам си от време на време лафове, които явно имат ефект, щом въодушевяват едно стабилно количество от хора, иначе не се чувствам някакъв грозен, гаден и прочие, дори напротив предполагам, щом получавам поне по няколко усмихнати погледа всеки ден по коридорите, ходя от известно време на фитнес- там се имам с 2-3 човека, излизам от време на време и с 1 момче по общ интерес, и с това ми се изчерпва цялото съществуване... Та да се върна, трудно ми е да започна контакт с чужд човек, чувствам че ми трябва смелост, пък не трябва да е така, щото принципно това са си някви обикновени неща и в малкото моменти когато го направя и се получи се чувствам наистина удовлетворен, щото мамка му няма човек който да няма нужда от контакти за да се чувства жив. При МеН ключовото е че позволявам емоциите да са над вс останало - чувствам се повечето пъти страшно неадекватен и НЕ ЖИВ...
Исках просто да споделя някъде и евентуално да получа съвет от хора, които са се чувствали по подобен начин, щото ставам скоро на 17 и си правя просто някаква равносметка и осъзнавам, че не съм изживял толкова неща и изобщо не се чувствам на толкова, но това си е друга тема..

desperedbob
02-14-2014, 07:00
ще те съветвам това: ИЗОБЩО ДА НЕ ТИ ПУКА !!!! не се социализирраш защото те е страх какво ще стане .почваш да се държиш както се държат хората с които искаш да се сприятелиш и разбира се да не е някак си просташки ако е така ги отеби . Ако някой ти се разкрещи и ти почвай да му крещиш ,изобщо да не ти пука в това е цялата философия ,а колкото до момичетата , да трудно е да намериш свястна , на мен пък все ми се случва да ме харесват някакви отрепки или гадни турци ..... Така че като отидеш в дскл недей да мачкаш каскета ами бъди отворен за света. и не бъди снобар т.е не се дръж като някой възрастен кретен, ако имаш още въпроси пиши на лс

littleconfused...
02-14-2014, 18:42
Като че ли пишеш на 90% от моята история донякъде , като разбира се някои от нещата са малко по-различни... Ами аз също съм пуснал тема за горе-долу същия проблем тук в раздела но интересното е защо и на моята и на твоята тема няма повече отговори а все по един,максимум ДВА.... Което е доста учудващо поне за мен.

RapExotic
02-15-2014, 08:14
Не схванах какви точно са очакванията ти. Искаш да си намериш приятели, искаш да си намериш гадже или просто искаш да споделиш историята си биз да променяш нищо.
Ако е първото по-добре е да общуваш с малко, но стойностни хора от колкото да имаш 300 приятели, които след като се обърнеш с гръб да си шушукат "глей го пъ тоя". За гаджето се отнася същото. Не се впускай във връзка с някоя само за да си погалиш егото, че имаш гадже. Търси човек, който наистина смяташ, че ще ти допадне. А това, че не си от така наречените "феймаси", или хора които се правят на голямата работа само за да се хвалят и да имат повече приятели не е проблем, а напротив.

littleconfused...
02-18-2014, 08:53
Искам да си намеря приятели , и да знам за какво да си говорим и по какъв начин по-точно да бъда такъв тип приятел че те да искат да общуват с мен и да ме търсят , а не само аз да ги търся и после те да не се сещат за мен. Виж във фейс и скайп имам адски много неща за които мога да говоря с когото и да е било , просто на живо съм малко по-притеснителен от обикновенно. Дано си ме разбрал

И замалко да забравя... работата не е че не знам как да се запозная с някого , ами след като го направя не само един два дни да съм им интересен и после НИЩО...

desperedbob
02-18-2014, 19:56
ами братле , първо ако се социализираш с момчета , ние момчетата сме си по принцип простаци и си говорим за момичета , какво ти се случва и такива а когато говориш с момиче вече почваш да забавяш . То и аз нямам никакъв опит ама никакъв не се бзк-кам ( момичетата не обичат момчета които говорят повече )