PDA

View Full Version : Ескапел,закъснение на цикъл, противозачатъчни



anvioa
02-13-2014, 19:32
Здравейте!Не знам дали напразно се притеснявам.С приятеля ми преди 3 седмици правихме секс без презерватив няколко пъти,но той не свършваше в мен.Преди време бях започнала да пия Логест (противозачатъчни),но ми ставаше лошо от тях и ги спрях.Точно преди да правим секс (преди тези 3 седмици) започнах отново да ги пия.Уплашиха ме едни приятели,че има голяма възможност да забременея когато се прекратява по този начин полов контакт и решихме да пия Ескапел.Пих го 4часа (може би по-малко) след като правихме секс и продължих да си пия редовните противозачатъчни.Дойде денят ,в който трябва да ми дойде (винаги ми подранява),но така и не ми дойде.Взех си тест за бременност и си го направих.Беше отрицателен.Внимателно си сметнах дните след правенето на секс и бяха минали 2 седмици както пише на листовката.Минаха 4 дена и пак не ми дойде.Пак си направих тест-отново отрицателен.Днес е 2ри ден след като си направих 2рия тест имам болки в долната част на корема(яйчниците предполагам). Обикновено имам много болезнен цикъл и в момента ме боли така все едно ще ми идва. Искам да попитам по-опитните: дали имам повод за притеснение? Моля от сериозни и обективни мнения! :) ПС: На 17г.(почти 18) съм и не съм много опитна.

anvioa
02-13-2014, 19:34
Корекция : Пих го след около 48 часа!

fUcKsMiLe
02-13-2014, 20:03
Ескапела е бил напълно излишен щом си на противозачатъчни.
Вземете се образовайте малко по темата преди да правите секс.
Заради хормоните сигурно нещо ти се е объркал организма.
Не се притеснявай, но вземи почети малко в интернет.
Или върви на лекар и го питай него за всичко, което те интересува,
той е най-компетентния човек който можеш да питаш.

anvioa
02-13-2014, 20:08
Взех Ескапел, защото бях спряла противозачатъчните. Точно преди да правим секс започнах да ги пия пак.Ефектът им не започва веднага .Това беше причината да посегна към Ескапел.

analgin
02-13-2014, 20:42
продължавай да се блъскаш с всякакви хормонални хапчета и пускай теми защо цикълът ти е нередовен или изобщо не идва

anvioa
02-13-2014, 20:49
Не исках упреци,а питах дали има вероятност от бременност. :)

xXxPETYAxXx
02-13-2014, 21:07
Взех Ескапел, защото бях спряла противозачатъчните. Точно преди да правим секс започнах да ги пия пак.Ефектът им не започва веднага .Това беше причината да посегна към Ескапел.

Ъм... тези противозачатъчни не трябва ли да започнеш да ги приемаш в първия ден от менструацията?

"Кога можете да започнете с първата опаковка?
Когато през миналия месец не е използван хормонален, контрацептив.
Започнете приемът на Логест в първия ден на Вашия цикъл (т.е. в първия ден на менструалното кървене). Вземете таблетката маркирана със съответния ден от седмицата. Така например, ако менструацията Ви започне в петък, вземете таблетка с маркировка петък. След това следвайте дните по ред. Логест започва да действа незабавно, не е необходимо да използвате друг контрацептивен метод. Може да започнете приема на 2-5 ден от цикъла Ви и в този случай трябва да използвате и друг контрацептивен метод (бариерен) в първите 7 дни на прием на таблетки."

Ти въобще беше ли в 1 до 5 ден от цикъла?


Не исках упреци,а питах дали има вероятност от бременност. :)

Каква вероятност за бременност да имa, нали си си направила 2 теста и двата отрицателни. lol