PDA

View Full Version : Цветя за Свети Валентин?



iwwocXr
02-14-2014, 08:36
Някой може ли да ме посъветва какви цветя да купя на приятелката си за свети Валентин?

NeutralMilkHotel
02-14-2014, 08:47
Аз бих ти препоръчала да й вземеш живо цвете, тоест в саксия.
Розите са класика, разбира се.
Азалеята е много красива...
Лилиум, орхидеи, хризантеми, слънчогледи...Карамфили, фрезии...
Честно да ти кажа, ако няма любимо цвете избери представителен/на букет/саксия с цветя, които миришат хубаво в любимият й цвят.

Зайче..
02-14-2014, 08:52
Само според мен ли да подариш саксия с цвете е малко като за някоя леличка и със сигурност не като за Свети Валентин 8-) ?
Моя съвет е да вземеш голям букет (доколкото възможностите ти ти позволяват, разбира се) с червени рози и една кутия бонбони Lindor.

NeutralMilkHotel
02-14-2014, 08:58
^Ако просто го поднесе в обикновенна пластмасова окаляна саксия, да. Не като за леличка, ами като за бабичка...
Но в повечето хубави цветарски магазини предлагат и ужасно красиви съдове (кошници, керамика, дърво, метал, изрисувани, а-у) в които да сложиш пластмасовата саксия или ти предлагат да я опаковат с хартия, панделки, брокат и т.н.
Повечето цветя изискват малка грижа, пък ти цъфтят, растат и ухаят с годииини. На мен лично ми е по-смислено от букет, но мен вътрешно ме отвращават мъртвите цветя пък и съм сантиментално-практично настроена. 8-)
Естествено е просто идея, дадох му и предложения за цветя за букет. 8-)

Hilary_
02-14-2014, 10:06
Лилиумиииии <3