PDA

View Full Version : Излизане сама..



foreveralone89
02-14-2014, 11:51
Здравейте. Момиче съм и понеже нямам много приятели излизам сама, но само когато имам нещо да си купя и да свърша, не по кафета/кина и после веднага се прибирам де. Разгледах тази тема от 2006 http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/277832-излизате-ли-сами/page4
И като се позамислих е наистина странно да излизаш сам. Например днес трябва да отида до дм да си взема фдт, ама сама.. размислих. Не знам просто не искам хората да си мислят, че нямам приятели или нещо от този род.. преди няколко месеца майка ми ме пита дали познавам едно момиче, което винаги я виждала сама и ме пита дали има приятели O.o
Спорд вас странно ли е? Вие излизате ли сами, когато трябва да си вземете нещо например?

smilelady
02-14-2014, 14:47
Пф, разбира се, че излизам сама. Даже понякога го предпочитам.
Като се налага да отида до магазина, няма да се уговарям 2 часа предварително само за да има с кого да изляза. Не виждам нищо лошо в това.
Пък и никой няма да седне да те объжда как излизаш сама и следователно нямаш приятели. Повечето хора нито забелязват, нито им пука.

xoxi
02-14-2014, 15:14
Обожавам да излизам сама!
Напоследък все по-често го правя, въпреки, че не мога да се оплача от липса на компания попринцип.
Когато съм сама имам време да помисля, да обърна малко внимание и на себе си.
Ходила съм на мачове сама, ходила съм и на разни спортни състезания сама. Вечер най-редовно излизам на разходка, забола слушалките в ушите, а ръцете в джобовете.
Не мисля, че на някой му пука аз къде ходя, с кого излизам и защо. Хората са прекалено заети със собствените си проблеми, за да обръщат внимание на такива неща.
Ако ти е приятно да излизаш сама, прави го, без да те интересува какво ще си помисли някой непознат.
Ако ти е пък такъв проблем и се чувстваш зле, бъди по-общителна, запознай се с нови хора и си намери компания за размотаване.

mayaaa
02-14-2014, 18:37
Аз много обичам да се разхождам сама, защото не завися от никой друг, обикалям си на random, ходя на места, които не познавам много и просто накъдето ми скимне на момента. Много го обичам! А за магазини и подобни, много ясно, че сама ще си ходя.

ekaterinadimitrowa
02-14-2014, 19:54
Много по-добре е да излизаш сама, когато трябва да си купуваш нещо, защото няма кой да те разубеди. А пък и като си харесаш нещо взимаш го и го пробваш, а не се замисляш какво ще си помислят за твоя вкус. За пазаруване много по-добре да се излиза сама. И аз много пъти съм го правила приятно е.

RapExotic
02-15-2014, 07:17
Проблемът ти явно не е това, че излизаш сама, а че се чувстваш самотна. Всеки излиза сам. На някой места е по-удачно да си сама, а на други с компания. Ако неможеш да си намериш компания това е отделен въпрос.

~LadyCrawley~
02-15-2014, 09:46
Да се разхождам сама или да се прибирам от училище-да, но ако трябва да седна някъде примерно да ям или да си купя някоя нова дрешка, ми е малко самотно.

sunshine :**
02-15-2014, 18:58
Аз по принцип като ходя да си купя нещо и вече съм си го набелязала винаги съм сама.За единия час, айде 2 няма смисъл да викам някой с мен.А и е някак тъпо да кажеш на някой айде до еди къде си и като се върнете - айде чао.Така си ангажирам целия ден.За това като съм някъде за бързи покупки - сама.А и всеки има нужда понякога да излезе някъде сам.

MsMiracle
02-18-2014, 22:11
Както вече ти казаха, проблема не е че си сама, а че се чувстваш самотна. Може би имаш нужда от повечко компания?

Аз лично, обожавам когато трябва да има някъде без никой друг. Слагам слушалките в ушите и забравям за околните. Това време си е за мен, лично мое, в което се разхождам, размишлявам си върху моите си глупости и като цяло си обръщам внимание. Всеки има нужда от това.

svetliocg
02-19-2014, 14:14
Повечето хора не се замислят въобще, че си сама. Те си мислят за техните проблеми. Дали ще се намери човек който ще си помисли, че нямаш приятели няма никакво значение. Всеки може да мисли, каквото си иска. Пък и нали каза, че имаш малко приятели. Ккаво значение дали са малко или много. Дори и един да е важното е да те подкрепя а не само да ти помага с яденето и пиенето.

NeutralMilkHotel
02-21-2014, 15:46
Факт е че ако ще вършиш нещо сериозно (влагане на финанси в продукт) не ти трябват приятелченценца да ти се лигавят, разсейват и споделят мнение, което може да не е адекватно, дори само конкретно в твоят случай.

Приятелите, чисто социално погледнато, са за да си изкарвате приятно, да не се натоварвате взаимно и да правите интересни неща заедно, за да не си омръзвате. Което напълно си противоречи с идеята да ходиш да си купуваш кола маска, гащи и домати с тях.

Ако ти е толкова самотно и си неуверена да правиш тези неща сама вземи майка си или някой близък роднина. Това е по тяхната част.

На мен също ми беше супер некомфортно и неловко да излизам сама, но впоследствие почнах да ходя и на партита, и на разходки, и на много места сама. Няма да ти казвам с колко нови хора се запознах и какви приятелства се завързаха. Не мога да разчитам на ничие свободно време, за да водя социалният живот, който искам...Въобще забавлявай се, бъди отворена към нови запознанства, уверена в себе си и всичко ще се нареди.

koce1313
02-25-2014, 22:21
Да естествено излизам сам до магазина, на разходка с кучето или просто за да помисля малко. Не винаги ми е до хора които да ме разсейват от това което искам да си представя или помечтая. Но да неловко ми е понякога да съм сред много хора и да съм единствения който върви сам по улицата, а всички други да си говорят с някого. :) Нормално е и мога да кажа, че почти никой не ходи с приятели до магазина, поне не съм виждал де :D