PDA

View Full Version : Казармата



Dannie96
02-15-2014, 13:45
Питам се какво ви е мнението за задължителната казарма. Лично аз смятам, че е необходима. Публикувам темата в този раздел, защото мисля, че казармата трябва да стане задължителна част от обучението на момчетата.

DisappointedDreamer
02-15-2014, 13:52
Такава тема има вече в раздел Кофата.

И защо мислиш, че казармата трябва да стане задължителна част от "обучението" на момчетата?

'Що пък да не въведат някакво задължително паралелно обучение за всички момичета на база "пране, готвене и шиене"?

Didko_Beats
02-15-2014, 13:58
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/561617-%D0%9A%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D 0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2

xoxi
02-15-2014, 13:59
Аз съм ЗА всичко, което изгражда характер, издръжливост и калява тялото.
Ще е добре ако казармата отново стане задължителна. Днешните момчета са станали по-големи лигли от много от момичетата.

SonataArctica
02-15-2014, 14:01
^ те 'щото днешните девойки са много хубави...

ПП: http://www.teenproblem.net/polls/view/207/

Dannie96
02-15-2014, 14:03
Нямам проблем и за паралелно специално обучение на момичетата. И ние не сме цветя за мирисане.

А относно това, че темата я има в друг раздел се извиням. Не съм я видяла.

DisappointedDreamer
02-15-2014, 14:08
Аз съм ЗА всичко, което изгражда характер, издръжливост и калява тялото.
Ще е добре ако казармата отново стане задължителна. Днешните момчета са станали по-големи лигли от много от момичетата.

Защо гледаме каляването на тялото, а не каляването на характера и ума?

Освен да се научат на по-силна физическа издръжливост и някои военни техники, друго там те няма да направят. Ще са пропиляли 2 години от живота си.

Подкрепям това мнение:




Това дали мога да държа калашников и да стрелям по месо е най-голямата тъпотия, която съм чувал. Не мога, и какво? Парите, които ще трябва да се влагат в казармата, е много по-добре да отидат за образование, отваряне на работни места или за жалки опити за справяне с демографската криза, гарантираща изчезването на българската нация до стотина години.

Не ме разбирайте погрешно, който иска да ходи в казарма, да отива. Но аз, както и другите на моята възраст, не принадлежим на тази държава, за да решава тя как да ни тормози и прави върли националисти и ксенофоби, а, грешка, "мъже".

Против казармата съм.

anonymous708973
02-15-2014, 14:23
^ те 'щото днешните девойки са много хубави...

Именно.
И си имаме доста по-всеобхватна тема за казармата.

anonymous895156
02-15-2014, 14:58
Не виждам казармата да е особено ефективна точно по отношение на каляването на характера. Някакъв малоумник с двуцифрено IQ да ми вика "стани, падни", да трябва да спя по 3 часа на ден и т.н. е доста далеч от представата ми за изграждане на интелигентен и съвестен гражданин. Точно обратното - подобни спартански неефективни мъчения могат само да ме превърнат в примиряващ се с всичко идиот, който не смее да каже нещо на тези над него в реалния живот (преподавател, работодател, правителство etc.), защото в тяхно лице вижда взводния си командир, когото трябва да слуша и чиито малоумни приумици трябва да изпълнява, колкото и да са безсмислени.

Поправете ме, ако греша, но всички мъже >24-годишна възраст са ходили в казарма, а днес те не са нищо по-различно от банда консервативни и слабохарактерни хорица, чиято житейска идеология е "Преклонена главица сабя не я сече."

Връщането на казармата е евтино политическо обещание, подобно на това за 1000 лв минимална работна заплата, което един Болен човек дава. Не бъдете толкова наивни и не вярвайте само на приказките, с които баща ви си внушава, че две години от живота му не са отишли на боклука.

Hayashi
02-15-2014, 16:09
И аз съм за и да задължителна за всички. Самата аз нямам нищо против да изкарам една казарма, нищо, че не биха ме взели заради килограмите по принцип. За мацките не е лощо да се понаучат на малко самозащита и да не са меки в ръцете като пресен кашкавал.

dimitar всъщност казармата е нелош начин да те научят на малко търпение, че от толкова много индивидуализъм напоследък, всеки гледа само себе си и грам не се съобразява с околните. Плюс, че да твърдиш, че всички, които са били в казарма са разни слабохарактерни хорица не съм убедена как да го разбирам. Спрете да поставяте всички под общ знаменател.

hristo99
02-15-2014, 16:19
Не виждам казармата да е особено ефективна точно по отношение на каляването на характера. Някакъв малоумник с двуцифрено IQ да ми вика "стани, падни", да трябва да спя по 3 часа на ден и т.н. е доста далеч от представата ми за изграждане на интелигентен и съвестен гражданин. Точно обратното - подобни спартански неефективни мъчения могат само да ме превърнат в примиряващ се с всичко идиот, който не смее да каже нещо на тези над него в реалния живот (преподавател, работодател, правителство etc.), защото в тяхно лице вижда взводния си командир, когото трябва да слуша и чиито малоумни приумици трябва да изпълнява, колкото и да са безсмислени.

Поправете ме, ако греша, но всички мъже >24-годишна възраст са ходили в казарма, а днес те не са нищо по-различно от банда консервативни и слабохарактерни хорица, чиято житейска идеология е "Преклонена главица сабя не я сече."

Връщането на казармата е евтино политическо обещание, подобно на това за 1000 лв минимална работна заплата, което един Болен човек дава. Не бъдете толкова наивни и не вярвайте само на приказките, с които баща ви си внушава, че две години от живота му не са отишли на боклука.

Точка по въпроса.

anonymous895156
02-15-2014, 16:22
Спрете да поставяте всички под общ знаменател.

Няма!

DisappointedDreamer
02-15-2014, 16:23
Не разбирам като толкова много нямате против, 'що не се запишете вие, пък искате и другите да го правят?

Hayashi
02-15-2014, 17:07
^ Аз исках да се запиша за пилот на хеликоптер, но поради куп причини, които не зависят от мен, нямаше да ме вземат.

SonataArctica
02-15-2014, 17:33
И аз съм за и да задължителна за всички. Самата аз нямам нищо против да изкарам една казарма, нищо, че не биха ме взели заради килограмите по принцип. За мацките не е лощо да се понаучат на малко самозащита и да не са меки в ръцете като пресен кашкавал.

Лесно решение: държавата спонсорира фитнес салоните и всеки, който е между 14-20, може да ползва фитнес залите безплатно. Така не само, че младите момичета ще бъдат във форма, а и няма да има толкова голямо затлъстяване на младото поколение. Като изляза и всяко трето дете е с двойна брадичка и паласки. Вие сега ще кажете "Ама децата няма да ходят.", сигурен съм, че фитнесите ще се напълнят. Също така да се направят спортни площадки.
Не виждам как ще се промени кой знае колко, някой, чиито характер вече е изграден. Военното обучение може да се направи за няколко месеца, но е малоумно да си губиш 2 години от живота. Парите, които биха се дали за казармите, могат да бъдат дадени за много по-добри каузи.

babity
02-15-2014, 17:54
Повечето момчета до 19-годишна възраст не са се делили от полата на мама. Да не говорим, че много от тях не се отделят и дъъълго след 19. Отплеснах се. Т'ва, което де факто ги възпитава в казармата, е липсата на мама, която да ги опере и да им изслугува. А за тях това е шок.

anonymous895156
02-15-2014, 18:22
Повечето момчета до 19-годишна възраст не са се делили от полата на мама. Да не говорим, че много от тях не се отделят и дъъълго след 19. Отплеснах се. Т'ва, което де факто ги възпитава в казармата, е липсата на мама, която да ги опере и да им изслугува. А за тях това е шок.

В това отношение няма разлика между тва да те пратят насилствено в подобен лагер и да започнеш самостоятелен студентски живот/работа, даже второто е в пъти по-ефективно, защото се сблъскваш с истинския с живот, не с екстремни ситуации, които никога няма да ти се случат.

babity
02-15-2014, 18:32
То едното не пречи на другото. Имам лични наблюдения, че част от тия "екстремни" ситуации (не знам какво екстремно има в казармата, доста мои приятели и познати закАчиха и бяха, но никой не се върна разчленен или сакат) просто ги учат да си държат плювалниците затворени. Не е един, 'дето от пишман бияч на влизане, е излезнал благ като котенце.

hristo99
02-15-2014, 18:48
просто ги учат да си държат плювалниците затворени
Човек пред кого трябва да си държи плювалника затворен и защо? Пред жените? Казвам го, защото само те няма да ходят на казарма. Един мъж не трябва ли да си стои на мястото, а не жена му като каже нещо и той да си мълчи (това нещо го наблюдавам всеки ден с баща ми и майка ми)? Просто давам пример.

xoxi
02-16-2014, 10:49
Защо гледаме каляването на тялото, а не каляването на характера и ума?

Как да не гледаме? Всичко гледаме.
Каляването на тялото (не извайване, а буквално каляване) върви ръка за ръка с характера. Каляване на ума в казарма, ми е малко трудно да си представя.
Спортът има почти същите функции, що се отнася до физическа дисциплина и характер.
Нека направят спорта задължителен тогава. От него се научават и възпитават неща у човек, които не мога да се възприемат от никое друго място.
Проблемът на днешните поколения е, че са мързеливи и страшно зависими от материалния свят, за да си позволят да се отделят от него. Ценностната система в днешно време толкова се е изкривила през някаква измислена призма, че не е истина.

anonymous895156
02-16-2014, 10:51
Проблемът на днешните поколения е, че са мързеливи и страшно зависими от материалния свят, за да си позволят да се отделят от него. Ценностната система в днешно време толкова се е изкривила през някаква измислена призма, че не е истина.

Много обичам всяка втора дума да ви е "в днешно време" и "днешното поколение", но това е друга тема.
Съгласен съм да се увеличи спортът сред младите, има нужда от това. Просто не мисля, че това трябва да стане чрез въвеждане на задължителна казарма.

xoxi
02-16-2014, 12:15
А коя дума предлагаш да използвам?

Не казвам, че трябва да се върне казармата. Но не бих била и против.
Обаче спортът ми е болна тема, много болна. И по-точно отношението към него, което съм срещала тук.
Много по-вероятно е да върнат казармата, отколкото някой да се поинтересува от хората, които искат да спортуват в добри условия.

DieselBlood
02-17-2014, 10:35
xoxi, скъпа, защо не се навиеш ти да идеш в казармата? Да те питам дали ще ти е хубаво като не можеш да се контиш по сто часа.

Auriss
02-17-2014, 11:24
“That it is better that 100 guilty persons should escape than that one innocent person should suffer, is a maxim that has been long and generally approved.”


Като ви пречат лигавите момченца не контактувайте с тях, пръдли слабоумни.

klimatronik
02-17-2014, 19:54
хахаха, и тука такава тема .

Ми всъщност няма абсолютно никакъв смисъл вече нищо да се прави, скоро идва гражданска война, бягайте да се молите на чужди стипендии.

Lucho
02-18-2014, 19:59
ЗА казарма, но при наличие на държава - както преди години понятията "армия" и "казарма" не бяха кухи и лишени от смисъл.

При сегашното положение на държавата и да се върне казармата едва ли ще се постигне ефекта на онази казарма, която безвъзвратно загубихме преди години. А за сроковете - минимум 2 години, донаборна. А не 90 минути "военно обучение" - пълна глупост.

DoubleDMG
02-18-2014, 20:19
Защо гледаме каляването на тялото, а не каляването на характера и ума?

Освен да се научат на по-силна физическа издръжливост и някои военни техники, друго там те няма да направят. Ще са пропиляли 2 години от живота си.

Подкрепям това мнение:

Така е, но брат ми беше в Руската казарма и ми сподели , че там са му били само хубави спомените. А и зависи,понякога не е задължително да са пропилени ако си изградил характер,за това време... А в училище само лигавщини..

DisappointedDreamer
02-19-2014, 04:51
^Не е вярно. Винаги има две страни на една монета.

DoubleDMG
02-19-2014, 05:25
Може и така да е,но брат ми беше ударник преди да влезе,след като излезе,спря да се занимава с глупости,намери си стабилна работа,почна да учи , стана по-добър човек,пие по малко,а когато пие от него излиза 2-ри човек.. ИИи повярвай ми,там казармата не е такава каквато Българската е била/ще бъде.

tochko
02-19-2014, 08:05
За казармата съм понеже има такива лиги сред момчетата, че само това би могло да ги оправи. До някъде ние сме късметлии, че са ни правили здрави родители, защото всички знаят че от поколение на поколение хората отслабват физически. Не знам обаче какви ще са децата които ще се раждат от наще поколения. Сигурно на 18 още ще си тежат по 50 кила :D

vladislavcheto
02-21-2014, 18:12
Вие хубаво си дискутирате на тая тема,ама айде за момент тези,които искат да се върне казармата,да помислят откъде точно в нашата прекрасна държава ще се изкопаят достатъчно пари,за да се направи това удоволствие на малоумниците-националисти ?




Някакъв малоумник с двуцифрено IQ да ми вика "стани, падни", да трябва да спя по 3 часа на ден и т.н....


Целият ти пост е верен,но това описва казармата най-точно.

hristo99
02-22-2014, 18:27
Темата напоследък е популярна и чух от хора, завършили казармата, че там се научаваш на най-големите глупости.

DieselBlood
02-22-2014, 21:06
Да, "научаваш се" как твоето мнение не важи и не можеш да спориш с по-висшестоящ от тебе. Там те мачкат, докато не станеш тъп като тях. Бягаш като идиот, мръзнеш навън като куче и вместо да използваш времето си за доста по-полезни неща, ти ходиш да те "учат" на абсолютни тъпотии.

anonymous895156
02-23-2014, 16:09
До някъде ние сме късметлии, че са ни правили здрави родители, защото всички знаят че от поколение на поколение хората отслабват физически. Не знам обаче какви ще са децата които ще се раждат от наще поколения. Сигурно на 18 още ще си тежат по 50 кила :D

как е да счупиш тъпомера пич

xoxi
02-25-2014, 21:01
xoxi, скъпа, защо не се навиеш ти да идеш в казармата? Да те питам дали ще ти е хубаво като не можеш да се контиш по сто часа.

:D
Даже няма смисъл да отговарям.

DieselBlood
03-07-2014, 00:02
:D
Даже няма смисъл да отговарям.
Ми недей. Защо момичетата си мислят, че от всичко разбират и са компетентни по всяка една тема?

KumchoValcho
03-07-2014, 12:40
Да, "научаваш се" как твоето мнение не важи и не можеш да спориш с по-висшестоящ от тебе. Там те мачкат, докато не станеш тъп като тях. Бягаш като идиот, мръзнеш навън като куче и вместо да използваш времето си за доста по-полезни неща, ти ходиш да те "учат" на абсолютни тъпотии.

абсолютно. Твърдо против съм, много ми е противна цялата идеология "казармата те прави мъж". лекувайте си комплексите 8-)

draid
03-07-2014, 19:45
Твърдо за съм, но до 6 месеца, както беше преди за хора с висше образование. Тия от едно време по 2г вече са глупост.