PDA

View Full Version : Кокоши трън



sramejlivkaa
02-15-2014, 15:01
Имали ли сте кокоши трън? Има ли друг начин да се справим стях освен онези лепенки, защото постоянно ми падат, не мога да се мръдна от тях. Моля за съвети. Благодаря предварително.

Lilanda
02-15-2014, 15:13
Охх горката..На мен лепенките не ми и помагаха даже..:D

Слагах чесън вечерта докато спя с обикновена лепенка...Картоф също помага, но чесънът разяжда мъртвата кожа и помага кокошият трън да падне..И двата варианта са добри...;д

DisappointedDreamer
02-15-2014, 15:19
На мен ми падна с едно специално мазило от аптеката. Попитай в някоя и биха могли да те насочат.

Hayashi
02-15-2014, 16:01
Приди години личната ми каза, че ще се наложи да го горят с азот, но преди това каза да опитаме да слагам чесън предварително накиснат в оцет за едно денонощие в продължение на три дни. Ужасно болезнено беше, но на 4-тия ден успях сама да го издърпам с нокти без да ме боли. Никога не се появи повече.

DisappointedDreamer
02-15-2014, 16:20
Мда, чесън в оцет и се маже. Или пък мажеш със смокиня.

Горенето не препоръчвам. Не само че боли ужасно много и усещаш миризмата на собствената си изгорена плът, ами и се появява отново.

sramejlivkaa
02-15-2014, 16:31
Благодаря зя съветите. :)

hristo99
02-15-2014, 19:02
На мен един кожен лекар ми изписа някакво лекарство и някакво мазило. Пих хапчетата известно време, мазах, след коeто се върнах при лекаря и ми ги изгориха с азот. Боли, но определено се търпи. Захапах си пръста и гък не казах. Баща ми също беше получил. На него пък с лазер му ги махнаха. Колко го е боляло, той си знае.

baby_baby
02-16-2014, 14:59
майка ми преди имаше кокоши трън и кво ли прави да го махне накрая и бяха дали някво зелено лекарство като пластелин ;д и тя си мажеше и и мина вече не си слага трябва само да я питам как се казва тва лекарство и ще ти пиша на лс какво е

DeHu
02-16-2014, 15:18
Аз имах около 3 месеца и никакви лепенки и мазила не помогнаха.Отидох да ми го третират с течен азот и бях ужасно наплашена,че ще боли,но не се усеща почти нищо и почти се махна.Отделно от това дерматолкожката ми предписа някакво мазило,което също помага.Много е кофти,но те съветвам да отидеш на лекар,понеже тука всеки може да каже как му е минало ,но от кокоши трън до кокоши трън си има разлика.

georgi12
02-17-2014, 08:02
Някога имах -премахнах ги с изваждане на коренчетата с игла . Много болезнено е и рисковано от инфекция , за това не го препоръчвам , но тогава детски акъл - кой да ми каже . Но в крайна сметка ги махнах .Един на левият показалец и един от страни на ходилото - той беше голям - диаметър колкото цигара.

MaGuSs
02-19-2014, 22:48
Някога имах -премахнах ги с изваждане на коренчетата с игла . Много болезнено е и рисковано от инфекция , за това не го препоръчвам , но тогава детски акъл - кой да ми каже . Но в крайна сметка ги махнах .Един на левият показалец и един от страни на ходилото - той беше голям - диаметър колкото цигара.

Аз правя така - една седмица си мажа кокошия трън със сока от листата на смокинята. След като побелее и омекне го човъркам със стирилна игла до изкарване на корена. След това още една седмица третиране със смокиня и сега няма нито белег нито нищо от кокошия трън. Имал съм общо три, от които първия ми седя поне 1 година на пръстта и е много гадно да седиш и го гледаш и нищо не можеш да направиш... Накрая му теглих една майна и не му обръщах внимание и сам изчезна, но ми остана лек белег. Другите два със смокиня съм ги махал...

Nika95
02-28-2014, 13:38
майка ми преди имаше кокоши трън и кво ли прави да го махне накрая и бяха дали някво зелено лекарство като пластелин ;д и тя си мажеше и и мина вече не си слага трябва само да я питам как се казва тва лекарство и ще ти пиша на лс какво е

Да не става въпрос за прополис?

baby_baby
02-28-2014, 15:03
Да не става въпрос за прополис?

Нямам представа довечера ще ти кажа като тя ми каже