PDA

View Full Version : Как бихте постъпили, ако...



blabber
02-15-2014, 15:15
Здравейте, съфорумници!

Въпросът ми е как бихте постъпили в следната ситуация:

Запознавате се с приятел на вашата/вашия най-добър приятел. Тръгвате с този приятел, като през това време той става малко по-близък с вашия bff покрай вас. След определено време нещата с гаджето не вървят и се разделяте не точно с добри отношения, но бихте си казали здрасти ако се засечете някъде примерно... В същото време обаче сега бившият/та продължава да бъде близък приятел с вашият най-добър приятел. Как бихте се почувствали? И ако усетите малко,, почти доловимо захладняване в отношенията между вас и вашият bestie, какво бихте му/й казали? Въобще бихте ли повдигнали въпроса?

Благодарско!

djipsito
02-15-2014, 15:40
Ами ако ме заебава заради него, бих се почувствала предадена. Бих говорила, ама зависи от много неща.

Ако трябва да опиша моята ситуация... имах 8 годишно приятелство с едно момче и ги запознах с тогавашния ми приятел. Накрая като се разделих с него, даже здрасти не заслужаваше да му казвам, моя БФФ.. ме заеба и започнаха да излизат заедно (бях го помолила да излезем само на кафе, за да не стоя сама в нас и да се депресирам)..

Как можеш да се почувстваш освен предаден и то за пореден път ? Спрях да ги отразявам и двамата.
Всеки сам трябва да си преценява доколко кой какво заслужава и кво да го прави.. На мен ми писна да ходя подир гъзове, а и те показаха, че толкова им пука за мен, така че... по-очеизвадно от тва няма накъде.

blabber
02-15-2014, 15:50
djipsito, благодаря ти много за отговора!
Ако например "заебаването" е още в начален стадий един вид... Усещаш, че става нещо такова.. Как би започнала разговор? Какво би казала?

djipsito
02-15-2014, 15:57
Едва ли точно мен искаш да слушаш.....

"Кво става, гледам големи приятели сте станали с Х... " ше го кажа с насмешка и ирония, ей така..
- отговор
"Имам чувството, че ни се размиват отношенията, ти кво мислиш ?"
-отговор
.
.
.
"Ми хубао, като се сетиш, че съществувам се обади"... тва накрая ако ме е ядосал отговора или не ме кефи или нещо друго. Тря се почувства виновен.

xXxPETYAxXx
02-15-2014, 15:57
В еднополовите приятелства на момчета не се бъркам. Той ми е приятел, ама ако иска може да се сприятели и с някого, когото не понасям. Виж, ако е момиче, което не понасям вече ще му меля сол на главата. :Д И все пак зависи от ситуацията, ако неговото приятелство с бившия пречи и ограничава нашето, то тогава ще му кажа как се чувствам. Ще му споделя, че не искам приятелството ни да се разпада, не искам и да преча на тяхното, но да намери начин да съчетае нещата, без да си пречат.

RapExotic
02-15-2014, 15:58
Да не ти пука.

DeHu
02-15-2014, 16:06
Ако съм в тази ситуация определено ще ми стане кофти,но приятелят ми така или иначе е свободен човек и може сам да прецени с кого му е по-приятно да прекарва времето си.Безкрайно са ми смешни някакви сценки между приятели тип "Избирай кой ти е най-добрия приятел''.Ако ти и дружката ти сте точни хора,едва ли ще те отебе просто ей така,пък в противен случай за какво ти е да имаш отношения с кофти човек.

blabber
02-15-2014, 16:34
Интересни мнения ^_^ Не е моя ситуация, на позната е... но ми беше много трудно да реша как точно се започва един такъв разговор, защото хем не е нищо кой знае какво, хем е неприятна ситуация някак си БФФ-а ти да е близък с човек, с когото сте скъсали. А някой бил ли е в позицията на дружката н този случай? Сигурно и за него/нея е малко такава една объркваща ситуация... :D