PDA

View Full Version : Баба Ванга



SNikolov_Rugby
02-15-2014, 17:04
Здравейте.
Проучвал съм много темата за този уникален феномен. Предсказания, пророчествата и за България и света. Искам да ми кажете и вашето мнение. Някой от вашите близки имал ли е среща с нея и какво му е казала. И въобще нещо интересно по темата което сте чули.

npp
02-15-2014, 22:23
най-сигурно е да вярваш в Онзи, Който наистина е истинският Бог, понеже е имало случаи пророк да каже на някой, че не след дълго ще умре, а после същият човек е оставал жив и здрав за десетилетия след като се е обърнал към Бог и Исус

Samo Botev Plovdiv
02-15-2014, 22:31
Най - важното е, че "Където е текло, пак ще тече и Македония пак ще е българска!". Това е най - важното!

Баща Ти
02-16-2014, 10:54
Не я познавам, може ли фейсбук, нещо, а-у?

SNikolov_Rugby
02-16-2014, 16:36
Не я познавам, може ли фейсбук, нещо, а-у?

Не си интересен

DoctorSatan666
02-16-2014, 20:57
най-сигурно е да вярваш в Онзи, Който наистина е истинският Бог, понеже е имало случаи пророк да каже на някой, че не след дълго ще умре, а после същият човек е оставал жив и здрав за десетилетия след като се е обърнал към Бог и Исус
Wait, wat.....

Значи, това което казваш е:

Един ПРОРОК казва на някой, че ще умре, а вместо това човека остава жив още деситилетия, но само след като се е обърнал към Бог? Това трябва да е доказателство за божията милост ли? По същата логика една циганка може да ми (предс-) каже, че ще умра и аз като не умра, то това е доказателство за наличието на божество Х...... Особено АКО ПРЕДВАРИТЕЛНО ВЯРВАМ В БОЖЕСТВОТО Х....

npp
02-16-2014, 23:11
Wait, wat.....

Значи, това което казваш е:

Един ПРОРОК казва на някой, че ще умре, а вместо това човека остава жив още деситилетия, но само след като се е обърнал към Бог? Това трябва да е доказателство за божията милост ли? По същата логика една циганка може да ми (предс-) каже, че ще умра и аз като не умра, то това е доказателство за наличието на божество Х...... Особено АКО ПРЕДВАРИТЕЛНО ВЯРВАМ В БОЖЕСТВОТО Х....

не в какво да е божество, но ако вярваш в истинския Бог - наистина е така че истинският Бог ти е спасявал задника хиляди пъти досега, просто си нямаш представа колко хиляди пъти Той е спасявал всеки един човек и как истинските Светии са осигурявали спасение за другите със своите непрестанни молитви - докато ти се лигавиш, Те се молят включително и за теб, но това не означава, че някой може да злоупотребява с това безнаказано

SNikolov_Rugby
02-17-2014, 03:29
най-сигурно е да вярваш в Онзи, Който наистина е истинският Бог, понеже е имало случаи пророк да каже на някой, че не след дълго ще умре, а после същият човек е оставал жив и здрав за десетилетия след като се е обърнал към Бог и Исус

Виждам голямата ти любов към Бог, но явно имаш грешно впечетление за Ванга. Тя никога не е казвала на хората кога ще починат(само като много млада). Не знам до колко си запознат с нея но тя предимно разговаря с починали хора и лекува, другите неща или ги премълчава или не се меси в тях. Знам че няма да те убедя защото църквата дълги години е отричала силите на Ванга, но факта че някои от най видните свещенници са ходили при нея и по късно и позваляват да построи храм не те ли навежда на мисълта, че и те са искали да помага на хората с това което те не могат.

npp
02-17-2014, 07:00
разбирам те, но и ти е добре да разбереш, че няма как последователи на истинския Господ Бог да ти препоръчат да вярваш в такива човеци и неща, защото макар и някои неща от онези, които ванга е предрекла да са се оказали като вярни, такива човеци могат да се окажат подвеждащи по отношение на вярата, понеже те също черпят сили от Бог, но не само от Истинския, поради което могат също да се окажат мъдри и дори да предсказват и да виждат неща в бъдещето

"Когато влезеш в земята, която Господ твоят Бог ти дава, недей се учи да правиш според мерзостите на тамошните народи(т.е. според духовните неправди/беззакония на тамошните неправедни духовни човеци/вероизповедания). Да не се намира между тебе някой, който да прекара сина си или дъщеря си през огън(т.е. някой, който прекарва човек от мъжки пол или човек от женски пол през окултизъм/идолопоклонство), никой чародей(също: ясновидец или който има окултно/трансцедентално зрение), астролог(също: който се занимава с метафизика или окултна/астрална/трансцедентална проекция), гадател(също: лъжепророк), или баяч(също: окултист/магьосник), никой омаятел(също: който чародейства(омагьосва)), запитвач на зли духове(също: който взаимодейства с нечисти/зли духове), врач(също: езотерик), или запитвач на мъртвите(също: който взаимодейства с мъртъвци по окултен/трансцедентален път); защото всеки, който прави тия дела, е омразен на Господа, и поради тия мерзости Господ твоят Бог изгонва тия народи(т.е. човеците, които вършат духовно беззаконие) от пред тебе. Съвършен да бъдеш пред Господа твоя Бог. Защото тия народи, които ще завладееш, слушат астролозите(също: езотериците/окултистите) и чародеите(също: и лъжепророците/идолопоклонническите жреци); но на тебе Господ твоят Бог не е позволил това(също: но истинският Господ Бог не позволява това, защото именно духовното беззаконие е мерзостта на запустението стояща на светото място - виж Матей 24:15)." Второзаконие 18: 9-14

DoctorSatan666
02-17-2014, 20:33
но това не означава, че някой може да злоупотребява с това безнаказано

http://prikachi.com/images/761/7076761e.jpg

Ivanina_St
02-19-2014, 11:07
Чувала съм някои неща, но не съм сигурна колко от тях наистина са казани от Ванга.Може би ти ще кажеш.

1.България ще се оправи, когаот трите Българии се обединят.Това аз го разбирам като Македония,България и Сърбия.А това може да стане само, когато тези две държави влязат в ЕС и границите паднат.
2.Висок мъж ще дойде от чужбина и ще оправи България.(Не е Симеон :D)
3.Когато войната в Сирия избухне нещата в България ще се подобряват.
4.Начело на България ще бъде жена, тогава държавата ни ще се оправи.

SNikolov_Rugby
02-19-2014, 19:16
Чувала съм някои неща, но не съм сигурна колко от тях наистина са казани от Ванга.Може би ти ще кажеш.

1.България ще се оправи, когаот трите Българии се обединят.Това аз го разбирам като Македония,България и Сърбия.А това може да стане само, когато тези две държави влязат в ЕС и границите паднат.
2.Висок мъж ще дойде от чужбина и ще оправи България.(Не е Симеон :D)
3.Когато войната в Сирия избухне нещата в България ще се подобряват.
4.Начело на България ще бъде жена, тогава държавата ни ще се оправи.

Значи чувал съм първото нещо казато от нея, но със сигурност е нямала предвид ЕС, защото тя е против тези метади на даробване на държавите. Ванга казвва че за да си спечели предишната мощ и уважение от другите държави трябва да възтанови незаконно отнетите си територии.

За Сирия също съм чувал. Тя казва нещата в България ще се оправят, но чак когато Сирия падне, тя я вижда в руини, както и Ливан.

По другите два изказа нямам мнение не съм чувал такова нещо.

Ivanina_St
02-20-2014, 07:35
Значи чувал съм първото нещо казато от нея, но със сигурност е нямала предвид ЕС, защото тя е против тези метади на даробване на държавите. Ванга казвва че за да си спечели предишната мощ и уважение от другите държави трябва да възтанови незаконно отнетите си територии.

За Сирия също съм чувал. Тя казва нещата в България ще се оправят, но чак когато Сирия падне, тя я вижда в руини, както и Ливан.

По другите два изказа нямам мнение не съм чувал такова нещо.

Сетих се за още едно- че България пак ще е под чужда власт, но този път няма да е толкова болезнено.Сигурно е имала в предвид ЕС?

npp
02-20-2014, 11:41
ако сатанинските предсказания не се изпълняваха въобще, то тогава никой нямаше да се хване на сатанинската въдица, затова и досега имаше толкова последователи на такива предсказания като онези на нострадамус, ванга и пр., но ето че и много от онези предсказания въобще не се изпълниха - колкото повече вярваш в тях, толкова повече те биха могли да се изпълнят в твоя живот, а ако ближният се окаже жертва/потърпевш от това, тогава такова нещо със сигурност ще се окаже участие в делата на дявола, не на Бога

an7raks
02-20-2014, 16:43
Баба Ванга е сатанист, ТОЧКА!

npp
02-20-2014, 22:55
макар и ние последователите на истинския Господ Бог да говорим така както в предишния ми пост, не наричаме ясновидците сатанисти само защото са ясновидци

SNikolov_Rugby
02-22-2014, 17:58
ако сатанинските предсказания не се изпълняваха въобще, то тогава никой нямаше да се хване на сатанинската въдица, затова и досега имаше толкова последователи на такива предсказания като онези на нострадамус, ванга и пр., но ето че и много от онези предсказания въобще не се изпълниха - колкото повече вярваш в тях, толкова повече те биха могли да се изпълнят в твоя живот, а ако ближният се окаже жертва/потърпевш от това, тогава такова нещо със сигурност ще се окаже участие в делата на дявола, не на Бога

При положение че във българския филм правен за нея тя казва че още като много млада щом ослепяла и се явил Св. Йоан Златоуст. Това означава ли че ако определяте нея като жена служеща на дявола значи ли това че и въпросния светец също е сатанист?

npp
02-22-2014, 21:19
При положение че във българския филм правен за нея тя казва че още като много млада щом ослепяла и се явил Св. Йоан Златоуст. Това означава ли че ако определяте нея като жена служеща на дявола значи ли това че и въпросния светец също е сатанист?

както написах и в предишния пост, никак не наричам ванга сатанист, нито йоан златоуст

SNikolov_Rugby
02-23-2014, 12:56
При положение че наричаш предсказанията и сатанински как може да ме убеждаваш че не си казал че е сатанистка?

SNikolov_Rugby
02-23-2014, 13:02
А има и друго което явно не знаеш. Хората не са ходили толкова при нея за да им предскаже нещо колкото да се свържат с починали близки, като тя дословно им е предавала техните думи. Това не те ли навежда на мисълта че тя не е до толкова сатаниска доколкото пратеник на бога така да го наречем? Щом има връзка с един от най важните светци Св. Йоан Златоуст?

SNikolov_Rugby
02-23-2014, 13:05
Сетих се за още едно- че България пак ще е под чужда власт, но този път няма да е толкова болезнено.Сигурно е имала в предвид ЕС?

Има нещо подобно което съм чувал.
Тя упреква управляващите които са се захласнали по запада в случея Америка като казва че това няма да доведе до нищо добро.

npp
02-24-2014, 12:12
При положение че наричаш предсказанията и сатанински как може да ме убеждаваш че не си казал че е сатанистка?

не става въпрос за това да наречем ванга сатанист, но не смяташ ли, че човек може да се моли за добрите неща на истинския Бог Отец в Името на Исус вместо да си губи времето като пита баба къна на кои улици утре няма да има катастрофи, експлозии, престрелки и пр. за да мине безопасно по тях?! - колко по-горен е истинският Господ Бог от човеците?!

SNikolov_Rugby
02-24-2014, 14:25
не става въпрос за това да наречем ванга сатанист, но не смяташ ли, че човек може да се моли за добрите неща на истинския Бог Отец в Името на Исус вместо да си губи времето като пита баба къна на кои улици утре няма да има катастрофи, експлозии, престрелки и пр. за да мине безопасно по тях?! - колко по-горен е истинският Господ Бог от човеците?!
Правиш голяма грешка типична за силно вярващ човек. Всики човек малко или много обича бог и го носи в себе си, ходи на църква редовно или от време навреме въпреки че в последно време като видиш какво се случва по високите етажи с разни баби Гусита и т.н.
Но тук нещата с Ванга идват на съвсем друг ред. Тя също е много вярващ човек обичащ толкова много бог че с парите събрани от нея се построява храм в Рупите. Ванга дава тези неща на хората от които те имат нужда - примерно да се свърже с починал близък или да намери изчезнал човек. Това са неща които за съжаление колкото и да се молим и да вярваме в Бог няма как да узнаем.

npp
02-24-2014, 22:49
Правиш голяма грешка типична за силно вярващ човек. Всики човек малко или много обича бог и го носи в себе си, ходи на църква редовно или от време навреме въпреки че в последно време като видиш какво се случва по високите етажи с разни баби Гусита и т.н.
Но тук нещата с Ванга идват на съвсем друг ред. Тя също е много вярващ човек обичащ толкова много бог че с парите събрани от нея се построява храм в Рупите. Ванга дава тези неща на хората от които те имат нужда - примерно да се свърже с починал близък или да намери изчезнал човек. Това са неща които за съжаление колкото и да се молим и да вярваме в Бог няма как да узнаем.

не исках да кажа, че такива като ванга въобще не са били полезни на хората, но много по-добре би било ако имаш правилна вяра в истинския Господ Бог, например виж как Исус и Неговите ученици посочени в Библията са спасявали всеки срещнат нуждаещ се като са изгонвали бесовете от обладаните и са изцелявали болните и възкресявали мъртвите - това Те са правили с една дума, докато ванга само е казвала къде да отидеш и какво да направиш, но не е спасявала така съвършено в сравнение с Тях, така че правилната вяра е много по-полезна от каквито и да било бабини номера, разбира се стига да я имаш

SNikolov_Rugby
02-25-2014, 04:55
Така е хубаво е човек да има вяра.
Но много се отклонихме от същинската тема. Нека ако някой знае да сподели.