PDA

View Full Version : Имам проблем с родителите и се нуждая от работа трябва ми съвет!



roni999
02-16-2014, 12:48
Здравейте.
Не съм в много добри отношения с родителите така и с парите.От русе съм на 14 мога да върша абсолютно всякаква работа(като започнем от раздаване на флайери до гледане на деца и разходка на кучета) ,но не мога да се ориентирам сама..Ако може някой да ми помогне като ме ориентира каква работа бих могла да върша на 14 години..Моля ви помогнете ми важно е за мен!

Kamikazeto
02-16-2014, 13:49
на 14 си, аз на 16 едвам-едвам си намерих работа. Мисля че дори и по закон нямаш право дори и ваще да попълнят декларациите които се попълват на 16. Ако имаш някой приятел/ка, които имат фирма и се нуждаят от някой, това е вариант.

RapExotic
02-16-2014, 18:57
Можеш да белиш картофи и лук при баба, да метеш къщата на баба и да помагаш с други дейности на баба. Бабите са склонни да дават някой лев на внуците си и са златна мина за тях. Иначе на 14г. няма как да работиш законно където и да било.

п.п. Сега видях, че си можела да гледаш деца. Не мислиш ли, че малко се надценяваш с това че можеш едва ли не всичко?

~LadyCrawley~
02-16-2014, 19:41
А и това "всичко" май е подвеждащо...иначе нямаш шанс за работа, трябва поне 16 да имаш навършени.

LipSy
02-18-2014, 16:50
Ако не се лъжа те първа можеш да работиш законно от 16 годишна възраст. На 14 никой няма да те вземе на работа, та ти си малолетна и нямаш право да подписваш договор...Това мисля, че отговаря на въпроса ти!

Didko_Beats
02-18-2014, 16:52
можеш да работиш законно от 16 годишна възраст.

Пффф ... няма таквиз работи ... аз съм на 16 , ама не ма искат 8-)

Тодор
02-18-2014, 17:10
Здравейте.
Не съм в много добри отношения с родителите така и с парите.От русе съм на 14 мога да върша абсолютно всякаква работа(като започнем от раздаване на флайери до гледане на деца и разходка на кучета) ,но не мога да се ориентирам сама..Ако може някой да ми помогне като ме ориентира каква работа бих могла да върша на 14 години..Моля ви помогнете ми важно е за мен!
Защо просто не започнеш малко да слушаш мама и татко?И да си решиш проблема с проблемите?
Аз съм на около 40 г.с малко над 20 годишен стаж по специалноста си, без да е прекъсван, и пак не ми е лесно да си намирам работа :)

The Cheetah
02-22-2014, 13:26
Здравейте.
Не съм в много добри отношения с родителите така и с парите.От русе съм на 14 мога да върша абсолютно всякаква работа(като започнем от раздаване на флайери до гледане на деца и разходка на кучета) ,но не мога да се ориентирам сама..Ако може някой да ми помогне като ме ориентира каква работа бих могла да върша на 14 години..Моля ви помогнете ми важно е за мен!

много американски филми гледаш.. коя майка ще довери детето си на друго дете, че и да му плаща.. пък за разхождането на кучета няма да говоря. На 14 не можеш да работиш.