PDA

View Full Version : ТЕН



martityy.we
02-16-2014, 15:48
Здравейте имам един въпрос,лятото много се стремя към загар,обаче се чудя дали като се къпя и тена ми се избелва,или къпането не влияе на кожата ми като избелващо средство.Много обичам лятото да имам загар и се пека на морето по 10 часа,и просто се чудя дали след като си взема душ тена ми се изтрива! :)

weheartiit
02-16-2014, 16:24
аз съм чувала,че ако се търкаш по-агресивно с гъбата се сваля,
но не знам дали е така,аз никога не хващам ;х :D

martityy.we
02-16-2014, 16:30
Ох дано да не се свали ;дд ,че много обичам лятото тен :)

Getyourfreakon
02-16-2014, 16:31
малеееее..... абе вие добре ли сте? :D :D :D това да не е боя, че да се измива хаахах

martityy.we
02-16-2014, 16:32
хах ем не знам дали се измива ама дано да не се измива щото много мразя като съм няква много бяла :( ;д

baby_baby
02-16-2014, 18:08
Според мене тена не се избелва от къпането

strawberry88
02-16-2014, 20:37
Ако си ексфолираш кожата пада, да.

Hayashi
02-16-2014, 20:53
Естествено, че тенът пада с къпането и търкането. Мъртвите клетки, които са "хванали" тен се излющват по този начин.

girl91
02-16-2014, 21:14
^Точно така е.

katalia3
02-17-2014, 15:56
хах ем не знам дали се измива ама дано да не се измива щото много мразя като съм няква много бяла :( ;д


И аз като теб мразя да съм бяла и преди не бях, до като не дойдох да живея в Лондон. По принцип имам по-матова кожа но щом дойдох тук от тогава тена ми не се задържа. Прибирам си се лятото за по месец, и аз като тебе се пека по много време, ходя по басейни по морета но прибера ли се в Лондон, пада адски бързо и тука е от времето. Но преди във България хващах тен за 10 дена и съм като мулатка, а сега 1 месец нон-стоп слънце и не мога и не мога да хвана както преди. И аз съм на мнение че при ексфолиране на кожата тенът пада. Много съм се чудила защо вече не мога да хващам тен както преди и си мислих че може да е от солариума на който ходя от време на време. Никога не бях ходила преди, но от около 2 години ходя веднъж на 1 или две седмици. Някой може ли да ми каже дали това би било причина?

Извинявам се че задавам мой въпрос, ако имаш против кажи. Просто отдавна се чудя дали да пусна тема и сега като видях друг зарибен като мен по тен и реших да пиша:)

martityy.we
02-17-2014, 16:21
Не нямам против :) , според мен в чужбина кожата става по светла,знам го от личен опит,защото едно лято бях в Гърция на море и никакъв тен не хфанах,много малко само лек загар,а като съм тук в България за 10 дена ставам като мангалка ;д.Не знам защо е така просто в бг почернявам най- бързо.

katalia3
02-18-2014, 19:51
Аз във Гърция като ходя на море и ставам толкова черна, че не може повече хаха. А тук в Англия просто няма такова слънце, не че в България зимата има ама е друго. Може би причината при мен е че вече карам само по 1 месец на слънце и явно не ми е достатъчен или както казах може и от солариума да е. Имаме време до лятото :)