PDA

View Full Version : гадене и болки при цикъл



asasa
02-17-2014, 07:41
Здравейте, от преди 2 години започна много да ми се гади и да ме боли корема по време на цикъл, по принцип пия Деган за гаденето, но преди 1 година имах депресия и сега, като пия Деган ми става депресирано и ми си доспива много, то дори в листовката пише хора, които са имали депресия да не го приемат, нещо такова. Ако може да ми препоръчате нещо друго против гадене, от което да не ми се доспива и да не ми става зле. Ако може и нещо и заради болките, защото адски много боли дори не мога да стоя на училище от болки, пия ношпа, но не помага, а от аналгин съм чувала, че тече по-силно. Благодаря предварително !!! :)

BlackEyedPeas
02-17-2014, 12:37
За гаденето не знам, но за болките защо не пробваш спазмалгон (въпреки, че се съмнявам да не си пробвала с него)? Течен аналгин, Нурофен, Ношпа, ако не се лъжа и Миг 400, но не съм много сигурна дали ставаше за менструални болки.

LipSy
02-18-2014, 17:02
При теб явно менструацията минава по-тежко. Защо не отидеш на лекар за съвет?

asasa
02-24-2014, 19:06
Ми питала съм личната, последно за болките ми изписа аулин а за гаденето едно друго, ако става въпрос за гинеколог не искам да ходя :(

saruhi
02-26-2014, 19:22
За болките има доста неща,които можеш да приемаш,но зависи кое как ти понася-спазмалгон,бусколизин,no-spa и тем подобни.А против повръщане можеш да пиеш Спрайт-той съдържа натриев цитрат,който е естествено "антиповръщателно" :D ,ако не искаш да се тъпчеш с лекарства.

asasa
03-02-2014, 20:38
По принцип изведнъж ми става лошо и няма време да чакам спрайта да помогне, защото може да стане лошо :D иначе хапчета, като спазмалгон, ношпа и бусколизин съм ги пробвала не помагат за сега съм най- доволна от аулина не, че болката намаля веднага, явно трябва да свиквам с мисълта, че винаги първият ден от цикъла ще съм неадекватна и непълноценна :(

Лия
03-07-2014, 09:15
И мен страшно много ме боли корема, когато ми идва и затва не ходя на училище. Не за да се измъкна, просто аз цялата треперя, не мога да седя на едно място от болка. Хапчета при мен не помагат. Трябва да ми мине, за да не ме боли.

Ivaaaaa
03-07-2014, 09:32
ох, добре, че ня'ам такива проблеми. иначе Аулина помага доста.

kalpazanka
03-07-2014, 17:28
Пробвай да пиеш герикапс по схема от първия ден на менструацията за 10 дни.

Dusty
03-09-2014, 17:37
Аз общо взето нямам проблеми (и слава Богу, като ви чета какво пишете), рядко ми се случва да имам болки или да ми се гади, но на мен Ношпата ми помага. Иначе по-добре отиди на гениколог, може да е нещо сериозно.

saruhi
03-09-2014, 17:43
Недей да приемаш доста често аулин, защото натоварва сърцето и може да предизвика учестен пулс и всякакви гадости допълнително към болките... ;)

Shupidub
03-09-2014, 18:38
И при мен е така, първите няколко дни не мога да се движа, само стоя свита на кълбо, случвало се е да повръщам от болка. No spa не помага, аз бях на 5-6 хапчета на ден, никакъв резултат. Нурофен според мен е най-добре, от 2 месеца пия него като ми дойде, поне не ме боли толкова, че да ми се гади (ако при теб е от това).
На мен лично ми помага и 1-2 дена точно преди да ми дойде да се движа много, да бягам и да пия много вода. Даже не съм сигурна дали има някаква връзка всъщност, просто съм забелязала, че така ме боли по-малко. Първия ден абсурд да мръдна и 2-3 тия ден от менструацията пак отивам да бягам някъде или да спортувам. В началото наистина боли много, едва ходиш права, но като се раздвижа и се разсейвам и ми минава.
Друг вариант е да питаш лекарката си дали има вероятност да имаш киста на яйчниците, просто така, за всеки случай, защото симптомите са подобни. Няма да ти навреди и няма да се притесняваш ;)

reni.nedelceva
03-11-2014, 19:13
вземи си Кафетин Менструал и аз имам същите болки ...само това ми помага ..пробвай ще останеш доволна !!!

baby_baby
03-12-2014, 14:37
Ето за гаденето - http://apteka.framar.bg/30000658/%D0%B2%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%83%D1%81-%D1%85%D0%B8%D0%B9%D0%BB-%D1%81%D1%83%D0%BF%D0%BF-12

За болката пробвай с Волтарен Ретард на мен ми помага

Преди да ги купиш тия хапчета се консултирай с лекар

asasa
03-14-2014, 16:31
Ами точно лекарката ми предписа аулин, а за гаденето Реглан, което мисля, че помогна за гаденето. За сега мога да отсъствам 1-2 дни от училище, ама май месец, какво ще правя не знам, защото се очаква да дойде точно около матурите и бала и много ме е страх, ако ми е лошо и ме боли, какво да правя. От 1 седмица преди да ми дойде изпитвам страх и ужас от това, което ме очаква. Ужасно е ;( :( :(

darinnnn
03-15-2014, 15:02
оправи ли се?кога требва да ти дойде пак?

asasa
03-19-2014, 13:03
Ами тези дни и отново съм ужасена, като си представя, какво ме чака. От страх да не ми прилошее днес пих хапче против повръщане и цял ден ми беше гадно и ми се спеше ужасно много от него. Сега гледам да не мисля много много, ама е трудно. :(

kwak
04-09-2014, 11:51
emii na kaka bqha i izpisali nqkakva shuslerova sol no wse pak pitaii v aptekata ili lichniq si :) (sorry che pisha na angliiski o mi se bygna bg )

gugenceto2
04-09-2014, 13:28
От дегана ти се доспива защото сигурно нямаш 60 килограма (казвам го от личен опит) Консултирай се с лекар, защото е възможно да имаш киста.