PDA

View Full Version : Дали да тренирам, докато съм болна ?



Stellichka
02-17-2014, 08:23
Здравейте ! :) От вчера не ми е добре (преграхнала съм , запушен нос , болки в гърдите и лека темепратура , гърлото също ме боли ) . По принцип днес съм на тренировка , но се чудя дали да ходя. Чета в много сайтове,че когато човек е болен трябва да тренира, за да му се засили имунитета и тялото да се справя по-лесно с болестта , но в други пък чета , че е по-добре да си остана вкъщи , докато не оздравея напълно. Ако може и вие ме посаветвайте нещо .. Благодаря ! :)

Anonys
02-17-2014, 11:18
В този студ едва ли ще се излекуваш. Пий повече течности и проветрявай от време на време у вас.

darknesswillfall
02-17-2014, 11:32
Здравейте ! :) От вчера не ми е добре (преграхнала съм , запушен нос , болки в гърдите и лека темепратура , гърлото също ме боли ) . По принцип днес съм на тренировка , но се чудя дали да ходя. Чета в много сайтове,че когато човек е болен трябва да тренира, за да му се засили имунитета и тялото да се справя по-лесно с болестта , но в други пък чета , че е по-добре да си остана вкъщи , докато не оздравея напълно. Ако може и вие ме посаветвайте нещо .. Благодаря ! :)

стеличка всъщност няма логика да ти се засили имунитета от тренировки. момента в който си заразена от вирусна или бактериална инфекция , организмът ти започва да се бори срещу вредителите и мобилизира почти всичките ресурси с които разполагаш :smt023 а ти какво правиш , отиваш и тренираш , включваш допълнителни мускулни групи и прочее и взимаш от ресурса който е необходим за тялото ти да се бори с инфекцията и ще оздравееш 5 пъти по бавно. да не говорим че ако си заразена с вирусна инфекция , когато не си стоиш у вас а отидеш сред хора , най много да лепнеш още няколко бактерии и да ти се влоши състоянието :smt023

тва говоря от личен опит , ходих болен да се натоварвам и после вместо да се оправя за 3-4 дни примерно бях аут за месец :smt023

ти си решаваш , аз ти казвам как стоят нещата :smt023

gamblerpimp
02-17-2014, 11:40
когато оздравееш

tonique
02-17-2014, 14:57
Има само една причина да не посетиш залата .... умрял/а си :D

демек, отивай и не се оправдавай

Anonys
02-17-2014, 15:14
Има само една причина да не посетиш залата .... умрял/а си :D

демек, отивай и не се оправдавай

Тъп съвет. Освен ако залата ѝ не е у тях.

Rakshy
02-17-2014, 22:00
Тъп съвет. Освен ако залата ѝ не е у тях.

И у тях да е, пак не е оферта. Като имаш температура и тялото ти се бори с нещо, к'ва е идеята да хвърлиш ресурсите, които използва за да се бори, във местенето на желязо?

Личен опит от миналия месец: Бях болен, нещо няква настинка или пак някъв измислен грип, не знам. Беше ми лошо, т'ва онова, закрепих за малко, реших да отида да поблъскам, залата беше почти празна. Прибрах се, всичко точно, чувствах се добре, наядох си се, изпих един грипекс, някви витамини и БУМ на следващата сутрин 2 пъти по-зле от предните дни. И не ми се случва за пръв път.
Така че, стой си вкъщи 1 тренировка няма да промени нищо.

Stellichka
02-24-2014, 12:46
Благодаря :)