PDA

View Full Version : Как да покрия нормативите по физическо?



Pink_Panther
02-17-2014, 13:38
Здравейте всички. Искам да попитам с какви упражнения да се захвана за да успея да покрия норматива по физ. култура по бягане на дълго. От няколко дена започнах да вървя всеки ден няколко километра, но не съм сигурна дали това е ефективно..препоръчайте ми някакви упражнения. Освен това искам да стегна бедрата и като цяло формата...предложения?
ПС. Момиче на 14 съм и за това не мисля да ходя на фитнес, така че това категорично отпада. :Д

RapExotic
02-17-2014, 14:38
Колоездене

Pink_Panther
02-17-2014, 19:21
Колко долу-горе? Всеки ден ли?

RapExotic
02-18-2014, 06:44
3-4 пъти в седмицата е достатъчно. По толкова по колкото мускулите ти позволяват. Ако не си тренирала до сега започни с по-малко и в последствие увеличи натоварването. И за хранителният режим е добре да помислиш.

an7raks
02-18-2014, 08:24
Здравейте всички. Искам да попитам с какви упражнения да се захвана за да успея да покрия норматива по физ. култура по бягане на дълго. От няколко дена започнах да вървя всеки ден няколко километра, но не съм сигурна дали това е ефективно..препоръчайте ми някакви упражнения. Освен това искам да стегна бедрата и като цяло формата...предложения?
ПС. Момиче на 14 съм и за това не мисля да ходя на фитнес, така че това категорично отпада. :Д
Що да не ходиш на фитнес? Ще вдигаш щанги ли? :lol: Иначе бягане, бягане, още малко бягане, придвижване с колело из града и тва ти е... И, не, до лятото няма да свалиш 10 кила и да изкараш плочки, за това се почва от рано... ;)

black pearl
02-18-2014, 11:49
Че какъв ти е проблема да ходиш на фитнес? Аз от 13 годишна почнах да ходя и отслабнах с 20 кг ... е не за кратко време , ама все пак. :Д Бягай на пътеката и лекя полека ще свикнеш. На мен в в момента даже ми е кеф да си прая нормятивите. А и 10 кг може да ги свали , ако има повече за сваляне :)

Pink_Panther
02-18-2014, 17:07
Не, грешно ме разбрахте аз иначе съм си в отлична форма. Много си харесвам тялото, но би било още по- добре ако е и тренирано..ии не, няма да ходя на фитнес. От днес започнах да вървя няколко километра, да правя клякания В КЪЩИ и няколко коремни преси. :П

an7raks
02-18-2014, 17:30
Не, грешно ме разбрахте аз иначе съм си в отлична форма. Много си харесвам тялото, но би било още по- добре ако е и тренирано..ии не, няма да ходя на фитнес. От днес започнах да вървя няколко километра, да правя клякания В КЪЩИ и няколко коремни преси. :П

Демек, нищо не правиш... Щом ти е за нормативите, само бягай.

mayaaa
02-18-2014, 17:42
ии не, няма да ходя на фитнес.
Никой не ти казва да ходиш, след като не искаш. Просто питаме каква ти е логиката за фитнеса и какво общо има това, че си момиче на 14? И не, не го приемай като реторичен въпрос, наистина ми е интересно.


Щом ти е за нормативите, само бягай.
Именно. Бягай с една прилична скорост, нито бавно, нито спринт и гледай да увеличаваш времето. С това ходене наистина не правиш нищо.

Pink_Panther
02-18-2014, 21:04
Никой не ти казва да ходиш, след като не искаш. Просто питаме каква ти е логиката за фитнеса и какво общо има това, че си момиче на 14? И не, не го приемай като реторичен въпрос, наистина ми е интересно.

Ами защото мисля, че е смешно от толкова малка да тръгвам по фитнес залите, въпреки че там преобладават батковци или чичаги на 30-40. Просто съм виждала със очите си и съм се убеждавала, че изглежда супер смешно..особено ако тръгваш да качваш и снимка във фейса. *на фитнес със муцка*
Оо и за бягането..трябва ли да загрявам преди това или направо тръгвам? (Имам чувството, че всеки ден все по-малко издържам..не знам защо :Д туй психиката е голяма работа)

SonataArctica
02-18-2014, 21:26
И, не, до лятото няма да свалиш 10 кила и да изкараш плочки, за това се почва от рано... ;)

Ти ще кажеш! Аз за два месеца съм смъкнал доста стабилно биренето коремче и вече почвам да влизам в добра форма. Плочките ми се усещат добре оформени, въпрос на време е да се покажат на бял свят. Уви, но за момента са все още срамежливи. 8-) Въпросът е дали мацката ще иска да го направи. Аз бягам по 10 км. всеки ден, правя упражнения и пазя хранителен режим. Стига да искаш - може да се постигне.

AnarchyBoy
02-19-2014, 11:08
Аз имам въпрос.. :?
И ти ли ще хейтиш?

Pink_Panther
02-19-2014, 12:39
Ти ще кажеш! Аз за два месеца съм смъкнал доста стабилно биренето коремче и вече почвам да влизам в добра форма. Плочките ми се усещат добре оформени, въпрос на време е да се покажат на бял свят. Уви, но за момента са все още срамежливи. 8-) Въпросът е дали мацката ще иска да го направи. Аз бягам по 10 км. всеки ден, правя упражнения и пазя хранителен режим. Стига да искаш - може да се постигне.
Хехе голяма амбиция, голямо нещо.. :D

mayaaa
02-19-2014, 12:41
че изглежда супер смешно
То не си за това там, ама както кажеш.


особено ако тръгваш да качваш и снимка във фейса. *на фитнес със муцка*
За подобно нещо въобще не говорим.


Оо и за бягането..трябва ли да загрявам преди това или направо тръгвам? (Имам чувството, че всеки ден все по-малко издържам..не знам защо :Д туй психиката е голяма работа)
Ми да ти кажа не съм много запозната точно за бягане, но може би, няма да е зле да походиш бързо 10 мин и след това да започнеш да бягаш

Само ми е интересно, какво толкова са ти важни тези нормативи, че толкова усилия да полагаш?

Didko_Beats
02-19-2014, 12:46
Здравейте всички. Искам да попитам с какви упражнения да се захвана за да успея да покрия норматива по физ. култура по бягане на дълго. От няколко дена започнах да вървя всеки ден няколко километра, но не съм сигурна дали това е ефективно..препоръчайте ми някакви упражнения. Освен това искам да стегна бедрата и като цяло формата...предложения?
ПС. Момиче на 14 съм и за това не мисля да ходя на фитнес, така че това категорично отпада. :Д

Подмазване му е майката :D ... Един шишко от моя клас цяла година се навърташе около тоз по физическо и на края на година и 1 метър не изминал и му писаха 6тица 8-)

Pink_Panther
02-19-2014, 12:47
Аз имам въпрос.. :?
И ти ли ще хейтиш?
Аз не хейтвам..питахте ме и аз казах какво мисля по въпроса :)

Pink_Panther
02-19-2014, 12:48
То не си за това там, ама както кажеш.


За подобно нещо въобще не говорим.


Ми да ти кажа не съм много запозната точно за бягане, но може би, няма да е зле да походиш бързо 10 мин и след това да започнеш да бягаш

Само ми е интересно, какво толкова са ти важни тези нормативи, че толкова усилия да полагаш?
Не живея в България и затова всеки предмет се уважава и всяка оценка е еднакво важна :)

an7raks
02-19-2014, 18:10
Ами защото мисля, че е смешно от толкова малка да тръгвам по фитнес залите, въпреки че там преобладават батковци или чичаги на 30-40. Просто съм виждала със очите си и съм се убеждавала, че изглежда супер смешно..особено ако тръгваш да качваш и снимка във фейса. *на фитнес със муцка*
Оо и за бягането..трябва ли да загрявам преди това или направо тръгвам? (Имам чувството, че всеки ден все по-малко издържам..не знам защо :Д туй психиката е голяма работа)
Ти ли мислиш, че си малка или ваще?
Кое му е смешното?
Никой няма да те снима и да те качи във ФБ, освен ако ти сама не го направиш...
Трябва да си разгрееш глезените, коленете, тазобедрените стави и кръста. После започваш да бягаш леко като увеличаваш плавно темпото до достигане на желаното.
едит: Соната, едно са 10 кила на 100, друго са 10 кила на 60... :D

SonataArctica
02-20-2014, 08:30
едит: Соната, едно са 10 кила на 100, друго са 10 кила на 60... :D

Еее! Е не съм 100 кила де! 85 бях! 8-) Пък и докато завърши детето има 4 месеца. С един приличен режим (не говоря за гладуване) и спортуване всеки ден съм сигурен, че ще постигне желаната форма.

За загряването: загрей всичко. Освен това, което каза антракса, загрей гърба и ръцете също.

CoockieMonster
02-20-2014, 08:43
А тва за плочките си е до човек. Аз много лесно оформям корем, прасци.. но ръце не мога. Имам една приятелка дето само в ръце сваля, а в корем и дупе-не. Различно е. А и тя щом казва, че си харесва фигурата и че не е дебела, ще има по-бърз ефект?

п.с. Защо го правиш заради нормативите? :D Аз не мога да скачам... макс 165 да скоча :D

mayaaa
02-22-2014, 13:02
^Едно е от къде сваляш първо мазнини и съвсем друго оформянето на мускули.

The Cheetah
02-22-2014, 13:27
Просто се упражнявай.

Pink_Panther
02-23-2014, 18:09
Просто се упражнявай.
Коолко си права!