PDA

View Full Version : Възможно ли е да съм заразен със СПИН?



kaspichanec
02-17-2014, 15:27
Здравейте! В петък вечер прекалих малко с алкохола и се стигна до една случка да съм с едно момиче пред това да правим секс. Бях без презерватив,(досега винаги съм ползвал) но всичко което направих е да си допра пениса до вагината й. Проблемът е, че не знам дали тя е чиста. Мога ли да хвана СПИН при това положение, ако тя е ХИВ положителен? Утре ще ходя на тест, но прочетох, че резултати се виждат след 2-рата седмица след акта.

Моля за сериозни отговори. Благодаря.

hristo99
02-17-2014, 15:34
Не ме разбирай погрешно, трябва да се използват предпазни мерки, особено със случайни хора, но пък точно един път да се напиеш и да го направиш без презерватив и да ти се падне заразена със СПИН...значи си егати каръка. Вероятността е твърде малка, така че не мисля, че е необходимо чак толкова да се притесняваш. И все пак, ако искаш, един тест не е излишен.

kaspichanec
02-17-2014, 15:37
Виж, аз винаги използвам предпазни средства, но просто тоя път бях пиян и...
Дори не съм го направил. Описал съм ситуацията по-горе. Възможно ли е от това да се хване?

hristo99
02-17-2014, 15:41
По-скоро не. Все едно да се здрависаш с някого и да хванеш СПИН.

kaspichanec
02-17-2014, 15:52
Благодаря за отговора, все пак утре ще си направя.

bilqnavod
02-17-2014, 19:56
Направи си тест за твое успокоение и от тук нататък умната!

HollyGolightly
02-17-2014, 22:29
Виж, аз винаги използвам предпазни средства, но просто тоя път бях пиян и...
Дори не съм го направил. Описал съм ситуацията по-горе. Възможно ли е от това да се хване?
Да, напълно възможно е. Вирусът се пренася чрез кръв или сперма/вагинална течност, а не някъде навътре, че да е нужно проникване, за да се заразиш.

xXxPETYAxXx
02-17-2014, 22:36
Може по принцип, ако е била овлажнена, не виждам защо да не е възможно. Но тест се прави най-добре след 3 месеца или най-рано след 30 дни. По-сигурно е обаче след 3 месеца.

LadyDi
02-18-2014, 07:42
По-скоро не. Все едно да се здрависаш с някого и да хванеш СПИН.

Изобщо не е същото. Вирусът на СПИН се предава при докосване на половите течности с лигавицата на партньора. Т.е., на практика не ти е нужно проникване за заразата, както каза HollyGolightly.
СПИН се предава чрез телесните течности, но само в кръвта, спермата, вагиналния секрет и кърмата има достатъчен брой вируси, че да се осъществи заразяване.
Мислете, преди да правите глупости. Не пийте, щом не можете да се контролирате. В противен случай, ще си носите последствията цял живот и ще сте си виновни сами, защото никой не ви е изнасилил на практика.

Искрено се надявам да нямаш проблеми. Но тестът е единственият начин, по който ще разбереш.

draid
02-18-2014, 08:51
Вероятност винаги има, в твоя случай е нищожно малка. Да си хванал някоя банална инфекция е по-вероятно обаче, предвид че си бил с такава жена. Няма смисъл да си правиш тест за ХИВ толкова скоро, няма да покаже нищо. Теста засича антитела, които се появяват най-рано след 2 до 3 месеца след евентуално заразяване, т.е. ходи да се тестваш след поне 3месеца, защото иначе няма никаква файда, от сега мога да ти кажа, че утре и да отидеш ще е отрицателен, а ако недай боже не е, то определено няма да си се заразил от снощи.

lubomir.v.ivanov
02-18-2014, 09:43
Спинозен си, има много хубави парцели в Бакърена фабрика действай по въпроса!

kaspichanec
02-18-2014, 10:03
Благодаря на отговорилите сериозно. На последния отговор мога само да му кажа, че шега с тия работи не бива. :)

baby_baby
02-18-2014, 15:36
По-добре си направи тест вместо да седиш и да го мислиш

draid
02-18-2014, 16:20
НЕ може да си направи тест, не четеш ли какво написах. Теста е безмислен в тоя момент.

skok
02-18-2014, 21:15
Стига се филмирахте за глупости. Шанса за заразяване от вагинален секс със спин е малък пък ти се филмираш за тва че си я докоснал. Пък и от къде на къде реши че е болна от спин

LadyDi
02-19-2014, 05:40
Стига се филмирахте за глупости. Шанса за заразяване от вагинален секс със спин е малък пък ти се филмираш за тва че си я докоснал. Пък и от къде на къде реши че е болна от спин

Съветвам те да се поинтересуваш.

skok
02-19-2014, 11:46
Ок мерси за съвета но щом съм го написал тва значи съм се поинтересувал

skok
02-19-2014, 11:51
http://www.returnofkings.com/3882/the-truth-about-aids

A study of sub-Saharan African heterosexual couples where one partner had HIV found that typically only one in 900 acts of unprotected sex would transmit the virus. Stanford School of Medicine’s Dr. Mark Holodniy, when asked how heterosexual men contract HIV, responded “I suspect that some of it relates to whether these men are truly hetero or bisexual, and whether injection drug use is a risk factor.”

Тва за шанса 1/900 може да го прочетеш и в много други статии. Накратко - шанса бял мъж да се зарази от жена болна от ХИВ е по-малък от 0,1% (освен ако жената не е наскоро заразена - тогава шанса може да скочи и до 10% тъй като вируса е доста по-многоброен).

Така че спете спокойно и се пазете от наркомани и бисексуални

dimitar_ak
02-19-2014, 12:04
Oфициално регистрираните HIV позитивни в България са малко под 1900. В София са под 20. Сметни си какъв е шансът да си заразен особено, ако момичето не попада в рисковите групи на хомосексуалните или наркоманите. Все пак паниката е хубаво нещо, за да знаеш да се пазиш.