PDA

View Full Version : Антибиотик и менструация



nVm
02-18-2014, 09:02
Здравейте! Лекарят ми изписа четвърти антибиотик, поради проблем със сливиците, който трябва да приемам на 8 часа по 2 таблетки първите три денонощия, след това по 1 таблетка(общо 14 дни на антибиотик). В момента съм неразположена, но е много оскъдно, дори днес почти нищо, а цикълът ми е бил винаги обилен. Възможно ли е да се дължи на това, че приемам антибиотик и това може ли да удължи цикъла? Питам, защото се притеснявам доста. :(

haritov
02-18-2014, 09:14
Здравейте! Лекарят ми изписа четвърти антибиотик, поради проблем със сливиците, който трябва да приемам на 8 часа по 2 таблетки първите три денонощия, след това по 1 таблетка(общо 14 дни на антибиотик). В момента съм неразположена, но е много оскъдно, дори днес почти нищо, а цикълът ми е бил винаги обилен. Възможно ли е да се дължи на това, че приемам антибиотик и това може ли да удължи цикъла? Питам, защото се притеснявам доста. :(
а може ли да се дължи на това че си болна?

nVm
02-18-2014, 09:33
Не, не съм болна. Единствено страдат сливиците ми, защото имам някакъв вид бактерия, която скоро ще се изследва.

haritov
02-18-2014, 10:34
Не, не съм болна. Единствено страдат сливиците ми, защото имам някакъв вид бактерия, която скоро ще се изследва.

демек не си болна просто сливиците им има нещо и пиеш антибиотик

мхм сега ако кажеш че пиеш антибиотик за дето си в отлично здраве евала ти правя

иначе възможно е да е възможно е и да не е
причините може да са хиляди

DisappointedDreamer
02-18-2014, 10:53
Стафилококова или Стреп инфекция ми звучи. Имах стафилококова инфекция, предписваха ми хиляди антибиотици, които бяха страшно токсични и се пиеха по 1-2 седмици. Получавах наистина гадни странични ефекти - повръщане, липса на апетит, отпадналост, етц. Накрая не проработиха и ми ги извадиха.

Та, мисълта ми е, напълно нормално е да ти афектират организмът, защото антибиотиците са силно токсични. Не разбирам обаче кой лекар би ти предписал 4 пъти от тях???!

haritov
02-18-2014, 10:56
Стафилококова или Стреп инфекция ми звучи. Имах стафилококова инфекция, предписваха ми хиляди антибиотици, които бяха страшно токсични и се пиеха по 1-2 седмици. Получавах наистина гадни странични ефекти - повръщане, липса на апетит, отпадналост, етц. Накрая не проработиха и ми ги извадиха.

Та, мисълта ми е, напълно нормално е да ти афектират организмът, защото антибиотиците са силно токсични. Не разбирам обаче кой лекар би ти предписал 4 пъти от тях???!

забрави да питаш какъв е антибиотика и милиграмите :D

nVm
02-18-2014, 11:07
haritov - мога да ти кажа КАКЪВ е антибиотика и КОЛКО милиграма е. ;-)

Иначе вероятно и при мен ще се окаже нещо такова. Предпочитам да бъдат извадени и всичко да приключи, защото това е втори месец, а вече пия четвърти антибиотик с надеждата сливиците ми да се оправят. Не знам и аз вече......

haritov
02-18-2014, 11:10
haritov - мога да ти кажа КАКЪВ е антибиотика и КОЛКО милиграма е. ;-)

Иначе вероятно и при мен ще се окаже нещо такова. Предпочитам да бъдат извадени и всичко да приключи, защото това е втори месец, а вече пия четвърти антибиотик с надеждата сливиците ми да се оправят. Не знам и аз вече......

ми казвай кво чакаш

лекарите за това са лекари те си знаят работа

това че хората искат с едно хапче да им се реши проблема е друго

nVm
02-18-2014, 11:15
:D Щеше да бъде хубаво, ако беше само едно хапче или само едно пръскало или само едно противоалергично и разни други глупости. Кой е казал, че с едно хапче някой очаква да се оправи нещо?

haritov
02-18-2014, 11:18
:D Щеше да бъде хубаво, ако беше само едно хапче или само едно пръскало или само едно противоалергично и разни други глупости. Кой е казал, че с едно хапче някой очаква да се оправи нещо?

то си пише кой е казал

та за какво иде реч при теб?

DisappointedDreamer
02-18-2014, 12:26
Ваденето на сливици не си е шега работа. Аз си вадих моите в Пирогов в София, при шефа на отделението УНГ. Освен, че местната упойка не ме хвана и си усещах всичко, ами и започнах да повръщам кръв през носа си и накрая припаднах.

Мисълта ми е, че е ужасно мъчение, лежиш в болница задължителни 24 часа. Ако те хване инфекция, стоиш повече. Не можеш да си отвориш устата 2 седмици по-късно, камо ли да ядеш нещо твърдо.

Та, тей :Д

nVm
02-19-2014, 13:02
В крайна сметка бях на лекар "уши, нос, гърло" и трябва да си направя няколко изследвания (на антибиотика казвам чао), а след това ще се реши какво ще става. Благодаря за коментарите! :)