PDA

View Full Version : Втора Матура!



alciok
02-18-2014, 18:40
Здравейте,тази година съм абитуриент.Както всички знаят задължителната матура е по БЕЛ ,а втората по желание.Е аз мисля ,да напиша Философия.През 4-те години в гимназията имам само 6 -ци ,но не съм и отварял.Не знам нищо.Но пък мога доста обилно и на широко да разгъвам локуми.Въпроса ми е ,какво ще ме посъветвате, да пиша ли философия като втора? (целта ми е 3-ка)

PullMeCloser
02-18-2014, 19:03
Високи цели, евала :D
Няма ли накакъв език, който да схващаш? Струва ми се, че е най-доброто решение, елементарни са.

baby_baby
02-18-2014, 20:57
И на мен втората ми беше философия и беше лесна

MsMiracle
02-18-2014, 22:14
Ъм... щом въпросът е да имаш тройка, едва ли ще е голям проблем. Иначе няма ли и нещо друго, което да ти се отдава поне малко?
По философия трябва да се пише есе. Не съм наясно със изискванията, но без да си отварял трудно ще се справиш.

RapExotic
02-19-2014, 07:59
Философията е доста подвеждаща матура. При нея няма точни и ясни критерии за оценяване, въпреки че има такива, но винаги може да се спори за оценката. Освен това в училище, и основно в 9-10-11клас, преподавателите по философския цикъл и психология завишават оценките на учениците и така нямаш реална представа до колко всъщност познания имаш в тази област. По-добре запиши някаква матура, на която си сигурен, че можеш да изкараш повече от 3. Най-често това са География, Биология и Англ.език.

fenkaaa
02-19-2014, 20:40
Аз се спирам на География.