PDA

View Full Version : Плетенето на косата-вредно?



katalia3
02-19-2014, 14:10
Здравейте на всички!
Реших да попитам тези от вас, които биха могли да дадат някакво компетентно мнение относно моя въпрос. Вчера попаднах на отговор на една от вас, във отделна тема, че плетенето на косата я накъсва и е вредно. Наистина останах някак си разочарована, защото аз вече близо 2 години, ако не и 3, постоянно плета косата си. Какво имам в предвид е че съм оставила на страна пресите, тъй като живея в Лондон и много рядко се изправям, да не кажа никога и основно си изправям повече косата когато се прибера във България. Та..тъй като косата ми без да я правя нищо, е доста чуплива, но някак без формена и от както дойдох тук си намерих вариант, всеки път когато се изкапя да я сплета на рибена кос и на сутринта да я разплета и става уникална, много харесвам резултата, защото и косата ми е много дълга. Но след като прочетох това мнение, ме озадачихте и реших да попитам във отделна тема, за да може и повече хора да дадат своето мнение. Та, наистина ли плетенето на косата е вредно? Много бих искала да разбера, защото аз си мия косата на всеки 3 дни и това означава че всеки път щом я измия и я оставя да поизсъхне, веднага след това я плета.
Благодаря на всички за отделеното време! :)

strawberry88
02-19-2014, 14:27
Не е вредно, напротив! Точно като е сплетена не се накъсва.

Тамии ..^^
02-19-2014, 17:18
Пълни глупости! Как ще е вредно? Единствения вариянт да ти навреди е ако прекалено много стягаш, но едва ли го правиш, така че няма проблем. Сплитай си я.

LipSy
02-19-2014, 17:18
Аз си плета косата от скоро също доста редовно. Така хем имам някаква форма и прическа, хем сутринта като стана не ми отнема много време да я оправям. За първи път прочетох и аз в другата тема, че плетенето на косата не било хубаво, макар че не ми се вярва много. Не съм забелязвала странични ефекти, а ти щом си плетеш косата от 3 години насам, трябваше до сега да си проличи, ако е вредно. Ще следя темата, наистина това е интересен въпрос!

The Cheetah
02-19-2014, 19:26
Да ти кажа много неща вредят на косата, както и плетенето, но не е в такава степен, каквато ти си мислиш(явно, щом си направила толкова дълга тема) O.O иначе на много хора вече косите им да бяха изтощени, окапали и т.н.

katalia3
02-19-2014, 19:45
Благодаря на всички за отговорите! Не, не я стягам прекалено много. По принцип косата ми е суха, особено по дължината, но не знам дали това би било причина, но по принцип полагам доста грижи за нея. Да, и на мен ми е лесно сутрин като стана, само да я разплета и е готова.

Ясно ми е че много неща вредят на косата:) Не сам си мислила нищо, за това и направих темата и реших че трябва да се уточня за всичко, а не просто да пиша 'дълга' тема. Няма от къде да знаем на колко хора косите им са изтощени и окапали :) Просто факта че си плета косата постоянно и коментара който прочетох ме накараха да направя тема.

Благодаря отново на всички! Дано има и други мнения :)

autumn_eyes
02-19-2014, 19:56
Няколко века назад цял живот са ходели сплетени пък са имали дълги хубави и доста по-здрави от днешните коси. Та не мисля, че вреди. :)

~LadyCrawley~
02-19-2014, 20:11
До колкото знам, вредно е да я къдриш с маша, но плитките са си твоята коса, носена по различен начин. Нищо не й се накъсва дори знам, че е полезно.

Brave.hearT
02-19-2014, 20:18
От 2 години вече се занимавам точно с това .. плета коси по балове и изобщо ми е хоби .. обожавам да го правя и абсолютно мога да ти кажа че не е вредно !! Ужасно полезно е за косата .. по този начин става по-еластична : )

katalia3
02-19-2014, 20:49
Brave.hearT това сигурно е приятно и забавно за правене:) и аз горе долу мога да плета добре. Благодаря за коментара. :)

Просто при самото сплитане, косата стои в едно положение и по някакъв начин може да се накъсва, за това и този коментар който прочетох че плетенето е вредно, ме накара да се замисля, но явно няма проблем :)

Dusty
02-20-2014, 14:49
Определено не е вредно! Аз го правя сигурно от 4-5 години и няма никакви неприятни ефекти :) Единственото, което може да има минимални лоши последствия е това, че косата се стяга, но не би трябвало да е проблем ;)

katalia3
02-20-2014, 22:25
Да, определено съм на мнение че стягането не е добре и дори може да доведе до косопад, но това вече е при стягане на конска опашка може би.

Благодаря отново на всички :)

baby_baby
02-22-2014, 11:27
Не е вярно тва са пълни глупости

NeutralMilkHotel
02-22-2014, 11:46
Баба ми цял живот живот е ходила на една или повече плитки и винаги е имала лъскава здрава коса точно до дупето, съвсем наскоро почна да се носи с къса коса. Даже когато не я сплиташе ставаше по-зле - заплиташе се, накъсваше се, изтощаваше се, обезформяше се... Та, моето мнение е положително (спрямо това, че я гледам всеки ден от години :д). Единствено, ако затягаш много и ползваш гумени ластици може да имаш проблем. Косата трябва да почива, но е все едно коя част от денонощието й го осигуряваш, така че щом през денят я пускаш всичко е наред.

Lonsdale.
02-22-2014, 12:14
Същият въпрос зададох на фризьорката си. Отговорът беше, че няма проблем, както казаха и по-горе може да навреди ако се стяга много, но за естествени къдрици не ти трябва да стягаш, така че няма проблем.