PDA

View Full Version : Антибиотик и Аминокиселини



n3razum3n
02-19-2014, 18:15
Здравейте,предписаха ми антибиотик,защото имам ринит на носната кухина.Искам да попитам има ли някакъв проблем, ако приемам аминокиселини, докато пия и антибиотика.

haritov
02-19-2014, 18:56
прочети листовката

n3razum3n
02-19-2014, 19:17
пише само за лекарства,но за хранителни добавки нищо

haritov
02-19-2014, 20:49
пише само за лекарства,но за хранителни добавки нищо

по принцип в организма си има аминокиселини не би трябвало да има проблеми

redbul2
02-19-2014, 20:50
Ако става въпрос за токсичност, трябва да се избягва прием на антибиотик заедно с алкохол и/или креатин. За аминокиселините няма тоя проблем. Само в случай, че при вземане на някакъв много тежък антибиотик не трябва да се яде месо (заради някаква странична реакция), тогава не трябва да се приемат и аминокиселини. По принцип няма проблем.

Друг е въпросът дали комбинацията антибиотик+аминокиселини може да предизвика някаква слаба алергична реакция при свръхчувствителни лица. Тогава е добре да не се вземат двете неща по едно и също време,а с разлика от 2-3 часа.
Иначе по принцип чистите аминокиселини би трябвало да подействат благоприятно при подобни заболявания. Защото антителата в нашия организъм,които се борят с болести и инфекции са изградени основно от белтъчни молекули. И в тоя случай като се яде месо или се вземат аминокиселини в разумно количество, това ще подсили имунната ни система.

Някои хора боледуват тежко от грип и вирусни защото спират да се хранят и не ядат месо. А оттам се срива и имунната им система. Както писах антителата са белтъчни субстанции. Ако няма достатъчен прием на протеин от храна или добавки, няма да се образува достатъчно количество антитела срещу болествотворните микроби. Или тези антитела няма да бъдат достатъчно жизнени и активни.

gamblerpimp
02-20-2014, 10:16
що да не може хахах ламер

Anonys
02-20-2014, 12:49
що да не може хахах ламер

Що пък да е ламер? Нали точно за това е сайта и в него трябва да помагаме на тези, които не знаят.

Иначе ми стана интересно, че рибонуклеиновите киселини пренасят толкова аминокиселини в рибозомите, които ни оформят организма. Бахти. Ние сме белтък. С малко стероиди.

n3razum3n
02-20-2014, 17:15
Благодаря за отговорите :)))