PDA

View Full Version : Възпалена дупка на ухото



Longview
02-19-2014, 20:20
Преди две години си пробих ухото (малко по към хрущяла) и оттогава си носех денонощно златна обица на него. Обаче преди няколко седмици я загубих и когато преди два дена я намерих и я сложих, изпитах ужасна болка. Мисля, че вече беше почнала да зараства дупката, но вкарах обецата. Вече трети ден ухото ми е възпалено там, има коричка и ме боли константно. Сложих медицинската обеца, обаче продължава да е зле положението. Какво да правя?

asasa
02-24-2014, 19:10
и аз си пробих 2ра и 3та дупка преди около година с 2рата нямам проблеми, но 3тата, която е по към хрущяла по-трудно зарасна и малко кървеше, но след време мина преди 2 дни си смених обеците и сложиш едни по-широки ли как да го кажа и сега пак ме боли даже и има кръв, но мисля че не е страшно промивай дупката и обеците си с спирт и трябва да мине :)

LipSy
03-01-2014, 12:12
Aз имам обеца на хрущяла и трябва да си призная, че ми зарастна много по-бавно отколкото трябваше. Все пак всеки организъм е различен. Аз ти предлагам да не махаш обецата и да започнеш да промиваш дупката. Но ако скоро не видиш подобрение отиди на лекар!

kalpazanka
03-01-2014, 12:31
Промивай с кислородна вода.

Euler
03-01-2014, 13:00
Промивай с кислородна вода.

Тя продава ли се още? Чух някъде, че от съображения на хуманност щели да я спират от продажба..

asasa
03-05-2014, 18:27
за да те правя нова тема реших да пиша в тази. След много мислене реших да си пробия хрущяла (вчера), като го пробиха доста ме заболя и пулсираше, но ми мина и спря да ме боли, боли ме само, като барам обецата и като я въртя. Снощи забелязах обаче, че леко ми се е подуло ухото от външната страна. Успокоява ме това, че не ме боли постоянно, дали е нормално да е леко подуто :)

kalpazanka
03-06-2014, 11:59
Тя продава ли се още? Чух някъде, че от съображения на хуманност щели да я спират от продажба..

Продава се, да, даже наскоро си купих. Иначе тия съображения за пръв път ги чувам, и то от теб.

asasa, нормално е да е подуто, все пак това си е сериозна травма.