PDA

View Full Version : Университети - Варна



fenkaaa
02-19-2014, 20:47
Искам да ви попитам, какво мислите по-точно за Икономическия във Варна? Има ли такива от вас, които да учат или да са учили там? Интересувам се от общо мнение, не конкретно за нещо.Също така и за Варненският свободен.

Какво е мнението ви общо взето за специалността икономика, защото мисля натам да се ориентирвам, но честно казано все още не съм напълно сигурна, а не остана много време. Пиша тук, защото отивам сама там, нямам познати, от малък град съм и няма кой да ме насочи и да ми даде мнението си, а знам че тук поне мога да се посъветвам с някой, който е учил там, или който в момента учи.

Бих приела също препоръки за други хубави специалности, само да се уточня, препоръчително е каквото и да е, да е задочно.

Благодаря предварително! Ще се радвам да ми помогнете :)

YSMF
02-19-2014, 20:58
Варненския свободен няма добра слава. Познавам хора, които учат там и си е волна програма тяхното.

MaLyKoLiU
02-19-2014, 23:01
Ако имаш излишни 1200+ лева за семестър, идвай в свободния.
За икономическия има доволни има и недоволни...

Ориентирай се към друга специалност, че прекалено много станаха икономистите в нашата мила родина.
Всеки трети учи икономика или право и като завърши работи като продавач в магазинче за бельо, понеже на никой не му пука дали си завършил икономика. В страната ни има голяма нужда към други кадри и специалности, ориентирай се към нещо по-перспективно в бъдеще. ;)
Не случайно все по-често се обсъжда това, че университетите бълват все повече икономисти, които после седят без работа, докато има огромна жажда за кадри с други специалности. :) Надявам се скоро да се направят нужните реформи, че след 10 години 80% от младежите ще са икономисти и ще си бъркат в носовете... :)