PDA

View Full Version : Имом СЕРИОЗЕН проблем, моля за съвети



qkata0
02-20-2014, 15:14
Имам сериозен проблем. Кожата на тялото ми е мазна и постоянно една такава лепка и е малко гадно. Обаче има и някакъв цвят- нещо като тъмно синьо- до бие на черно и като си вдигна подмишниците наоколо цялото се е омазнило + тила и гърдите (там е с кожен цвят). Къпя се на седмица.
Някакви предложения какво да направя?

i_love_s
02-20-2014, 16:12
Ами къпи се веднъж на две седмици :/ . За друго не се сещам.

Hayashi
02-20-2014, 17:47
Или направо веднъж на сезон!
Не се сдържах...

kaRamella
02-20-2014, 18:18
Купи си скраб за тяло ( попитай в някой козметичен магазин или аптека ) И се мий с него през ден като използваш гъба. Успех

LoveInfect
02-20-2014, 18:57
Моля???
Миеш се само веднъж за цялата седмица???
Аз се мия всяка вечер...
Никога не ми е била кожата мазна, дори и леко.
Почни да се миеш ДОСТА по-често. Ако след 2-3 седмици няма промяна отиди на дерматолог.

kaRamella
02-20-2014, 19:36
Това синьо-черното се казва кир.

katalia3
02-20-2014, 19:37
Ти сериозно ли ? Как може човек да се къпе веднъж на седмица!? Освен ако няма възможност за повече... По принцип колко е суха или колко е мазна кожата, не зависи от това колко пъти се къпеш, това си е просто типа кожа. Но в твоя случай, вярвам че идва от броя къпания. Да наистина, скраб за тяло може би е добра идея и 'малко по-често' да се къпеш. Според мен трябва да се продават специални сапуни, може да попиташ в аптеките. Може да зависи и от възрастта в която се намираш. Може да са много неща, но първо започни с къпането! Ако след време не мине, посети доктор. Успех!

mayaaa
02-20-2014, 20:14
Трол.

Btw, само аз ли си я представих като от филма Аватар, като прочетох за синьото (в началото, де, преди разясненията) . :cool:

strawberry88
02-20-2014, 20:17
Мда, очевидно е трол.

kaRamella
02-20-2014, 20:57
Не мисля , че е трол. Може би просто не се усеща. Или пък родителите и не и позволяват да се къпе толкова често. Имах една приятелка на която майка и и забраняваше да се къпе повече от един път на седмица. Всякакви хора има, не бива да се учудваме вече.

NeutralMilkHotel
02-20-2014, 21:27
Не мисля , че е трол. Може би просто не се усеща. Или пък родителите и не и позволяват да се къпе толкова често. Имах една приятелка на която майка и и забраняваше да се къпе повече от един път на седмица. Всякакви хора има, не бива да се учудваме вече.

И к'во от т'ва? По планините, къмпингите и т.н. няма нито душове, нито нищо и пак не съм усетила някой да се запусне. Една гъба, сапун и бутилка-две вода, и пак можеш да си поддържаш добра хигиена. От там нататък лосиони, кремове, интимни продукти, дезедорант, парфюм, сух шампоан...После ползваш пет-шест пъти на ден мокри кърпички, ако си толкова зле (примерно високи температури и лесно изпотяване или някаква тотална мизерия) и повтаряш с нужните продукти... Дрехите и бельото се сменят два-три пъти на ден минимум....Аз ли трябва да ги обяснявам тия неща?
Бедността, липсата на условия, забраните и т.н. не са оправдание за лошата хигиена. Мързеливите хора само си търсят причини да се запуснат...

Зайче..
02-20-2014, 21:34
Това синьо-черното се казва кир.
:lol:
значиииииии тва да се къпеш един път на седмицата е не гнусно, ами направо не знам как да се изкажа.....
Аз се къпя по 1-2 пъти на ден и пак се чувствам като мръсна. Като ми се наложи да тичам или е по-горещо си изливам един парфюм отгоре, пък да не дава господ да не се къпя една седмица. Сигурно ще изпадна в депресия или ще умра директно. :Д

Тамии ..^^
02-21-2014, 22:47
Казано по селски имаш кържа.. :D :D
П.П. И аз не се сдържах...

The Cheetah
02-22-2014, 05:39
тва или е трол, или някво олигофренче