PDA

View Full Version : Как да го накарам да ме забележи и как да съм сигурна дали има нещо?



miglenamarkova
02-20-2014, 21:19
Здравейте, аз съм момиче на 14 години. От няколко месеца харесвам едно момче от нашия випуск. Водим се в различни паралелки, но се засичаме почти постоянно, тъй като свирим в едни и същи оркестри и в един и същ камерен състав. Харесвам го от началото на годината, въпреки че се познаваме от 5 години ( нямам идея, защо се получи така). В началото на годината не бях наясно дали искам нещата да се получат и за това не правех нищо, но вече знам, че искам да си развият добре, но не знам как да постъпя за да стане. Бъбрим си насаме веднъж седмично преди камерната иначе и двамата сме се приятели и не е никак удобно в такива случаи. Иначе всяка вечер му пиша по фейса, а той почти винаги ми отг. Какво ли не пробвах. Пробвах и продължителните погледи, и постоянния смях и кикот на всяка глупост, която изръси, пробвах и повече грижа за външния вид, но не знам дали изобщо връзва сигналите. Той е първия, който забелязва, когато съм с нова прическа, с грим и тн. Никога не го е отразявал на глас, но то просто се вижда. Пробвах със всякакви неща, които на мен биха ми харесали, но навсякъде се опира до разгадаване на сигналите, а явно момчетата не са много по тази част и не забелязват детайлите. На моменти ми отвръща, а през другото време се държи все едно изобщо не ме чува. отговаря ми, но него го няма в отговора. Та как да постъпя за да ме забележи и как да разбера дали ме е забелязал в крайна сметка. П.с. Знам, че звуча ужасно детински, ама моля ви се без подигравки. За първи път правя опит нещата да потръгнат и съответно няям никъв опит в тези неща. Благодаря предварително.

Зайче..
02-20-2014, 21:24
Не бъди толкова обсебена. Продължавай да си общуваш с него и времето ще покаже, ако те харесва.
Все пак чувствата се крият до един момент и след това всичко става тооооолкова явно (ако продължите да си общувате), че ако те е харесал няма да се питаш дали те е забелязал, а ще си сигурна в това.

RapExotic
02-21-2014, 08:34
С думи.

п.п. Казваш, че се занимаваш с музика. Можеш да напишеш нещо за него.

Янархия_съм
02-21-2014, 08:40
Не бъди толкова обсебена. Продължавай да си общуваш с него и времето ще покаже, ако те харесва.
Все пак чувствата се крият до един момент и след това всичко става тооооолкова явно (ако продължите да си общувате), че ако те е харесал няма да се питаш дали те е забелязал, а ще си сигурна в това.

Много хубав отговор!

baby_baby
02-22-2014, 13:36
Не бъди толкова обсебена. Продължавай да си общуваш с него и времето ще покаже, ако те харесва.
Все пак чувствата се крият до един момент и след това всичко става тооооолкова явно (ако продължите да си общувате), че ако те е харесал няма да се питаш дали те е забелязал, а ще си сигурна в това.

Това

BeTheOne
02-22-2014, 16:05
Правете повече неща заедно. А ако правите вече достатъчно неща, то може би просто трябва да направиш крачка към интимността. Докосване, прегръдка, комплимент.

"Беше ми много приятно с теб тази вечер. Хайде утре вечер да излезем само двамата еди къде си...". Това е пример, как можеш да подходиш. Има и много други възможности. Подобно изказване дава недвусмислен сигнал към другата страна, че имаш интерес.

Приготви се за продължението. Вариант едно той приема - трябва да имаш идея къде да ходите и какво да правите - нещо, с което да се забавлявате и да има емоция. Вариант две той отказва. След време може пак да опиташ или ако просто няма интерес да не си трошиш мислите и нервите напразно.

Когато двама души имат интерес един към друг, то се подразбира от ситуацията. Съгласяване с другия в точния момент, повече усмивки и шеги, "неволни" докосвания, влажни погледи и други.

Не се притеснявай да му покажеш, че имаш интерес към него. Той може никога да не си е помислял нещо подобно за теб.

Когато даваш сигнали не давай такива, които ти си мислиш, че работят, а намери тези, които наистина се разбират от другата страна, като такива.

Поздрави!


BeTheOne