PDA

View Full Version : Има ли смисъл да се занимавам с бившия?



GoldenHeart
02-21-2014, 14:46
Здравейте!

Пиша Ви тук, за да Ви разкажа една доста оплетена история и за да ви помоля за съвет.
Запознах се с едно момче преди около 3 години по Фейсбук. След около половин година стана така, че се запознахме и на живо. (живеем в една област, градът му е на 30 мин. път с автобус от моя) Знам, че може да прозвучи тъпо, но аз хлътнах по него от момента, в който го видях. Просто... Любов от пръв поглед, I guess? Така.. Той също твърдеше, че ме бил харесал.. блабла.. Но беше влюбен в друго момиче. Тя го отрязваше.. Ту го искаше, ту - не. Той постъпваше по същия начин и с мен. Разиграваше ме в продължение на 9 месеца... Ама искам те, ама не те искам, занимаваше се и с 2 други през това време.. (е не с всичките ни) Ама.. то като си влюбен и оглупяваш малко. Всички го знаем това. Можем да даваме съвети като гледаме хората отстрани, но самите ние да постъпваме точно както трябва.. Трудничко си е. Така.. Лятото на 2012 година аз започнах да се занимавам с едно друго момче. Харесвах си го... И тогава въпросното момче, в което се бях влюбила се усети, че ме иска. И аз.. какво да правя... Реших да му дам шанс, въпреки, че ме разиграва и си изпокъсах нервите по него и пролях толкова много сълзи (да,да, знам, че звучи филмирано). Все пак го бях чакала 9 месеца и реших да видя, дали си е струвало. Всичко беше супер. Бяхме ходили около 6-7 месеца ии.. Какво мислите, че стана? Нашият ми изневери с онова въпросното момиче, заради което ме разиграваше. В продължение на 2 месеца беше крил за нея. И не разбрах от него. Разбих профила на най-добрата и приятелка във Фейсбук и прочетох всичко. Не пишеше точно и ясно, че ми е изневерил и аз не разбрах веднага. Успях да взема номера на въпросното момиче и говорих с нея по телефона 40 мин. Самата тя ми каза всичко, което се е случило. За изневярата, за излизанките, къде я бил барал какво правил... Много го обичах.. и му простих. Трудно.. но.. да. Обаче след тази случка, аз не се държах по същия начин. Станах по-студена, груба, арогантна... Минаха още 6-7 месеца. Бях се разделила с него за около седмица... Просто толкова много ме нервеше... Самият той. И все още се сещах за всичко. Трудно забравям. Беше ме нагрубил. Каза ми да вървя да се изч*кам с някого и да му пиша SMS, за да знае за кого съм го била лъгала. -,- И е мамито синче. Не се оправя сам за нищо, а ей сега Май месец 20 ще прави. nc. Понеже аз съм на 17 и от малка се оправям сама. Не живея с нашите като цяло, с майка ми не живея от 11 години, а с баща ми от 4, понеже замина да живее в Германия, и ме дразни какво дете е и как не може да свърши нищо сам. Дразнеше ме.. През тази седмица, която бяхме разделени... Нашият викнал.. онова момиче -,- у тях. И как разбрах? Исках да му разгледам снимките на телефона, понеже ме беше снимал докато спя и исках да видя дали има и други такива снимки, но не му казах, че това съм искала да правя (по принцип никога не му бутам телефона) И той като ми се дръпна... Вика: "Няма да ти го дам, това си е моето лично пространство" .. блабла.. И аз викам: "О така ли?.. Значи има нещо със ********* " .. Той отричаше.. И аз му казах: "Човек, или ми даваш телефона, или си тръгваш!" .. Той избра да си тръгне. И аз имах телефона на онази от миналия път, набрах я, и тя като почна: "Ооо, ама аз не искам да ви се меся" .. блабла... При, което аз звъня на бившия и почвам да го редя. Той се обажда на онази и я кара да ме убеди, че нищо не било станало. Тя ми се обажда, опитва се.. Но аз успявам да я убедя, да ми каже истината. Точните и думи бяха "Ами, вчера ходих у тях и щяхме да спим, ама аз бях в цикъл" ... -,-.. srsly, dude? Тъпо ми стана... Много.. Не можех да простя.. Не и за втори път. Бившият ми се молеше.. Умоляваше ме да му простя... Не можех. Виждахме се от време на време. Аз отказвах да се съберем. Просто ми беше дошло в повече. Дойде и Януари месец. Беше минал около месец и половина от случката... И Изведнъж ми прищтрака, че аз пак го искам. -,- Не си бяхме прекъснали отношенията. Потърсих го.. И какво стана... Би ми игнора. :)))))) So happy, i'm gonna die. Вече си беше намерил друга. А ние през цялото време се търсехме и се виждахме. Предпочете нея пред мен. Аз малко си падам по.. разбиването на акаунти... Всичките му акаунти.. които се сетя.. ги бях взела. Всииииииичко. Направи си нов имейл нашия.. И нов Фейсбук. И те заминаха. Върнах му ги де. Дърхаж се като дете малко, както и да е.. И много груби неща наговорих.. Наистина и аз допуснах много грешки, държах се ужасно, бях си намерила и друго момче, но не криех за него. Не беше нищо кой знае какво. Просто занимавка. И така.. Минаха вече 2 месеца от както той си намери новата и аз все още го искам бившия. И му казвам, че го обичам... И го искам, но той не иска да бъде с мен... Казва, че не иска да бъде, не и сега. Новото му момиче, било пълна противоположност на мен. И така... Какво да правя ми кажете? Просто ума съм си изгубила.

GoldenHeart
02-21-2014, 14:54
А.. да.. И твърди, че още ме обича.. Като ми говори за някакви неща, които сме преживявали...И се усмихва. Все пак година и 3 месеца бяхме заедно. Казва, че не я обичал тази новата... Не знаел дали е влюбен в нея. Но не искал да бъде с мен. Просто не можел, защото пак щял да стане онзи "влюбен глупак", който ми се молел да се съберем.

RapExotic
02-21-2014, 17:21
И двамата се държите като комплексирани пубери един с друг. Сори, ама така изглежда от страни. Няма бадеще в тая връзка.

BeeKeeper
02-21-2014, 18:11
К'во ми дреме.

fenkaaa
02-21-2014, 19:36
Занимавай се, ако искаш пак да страдаш. Както виждам, няма да се промени. Той явно е от тези, които просто не могат само с едно момиче.

BeTheOne
02-21-2014, 20:42
Какво има да мислиш изобщо? То се е видяло на къде са нещата. Просто е безпредметно да правиш, каквото и да е било за, със и по повод този човек. Преживяла си нещо, приеми го и извлечи опит и поуки от него. След това продължавай напред и не си пълни живота с още мъка.


Поздрави!


BeTheOne

GoldenHeart
02-21-2014, 21:29
Просто ми е трудно и тежко... Обичам го и някак си отвътре не ми идва да се откажа.

Azoria
02-22-2014, 06:27
Ако това ще ти помогне - няма точно от какво да се отказваш. Вие нямате връзка и той не иска да имате. Приеми го и си насочи енергията към нещо по-перспективно.

baby_baby
02-22-2014, 13:30
По-добре не се занимавай няма да е по-различно от първия път когато сте ходили

BeTheOne
02-22-2014, 13:37
Да. Когато си фокусирана върху нещо, то става център на твоя живот. Колкото повече се фокусираш над него, толкова повече животът ти се центрира върху него. За това не е хубаво да се центрираме върху хора, защото рано или късно ще останем разочаровани. Животът трябва да се центрира на принципи.

Трудно е след като толкова време си била с него, мислила си за него изведнъж да забравиш. За това хората казват, че времето лекува. Иска се време да разбереш, да осъзнаеш, да започнеш да се занимаваш с нещо друго. И така, малко по малко, нещата ще тръгнат и болката и спомените ще избледняват. Винаги ще го има момента с "ами ако", но това е имагинерен момент.


Поздрави!


BeTheOne

NeutralMilkHotel
02-22-2014, 16:56
Държиш се главно незряло, но си на тооолкова прав път в този живот. Смела си, решителна, самостоятелна. Не ти трябва човек като него.
Мисля си, че главно искаш да пробваш да си с него, защото си инвестирала време и емоции, и искаш да си докажеш, че си е струвало. Че може да се държи с теб, както заслужаваш. Най-вероятно до сега всичко си си постигала сама и с много усилия, за това и тази ситуация ти е неприемлива, и смяташ, че както винаги можеш да я оправиш, ако продължаваш да се бориш.
Това обаче няма да стане с този човек, довери ми се. Не ти е на нивото, смята че може да има всичко на готово и без да се старае.
Продължавай напред и заеби човекът, и курвата му. Те са си лика прилика. Ти си друга ракия.

midnight_escapade
02-22-2014, 20:04
Държиш се главно незряло, но си на тооолкова прав път в този живот. Смела си, решителна, самостоятелна. Не ти трябва човек като него.
Мисля си, че главно искаш да пробваш да си с него, защото си инвестирала време и емоции, и искаш да си докажеш, че си е струвало. Че може да се държи с теб, както заслужаваш. Най-вероятно до сега всичко си си постигала сама и с много усилия, за това и тази ситуация ти е неприемлива, и смяташ, че както винаги можеш да я оправиш, ако продължаваш да се бориш.
Това обаче няма да стане с този човек, довери ми се. Не ти е на нивото, смята че може да има всичко на готово и без да се старае.
Продължавай напред и заеби човекът, и курвата му. Те са си лика прилика. Ти си друга ракия.
Много правилно!!!!!!!

Violenza
02-23-2014, 09:24
Онази неговата трябва да е била голяма душичка, щом дори е благоволила да си размени някоя приказка с досадница като теб.
Не се и учудвам, че момчето не те иска. Кое да ти иска? Драмите, мрънкането, отчаяното поведение?
След като не можеш да делиш мъж, си намери такъв, който ще се може/иска да бъде само с теб. Преследвайки леке като него не си помагаш никак.

invisible_girl
02-24-2014, 08:52
Нали за това се казват бивши. Остават в миналото. Каквото е било,било. Продължаваш напред и толкова. Не живей нито в миналото,нито в бъдещето, а ден за ден. Каквото ти е писано това ще стане :)

bloodyF
02-24-2014, 08:57
Не знам откъде го имаш това търпение, но не е здравословно.
Прекъсни си контактите с него , ти си си по-важна , не той.
А и със сигурност ще си намериш по-добър:)

Tsukuda_Hiroshi
02-24-2014, 10:46
"Понеже аз съм на 17 и от малка се оправям сама." --> "srsly dude"?? Мислиш, че вече си голяма или какво? Ти личния живот не можеш да си оправиш. Като го описа пича, изглежда, че май на нищо не му се радваш, всичко в него те дразни, ама "обичам го"... Grow up, girl!!

GoldenHeart
02-27-2014, 20:21
Само не можах да разбера, беше ли нужен всичкият този hate, който някои от вас ми наляхте? Не бихте могли да ме опознаете до такава степен, че да ме критикувате толкова много. Dafuq. Без родители се оправям, драми ги приятели. И това, че съм била нахална... Wut? Как го разбра пък това? Главно го обикнах този човек, точно защото се появи когато имах нужда от някого до мен. А мисля, че всички знаете, че най-много искаме онзи, когото не можем да имаме. Може би и затова толкова много съм го искала и преди да бъде с мен. Простих му, защото сметнах, че го заслужава, втория път не успях, защото показа точно обратното. А сега, искам да бъда с него, защото го обичам, а когато обичаш, ставаш сляп, глупав... Имам нужда от него. Просто с него мога да се отпусна и да бъда себе си. При него е същото. Другите не ме влекат, не са ми интересни. Мисля, че всички знаете какво е. А.. и още нещо... В понеделник дойде в нас.. Имам киста на яйчника 15 санта (да, знам, че звучи абсурдно и много, но е толкова) и имаше вероятност да ме оперират тази седмица и той дойде до нас да се видим. Well, guess what happened? Изневери и на онази. (не сме го правили) След това ми приказваше, как само за това мислел.. блаблабла. Може би точно това малко ме отблъсна от него, защото показва, че си е същият.

TROLLDADLOLCAKE
02-28-2014, 01:39
Ако си ми една приятелка и ми ровиш във фб,телефона,дневника или личното ми пространство..единственото нещо,което ще ме спре да ти пръсна сурата е факта,че си момиче.Това е мега долно и подло,да вярно направил е грешка,изневерил ти е,OKAY BITCH.Но да му ровиш в личното пространство не е по - малко долно.
П.С - Щом веднъж ти е изневерил какво те кара да мислиш,че няма да го направи отново?

GoldenHeart
03-01-2014, 13:20
Ъмм.. Не рових. Просто ги взех. :D Just bеcause.. well.. I can. Там е то, че по принцип въобще не му ровя в това какво пише, с кого etc. Дори аз самата го научих как да си защити акаунтите от други хора.. Да не могат да му влизат. Кодове.. блабла. Още докато бяхме заедно. Целта не беше да му чета хронологиите. Целта ми беше просто да го издразня. Сега като се замисля, не мисля, че постъпката ми е била зряла. Признавам. Но в момент на ярост.. Понякога човек не мисли какви ги върши. И аз си му върнах всички акаунти. :)

GoldenHeart
03-01-2014, 13:22
А това за изневярата... Ами какво ме накара да си го помисля.. Не знам. Просто му простих, защото като обичаш някого... Прощаваш и преглъщаш всичко.