PDA

View Full Version : Анемия



new_skater
02-21-2014, 19:08
Здравейте! Момиче на 15 съм. От година, може би, имам тъмни кръгове около очите и днес реших да потърся какви са причините. Видях, че една от причините е анемия и сега се чудя дали не е това. Та, от година вече не спортувам и наскоро започнах пак да правя най-обикновени упражнения като колоездене. Но се изморявам лесно при физическо натоварване. Не знам дали е, защото имам анемия или, защото не съм спортувала отдавна. Също така, се чувствам депресирана и отпаднала. Много се притеснявам! Чудя се дали да кажа на мама да вземе направление от личната лекарка и да отида на преглед или няма смисъл?! А и не знам как ще реагира. Да не каже, че си въобразявам и да не иска. Преди няколко месеца си счупих ръката и бях в болница за извeстно време. Последния ден, когато бях там трябваше да отида на рехабилитация. Не бях закусвала /не съм на диета, просто не знаех, че ще имам рехабилитация и не си давах зор да ставам и да ям/ и ми се зави свят. Жената ме сложи да легна, доката не се оправя, даде ми вода, плод и бонбон и ме върна в стаята. После разбрах, че е говорила с мама и й е казала, че може да имам анемия или липса на желязо в кръвта. Това е всичко. Моля, дайте съвет какво да правя. :(

skok
02-21-2014, 19:46
Ми иди да ти направят кръвна картина + желязо и ще разбереш. Няма кво друго да правиш

saruhi
02-22-2014, 07:30
Кръвната картина и желязото са задължителни!Недей да гадаеш и да разпитваш по форуми,що се отнася до здравето ти!Ако е анемия ще ти се предпишат лекарства,ще ти кажат да ядеш повече месо и да пиеш червено вино :D

Didko_Beats
02-22-2014, 07:39
Кръвната картина и желязото са задължителни!Недей да гадаеш и да разпитваш по форуми,що се отнася до здравето ти!Ако е анемия ще ти се предпишат лекарства,ще ти кажат да ядеш повече месо и да пиеш червено вино :D

http://i49.vbox7.com/o/2dd/2ddda91a3a0.jpg?feature=og 8-)

Не сериозно , ко си губиш времето да пишеш у форуми , ний тука не сме доктори 8-)

The Cheetah
02-22-2014, 09:05
Отивай на лекар, ние не можем да ти помогнем.

new_skater
02-22-2014, 09:58
Ще трябва. А знаете ли дали има начин да отида сама, без родител?

skok
02-22-2014, 10:38
Ми не виждам причина да не може.

skok
02-22-2014, 10:43
Иначе спокойно, дори да е анемия, както saruhi каза не е толкова страшно

Didko_Beats
02-22-2014, 12:22
Иначе спокойно, дори да е анемия, както saruhi каза не е толкова страшно

Анемия ... да не е страшно

Може ...

skok
02-22-2014, 13:18
Е има доста различни анемии. Има сериозни има и леки. Тя дори и да има ше е неква лека форма която се контролира с малка диета и вобще не се усеща. Майка ми на скоро се оказа че 50 години е имала анемия без вобще да разбере

The Cheetah
02-22-2014, 13:57
Е има доста различни анемии. Има сериозни има и леки. Тя дори и да има ше е неква лека форма която се контролира с малка диета и вобще не се усеща. Майка ми на скоро се оказа че 50 години е имала анемия без вобще да разбере

50 години??

Didko_Beats
02-22-2014, 13:58
50 години??

Еми той е на 25 ... майка му колко искаш да е ... 27 ли ?

The Cheetah
02-22-2014, 14:03
не бе очудих се, че цели 50 години майка ти е живяла с анемия без да знае..

skok
02-22-2014, 14:11
еми говоря за много лека форма на анемия

gLoRiToO
02-22-2014, 15:22
Ами не е шега работа,дори и по леката форма,тъй като системният недостиг на кислород в тъканите се отразява на целия организъм.Наистина отиди за кръвни изследвания,които да покажат със сигурност и колкото по-рано се започне с лечение и подходящ хранителем режим,толкова по-добре за теб ;)