PDA

View Full Version : Струва ли си курсът на Azmoga??



Eric
02-22-2014, 09:31
Наскоро навърших 18 години и съм твърдо решен да си намеря някаква работа.И двамата ми родители работят, но не за много пари, а и сме три деца като най-големият ми брат стана студент в друг град и доста пари заминават за него.Винаги съм имал добри оценки и то най-вече, защото съм старателен и подхождам сериозно към учението.Сигурно работата, която ще започна ще се отразява на представянето ми в училище, но чувствам, че на нашите им е много тежко и ще е добре, ако малко облекча положението.
А иначе ще гледам да си намеря работа, която да е само след училище(първа смяна съм), а домашните ще ги пиша вечерта.Знам че трябва да се лиша от нещо и смятам това да са излизанията с приятели, не казвам, че въобще няма да излизам, но просто ще го правя, когато съм почивка.И без това на даскало постоянно сме заедно.Всъщност аз си търся работа откакто навърших 18.Вече повече от месец пращам cv-та, но без особен успех.Чух добри отзиви за курс "Как да си намерим работа" Azmoga.BG

Техния курс продължава 28 дни и струва 60 лева, мисля да се запиша, но тези 28 дни ми се струват малко много...Ами ако през тези 28 дни, в които трябва да ме обучават как да си намеря работа стане така че аз си намеря работа сам съм изгорял с 60 лева, които не са много, но все пак не искам да се набутвам.

Ivanina_St
02-23-2014, 07:49
Докато чета темата ми направи впечатление колко порастнал и зрял изглеждаш за годините си... и така докато не прочетох последните две изречения...
Съчуствам ти, че двамата ти родители работят и въпреки това парите не стигат, но с риск да те обидя ще кажа, че подхождаш малко страхливо и дори глупаво.Как може да те е страх да не изгориш с някакви си 60 лева, когато срещу тях можеш да си намериш работа??!!? И какво значи, че ако си намериш работа сам, докато си на курса ще си изгорял?!?Първо ти знаеш ли какво представлява този курс?Да не мислиш, че там някой там ти намира работа?Моята братовчедка си намери работа с този курс и ще ти разкажа каквото зная от нея.
Първо там те учат как да си напишеш документите, как да се държиш на интервю, как да действаш, че да забележат твоята кандидатура сред тази на другите и в крайна сметка как да получиш работата.Но през цялото време ти сам си кандидастваш за работа, ходиш по интервюта и после като идеш на курса отново и обсъждате всеки какво е направил през изминалата седмица.Според мен със сигурност ще си намериш работа с този курс, защото в групата на братовчедка ми са започнали 10 човека, двама са се отказали след първия урок, от останалите осем седем си намират, а някаква жена, която не успяла да си намери работа повтаря курса(не знам дали е трябвало да плаща отново).Но мисълта ми е, че ако изпълняваш каквото ти казват там- ще си намериш работа.

yakuza_
02-23-2014, 08:24
Доста евтин начин за реклама :lol:

sofie
03-12-2014, 15:25
Ама ти за 28 дни колко работа може да намериш :)Идеята не е лоша като цяло, но не е ли по-добре да имаш нещо като твой агент, който примерно ако си намериш желаната работа тогава му плащаш комисионна? Има толкова много литература за поведение по време на интервю, мотивиращи статии, как се пише автобиография и т.н.