PDA

View Full Version : Украйна?



klimatronik
02-22-2014, 18:32
Какво ви е мнението за бъдещето на тази държава, унищожена от демокрацията. След държавния преврат президентът им дали ще има правомощия и власт или всичко вече е в ръцете на опозицията.

Fisherman
02-22-2014, 20:06
Унищожена от демокрация?Държавата се скапа защото Янкулович е кумонистически боклук.
Тва е за всички надъхани с комунистическата идея утрепки,над 80 човека загинаха заради мръсната свиня.Ей тва е комунизъм,гледайте и се чудете,добре че е европейския съюз,медии и света ги гледа под лупа иначе загиналите да са много повече.

klimatronik
02-22-2014, 20:26
Украйна беше добре развита държава (сравнение с България,която вече не е и държава), но с предкомунистически строй и голяма част от хората са били привлечени от новата идея. И всичкото е, защото ЕС им дърпаше конците, а опозицията в крайна сметка успя да финансира, въоражи и успешно да организира голяма маса хора.
Да, държавата им е унищожена, сега могат да се разкъсат и ще станат едни марионетки с пазарна икономика каквито сме ние. Е тва е моето мнение за случващото се в страната им.

yakuza_
02-22-2014, 21:43
Ако Украйна беше толкова добре развита (предполагам беше означава допреди протестите), защо им трябваше заем?

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=3352452

DarkTemplar
02-22-2014, 22:22
Точно днес спорихме с един приятел по въпроса. Общо взето споделям мнението на опозицията, но казусът е доста по-сложен, отколкото изглежда. Украйна винаги е била разделена на две - едната половина е проруски настроена, другата - проевропейски. Янукович е типичният представител на първата половина, има доста поддръжници, но и много врагове. Благодарение на хора като него Украйна дълги години беше и продължава да е в сянката на Русия, която умело направлява украинските вътрешна и външна политика (спомнете си газовата криза, от която пострадахме дори и ние) и има стабилни геополитически и икономически интереси в региона. От другата страна са хора като бившия премиер Юлия Тимошенко, която всячески се опитваше да демократизира и европеизира Украйна и за награда получи ефективна присъда, базирана на безумни обвинения и прекара няколко години в затвора (тези дни чух, че са я оправдали). Така, драги съфорумци, се правят репресии в 21 век - с помощта на съдебната система и държавната машина. ;]

В последните месеци главно покрай въпроса за бъдещето на Украйна отношенията между въпросните две половини се изостриха до степен държавата да е на прага на гражданска война. В стремеж да се запази статуквото и да се потушат протестите Янукович и съветниците му взеха безумни мерки за сигурност. Всички видяхме по медиите докъде се стигна.

Най-труден е въпросът за бъдещето на държавата. Той ще получи един от първите си отговори по време на предстоящите предсрочни избори.

Опитах се безпристрастно да анализирам и систематизирам информацията, която ни залива от медиите в последно време и да я резюмирам в едно мнение. Допитах се и до хора, които редовно посещават страната и дори наскоро са били там. Те ми помогнаха главно с информация за настроенията сред украинския народ.

yakuza_
02-23-2014, 06:46
едната половина е проруски настроена, другата - проевропейски

То и в България е леко така.

klimatronik
02-23-2014, 11:23
Ако Украйна беше толкова добре развита (предполагам беше означава допреди протестите), защо им трябваше заем?

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=3352452

А не прочете ли коментарите от долу или сляпо вярваш на западните медии?
Да, естествено и характерно е в комунистическа страна лидерите да се разполагат с повече удобства, но това не означава, че народа е гладувал, живеел в кал и мръсотия. Я разгледай градовете им от гоогле.мапс. Я разгелдай Киев и го сравни със Софията циганията...
И кво? Владетелите на Америка и демократите не живеели в разкош и не крали милиони за себе си?

yakuza_
02-23-2014, 11:27
Коментарите в 24 часа не ги чета, повечето са на русофили или платени писачи.

klimatronik
02-23-2014, 11:39
кое е по-вероятно? някой да е платил на обикновени и образовани хора да пишат коментари, или на журналистите, които следват определен модел.. ?
Аз на никой не вярвам, сам си правя изводите. Баща ми е на едно мнение, дядо ми на друго, приятелите ми на трето. Като по-малък попивах всичко, което съм или ми беше казано в къщи.. лошото е че голяма част от обществото правят това цял живот.

defender
02-23-2014, 11:54
"Не е тайна, че католици и разколници отдавна нажежават страстите на Евромайдана в Киев. Протестиращите срещу президента на Украйна Виктор Янукович и законно избраната власт са духовно „обгрижвани” от униати, разколници и сектанти. Ненавистта им към Русия и православното население на Украйна вече преминава всякакви граници."


"Както знаете Юлия Тимошенко е сред най-богатите и влиятелни олигарси в Украйна и беше подкрепяна усилено от САЩ. Очевидно е кой назначава и кой уволнява (както и кой "коли и беси" на Майдана, където маскираните и въоръжени неонацисти и "патриоти" гърмят и убиват в името на "демокрацията и европейските ценности" - колко странно, националисти да реват за европейския съюз)"


"Държавния преврат в Украйна успя. Моите съболезнования към украинците - и към заблудените и към реалистите."
"Очаквайте следващите кървави сблъсъци между украинци, отчаяни от своите "европейски партньори" и рекетьорите-лихвари от МВФ."
.........................

DarkTemplar
02-23-2014, 12:44
defender, не виждам никакъв източник в написаното от теб - нито си отбелязал чии са цитатите, нито къде си ги прочел. Обвиненията са сериозни, а не виждам грам аргументация. В нета може да се прочете всичко, но е голяма грешка да се взема за чиста монета.

defender
02-23-2014, 13:06
Обвиненията са сериозни,

аз не обвинявам никой, това не са мои думи, просто цитирам, аз лично съм си направил своите изводи ..............

просто тук представям и една друга гледна точка, не толкова популяризирана в масовите европейски медии.

yakuza_
02-23-2014, 14:42
По-склонен съм, да вярвам, че ЕС ще помогне на Украйна, отколкото Русия или САЩ.

klimatronik
02-23-2014, 14:44
oooooo Qkuzaa ся ше извикам Ивааа да те набие! :D :D

Aeternal
02-23-2014, 16:25
По-склонен съм, да вярвам, че ЕС ще помогне на Украйна, отколкото Русия или САЩ.

Колкото помогна на нас.
Украинците се делят и това ще им изяде главата. Вместо да балансират между ЕС и Русия и да цицат от две места, те може и до гражданска война да я докарат.

yakuza_
02-23-2014, 21:05
Ако го нямаше ЕС и техните изисквания много неща щяха да си продължават като през 95-та.

defender
02-23-2014, 21:43
Ако го нямаше ЕС и техните изисквания много неща щяха да си продължават като през 95-та.

Печки на дърва само до 2016 година
http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=643651

http://grigorsimov.blog.bg/politika/2010/08/09/es-dobre-doshli-v-liberalno-levicharskiiat-quot-rai-quot-ped.588659

:D

yakuza_
02-23-2014, 21:53
България в момента продава голяма част от емисиите си, едва ли ще е проблем 1-вото, 2-рото няма смисъл да го чета.

draid
03-03-2014, 10:26
Американците имат голям пръст в положението на Украйна. Ситуацията до болка напомня арабската пролет, Либия, Сирия и т.н. Изведнъж се появяват много хора които незабавно искат да гушнат запада. Интереса на Америка е толкова прозрачен, че сигурно и 10г дете ще го разбере. Проблема в Украйна е населението, което е 50/50. А Америка е ясна иска ги на запад за да може после да си строи под носа на Русия бази и ПВО, нищо ново под слънцето.

hristo99
03-03-2014, 10:43
Я разгледай градовете им от гоогле.мапс. Я разгелдай Киев и го сравни със Софията циганията...

Сниманите улици в България не могат да се сравняват с която и да е снимана улица в друга държава в Европа, поради простата причина, че във всички държави снимките са правени през лятото, когато всичко е раззеленено, с изключение на две държави - България и Унгария, като в Унгария са правени през есента и ОТНОВО всичко изглежда красиво, а в България - зимата и ранната пролет. На много пътища още се вижда сняг.
Нямам мнение по темата, само исках това да коментирам.

klimatronik
03-03-2014, 10:59
Сниманите улици в България не могат да се сравняват с която и да е снимана улица в друга държава в Европа, поради простата причина, че във всички държави снимките са правени през лятото, когато всичко е раззеленено, с изключение на две държави - България и Унгария, като в Унгария са правени през есента и ОТНОВО всичко изглежда красиво, а в България - зимата и ранната пролет. На много пътища още се вижда сняг.
Нямам мнение по темата, само исках това да коментирам.

да, и аз забелязах нещо подобно.Дали е само случайност?

YSMF
03-03-2014, 11:01
Според мен е случайност. При нас са снимали късна пролет/лято.

yakuza_
03-03-2014, 20:22
Не знаех, че и Унгария имат проблеми ;/