PDA

View Full Version : Косата ми



BaffaLsc
02-22-2014, 20:27
Здравейте! Наскоро си направих косата с черна кана и смятам да поддържам цвета, но от доста хора разбрах,че оцветяващата кана е дори по-зле от боята за коса, вярно ли е? Другото, което исках да попитам като по-необразована по темата, как да я поддържам? Може би си въобразявам, но ми е вижда по-суха и нежизнена от преди. По принцип се стремя към доста дълга коса, но естествено искам да е здрава, лъскава и мека.
Стремя се към тази дължина и форма:
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1609630_470930099700765_278066427_n.jpg
Моята изглежда в момента ето така:
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1690087_10201158251148034_989138710_n.jpg

Не знам дали стана ясно какво точно питам, но общо взето исках да се посъветвам с вас за някакъв шампоан или балсам за коса, който е хубав? И изобщо като цяло как се третира боядисана коса.
Знам,че има тема за косите и т.н., но исках по-специално внимание.
Благодаря!

cookie dough
02-22-2014, 23:45
Може би косата ти е намалила блясъка си заради конкретния цвят. Черното поглъща светлината, и просто кара косата ти да изглежда леко суха. Майка ми например дълго използваше червена къна и косата и лъщеше невероятно на слънцето, просто самият цвят предполага. А на въпроса ти, защо не си вземеш кристали за коса и да ги комбинираш с някакъв балсам например на Пантен..

3oPuTy
02-23-2014, 08:18
Прави подхранващи домашни маски.
Маслата също правят чудеса - бадемово, стимуланта на Икаров, кокосово и прочие.
Не знам как е с къната, но докато аз се боядисвах с черна боя имах адски силен блясък. Не мисля, че проблема е в нея - нали хората казват, че подсилва и укрепва косъма.

BaffaLsc
02-23-2014, 09:27
Ами, казват, че единствения естествен цвят и то даже не цвят, а по-скоро отенък на каната, е леко оранжево-червеникаво. Във всички други оцветяващи кани има боя, затова казват, че е по-вредно от боята за коса. А иначе правя си от време на време маска с тривитаминол, слагам вътре лъжица бадемово масло дори. А, забравих да кажа, че си я мия с био сапуни и шампоани, а от тях допълнително се изсушава още повече. Просто не искам да я третирам с твърде много химии като шампоаните и балсамите, кристали, спрейове за блясък и т.н., затова може би маските са по-добър вариант. Склонна съм и на някой друг шампоан или балсам.

joannalof
02-23-2014, 09:35
Аз отдавна се боядисвам и редовно ползвам бадемово масло/зехтин,които запазват цвета и много омекотяват косата ми.Същото е и със Стимуланта на Икаров,ползвам кристали и един спрей на Глис.Винаги й слагам балсам при къпане.Общо взето,ако знаех какви грижи ме очакват след боядисването,щях да се откажа.За домашните маски съм чела,че свалят цвета,особено ако съдържат хума/мляко.

BaffaLsc
02-23-2014, 09:38
Благодаря много! Може ли един глупав въпрос? Когато цвета започва да пада, би трябвало да е цялостно или? Защото виждам, че е паднал само в корените, което ме навежда на мисълта,че по-скоро е пораснала.

joannalof
02-23-2014, 09:59
Под пада аз имам предвид да пада първоначалният блясък/наситеност,който има след боядисването.А ако корените са в естесвения ти цвят,значи косата ти расте :D В моя случай и в краищата бързо се отмива цветът.

BaffaLsc
02-23-2014, 10:06
А да попитам, може ли да ми кажете маски, от които цвета няма да падне? Че сега четох, че много падала боята особено от маската с тривитаминол, а тамън исках да си я правя днес :/

BaffaLsc
02-23-2014, 10:10
Извинявам се за двойния. Амии, това, ако е вярно /че е пораснала/, значи, че за 2 седмици и половина косата ми е пораснала с 1см? И между другото кокосовото масло идея ли е? И какво мислите за какаовото? Защото имам и от двете и миналата година направих адската грешка да си втрия кокосово масло в краищата.... не се отмиваше минимум 3 седмици и все си ходих все едно с току-що изкъпана коса, защото долу стоеше на клечки. Добре, че беше лято :D

monroe999
02-23-2014, 11:16
какво кокосово масло ползваш? вземи си био, органично, необработвано :D препоръчвам ти да се включиш в темата 'всичко за косата'

BaffaLsc
02-23-2014, 12:52
Може, да. Ето снимки, майка ми ми го донесе от чужбина, не съм го избирала аз.
http://prikachi.com/images/998/7093998i.jpg
http://prikachi.com/images/0/7094000N.jpg

3oPuTy
02-23-2014, 14:03
Ако боята започне да пада/да се отмива винаги най-много си личи в корените, защото там е най-слабо наслоена.

kaRamella
02-24-2014, 11:17
При мен винаги в краищата пада бързо.