PDA

View Full Version : Възможна ли е нашата любов?



nevi456
02-23-2014, 11:29
Здравейте,
аз съм на 18, приятелят ми е на 26. Познаваме се от някъде 8 месеца. Първоначално бяхме много близки, бяхме приятели, поне аз така мислех, но той в началото, след като ме поопозна е започнал да се влюбва в мен. След време ми разкри чувствата си, аз като осъзнах какво ми говори се замислих и разбрах, че и аз не съм безразлична и че аз също съм влюбена в него <3 ... В началото на любовта ни всичко беше като в приказките. Смело мога да твърдя, че наистина няма мъж като него - мил,чаровен, забавен, романтичен, сладък, силен, смел, красив - всичко от което едно момиче / една жена се нуждае. Изслушвахме се, разбирахме се, подкрепяхме се. Но после се промени всичко. Почнахме да се караме, но любовта ни е също толкова силна, а може би и по силна от в началото, Караме се, ядосвам го, нагрубяваме се, хиляди пъти сме си казвали "сбогом" и какво? На следващия ден търчим един към друг по-влюбени от всякога. Винаги си се извиняваме за глупостите които сме направили и продължаваме обичайки се. Мога да му простя всички както и той на мен. Сигурна съм че нашето е любов. Но не искам да се караме за щяло и нещяло. Искам да сме както в самото начало, както в приказката искам нашата приказка да продължи. Какво мога да направя за да предотвратя част от споровете между нас? И възможно ли е да продължим с нашата връзка?

Anonys
02-23-2014, 12:16
Всеки иска да разбере това. Не се виждайте толкова често. Преди да се скарате помислете. Правете различни неща и ходете на различни места.

Lilanda
02-23-2014, 12:25
Също няма да е зле и да поговорите за проблема и да видите от къде произтича той..

nevi456
02-23-2014, 12:42
Един от проблемите е че най-добрите ми приятели се занимават с трева и наркотици. Аз нямам нищо общо не се друсам нищо. Но приятелят ми ми се сърди и понякога си мисли че се друсам и пуша трева.

baby_baby
02-23-2014, 13:02
Седнете и поговорете за проблема за да не се чудиш какво става

Yo.
02-23-2014, 14:28
Хората,които най-много се карат,им пука най-много,нали знаеш..

RapExotic
02-23-2014, 15:47
Какво мога да направя за да предотвратя част от споровете между нас?

Компромиси! Само не прекалявай с тях..

fenkaaa
02-23-2014, 15:55
Доста хора имат същите проблеми. Важното е, че няма нещо, което наистина да ви спира да бъдете заедно. По тази логика си е напълно възможно да останете заедно, просто както казаха по-горе, правете повече компромиси, не може без тях!

BeTheOne
02-23-2014, 17:24
Като в приказките трудно може да бъде. Хората имат навика да идеализират нещата, а ние не сме идеални. Ние сме хора, грешим, правим лоши неща. За това сме и хора да си прощаваме, да си поправяме грешките и да се учим от тях.

За да намалите карането или скарването, трябва да разберете, че то не води до нищо хубаво. Това е нещо, което могат да направят наистина малко хора. Въпросът е в това да осъзнаеш, че наистина по никакъв начин, да се караш с някого, няма да допринесе с нещо положително или да излезе нещо положително от него. Когато го разбереш напълно, тогава ще започнеш осъзнато да избягваш споровете и разправиите. Не казвам да не отстояваш позицията си, но тя трябва да се смислена и логична.

Трябва да се научите и на компромиси. Ако доверието е първата тухла във връзката между двама души, то компромиса е втората.

Разбери, че между стимула и реакцията има пространство. Колкото по-умело използваш това пространство, толкова по-рядко ще се стига до скарване и все повече ще вземаш правилните решения. Това се нарича проактивност.

Относно приятелите ти наркомани. Обикновено за човек може да се съди по обкръжаващата го среда. Не казвам, че ти си такава. Просто помисли над това. Помисли и дали това, което правят е нормално и дали ти трябва да си част от него пряко или непряко. Приятелят на един наркоман ще направи необходимото за да се прекрати вземането на наркотици.


Поздрави!


BeTheOne

nevi456
02-23-2014, 17:36
Като в приказките трудно може да бъде. Хората имат навика да идеализират нещата, а ние не сме идеални. Ние сме хора, грешим, правим лоши неща. За това сме и хора да си прощаваме, да си поправяме грешките и да се учим от тях.

За да намалите карането или скарването, трябва да разберете, че то не води до нищо хубаво. Това е нещо, което могат да направят наистина малко хора. Въпросът е в това да осъзнаеш, че наистина по никакъв начин, да се караш с някого, няма да допринесе с нещо положително или да излезе нещо положително от него. Когато го разбереш напълно, тогава ще започнеш осъзнато да избягваш споровете и разправиите. Не казвам да не отстояваш позицията си, но тя трябва да се смислена и логична.

Трябва да се научите и на компромиси. Ако доверието е първата тухла във връзката между двама души, то компромиса е втората.

Разбери, че между стимула и реакцията има пространство. Колкото по-умело използваш това пространство, толкова по-рядко ще се стига до скарване и все повече ще вземаш правилните решения. Това се нарича проактивност.

Относно приятелите ти наркомани. Обикновено за човек може да се съди по обкръжаващата го среда. Не казвам, че ти си такава. Просто помисли над това. Помисли и дали това, което правят е нормално и дали ти трябва да си част от него пряко или непряко. Приятелят на един наркоман ще направи необходимото за да се прекрати вземането на наркотици.


Поздрави!


BeTheOne

Приятелите ми въпреки, че са такива са много добри разбират ме и ме подкрепят те са най-близките ми хора на тях споделям всичко. А приятелят ми като разбра че са такива реагира много остро, е то си е логично да реагира така, но не ги е опознал, а като ги опознае човек разбира, че те са много готини и добри хора. Относно компромисите правим един към друг. Споровете понякога са на тема БОГАТА - БЕДЕН. Той понякога си мисли, че тъй като не е богаташко момче няма какво да ми даде и че аз едва ли не съм свикнала на лукс и тем подобни....Единственото, което искам е да съм с него, защото го обичам въпреки всички проблеми и всички хора които говорят простотии по наш адрес...

Azoria
02-24-2014, 00:49
Момиче, спри чалгата...

Hilary_
02-24-2014, 05:46
Ако караниците ви са за глупости, се постарай да ги подминаваш. Ако се виждате всекидневно, разредете вижданията. Намирай си лични занимания, които не включват него.

Tsukuda_Hiroshi
02-24-2014, 10:50
Можеш да се научиш да си мълчиш за дребните неща и да правиш компромиси. Ако и той се научи на същото, ще е ок. Но при условие, че сте си ок, не мисля, че трябва да има кой знае какви драстични мерки... Това му е сладкото в края на краищата - да има с кого да се сдобриш след кавга...