PDA

View Full Version : Циганската престъпност по селата,избиват ни!



thedentist
02-23-2014, 13:09
вижте това видео,за съжаление само до няколко години може да се наложи да оставим своите офиси,кабинети,болници,кан ори и да трябва да вземем по една пушка,за да защитим човеците от тези полухора-полумайнуми!Замислете се,какво бихте направили ако ваш близък живее в това село?Как бихте го защитили
http://www.btv.bg/shows/btv-reporterite/videos/video/959922314-bTV_Reporterite_Zabravenite.html

SNikolov_Rugby
02-23-2014, 13:15
Това всички го знаем но има хора което се правят на много толерантни и казват че такова нещо няма, още малко ще почнат да те убеждават че това е хубаво и ти трябва да се радваш. И големите господари от ЕС които ни мачкат постоянно също ги защитават. Чак вече се чудя колко глупав трябва да си за да говориш такива простотии.

SNikolov_Rugby
02-23-2014, 13:23
Всички тези са антибългари, захласнати по запада. Които по цял ден си повтарят колко велик е Обама и другите урунгели от ЕС, самозалъгват се какви борци за мир са, колко добре се справят с интеграцията и световната криза. Пълни глупости.

thedentist
02-23-2014, 13:30
Някаква цензура ли има...или заради нещо друго,,,,клипчето не ми излиза,въпреки че съм дал линк

DarkTemplar
02-23-2014, 16:52
Ужас! Край! Избиват ни!

Но спокойно, с хленчене по форумите ще оправим нещата! Нашите магически клавиатури ще ни решат проблемите! :smt047

toad
02-23-2014, 17:54
Да , направете и клипче във Вбокс , така ще помогнете на бабите !

klimatronik
02-24-2014, 15:29
преди да се започнат радикални действия първо трябва да се говори и пише, за да се разясни на всички, а не да остават заблудени овце на ЕС, с които още дълго време няма да има промяна. Така наречения цивилизован път можеше да се осъществи някога, но сега ще е доста трудно, не мисля, че държавата е способна за какъвто и да е от кратък до средно дългогодишен период да стабилизира положението. Полицията е и поставяните камери са едно НИЩО. Безработицата е най-основния фактор, но има хора, които и работа да им даваш - те искат по своя си начин. Те не си взимат поука, а затворите не могат да ги издържат и побират всички, а и все пак кражбите се очисляват към дребни и те бързо излизат на свбода.. ГРЕШКА... Как мислите, че ще ги спрем културно такива?

klimatronik
02-24-2014, 15:30
Да , направете и клипче във Вбокс , така ще помогнете на бабите !

ти също имаш вина, тва че не пишеш и мълчиш не те прави по-различен.

SNikolov_Rugby
02-24-2014, 15:49
Циганина е нагло същество. Можеби най-долното от всички раси. Няма никакви задръжки. Живял съм като малък в кв. Калтинец в гр. Горна Оряховица който може би ви е известен като средище на телефонните измамници. Когато живеех там (1995-2002г.) нямаше много цигани но към днешна дата българите са малцинство в буквалния смисъл на думата. Говоря ви за 6-7 къщи с по 1 баба и дядо. Квартала за няколко години рухна и сега е типично гето, изкупиха се къщити на починалите хора и почнаха да се рушат поради простата причина че всичко що е метал заминава на вторични, пътищата не приличат на нищо(може да се отвори малък басейн), човек ако се занимава с земеделие може да си събере оборска тор от пътя поради големия брой коне. За кражбите и побоищата да не говоря.
Абе каквото и да се говори циганин да го научиш на честност не може. Спосението е само да им натрошиш крадливите ръце и тогава не те закачат. Няма ЕС няма нищо. Тези хора са сганта на света и управия с тях освен горепосочената няма. Казвам го от личен опит.

DarkTemplar
02-24-2014, 16:16
Оправията е да има работещи институции, които да им намерят работа и/или да ги карат да извършват обществено полезен труд, вместо да крадат и лентяйстват. В никакъв случай не ги защитавам, но интегрирането им и работата с тях е приоритет на държавните институции. Може да са от друг етнос, но са български граждани и държавата (не ЕС) носи отговорност за тях. Вместо да направят нещо за подобряване на живота и образованието им, партиите умело ги манипулират и използват за свои цели и се сещат за тях само покрай избори. България сигурно е единствената държава в света, където на избори човек от малцинство, в случая циганин, гласува за крайни националисти.

Че са нагли и крадливи е безспорен факт, но ролята им на аутсайдери в обществото до голяма степен допринася за това.

SNikolov_Rugby
02-24-2014, 16:26
Оправията е да има работещи институции, които да им намерят работа и/или да ги карат да извършват обществено полезен труд, вместо да крадат и лентяйстват. В никакъв случай не ги защитавам, но интегрирането им и работата с тях е приоритет на държавните институции. Може да са от друг етнос, но са български граждани и държавата (не ЕС) носи отговорност за тях. Вместо да направят нещо за подобряване на живота и образованието им, партиите умело ги манипулират и използват за свои цели и се сещат за тях само покрай избори. България сигурно е единствената държава в света, където на избори човек от малцинство, в случая циганин, гласува за крайни националисти.

Че са нагли и крадливи е безспорен факт, но ролята им на аутсайдери в обществото до голяма степен допринася за това.
И какво ще направят институциите нищо. Те пари имат повече от мен и от теб на квадрат. Манталитета им е такъв, циганин и работа е нещо крайно и невъзможно.

Наскоро когато излизах от магазина на входа ме пресрещна циганин да ми продава крадени ножове. Отказах му а той вика ти ще ядеш ама аз какво ще ям? Отговорът ми беше прост-отиваш в бюро по труда и се записваш. А той ме попита че какво ще ми ДАДЪТ? Казах му че ще работи и ще получава заплата, а той ми се изсмя и ми вика - абе бате вие българите нали работите аз за какво да се занимавам.

Е такива какво друго да ги правиш освен да ги заличиш от лицето на земята.

SNikolov_Rugby
02-24-2014, 16:28
Оправията е да има работещи институции, които да им намерят работа и/или да ги карат да извършват обществено полезен труд, вместо да крадат и лентяйстват. В никакъв случай не ги защитавам, но интегрирането им и работата с тях е приоритет на държавните институции. Може да са от друг етнос, но са български граждани и държавата (не ЕС) носи отговорност за тях. Вместо да направят нещо за подобряване на живота и образованието им, партиите умело ги манипулират и използват за свои цели и се сещат за тях само покрай избори. България сигурно е единствената държава в света, където на избори човек от малцинство, в случая циганин, гласува за крайни националисти.

Че са нагли и крадливи е безспорен факт, но ролята им на аутсайдери в обществото до голяма степен допринася за това.
И какво ще направят институциите нищо. Те пари имат повече от мен и от теб на квадрат. Манталитета им е такъв, циганин и работа е нещо крайно и невъзможно.

Наскоро когато излизах от магазина на входа ме пресрещна циганин да ми продава крадени ножове. Отказах му а той вика ти ще ядеш ама аз какво ще ям? Отговорът ми беше прост-отиваш в бюро по труда и се записваш. А той ме попита че какво ще ми ДАДЪТ? Казах му че ще работи и ще получава заплата, а той ми се изсмя и ми вика - абе бате вие българите нали работите аз за какво да се занимавам.

Е такива какво друго да ги правиш освен да ги заличиш от лицето на земята.

DarkTemplar
02-24-2014, 16:41
Добре де, ти сам си твърдял, че през социализма са работели и са били доста по-култивирани. Чувал/чел съм го и от доста други места. Да кажем, че тогава времената и системата са били различни, но аз и сега съм виждал чисти и спретнати цигани, които си работят и честно си изкарват прехраната. И може би най-необичайното - въпросните хора имат само по 1-2 деца, не цял футболен отбор. Да, малко са, по-скоро изключения, но ги има.

За институциите - това, че българските такива не работят, не означава, че това е естественото и нормално състояние на едни държавни институции. Напротив, както всичко в България, така и това е сбъркано. Да не вярваме в тях и да си казваме, че нещата няма как да се променят към по-добро е примиряване със статуквото (срещу което уж недоволстваме и се борим).

Човешката природа е такава, че се адаптира според обстоятелствата. Сегашните циганите са свикнали да живеят в хаос, където всеки се спасява поединично и така им е удобно (впрочем и голяма част от българите живеят по подобен начин). Ако обстоятелствата се променят, циганите щат-не щат ще трябва да се нагодят към тях. При едно работещо законодателство, съдебна система и други държавни институции, ще бачкат наравно с всички други етноси.

Хората в България имат навика да се вглеждат в следствията, вместо да търсят реалните причини за тях.

klimatronik
02-24-2014, 17:18
Абе колега... Циганите имат такова голямо самочувствие, че институциите кво и да правят - нищо..
Повечето цигани такива организации и далавери въртят, толкова босове имат.. Кой ще финансира тея институции ? Кой, като всичко вече е разпродадено и няма? Само не ми казвай, че всичко се било крадяло... ами да, краде се, и няма да се спре..

SNikolov_Rugby
02-24-2014, 17:20
Добре де, ти сам си твърдял, че през социализма са работели и са били доста по-култивирани. Чувал/чел съм го и от доста други места. Да кажем, че тогава времената и системата са били различни, но аз и сега съм виждал чисти и спретнати цигани, които си работят и честно си изкарват прехраната. И може би най-необичайното - въпросните хора имат само по 1-2 деца, не цял футболен отбор. Да, малко са, по-скоро изключения, но ги има.

За институциите - това, че българските такива не работят, не означава, че това е естественото и нормално състояние на едни държавни институции. Напротив, както всичко в България, така и това е сбъркано. Да не вярваме в тях и да си казваме, че нещата няма как да се променят към по-добро е примиряване със статуквото (срещу което уж недоволстваме и се борим).

Човешката природа е такава, че се адаптира според обстоятелствата. Сегашните циганите са свикнали да живеят в хаос, където всеки се спасява поединично и така им е удобно (впрочем и голяма част от българите живеят по подобен начин). Ако обстоятелствата се променят, циганите щат-не щат ще трябва да се нагодят към тях. При едно работещо законодателство, съдебна система и други държавни институции, ще бачкат наравно с всички други етноси.

Хората в България имат навика да се вглеждат в следствията, вместо да търсят реалните причини за тях.

По времето на социализма почти е нямало човек който да не работи и да не учи. Имало е огромен контрол както над едните така и над другите. Ако си позволиш своеволието да отсъстваш ти се е лепвало веднага лошо име, почвали са привиквания по милиции и бригадири. Хората са имали последователност която са спазвали и са знаели че ако стъпят накриво веднага ще бъдат скастрени.
Докато сега ако се опиташ да накараш циганин да ходи на работа ще скочат сто организации като ДРОМ, Евро рома, ЕС и т.н. Те свикнаха вече да са безнаказани защото имат огромен гръп от тези "пазители".
Така че спасението е само едно, както споменах по горе или поне докато не спрем да лягаме пред такива организации и съюзи.

klimatronik
02-24-2014, 17:26
По времето на социализма почти е нямало човек който да не работи и да не учи. Имало е огромен контрол както над едните така и над другите. Ако си позволиш своеволието да отсъстваш ти се е лепвало веднага лошо име, почвали са привиквания по милиции и бригадири. Хората са имали последователност която са спазвали и са знаели че ако стъпят накриво веднага ще бъдат скастрени.
Докато сега ако се опиташ да накараш циганин да ходи на работа ще скочат сто организации като ДРОМ, Евро рома, ЕС и т.н. Те свикнаха вече да са безнаказани защото имат огромен гръп от тези "пазители".
Така че спасението е само едно, както споменах по горе или поне докато не спрем да лягаме пред такива организации и съюзи.
Не разбрах какво по точно е спасението и от кой?
Обясни какво мислиш...
Защото при едно такова избухнало положение, каквото имаш в предвид.. ще започнат такива безредици и клане на български граждани от тяхно име, че си и нямаш представа! Те не са толкова беззащитни и ще се противопоставят срещу определената партия.

SNikolov_Rugby
02-24-2014, 18:26
Тук никой не говори за партии. Думата ми е такава че обикновенния българин няма друг избор освен да ошамари 2-3 циганина влезли да го крадат. Няма смисъл всички да се правят на големи толеранси към циганите докао ограбват и прибиват ежедневно баби и дядовци.

Има няколко прости решения поне според мен за първоначално възпиране на циганите.

klimatronik
02-24-2014, 18:30
Тук никой не говори за партии. Думата ми е такава че обикновенния българин няма друг избор освен да ошамари 2-3 циганина влезли да го крадат. Няма смисъл всички да се правят на големи толеранси към циганите докао ограбват и прибиват ежедневно баби и дядовци.

Има няколко прости решения поне според мен за първоначално възпиране на циганите.

бабите и дядовците не могат да се бият, нито пък да стрелят

an7raks
02-24-2014, 18:39
бабите и дядовците не могат да се бият, нито пък да стрелят

Абе, нека да разрешат употребата на оръжие при самозащита, пък дядото бърже ще се сети как се стреля... То не, че е и голяма философия да гръмнеш някой на 5м от теб/вече влязъл в домът ти/...
ЕС(ЕС) са си решили проблемът кардинално, когато е трябвало...

klimatronik
02-24-2014, 18:47
Абе, нека да разрешат употребата на оръжие при самозащита, пък дядото бърже ще се сети как се стреля... То не, че е и голяма философия да гръмнеш някой на 5м от теб/вече влязъл в домът ти/...
ЕС(ЕС) са си решили проблемът кардинално, когато е трябвало...
и аз съм за.... само дето тоя народ нарочно е проклет да не може да се пази, защото роб с кирка колкото си искаш, ама роб с оръжие - нема..

toad
02-24-2014, 20:38
Dark се опитва да обясни как трябва да се реши проблема и от кого , респективно кой е отговорен , а те момчетата си казват какво било в момента и развълнувано подскачат като петлета. Определено се разбирате ;) .

SNikolov_Rugby
02-25-2014, 03:29
бабите и дядовците не могат да се бият, нито пък да стрелят

О могат те не ги мисли. Не забравяй че дядовците едно време са отбивали служба в казармата.

SNikolov_Rugby
02-25-2014, 03:34
Dark се опитва да обясни как трябва да се реши проблема и от кого , респективно кой е отговорен , а те момчетата си казват какво било в момента и развълнувано подскачат като петлета. Определено се разбирате ;) .

По някога като ти чета постовете мисля че не четеш написаното по горе. Никой не ти е казал че тези институции не трябва да заработят нормално. Въпроса е ако заработят как ще накарат бай мангал да влезе в правия път, като той не иска да работи.

SNikolov_Rugby
02-25-2014, 03:44
Според мен трябва тези неща да влязат като промен в законите:
1. Задължително обучение до 12 клас, като по време на него оченика да не надминава максималния брой отсъствия. В противен случай спиране на детските.
2. Майчински за деца се получават само след 18 годишна възраст.
3. Помоще да се получавам само срещи положен труд от 2 седмици в месеца. Хората не желаещи да работят без помощи. Като за целта трябва да има стаж поне 1 година работа.

klimatronik
02-25-2014, 08:02
Според мен трябва тези неща да влязат като промен в законите:
1. Задължително обучение до 12 клас, като по време на него оченика да не надминава максималния брой отсъствия. В противен случай спиране на детските.
2. Майчински за деца се получават само след 18 годишна възраст.
3. Помоще да се получавам само срещи положен труд от 2 седмици в месеца. Хората не желаещи да работят без помощи. Като за целта трябва да има стаж поне 1 година работа.

1. Каква сума са детските сега ? Могат ли с тези детски да се издържат ученици - тетрадки, учебници, чанти, такси, униформи? Как ще предпазиш в този случаи българските деца от контакт с циганските? Или ще се създадат специални ромски училища, с подходящи кадри? Много роми и сега ходят до 9, 10 клас в селските училища, те влачат и повтарят години наред, как ще го предотвратиш това? Сериозно ли виждаш масата цигани да успеят да завършат 12 клас?
Да не говорим, че до 9, 10, 11 клас вече повечето ученици ще са ПЪЛНОЛЕТНИ.
Това е най-голямата простотия, която съм чувал, извинявай.
Но как мислиш, че ще се отрази този цигански наплив върху училищата ни, ами ако започнат и да си взимат дипломите?
После и по университети ще ги виждаме.

За второто може и да се съглася, но винаги има изключения.
3 - с сега освен майчини какви помощи получават?

klimatronik
02-25-2014, 08:04
О могат те не ги мисли. Не забравяй че дядовците едно време са отбивали служба в казармата.

мисълта ми беше, че това няма да оправи положението... ще има много смъртни случаи, но кражбите няма да се спрат, агресията ще се покачи върху малкото български граждани останали по селата.

klimatronik
02-25-2014, 08:28
научи ги ти да ходят до 8 клас, защото и основното си едва едвам го завършват... Те българите не могат да се издържат за това образование, накарай циганите..

SNikolov_Rugby
02-25-2014, 17:00
1. Каква сума са детските сега ? Могат ли с тези детски да се издържат ученици - тетрадки, учебници, чанти, такси, униформи? Как ще предпазиш в този случаи българските деца от контакт с циганските? Или ще се създадат специални ромски училища, с подходящи кадри? Много роми и сега ходят до 9, 10 клас в селските училища, те влачат и повтарят години наред, как ще го предотвратиш това? Сериозно ли виждаш масата цигани да успеят да завършат 12 клас?
Да не говорим, че до 9, 10, 11 клас вече повечето ученици ще са ПЪЛНОЛЕТНИ.
Това е най-голямата простотия, която съм чувал, извинявай.
Но как мислиш, че ще се отрази този цигански наплив върху училищата ни, ами ако започнат и да си взимат дипломите?
После и по университети ще ги виждаме.

За второто може и да се съглася, но винаги има изключения.
3 - с сега освен майчини какви помощи получават?

И какво е лошото да учат в училища където учат българчета. Нали това е целта да се ограмотят и да свикнат с българския манталитет. Нека да учат да се образоват и да не създават проблеми.

Получават помощи за социално слаби като за тези пари полагат няколко часов месечен друд, ако може да се нарече така защото основно се подпират по метлите.

SNikolov_Rugby
02-25-2014, 17:25
Детските са 35лв. за първото дете и 50 за второто на месец.
Парите стигат за всичко нужно.
Тетрадка от 60 листа струва 50-60 стотинки( на срок максимум 10лв.)
Комплект пособия по математика струва 2 лв.
Химикалите са по 40-50 стотинки (за годината 2-3лв.)
Раница 20-25лв.
Моливи 1-2лв
Блокчета 1-1.50лв.(около 2бр. на срок)
Пари за контрални максимум 3-4лв.

Ако съберем всички разходи за материали се получава средно 100-120лв. за годината. За една учебна година се взимат около 850лв.
Остават 730лв.
Ако им дават по 1лв. за закуска са 400лв за учебна година.
От там остават 230лв.
Които пари могат да бъдат дадени за дрехи.

Учебниците са безплатни до 7ми клас.

toad
02-25-2014, 17:45
По някога като ти чета постовете мисля че не четеш написаното по горе. Никой не ти е казал че тези институции не трябва да заработят нормално. Въпроса е ако заработят как ще накарат бай мангал да влезе в правия път, като той не иска да работи.

Чета го за жалост. Като заработят институциите, модернизира се образованието и част от законодателството + подобри икономиката нещата ще си дойдат на мястото. Но това е почти непостижимо по мое мнение, вижда се, че липсва желание, а не средства. Още малко и ще стане толкова късно, че чак необратимо. По-вероятно е тук да заприличаме на полухристиянска-полу талибанска мръсна и черна държава след време.

klimatronik
02-25-2014, 17:47
Кога учебниците станаха безплатни? Тук нали говорихме до 12 клас? Нима 35 лв на месец са достатъчни за всички училищни принадлежности + храна, дрехи, отопление и нещата ,които ще накарат циганите да си пратят децата на училище?
Делението на бедни и богати и без това взело връхни граници. Ако сега една циганска вълна залее училищата ни, то учителите ще си подадат оставката. Това не е възпитателен център, това образователна система. Расизмът ще се засили. Дисциплината не е добра и сега. Българите ще деградират още повече. Никой няма да приеме добре идеята да учат децата му заедно с най-пропадналата раса. Училището и сега не работи. Ежегодно излизат от олигофрени, до безмозъчни идиоти. То няма да ги научи на нещо повече, ако ще и електричен ток да им пускат. Децата отново ще бягат, отново ще има кражби. Дали без 35 лв или с 35 лв.
Волен Сидеров няма да увеличи пенсиите на по 500 лв.

klimatronik
02-25-2014, 17:52
Чета го за жалост. Като заработят институциите, модернизира се образованието и част от законодателството + подобри икономиката нещата ще си дойдат на мястото. Но това е почти непостижимо по мое мнение, вижда се, че липсва желание, а не средства. Още малко и ще стане толкова късно, че чак необратимо. По-вероятно е тук да заприличаме на полухристиянска-полу талибанска мръсна и черна държава след време.
вече е необратимо, ако действаме по правилата на ЕС.
И да, ако така продължава нали ви казах, ще станем еднин народ с ефрикански синдром на тъпизъм

an7raks
02-25-2014, 18:20
Ами в "най-демократичната" държава оръжията са разрешени, както и употребата им при самозащита... Що никой не ходи да им се кара и да ги заплашва?

Auriss
02-26-2014, 00:47
като вляза в този раздел и почвам да се чудя що още не съм емигрирал

SNikolov_Rugby
02-26-2014, 03:38
Кога учебниците станаха безплатни? Тук нали говорихме до 12 клас? Нима 35 лв на месец са достатъчни за всички училищни принадлежности + храна, дрехи, отопление и нещата ,които ще накарат циганите да си пратят децата на училище?
Делението на бедни и богати и без това взело връхни граници. Ако сега една циганска вълна залее училищата ни, то учителите ще си подадат оставката. Това не е възпитателен център, това образователна система. Расизмът ще се засили. Дисциплината не е добра и сега. Българите ще деградират още повече. Никой няма да приеме добре идеята да учат децата му заедно с най-пропадналата раса. Училището и сега не работи. Ежегодно излизат от олигофрени, до безмозъчни идиоти. То няма да ги научи на нещо повече, ако ще и електричен ток да им пускат. Децата отново ще бягат, отново ще има кражби. Дали без 35 лв или с 35 лв.
Волен Сидеров няма да увеличи пенсиите на по 500 лв.

По нагоре съм сметнал и както виждаш стигат. Това са нещата които се плащат. След 7ми клас при успех от 4.50 до 5.50 се получава стипендия /социална/ а над 5.50 /за отличници/ .
Ами как да стане по друг начин? Кажваш че ако тръгнат на училище е проблем, бабите и дядовците ако имат право да ги гърмят пак е проблем, ако ги изгоним от България пак ще е. Е какво да правим да седим и да ги търпим докато ни превземат.

SNikolov_Rugby
02-26-2014, 03:41
Чета го за жалост. Като заработят институциите, модернизира се образованието и част от законодателството + подобри икономиката нещата ще си дойдат на мястото. Но това е почти непостижимо по мое мнение, вижда се, че липсва желание, а не средства. Още малко и ще стане толкова късно, че чак необратимо. По-вероятно е тук да заприличаме на полухристиянска-полу талибанска мръсна и черна държава след време.

Явно не си имал допир с необразовани цигани. Няма смисъл да спорим.

Колкото до последното. Аз това го повтарям от сумати и време ама никой не вярва.

klimatronik
02-26-2014, 05:58
какво си пресметнал? 35 лв на месец не стигат и за храна. вярвай си,че някой циганин, който рови в казана, че си прати синчето с 35 лв. вярвай си, че то ще вземе стипендия. много чудни сънища брей и добър успех щели да получават хаха

за оръжията.. съм съгласен, че трябва да разрешава закона, но по обикновената логика - не всички баби и дядовци биха ги използвали, циганите ще измислят нови методи, няма да се спрат кражбите..
най-лесния начин е да се издаде смъртна присъда за доказалите се престъпници от цигански произход и да се избият..
е ама тва означава и гражданска война.

SNikolov_Rugby
02-26-2014, 07:09
какво си пресметнал? 35 лв на месец не стигат и за храна. вярвай си,че някой циганин, който рови в казана, че си прати синчето с 35 лв. вярвай си, че то ще вземе стипендия. много чудни сънища брей и добър успех щели да получават хаха

за оръжията.. съм съгласен, че трябва да разрешава закона, но по обикновената логика - не всички баби и дядовци биха ги използвали, циганите ще измислят нови методи, няма да се спрат кражбите..
най-лесния начин е да се издаде смъртна присъда за доказалите се престъпници от цигански произход и да се избият..
е ама тва означава и гражданска война.

Чакай сега тези пари се дават за образование. Държавата не може ей така да храни тоя и оня. Да почнат работа и ще се изхранват.

klimatronik
02-26-2014, 07:21
според циганската логика тогава защо ще е необходимо да си пращат децата на задължителното училище?
то тогава и ся щеха си работят и всичко щеше да е ок, не разбирам какво искаш да кажеш..
те са глупави хора, не го разбират това, че образованието храни.. смятай за да правят по 10, 15 деца, като започват от 14, 15 годишна възраст.. какво очакваш от тях?
второ, безработицата е огромна. Това, че циганите не работели е една огромна лъжа. голяма част имат желанието, но няма къде да започнат или работят за минимални пари, които не им достигат и отново крадат.
Ако през летния сезон има работа, то през зимния - няма.
Ти сервитьор не можеш да станеш без чужд език , а като не можеш да пишеш какво ще работиш? кОЙ ще те вземе?

klimatronik
02-26-2014, 07:23
по строежите е пълно с цигани, но дори там се иска образование и опит, а по селата никаква работа.

an7raks
02-26-2014, 09:03
като вляза в този раздел и почвам да се чудя що още не съм емигрирал

Всеки път, като прочета някой твой пост се чудя що още не си емигрирал... :/

Auriss
02-26-2014, 09:31
^благодаря за комплимента :) знам че не ми е тук мястото ;d

toad
02-26-2014, 17:07
според циганската логика тогава защо ще е необходимо да си пращат децата на задължителното училище?
то тогава и ся щеха си работят и всичко щеше да е ок, не разбирам какво искаш да кажеш..
те са глупави хора, не го разбират това, че образованието храни.. смятай за да правят по 10, 15 деца, като започват от 14, 15 годишна възраст.. какво очакваш от тях?
второ, безработицата е огромна. Това, че циганите не работели е една огромна лъжа. голяма част имат желанието, но няма къде да започнат или работят за минимални пари, които не им достигат и отново крадат.
Ако през летния сезон има работа, то през зимния - няма.
Ти сервитьор не можеш да станеш без чужд език , а като не можеш да пишеш какво ще работиш? кОЙ ще те вземе?

Дойдохме си на думата. По мое мнение освен нетипичните за нашите управляващи солидни реформи в много области + законодателни промени ще трябва и развитие на икономиката в посока, която ще помогне и на тези кафеви сънародници да се изхранват някак и да допринасят за обществото. Тъй като са неграмотни и необразовани единственият им шанс е строителството и земеделието. Знам, че в условия на демокрация и капитализъм се цели ДЕцентрализация на държавата във всички възможни области, но тук е наложително държавна политика и стратегия за такива местности - визирам селата пълни с кафеви. Друг вариант просто няма. Никой няма да ги вземе за адвокати , полицаи , лекари или инженери . Не е възможно да им се спрат изведнъж помощите, защото ще озвереят от глад и ще започнат да ходят с ножовете наляво надясно, докато не избухне гражданска война. Дефакто казвам да се възродят под друга форма ТКЗС-тата ;) .

klimatronik
02-26-2014, 18:18
Но нали това е проблемът... че земеделието е главно през лятото..
в животновъдството има работа, но вече и там всичко е механизирано, животните се гледат в модернизирани ферми.
всъщност е пълна трагедия този сектор..
Пък да буташ земите на ареднаторите, които държат всичко и монополните фирми.. ехеее.. но това е начина според мен.
строителството го остави.... селския туризъм и той сега трудно се развива, заради кафявата паплач.. малките и среди предприятия и те едвам сварват... рибното ни стопанство.. трябва да спиш на полето за да си пазиш реколтата освен от животни, но и от хората..

an7raks
02-26-2014, 18:37
^благодаря за комплимента :) знам че не ми е тук мястото ;d
Ами, махни се, какво чакаш?

sofie
03-13-2014, 10:58
Единствения начин циганин да се оправи е да се изкара от средата си. Как да стане това, без образование???Нека да сложат образователен ценз за изборите, да видите как ще се оправи всичко тук, защото сега всеки си ги котка циганите, че като дойдат избори, към кого да се обърнат? Нека да дават и майчинство само при завършено средно образование, да видите как и демографския проблем ще намалее.Как да стане тая интеграция?