PDA

View Full Version : КАК ДА ПРЕМАХНЕМ ДРАСКОНИТЕ ОТ ТЕЛЕФОНА ???



AcH
02-23-2014, 17:51
ЗДРАВЕЙТЕ ТИЙНЪРИ :-) През уикенда се рових по разни фороми, относно темата "Как да махнем драсконите от телефон", но намирам само за драсконите по дисплея. Та... Искам да ви попитам дали има някакъв начин да махна драсконите ОТ ЗАДНАТА ЧАСТ НА ТЕЛЕФОНА ??? Благидаря ви предварително ;-)

koko95
02-23-2014, 19:05
Има , ама не знам дали действа- по телевизията рекламираха някакъв коректор за коли, дето премахва драскотини по колите.Става и за телефони, но не знам дали наистина действа.Продава го телешоп или топшоп не съм сигурен.Сигурнич начин е да си смениш панела.

kaRamella
02-23-2014, 20:58
Какъв ти е телефона? Можеш да смениш задния капак или да си купиш гръб ( силиконов или пластмасов ) и да го сложиш върху твоя.

AcH
02-24-2014, 11:19
Телефонът ми е Prestigio 4055 и за него няма заден гръб. Ако знае някой колко струва панел за този телефон ...

koko95
02-24-2014, 17:15
Телефонът ми е Prestigio 4055 и за него няма заден гръб. Ако знае някой колко струва панел за този телефон ...
Не намирам панел никъде, съжалявам. Ако намериш ми пиши, ако си от София ще ти сменя панела безплатно :P .

npp
02-25-2014, 11:46
ако можеш да свалиш задната част от корпуса, и като започнеш да нанасяш достатъчно количество някаква паста за зъби с абразивни частици трябва да търкаш докато не стане гладко, има и цехове където пластмасата я полират със специални четки, дори ако имаш в къщи персийски килим, можеш да изшлайфаш драскотините като го прекарваш лекичко по килима, но не силно, нито рязко/бързо, иначе после може да не си го харесаш, а ако има прах по килима, първо пусни прахосмукачка

AcH
02-25-2014, 13:53
ако можеш да свалиш задната част от корпуса, и като започнеш да нанасяш достатъчно количество някаква паста за зъби с абразивни частици трябва да търкаш докато не стане гладко, има и цехове където пластмасата я полират със специални четки, дори ако имаш в къщи персийски килим, можеш да изшлайфаш драскотините като го прекарваш лекичко по килима, но не силно, нито рязко/бързо, иначе после може да не си го харесаш, а ако има прах по килима, първо пусни прахосмукачка
Пастата за зъби е бяла, а телефонът ми е черен, няма ли на мястото на драсконите да останат бели точки?

npp
02-25-2014, 21:55
затова трябва да разглобиш корпуса за да третираш само задната част, обаче не трябва да я оставиш да изсъхне, но трябва да я измиеш добре под течаща вода с парцал

ZloboMiR
02-26-2014, 03:07
Друг вариант е да се облепи с някакво фолио, но никога не съм търсил толкова фино. Добър автобояджия може да ти помогне също. :)