PDA

View Full Version : Индивидуална форма на обучение



gesh0898
02-23-2014, 21:15
Здравейте! Искам да мина на индивидуална форма на обучение поради няколко причини: усещам че не ми се отразява добре, когато седя толкова време седнал, имам и гръбначно изкривяване - а тялото ми има нужда да се движи, умът ми също. Искам да работя, да използвам ползотворно времето си, да уча много неща, които са извън училище. Освен това не ми харесва да съм сред връстници, поне не тези в училище. Нямат посока, нито план за живота си. Просто имам чувството че си пилея времето там. Лятото ще стана на 16 и доколкото съм запознат това улеснява нещата. Питанията ми са следните: Изпитите, които се полагат на края на годината сложни ли са? Или са като изходните нива, които досега съм полагал?
Доводите ми биха ли били достатъчни пред директора, за да одобри молбата ми? (Предполагам че е в нейна полза, тъй като за места в моята гимназия се кихат няколко бонки :D )

RapExotic
02-24-2014, 12:47
Евала! Стигнал си до правилният извод, че присъствието в училище в гимназиалния етап те дърпа само надолу, губи ценно време за индивидуална подготовка и води до деградация. И аз съм на мнение, че тези часове в които просто седиш на един чин и слушаш даскалката как укротява 25 човека не води до никакви резултати. В училище никой не развива личностните ти качество и интереси, а просто те третират като една овца, която всеки ден излиза на паша в 8:00 сутринта и се прибира в 14:00.

Колкото до възможността да преминеш в такава - първо трябва да имаш навършени 16г., освен ако нямаш уважителна /считай медицинска/ причина за това. След това е лесно, просто подаваш съответните документи. Изпитите са на цялото учебно съдържане и не би имал проблем, ако имаш всички учебници и учиш по тях. Също така можеш да ходиш на консултации по предметите, които мислиш, че те затрудняват. Ти все пак се водиш ученик на това училище, въпреки че си в такава форма на убочение.

gesh0898
02-24-2014, 17:37
Благодаря за подкрепата :) Не се бях сещал за консултациите, но ще има 1-2 предмета, по които ще са ми полезни.

Violenza
02-24-2014, 17:55
Ще се прецакаш с тези изпити, по-добре недей да рискуваш. Взимай си бележки, недей да ходиш на даскало освен за по някоя оценка/контролна и все ще я избуташ.

gesh0898
02-24-2014, 19:27
Полагал/а ли си такива изпити? Или поне виждал/а ли си?

Violenza
02-24-2014, 19:36
Аз лично не, обаче имах съученици на СФО и бая си ги късаха, изпитите бяха много по-различни и доста по-сложни от изходните нива. Иначе и аз не ходех на училище, обаче не посмях да преминавам на самостоятелна, ми просто ходех рядко колкото да имам срочни оценки, изкарах си цялата гимназия така без проблем.

xoxi
02-25-2014, 18:10
След навършени 16г., въобще няма нужда да казваш по какви причини искаш да преминеш от една форма на обучение в друга.
Ако се отнасяш сериозно към уроците и учиш редовно, никакви проблеми с изпитите няма да имаш. Познавам момче, което три години учи самостоятелно, като накрая взе 11 и 12 клас заедно и завърши една година преди останалите си съученици. Обаче той беше супер сериозен и си учеше стабилно. Иначе познавам и един, който мина на самостоятелно, само защото не му се ходеше на училище и не му се учеше. Е, той пък повтари годината, защото го скъсаха на абсолютно всички изпити.