PDA

View Full Version : Противозачатъчни Yasmin



vika
02-24-2014, 06:45
Здравейте,момичета !
Днес ходих при гинеколога си и ми изписа противозачатъчни Ясмин,поради нередовен цикъл.Ползвали ли сте ги?Какви са ви впечатленията тях?Напълняхте ли или въобще някакви странични ефекти имаше ли при вас?
Благодаря предварително

AKJSDHLX
02-27-2014, 15:36
Сестра ми ги пиеше по същата причина като теб и нямаше проблеми.Цикъла и се нормализира и след година ги спря.Но все пак всеки организъм си е различен и възприема лекарствата различно :)

Hayashi
02-27-2014, 16:16
Нда, ползвам ги. Аз ги пия по друга причина, но нямам никакви проблеми с тях. Обаче не си прави експерименти с измислени почивки като мен, защото тогава страничните ефекти са ужасяващи.

vika
02-27-2014, 18:43
Какви са страничните ефекти? Аз не знам колко време да ги пия..не са ми казали точно,но предполагам няма да е за постоянно ;д;д

Hayashi
02-27-2014, 18:52
Просто не си прави паузи като мен. 2 седмици се чувствах като болна от грип, всичко ме болеше. Цял месец имах ужасни мигрени и светлината ме разреваваше, стоях си вкъщи на тъмно. Ту ми беше топло, ту студено и така на 20 минути. И се чувствах като бременна, защото ми се прияждаха някакви странни неща на момента. :D

vika
02-27-2014, 19:04
Ами аз си го пия по схемата,не прекъсвам нито ден.Дори съм си направила напомняне на телефона за хапчето докато свикна ;д

kalpazanka
03-01-2014, 12:32
Някакви изследвания на щитовидна/хипофиза назначиха ли ти или директно те натъпкаха с ОК?!

Euler
03-01-2014, 12:36
На мен ми бяха изписали Ясмин без да ми правят изследвания и напълнях с около 10 кг. за отрицателно кратко време. Първият месец постоянно имах кафява течност по бельото, впоследствие се оправих де.. Доста странични ефекти имаше при мен, а като ги спрях и ми закъсня с месец и нещо.

vika
03-01-2014, 16:16
Нямам проблеми с щитовидната жлеза.От 1 седмица пия Ясмин и за сега няма странични ефекти,но предполагам е рано още

kalpazanka
03-01-2014, 16:18
Нямам проблеми с щитовидната жлеза.

А хипофиза и надбъбреци изследвала ли си?

vika
03-01-2014, 16:24
Работата с цикъла е следната:Преди 3 години си ми беше нередовен(закъсняваше 2 седмици) след което направих една диета и 1 година нямах цикъл.Сега с правилно хранене си го докарах,но отново си е нередовен както преди.Правила съм си всякакви изследвания

kalpazanka
03-01-2014, 16:27
Правила съм си всякакви изследвания

Тогава просто ги изброй :)
Бъди полезна на останалите ;)

vika
03-01-2014, 16:33
Щитовидна,хипофиза,надбъбр еци,желязо,хемоглобин и като цяло пълна кръвна картина,също така нямам кисти на яйчниците,всичко при тях е наред,хормоните са ми в норма.Възможно е цикъла ми да е такъв(да закъснява и да е оскъден) тъй като доста време нямах и съм много слабичка,а при жените е необходим определен процент мазнини в тялото.Също така ключов фактор е стресът от изпити и така нататък

kalpazanka
03-01-2014, 16:35
А коагулационен статус и пакет за тромбофилии прави ли, или ти праснаха Ясмин ей така? :)

vika
03-01-2014, 16:43
Не,това не съм го правила.Какво представлява?

vladii
03-01-2014, 17:30
По принцип това с мазнините е вярно, тъй като в тях се съдържат хормони, но би трябвало да се види на хормоналните излседвания.Какво включваха те? Аз съм пила Ясмин около една година и нямах оплаквания, само целулитът се увеличи.:( Иначе всичко останало беше супер-намаля окосмяването,забави се растежа на космите (не съм имала проблем с увеличено такова), кожата ми се изчисти, редовен цикъл, не съм напълняла.

kalpazanka
03-02-2014, 16:05
Не,това не съм го правила.Какво представлява?

Проверява се имаш ли генетични мутации, увеличаващи риска от възникване на тромбози.
Ако имаш мутация, забравяш за цял живот за контрацептиви и хормонозаместваща терапия в менопаузата.

Megan7o7
09-28-2014, 16:11
3279600
28.09.2014 15:43

ЗДРАВЕИТЕ искам да попитам защото аз от скоро ползвам противозачатъчните Ясмин тай като трябва да ги пия препоръчани са ми от доктор обаче сега от няколко дни ми се появиха повече пъпки по лицето от колкото имам на някой дали му се е случвало или не ми понасят но ги пия от 5 дена или просто докато организма се приспособи

Megan7o7
09-28-2014, 16:38
3279600
28.09.2014 15:43

ЗДРАВЕИТЕ искам да попитам защото аз от скоро ползвам противозачатъчните Ясмин тай като трябва да ги пия препоръчани са ми от доктор обаче сега от няколко дни ми се появиха повече пъпки по лицето от колкото имам на някой дали му се е случвало или не ми понасят но ги пия от 5 дена или просто докато организма се приспособи

Hayashi
09-28-2014, 17:21
Първите 3 месеца може да те си случват разни странни неща като пъпки, мигрени и рандом главоболия, но после би трябвало да се нормализира. На организма му трябва време да се приспособи към синтетичните хормони. Ако и след това имаш проблеми, вече може да е непоносимост.

marilyn
09-29-2014, 09:12
Правиха ли ти изследвания преди да ги ти изпишат или просто ей така лекаря реши точно Ясмин да ти изпише? Ако не са подходящи за теб, може да имаш всякакви странични ефекти и да се чувстваш зле.

Dollie
10-04-2014, 08:57
А коагулационен статус и пакет за тромбофилии прави ли, или ти праснаха Ясмин ей така? :)

Ехе, ти ако искаш и тест за лудост да си направи за едни противозачатачни. Аз не съм правила тези тестове, пия ги от близо 2 години и съм си много добре, много доволна от хапчетата и не мисля да ги спирам.

marilyn
10-04-2014, 19:36
Ехе, ти ако искаш и тест за лудост да си направи за едни противозачатачни. Аз не съм правила тези тестове, пия ги от близо 2 години и съм си много добре, много доволна от хапчетата и не мисля да ги спирам.

Естествено, за какво ли да си правиш изследвания преди да пиеш хормони? Отиваш при лекаря, той те вижда и казва "ти ми изглеждаш като за Ясмин" и ти ги предписва. Ама това хормонални изследвания, прегледи.. за какво ли са?

Naive
10-04-2014, 19:54
Естествено, за какво ли да си правиш изследвания преди да пиеш хормони? Отиваш при лекаря, той те вижда и казва "ти ми изглеждаш като за Ясмин" и ти ги предписва. Ама това хормонални изследвания, прегледи.. за какво ли са?

Ти нормална ли си? За едни противозачатъчни да ходи по лекари, боже... Нали има бг мама за тая работа, отваряш там, избираш си противозачатъчни по името (да звучи добре все пак) и си купуваш от аптеката.

anonymous708973
10-04-2014, 20:06
Всъщност противозачатъчните са предимно до напасване :)

Калпазанката като медицинско лице е пристрастна, но всички знаем, че никой не си прави 812541431 теста за изписване на противозачатъчни :)

Naive
10-04-2014, 20:12
Калпазанка, че е доста крайна (за мен) и хипохондрична понякога, е така, но реално изследването, за което говори тя, е наистина важно. Може да ти спаси живота.
Наскоро като говорих с майка ми за това точно, ми каза, че почти всеки ден приемат (и се борят за живота на) жени, които пият противозачатъчни, направили емболия. :)

Едит: А това, че никой не си прави изследвания, не е показател, че е правилно.

draid
10-04-2014, 21:35
Ти нормална ли си? За едни противозачатъчни да ходи по лекари, боже... Нали има бг мама за тая работа, отваряш там, избираш си противозачатъчни по името (да звучи добре все пак) и си купуваш от аптеката.

Е това е решението, а аз се карам с аптекарката да ми даде аулин, че една приятелка беше неразположена хаха.

Naive
10-04-2014, 21:44
Надявам се, че си усетил сарказма ми.

Dollie
10-05-2014, 07:38
но всички знаем, че никой не си прави 812541431 теста за изписване на противозачатъчни :)

Това имах предвид ! :)

draid
10-05-2014, 08:48
Надявам се, че си усетил сарказма ми.

Знам, майтапя се просто (:

kalpazanka
10-08-2014, 18:33
Ехе, ти ако искаш и тест за лудост да си направи за едни противозачатачни. Аз не съм правила тези тестове, пия ги от близо 2 години и съм си много добре, много доволна от хапчетата и не мисля да ги спирам.
Всяка коза за свой крак, както се казва.
Аз съм с угризения на съвестта, ако пациентка взима ОК, а е с мутация на фактор 5 Leiden или е хетеро/хомозигот за PAI. Щото който изтегли късата клечка, обикновено му е за пръв и последен път.

galaxy29
10-08-2014, 19:46
за PAI
тиквен ли