PDA

View Full Version : Косата.....?



mihaela.
02-24-2014, 07:17
Здравейте! Проблемът ми е, че косата ми много цъфти, изправям я около 3 пъти в седмицата с преса. След като отида на да се подстрижа ми се налага да я изправя и след една седмица отново е нацъфтяла. Не мога да ходя постоянно да се подстригвам косата ми ще стане много къса....можете ли да ми дадете някой друг съвет как да се справя? :))

mlf
02-24-2014, 07:45
Да не ти я филират на фризьор и си намери подходящ шампоан

Silviahh
02-24-2014, 16:28
Аз ходя всеки месец на фризьор, като фризьорката ми обира само цъфтежите, защото искам да я пускам дълга, а когато цъфти - тя е може да расте. Използвам подхранващи лосиони, които са и против цъфтеж. Когато се изправям или си я суша, си слагам задължително кристали (не знам дали наистина много предпазват от горене). Предполагам пресата не ти е професионална и затова ти цъфти толкова много, но пробвай да намалиш изправянето на два пъти в седмицата, ползвай кристали и подхранващи лосиони. :)

girl91
02-24-2014, 17:26
^Когато цъфти не може да расте ли? Да не би косата да расте от върха, не от корените? Цъфтежът не пречи на растежа. Друг е въпросът, че когато една коса е нацъфтяла тя не изглежда добре, косъмът се накъсва, понякога цъфтежът може да достигне до средата на косъма.

Към авторката - използвай някакъв продукт, който предпазва косата ти при топлинна обработка. Ако можеш започни да се изправяш по-малко. Можеш да си правиш различни маски за да подхраниш косата. Аз не се изправям, маша/ретро преса използвам само няколко пъти в годината, но и моята коса доста цъфти. Понякога като няма какво да правя вкъщи взимам една ножичка и изрязвам там, където видя, че някой косъм е "цъфнал".

mihaela.
02-24-2014, 17:41
Много ви благодаря аз също искам косата ми да порасне дълга, но тя природно си расте бавно ... използвам някакви продукти против горене, но тя не спира да цъфти изглежда трябват други :)

strawberry88
02-25-2014, 06:20
Изправяй се по 5 пъти в седмицата, ако искаш и се чуди защо ти цъфти...

3oPuTy
02-25-2014, 13:32
Като не се грижиш за косата си ще цъфти :?
Само с шампоан и някакъв спрей за термозащита няма как да я предпазиш достатъчно :?

mihaela.
02-26-2014, 07:44
опитвам се максимално да огранича изправянето, но не мога без него не.... искам да ходя чорлава из улиците

3oPuTy
02-26-2014, 08:34
Никой не те кара да ходиш чорлава, но се грижи за косата си. Подхранвай я!!!

Hilary_
02-27-2014, 06:05
Не спомена термопродукт за защита преди пресата? Маска за подхранване на дължините?

mihaela.
02-27-2014, 06:38
Когато се къпя използвам балсам и маска за коса, а преди преса си слагам или течни кристали, или балсам, който предпазва. Преди използвах и хининова вода, но нямаше ефект от нея .

Hilary_
02-28-2014, 03:37
Течните кристали освен да приглаждат, нищо друго не правят.
Интересно ми стана с този балсам - има термозащита? На коя марка е?

3oPuTy
02-28-2014, 09:09
На мен също ми е любопитно какви са балсама и маската й за коса. 100% съм сигурна, че са от серия, която въобще не е подходяща за нейния проблем :?
Авторке, няма да е зле да се замислиш дали проблема с цъфтежите не се дължи на остаряла преса за коса (колкото по-стара е технологията, толкова по-вредна е) или на некадърен фризьор (използващ евтини ножици, например).

baby_baby
02-28-2014, 14:44
Според мен това е от многото третиране с пресите и машите ами ходи пак да се пострижеш и намали пресите

selenaa56
02-28-2014, 15:22
Прави подхранващи маски с тривитаминол,бадемово масло,стимулант на Икаров,маска със зехтин.Ти въобще правиш ли маски на косата си или просто си я изправяш и слагаш купените боклуци?(не слагам абсолютно всички под общ знаменател, разбира се).

mihaela.
02-28-2014, 16:17
Hilary_ : когато се къпя използвам балсам на Dove, а преди преса някакъв на Victoria
Пресата ми не стара няма и година и никак не беше евтина взех си я от технополис и беше най-добрата, от тези които предлагаха :)

Hilary_
03-01-2014, 05:27
Михаела, с риск да прозвуча грубо - продуктите ти за коса не стават!
Dove единствено го асоциирам с хубави сапуни, но нищо повече, а другото - дори не съм го чувала.
Съветвам те да ги смениш с нещо по - качествено - може да е медицинска козметика или професионална, твой избор.

mihaela.
03-01-2014, 17:46
Мерси много :))

sunrisee6
03-02-2014, 13:15
Според мен е от изправянето. Спри да я гориш, адски вредно е. И алтернативата не е да ходиш чорлава. Ако ти е къдрава, оформяй си къдриците. Ако е чуплива, пробвай със сешоар и четка да я поизправиш малко. Има доста варианти без да я гориш. И си прави домашни маски, маслото на Икаров също много помага за бърз растеж и хубава коса.

пп. моята къдрава коса също много цъфти попринцип, но ходя 2-3 пъти в годината за махане на цъфтежа, защото иначе я пазя и поддържам.