PDA

View Full Version : Много бързо ми се омазнява косата



mlf
02-24-2014, 07:49
Хей..
Значи аз си къпя косата всеки ден и то не защото си нямам друга работа, а защото тя е на смрад, ако не я изкъпя .. така съм от 3-4 месеца... преди я къпех през 1 ден, но не се търпях .. и почнах всеки ден .. много е уморително .. значи като я изкъпя и седи суха все едно ще изкара една седмица така и след 12- 20 часа е вече мазна и не я търпя .. пробвах с всякакви шампоани .. дайте ми съвет какво да правя и отзив за хубав шампоан .. Благодаря предварително :)

Hayashi
02-24-2014, 08:05
Промяна на диетата, плюс ако е станало изведнъж, може да си пуснеш едни профилактични хормонални изследвания.

Психея
02-24-2014, 11:45
какъвто и шампоан да използваш, няма да има кой знае какъв ефект, защото проблемът ти е в усилената мастна секреция, предполагам, че в корените ти става мазна много, а краищата са сухи? една приятелка, имаща страхотна дълга и гъста коса имаше същият проблем и се реши частично като ползваше едни билкови води, които впръскваше в косата. Направи си и хормонални изследвания, защото тя имаше проблем с щитовидната жлеза. Мисля, че пиеше после някакви хапчета...

bibssss69
02-24-2014, 16:12
И аз съм така.Адски досадно е,знам.Нямам проблеми с щитовидната жлеза или изобщо проблеми,свързани със здравето,храня се здравословно,но съм в такава възраст и просто вече съм се отказала.Шампоани не ми помагат.Ползвала съм сухи шампоани,но ефектът въобще не ми хареса и повече не си купих.Сега ползвам бебешка пудра и съм сравнително доволна (като изключим факта,че много трябва да се внимава с количеството,защото няколко пъти съм отивала на училище с побеляла коса и е доста неприятно,но с мокра кърпичка се оправя).Много по-икономично и полезно е от сухия шампоан.Допреди 3-4 месеца и се къпах всеки ден,после през ден и от утре разреждам на 2 дена.Лично аз си връзвам косата,когато съм с пудра,защото иначе стои сплескана и гадна.Пробвай,нищо не пречи.
Въпреки че си с мазна коса,не забравяй да я подхранваш и хидратираш.Слагай балсам само в краищата и си мрави маски с хума,кисело мляко,лимонов сок.Слагай си масла по краищата.А и никога не ползвай шампоани за мазна коса,твърде агресивни са.Щади си косата колкото можеш повече. :)

anonymous708973
02-24-2014, 18:50
Спри да я къпеш с шампоани за мазна коса. Къпи я с такива за нормална, използвай сухи шампоани, билкови отвари, мий я с жълтък, ако трябва.

malkasladka
02-25-2014, 14:02
Спри да я миеш всеки ден!

LipSy
02-26-2014, 07:21
Ако нямаш проблеми с хормоните, предполагам, че се е стигнало до тук, защото си я мила през 1 ден. Колкото повече една коса се мие, толкова по-често се омазнява. Може би точно подари тази причина сега ти се налага да я миеш всеки ден. Отиди в аптеката и питай там за шампоан или за сапун.

tori
02-26-2014, 07:42
Мене ако питаш, най-добре да отидеш на изследвания и ако няма никакви проблеми с тях, може да посетиш дерматолог, който да ти изпише някакъв лечебен шампоан или нещо такова. Започни да разреждаш миенето - първо през ден, после през два, използвай оцет и по-хладка вода, пробвай хума, не я суши и изправяй. Както казаха нагоре - гледай да я щадиш колкото може повече.

sramejlivkaa
02-26-2014, 16:39
А ти знаеш ли, че колкото по често си миеш косата толкова по-бързо се омазнява и не само това, това адски много я уврежда. Спри да я миеш всеки ден. Мий я през ден, през два в началото ще се умазнява, но после ще свикне на този режим и ще спре.

sunshine :**
02-26-2014, 16:56
Всички ти казаха какво трябва да направиш и разбирам колко е трудно.Като за начало изследванията са най-добрия вариант,а след това най-добре отдели повече пари за медицински шампоан.Той е по-щадящ от обикновените шампоани за мазна коса, които я правят още по-отвратителна..Опитай се след това през ден да я миеш като примерно я накъдриш с ролки, така ще е една идея по-обемна.Това важи разбира се, ако не си по принцип с къдрава коса.

mlf
02-26-2014, 18:14
Благодаря Ви за съветите .. ще се пробвам .. колкото до хормоналните изследвания .. правих си ей така преди 1 месец и нищо нямаше .. ако може само ми дайте някакви рецепти за "билкови отвари" :) и ако може имена на конкретните медицински шампоани ...

ManuelaK
02-26-2014, 18:33
Пробвай със сух шампоан.Тези и двата са добри !
http://i.enzo.bg/detail/12/loreal-professionnel/lopvlmw_kstl20/loreal-professionnel-serie-expert-volumetry-%D1%81%D1%83%D1%85-%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B0%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%BC___4.jpg

http://i.enzo.bg/detail/12/tigi/tigrocw_ksha10/tigi-rockaholic-dirty-secret-%D1%81%D1%83%D1%85-%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B0%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0___4.jpg

xXxPETYAxXx
02-26-2014, 18:40
Пробвай с някой ежедневен шампоан, например "Тео" или нещо от този род. По принцип е евтин и не е няква вървежна марка и младите момичета сякаш ги е срам да си го купуват, но лично на моята коса ѝ влияе много по-добре. Преди съм ползвала и скъпи шампоани, но косата ми от тях ставаше суха, твърда и без блясък и се отказах от тях.
И какъвто и шампоан да вземеш, гледай дали е за всекидневна употреба, защото тези "по-тежките" шампоани са за 1-2 измивания в седмицата с него, не са за ежедневно ползване. Дори и да си миеш косата през 2 дни пак ползвай шампоан за всекидневна употреба.

stelkastel
03-02-2014, 18:00
Съгласна съм с мненията по-горе, аз имам същия проблем като теб и се опитвам да я мия през ден, но на втория винаги ми е мазна, което е доста неприятно, а не искам да използвам сухи шампоани (просто не мисля, че особено полезни за косата). Пробвала съм вероятно всички налични шампоани (и скъпи, и по-евтини), но отново без успех. Прочетох, че някой беше писал да се вземе шампоан за нормална/суха коса и вече сериозно се замислям дали да не го направя, но просто не хващам логиката: защо тогава изобщо се създават шампоани за мазна коса, след като от тях косата се омазнява още повече? Или пък защо примерно момичетата със суха коса не се мият с шампоан за мазна? Странна работа.
Питала си за билкови отвари - чувала съм за и съм ползвала листа и корени от коприва, но нямаш ефект поне при мен, иначе при теб може да има, по принцип и розмаринът го дават за мазна коса, но не знам дали се продават листа от него. А иначе ти на кой хормон си си правила изследвания, аз не съм си правила изобщо и вече сериозно се замислям?