PDA

View Full Version : Връзка..



OverDrive
02-24-2014, 09:23
Здравейте съфорумници! :)
Моята история не е тъжна, а просто ме напряга ужасно много. Преди около 2 месеца време мислех, че съм готов за сериозна връзка и мога да предложа, това от което момичето се нуждае в съответната връзка. И започнах да излизам с едно момиче. Преди бих казал, че е страхотна, а сега...е не съм съвсем сигурен. Тя е готина като човек, хубава е, но е твърде много за мен във връзка. Проблемите са повече от хубавите неща. В началото знаете как е тръпка, не можем да се разделим. След това тя започна да ме ревнува от всичко, включително и от фитнеса ми, защото ми отнемал много време. Проблемът е, че сме ужасно твърде различни. Цялата ни ценностна система е различна. За мен на този етап (20-23-24) връзките са преходно нещо, един ден момичето го има на другия - не. Затова поставям приятелите и семейството, дори хобито над връзките ми. Затова и когато си разпределям времето тя остава по-назад. За мен това е нормално, но тя е свикнала да е принцесата. Иска цялото ми внимание и време. Не мога да й го дам. Не съм готов да се откажа от приятелите ми, от семейството ми, от учението ми, абе горе долу от всичко, за да я направя център на моя свят. Ние сме тотално различни и като хора - различни интереси, различно чувство за хумор, различни предпочитания за филми, книги, различни разбирания за света, нямаме много общо. Но ревността уби тръпката в мен. В началото аз нямах желание да излизам с други момичета, не виждах какво повече могат да ми дадат. Но с времето ревността ме отблъсна от нея, сега нямам особено желание да я виждам, да я чувам, да общуваме, защото това общуване води до напрежение и аз не искам да е така.

Violenza
02-24-2014, 09:34
И след като не си готов да жертваш безценното си хоби в името на връзката си, как така ти е щукнало на акълченцето, че си готов за 'сериозна' връзка?

DisappointedDreamer
02-24-2014, 09:39
И след като не си готов да жертваш безценното си хоби в името на връзката си, как така ти е щукнало на акълченцето, че си готов за 'сериозна' връзка?

Мхм.

Не виждам защо тя ще да е принцеска. Много обидно и неприятно би ми станало, ако приятелят ми смята, че хобито му е по-важно от мен, само защото евентуално бихме могли да скъсаме в бъдещето, заради различията ни. Ъх, моля?

Не знам защо си си втълпил, че за да и обръщаш внимание ще трябва да зарежеш тотално фитнесът и семейството/приятелите.

Изобщо грозна история.

shmatarok
02-24-2014, 10:02
Не разбрах на колко години си, ама щом смяташ ,че "връзките са преходно нещо - днес я има, утре не", не залъгвай момичето излишно и я зарязвай, ходи си на фитнес и си излизай с кифли, от които със сигурност не можеш да очакваш да са с теб за дълго.

:?

tireheb
02-24-2014, 10:05
лоол, искала да се откажеш от фитенса
тя ше земе да реши, че иска и да я черпиш кафе, вместо да си дадеш парите за химия, как си требе
я не се занимавай с таа -.-

Tsukuda_Hiroshi
02-24-2014, 10:36
Ами защо просто не й изложиш нещата точно по този начин и не скъсаш с нея?
+ това - след като не си готов за "серизна" връзка, защо изобщо си хващаш "сериозна" приятелка? Намери си някоя, дето и без това иска да е с теб за 1 вечер и готово...
Не мисля, че 20-24 годишните са ЧАК ТОЛКОВА несериозни. Срещат се и хора, които искат нещо дълготрайно и сериозно. А и като цяло е глупаво да започваш връзка с мисълта, че скоро ще свърши. Да, можеш да се окажеш прав, но не е гаранция. Май по-несериозния си ти в случая.

Съгласен съм единствено за ревността - по някое време тя наистина започва да прецаква всичко, но ако пък хептЕн я няма, пак е криво.

RapExotic
02-24-2014, 12:31
Явно, че не си готов за сериозна връзка, а просто искаш да опиташ от всичко. Нормално е. Но нейните виждания са по-различни. Все пак ми се струва, че и тя твърде вного те задушава с ревността си. Просто поговорете по този въпрос и стигнете до някакъв компромисен вариятн, с който и двамата да се чувствате добре. Хубаво е, че сте го осъзнали още в началото на връзката си, защото това би могло да има доста по-неприятни последствия в бъдеще.

OverDrive
02-24-2014, 16:22
Разделихме се най-цивилизовано. Аз не съм за нея, тя не е за мен. Пробвахме, не стана, всеки да си гледа пътя.

girlwithblueeyes
02-24-2014, 17:08
И след като не си готов да жертваш безценното си хоби в името на връзката си, как така ти е щукнало на акълченцето, че си готов за 'сериозна' връзка?

Да щото е длъжен да се съобразява с нея.
За теб е някво хоби,за него може да е повече от това.

xXxPETYAxXx
02-24-2014, 17:40
Разделихме се най-цивилизовано. Аз не съм за нея, тя не е за мен. Пробвахме, не стана, всеки да си гледа пътя.

Браво на вас. Като цяло обаче не мисля, че е редно да си поставяш гаджето на последно място, но не трябва и да се отказваш от хобитата и приятелите си. Не е толкова трудно да намираш време и за фитнеса, и за приятелката си, все пак не прекарваш 8 часа в тая зала. Но не е и хубаво да те ревнуват дори от това.
И човек не щрака с пръсти и решава, че е готов за сериозна връзка, когато си намери подходяща половинка просто се случва. Нямаш идея колко хора познавам, които не са си представяли себе си обвързани дълбоко с някого, но когато са започнали нещо уж "несериозно" се е превръщало в стабилна връзка, щото са се уцелили на една вълна.

DisappointedDreamer
02-24-2014, 17:44
Да щото е длъжен да се съобразява с нея.
За теб е някво хоби,за него може да е повече от това.

Права си, но в случая на автора въпросът се свежда до съвсем друго нещо. Той поставя приятелката си на последно място нарочно, защото не смята, че е worth his time и защото евентуално биха могли да се разделят - логика, заради която той не би си намерил трезво-мислещо и "свястно" момиче.

Violenza
02-24-2014, 17:46
Да щото е длъжен да се съобразява с нея.
За теб е някво хоби,за него може да е повече от това.
Като е повече от това, да не я е лъгал поне, че искал сериозна връзка. Елементарно е просто.

fenastz
02-24-2014, 19:21
Като е повече от това, да не я е лъгал поне, че искал сериозна връзка. Елементарно е просто.

За пореден път доказваш, че си адски тъпо същество. Ама то разглезените путки сте така - искате да сте центъра на вселената.

Напротив, сериозна връзка означава двама души да са заедно и всеки от тях да се съобразява с важните неща в живота на другия - образование, спорт, приятели и семейство, а не да го обсебва изцяло.

Ако някоя тъпа путка ми постави ултиматум да избирам между спорта и нея, прав ѝ път и много здраве. Браво на автора!

Violenza
02-24-2014, 19:39
Бе, ти къде ще видиш 'путка', че и тя да те загледа, че обмисляш варианти за ултиматуми?

fenastz
02-24-2014, 21:15
Бе, ти къде ще видиш 'путка', че и тя да те загледа, че обмисляш варианти за ултиматуми?

Путка не само виждам, но и чукам 4-5 пъти седмично. Можеш ли да си аргументираш мнението за това какво е "сериозна връзка" или просто се чудиш как да се измъкнеш от нелепите простотии, които си изцвъкала в тая тема?

OverDrive
02-24-2014, 21:49
Много съм съгласен, че във връзката трябва и двамата да правят компромиси, както и на двамата трябва да им е добре. Е, аз не бях щастлив. Тя искаше от мен да променя досегашния си начин на живот и да го нагодя спрямо нея. Не мисля, че съм постъпил грешно. Това съм аз! Аз не се променям, за да се харесам на хората, аз имам характер, аз имам изграден начин на живот, аз имам приоритети. Ако ще ме харесва, няма да иска да се превърна в бившия й - той се е отказал от семейството си, от приятелите си и след като са скъсали отношенията с приятелите му не са се подобрили.

Tsukuda_Hiroshi
02-25-2014, 05:36
Много съм съгласен, че във връзката трябва и двамата да правят компромиси, както и на двамата трябва да им е добре. Е, аз не бях щастлив. Тя искаше от мен да променя досегашния си начин на живот и да го нагодя спрямо нея. Не мисля, че съм постъпил грешно. Това съм аз! Аз не се променям, за да се харесам на хората, аз имам характер, аз имам изграден начин на живот, аз имам приоритети. Ако ще ме харесва, няма да иска да се превърна в бившия й - той се е отказал от семейството си, от приятелите си и след като са скъсали отношенията с приятелите му не са се подобрили.

Ми обикновено това е нужно за една връзка - всеки да се нагоди към другия...

midnight_escapade
02-25-2014, 05:51
Ти я изкара адски обсебваща тази твоя вече бивша. Кой знае де, може и да е така. Ама при положение че си знаел какво те "чака" евентуално, с оглед на предишната ѝ връзка, какво си очаквал? А и как така слагаш "сериозна" и "временна" връзка в едно изречение? На твоите години /20-24/ много хора мислят така, но много хора мислят и другояче. Според мен не си готов за сериозни отношения, затова не се впускай в такива. Иначе нямаше да си толкова критичен. Не виждам и следа от влюбване тук, а това е в основата..

zlatna lqstovica
02-25-2014, 06:11
По твоите думи съдя че нито си готов за връзка нито можеш да дадеш каквото и да било на момичето с което си.От една страна си прав за ревността така е тя един вид убива всякакво желание независимо за какво става на въпрос.Но от друга страна щом ти не и обръщаш достатъчно внимание и я поставяш на последно място как мислиш че ще провърви тази връзка.Ако тя не получава внимание от теб ти какво би бил очаквал от нея ? А колкото до интересите не е задължително да са ви едни и същи.Ако решиш да започваш друга връзка си разпределяй времето така че никой да не остава на последно място,но ако не можеш да го направиш по-добре не е започвай друга връзка.Това е от мен....успех за напред...

Violenza
02-25-2014, 16:35
Путка не само виждам, но и чукам 4-5 пъти седмично. Можеш ли да си аргументираш мнението за това какво е "сериозна връзка" или просто се чудиш как да се измъкнеш от нелепите простотии, които си изцвъкала в тая тема?

Когато ей този така тъничък момент липсва.


връзките са преходно нещо, един ден момичето го има на другия - не.

LadyDi
02-25-2014, 16:44
Аз пък мисля не че не е бил готов за сериозна връзка, а че не е искал сериозна връзка с нея.

Между другото, нападките на полова основа няма да ви помогнат. Жените искат да са принцеси, а мъжете искат само да е*ат и да не ги занимават с простотии. Стереотипи колкото искате. Но когато двама души искат да са заедно, другите неща нямат значение.
Просто не е била подходящата.

VintageMorphine
02-25-2014, 17:39
не смята, че е worth his time и защото евентуално биха могли да се разделят

Това се наричат приоритети. Само хората, които разчитат другите да им осмислят живота ги нямат.
Не става въпрос за количество прекарано време, а за качеството му. Хубаво е да знаеш, че партньорът ти би прежалил важно за него нещо, за да е с теб в момент в който имаш нужда, но това не значи, че имаш право да го изискваш без причина.
За това е хубаво заетите, мотивирани хора да са заедно...

vladii
02-26-2014, 15:29
Защо пък 20-24 годишните да не стват за сериозни връзки, моята датира точно от този период:)Явно наистина не си готов за връзка, след като няма място за графика ти едно момиче. Единствено те оправдавам за ревността, това вече няма оправия. По-добре,че сте се разделили.