PDA

View Full Version : Поредният проблем с месечния цикъл ...



Mayaa
02-24-2014, 14:24
Здравейте! Знам, че тази тема е подхващана неведнъж, както и че много жени имат проблем с МЦ. Чела съм много относно проблемите и "нормалното" протичане на МЦ. и по тази тема искам да споделя нещо, както и да задам към вече по- "изпатилите" си дами един въпрос. Аз съм на 18 години ( почти 19), откакто се помня цикълът ми е нередовен, но под нередовен имам предвид следното: закъснява ми винаги и то с повече от 5 дни (по-често около 15 дни), редки са били случаите, в които ми е идвало на време (със закъснение от 1 ден) и това, както мисля, че разбирате ме притеснява всеки божи месец, тъй като не съм завършила все още и не искам да се сдобивам с дете. Водя полов живот, пазя се, но всички знаете, че никой начин не е на 100 % сигурен. За последно МЦ ме изненада на нова година (на 1,01,14г ) и от тогава никакъв го няма. Купих си тест, който беше отрицателен...Посетих специалист акушер- гинеколог .. разказах му за нередовният си цикъл и понеже съм пълничка (62 кг - 155см) гинеколога ми каза, че трябва да спра да ям сладко и ми предписа Линдинет, за да "регулирам" МЦ.. попитах го също дали има от какво да се притеснявам, но отговорът му беше "Не, няма нищо" (т.е. не съм бременна), а след това ми направиха хормонален тест, от който все още не съм разбрала какво е излязло. Да, но страхът отвътре още напира, защото нямам никакви симптоми на МЦ ... и все още не ми е дошло. Въпросът, който искам да ви задам е - Как за Бога да регулирам цикълът си и има ли от какво да се притеснявам, след като гинекологът каза "Не, няма нищо" ?

Благодаря, предварително за съдействието!

DisappointedDreamer
02-24-2014, 15:13
Кога си направи тестът? 2 седмици след рисковия полов акт (ако е имало такъв) или 1вия ден на закъснението на мц?

Mayaa
02-24-2014, 15:43
На 13тия ден от закъснението

DisappointedDreamer
02-24-2014, 15:48
^Ако е било със сутрешна урина и е показал отрицателно, тогава няма за какво да се притесняваш за бременност. Очевидно нещо по-сериозно, обаче, ти човърка организмът.

На твое място бих направила неща по въпроса с килограмите и бих посетила няколко гинеколога за мнение.

Mayaa
02-24-2014, 15:51
Непременно ще се погрижа за теглото и ще посетя и други гинеколози, но точно в близките 2 седмици просто нямам възможност ... ;хх

DisappointedDreamer
02-24-2014, 18:38
Не се шашкай. Още повече ще го стресираш. :Д

LipSy
03-01-2014, 13:23
Регулира се с противозачатъчни. Доколкото прочетох Линдинет е такъв продукт. Не действа ли?

kalpazanka
03-01-2014, 13:28
По-добре е да не се пият ОК и да се прикрие следствието, а да се търси причината!
А ако причината е щитовидната жлеза, никой контрацептив няма да помогне.

Mayaa
03-01-2014, 13:37
Ами пия ги в момента (дойде ми), но след като ги пия 7 дни трябва пак да отида при гинеколога за допълнителен преглед ;хх

kalpazanka
03-01-2014, 13:50
Ами пия ги в момента (дойде ми), но след като ги пия 7 дни трябва пак да отида при гинеколога за допълнителен преглед ;хх

Понеже явно не зацепваш- ТСХ, фТ3, фТ4, ТАТ и МАТ изследвала ли си?! А пролактин?!

Dagichka
03-01-2014, 14:26
калпазанке, тъй като и аз искам да си изследвам хормоните (цикълът винаги ми подранява с по 7-8дни, имам доста проблемна кожа и тн., но до сега все са ми казвали, че е нормално, защото съм малка.. ама вече съм почти на 19 'баси) има ли значение кога точно е изследването и дали ще е по-сигурно, ако си платя, а не чакам личната да ми даде направление?

kalpazanka
03-01-2014, 15:34
Dagichka, личната може да ти даде само направление за ендокринолог. Той има право да ти пусне изследвания на хормони по здравна каса, но само ако прецени, че е необходимо!
А това, че цикълът ти подранява с по 7-8 дни означава, че просто ти не го смяташ правилно ;)

А за пъпките винаги мога да препоръчам нещо :)

Dagichka
03-01-2014, 19:18
^хм, изчислявам го като броя дните от първия ден, когато ми е дошло и ми идва пак след 3 седмици.. общо взето 2 пъти в месеца имам цикъл. иначе за пъпките знам за АкнеАут, все се каня да го купя и така си остава във времето.. :)

DisappointedDreamer
03-01-2014, 20:43
3 седмици = 21 дни

Не ти подранява. Най-късият нормален интервал е 21 дни, а най-дългият - 35 дни.

kalpazanka
03-02-2014, 17:04
3 седмици = 21 дни

Не ти подранява. Най-късият нормален интервал е 21 дни, а най-дългият - 35 дни.
Ша та разцАлувам!

DisappointedDreamer
03-02-2014, 17:44
http://yippayap.com/img/post/720427.gif