PDA

View Full Version : гъбички



Зайче..
02-24-2014, 19:04
Гъбичките заразни ли са и ако да, как може да се зарази човек? Става въпрос за гъбички по абсолютно цялото тяло. Една позната има и съм много притеснена да не се заразя, защото постоянно сме в 'контакт'. Имам дрехи в нея - изобщо няма да си ги искам, но искам да знам ако се случи да я пипна или да използвам нещо нейно (химикал, учебник), мога ли да се заразя? И ако да, как да разбера че съм заразена? И има ли начин да се предпазя от това? Ако да, моля да ми кажете какъв е този начин.

102
02-24-2014, 19:11
гъбички по цялото тяло ? :Д ? :Д ? ;ддддддддддд

Зайче..
02-24-2014, 19:15
Ами, има петна по цялото тяло. На по-слабите места са кафеви (подмищниците, вътрешната страна на ръцете) и са ѝ казали, че това са гъбички. Щом петната са гъбички и са пръснати по цялото ѝ тяло, значи има гъбички по цялото тяло?

haritov
02-24-2014, 19:54
зависи какви са гъбичките

Lilanda
02-26-2014, 13:32
Ако говориш за Насето, нейното не са гъбички май..Или ако са, не са заразни. И аз съм имала близък контакт с нея в един дооооооста голям период от време..Не мисля, че ще ти стане нещо...

Зайче..
02-27-2014, 19:29
Не говоря за нея. Тя гъбички ли има?
Аз така и не я питах от какво са ѝ нейните петна (между другото сега като се замисля много си приличат и с на другото момиче ;о)

anonymous708973
02-27-2014, 20:12
Казано на прост език, като не претендирам за пълна достоверност, но гъбичките са външно проявление на бактерии, които цял живот си живеят в нас. Примерно... стафилококи. Когато организмът ти е слаб, се появяват. След това се лекуват, но си остават в нас.

Гъбички като петна сефте чувам. С химикал едва ли ще се заразиш, но примерно аз не бих носила една и съща дреха. Хич не съм сигурна, че се предават така, ама след като съветват да не делиш чорапи и джапанки с някой, който има гъбички по ноктите на краката, лично на мен ми звучи логично.

Cооkie
02-27-2014, 21:41
Кои са "те", които са й го казали? Възможно ли е да са просто обриви, т.е. да й е чувствителна кожата, без тя да се е усетила и да се маже примерно с някакъв лосион за тяло, от който да се обрива? А ако действително са гъбички, можеш да пиеш нещо, укрепващо имунната система, и би трябвало да си ок. И все пак не си разменяйте дрехи повече :D

draid
02-27-2014, 23:23
Гъбичките заразни ли са и ако да, как може да се зарази човек? Става въпрос за гъбички по абсолютно цялото тяло. Една позната има и съм много притеснена да не се заразя, защото постоянно сме в 'контакт'. Имам дрехи в нея - изобщо няма да си ги искам, но искам да знам ако се случи да я пипна или да използвам нещо нейно (химикал, учебник), мога ли да се заразя? И ако да, как да разбера че съм заразена? И има ли начин да се предпазя от това? Ако да, моля да ми кажете какъв е този начин.

Благодаря ти, че ме увери в мнението ми за умственият ти багаж.
Доволен съм, сега мога да си легна спокоен.

Зайче..
02-28-2014, 10:39
Благодаря ти, че ме увери в мнението ми за умственият ти багаж.
Доволен съм, сега мога да си легна спокоен.

Ти пък що не поспамиш в още 1-2 теми, в които съм писала и аз, за да ми обясняваш колко съм тъпа? Не че това ще те направи по-умен, обаче поне въшките ще можеш да си вдигнеш. (:

AnarchyBoy
02-28-2014, 11:29
Зайке нищо лично, амъ мнението ти изглежда доста повърхностно и глупаво, за т'ва се заяжда колегата..
Ако толкова ти е проблем това, нищо не ти пречи да идеш на един профилактичен при кожния и да му обясниш и за приятелката ти (хем ще видиш дали си се заразила и ти).. ;)
И има ли от какво да се пазиш реално..!?
Пък и както казаха може да е обрив.. а не гъбички, ма тя да не е разбрала.. та ндам.. професионалист мЕйна..

bloodyF
02-28-2014, 11:46
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/64/Vitiligo03.jpg/220px-Vitiligo03.jpg

Ако е такова, това е витилиго и доколкото знам не е заразно.
Ако са кафяви петна, това по-скоро е хиперпигментация.
Аз за гъбички на петна още не съм чувала и не съм виждала, така че силно ме съмнява да са гъбички, камо ли пък ти да се заразиш с нещо.

Dagichka
02-28-2014, 11:49
гугъл?
http://www.derma.bg/gbichni-infekcii-po-kozhata/

AnarchyBoy
02-28-2014, 12:38
гугъл?
http://www.derma.bg/gbichni-infekcii-po-kozhata/

По-лесно е да питаш у фороня..

Зайче..
02-28-2014, 15:58
Зайке нищо лично, амъ мнението ти изглежда доста повърхностно и глупаво, за т'ва се заяжда колегата..


Нищо лично, амЪ той в още не 1-2, ами направо в още 5-6 теми да ми го напише тва.
Ще стане още по-оригинален и интересен, и всички супер много ще започнат да го харесват, и ест., пак повтарям, ще си вдигне въшчиците, милия. :)

AnarchyBoy
02-28-2014, 16:06
Е аз казвам конкретно тук защо, иначе той може да си те мрази по дефалт.. :D

Fisherman
02-28-2014, 16:42
анархи не ти ли писна да си клоун,едно изречение не можеш да драснеш без да се излигавиш

AnarchyBoy
02-28-2014, 19:16
А на теб не ти ли писна целия форум да ти се подиграва, а ти да тичаш подир нас в темите и да се заяждаш, съответно ние да те затапвам и ти да ревеш?
Ти си форумната играчка.

draid
02-28-2014, 23:52
Нищо лично, амЪ той в още не 1-2, ами направо в още 5-6 теми да ми го напише тва.
Ще стане още по-оригинален и интересен, и всички супер много ще започнат да го харесват, и ест., пак повтарям, ще си вдигне въшчиците, милия. :)

Не бе гледам да вденеш малко каква е ситуацията, ама не се получава.

AnarchyBoy
03-01-2014, 01:25
:lol:

vladii
03-01-2014, 17:40
Ами, има петна по цялото тяло. На по-слабите места са кафеви (подмищниците, вътрешната страна на ръцете) и са ѝ казали, че това са гъбички. Щом петната са гъбички и са пръснати по цялото ѝ тяло, значи има гъбички по цялото тяло?
Ако има бели и/или кафеви кръгли петънца-това са гъбички и са заразни, баща ми имаше такива, появяват му се периодично, каза, че ги е хванал от басейн, общи хавлии.

Зайче..
03-03-2014, 19:42
^ОФ, точно такива са, каквито ги описваш :(

mlf
03-04-2014, 10:02
Зависи какви гъбички са .. поинтересувай се малко повече .. все пак говорим за твоето здраве .. и в повечето случай- да