PDA

View Full Version : фитнес и грижа за ставите



Vodnokonche
02-25-2014, 07:52
май е време да се поразмърдам и да се задвижа във фитнеса. иска ми се обаче това да бъде ефективно за ставите. знам. че даже и спортистите при тренировки внимават да не разтегнат някое сухожилие или да травмират ставите и в тая връзка ползват превантивно медикаменти. то толкова много има, че се чудя на какво да се спра. дайте съвети.

gamblerpimp
02-25-2014, 07:56
animal flex

Mladenoff
02-25-2014, 10:43
:lol:

Vodnokonche
02-26-2014, 10:34
какво представлява този animal flex?

Kopakabana
02-26-2014, 11:36
май е време да се поразмърдам и да се задвижа във фитнеса. иска ми се обаче това да бъде ефективно за ставите. знам. че даже и спортистите при тренировки внимават да не разтегнат някое сухожилие или да травмират ставите и в тая връзка ползват превантивно медикаменти. то толкова много има, че се чудя на какво да се спра. дайте съвети.

Имаш ли някакви предпочитания - дали да е за мазане или предпочиташ нещо за пиене?

Vodnokonche
02-28-2014, 07:47
ами то има ли разлика?

Rakshy
02-28-2014, 09:19
Еми уж има.

Vodnokonche
03-04-2014, 08:09
кое е по-ефикасно?

CoockieMonster
03-04-2014, 08:42
какво представлява този animal flex?

прочети в интерент. Гаджето ми има, пие го и е много доволен. На Анимал доколкот знам от него всички са добри.

Kopakabana
03-05-2014, 07:38
ами то има ли разлика?

Определено има разлика, да. И двата вида действат, естествено, но тези които са за вътрешен прием са много по-добри, защото доставят на организма всичко, което е необходимо за бързо възстановяване след тренировка и предпазване от ненужни травми. Мога да препоръчам Хидраплениш, защото много хора около мен го използват и досега има само добри мнения. Съдържа истински колаген, но е напълно достъпен. Не го знам този Анимал и досега не съм чувала някой да го използва.

Vodnokonche
03-06-2014, 07:59
с други думи това за вътрешен прием достига до клетките, защото се разтваря в организма, а за мазане е по-повърхностно, така ли излиза?

Vodnokonche
03-06-2014, 08:00
и странно как така колаген. това не го използват в естетичната медицина, знам ли...

Kopakabana
03-06-2014, 08:30
Ама да бе, то точно затова е добре, защото съдържа основния белтък, от който се нуждаят ставите. Затова и го препоръчвам, особено ако искаш да избегнеш нежелани травми. Много хора си мислят, че се използва само в пластичните операции, но не е така. По принцип ставите няма как да се възстановят без колаген. Ако си вземеш нещо за мазане ефектът въобще няма да е същият.

DownloadVirus
03-06-2014, 08:37
Не го знам този Анимал и досега не съм чувала някой да го използва.

Как да си го чувала като не се интересуваш от добавки и бб? Тази добавка я използват по цял цвят от милиони спортисти..
http://www.silabg.com/bg/4707-NATURES-WAY-Hydraplenish-30-Caps-.html

Vodnokonche
03-10-2014, 08:53
каква ми е гаранцията, че в Хидраплениш има колаген?

DownloadVirus
03-10-2014, 09:09
Върви в лаборатория за анализ,друга гаранция няма.

Kopakabana
03-10-2014, 13:06
Е то точно това е основния проблем при другите продукти. Казват ти, че уж съдържат колаген, а всъщност няма и следа от него. А в Хидраплениша колагена е гарантирано доказан, благодарение на множество проучвания. И да вярно е, че се използва от милиони спортисти, на мен това всъщност ми е най-голямата гаранция.

Vodnokonche
03-11-2014, 07:56
ха-ха това с лабораторията ми хареса.и какво всъщност, с тези проучвания доказват ефикасността, така ли? на мен в случая тякивя проучвания по биха ви вдъхнали увереност.

Kopakabana
03-11-2014, 13:44
То това в областта на фармацията е едно от най-важните неща. Демек провеждането на клинични проучвания, с които да се докаже как действат, колко са добри за организма и т.н. На практика това е начин, по който се разбира как действа продукта а за нас дали не си даваме парите на вятъра. Някои от компаниите по принцип гледат да пестят пари от това. Но това е грешна стратегия с проучванията се подобрява продукта и наистина човек е сигурен, че приема нещо качествено без да бъде заблуждаван в съставките.

yakuza_
03-11-2014, 16:08
При такава голяма конкуренция, едва ли много фирми могат да си позволят да бутат боклуци на пазара дълго време.

Fisherman
03-11-2014, 16:11
като тренираш не е задължително да получиш артрит

MannieG
03-11-2014, 16:26
А нещо от рода на глюкозамин сулфат или картилазин става ли за ставите, понеже ми трябва за същата цел и на мен

Vodnokonche
03-12-2014, 07:48
знам, че не е задължително да получиш артрит или каквато и да била друга болежка, но пък превантивно е добре да се взима нещо. това с клиничните проучвания ми направи впечатление и в същото време yakuza е прав, че все пак конкуренцията няма да позволи боклуци на пазара. истината е, че мазила колкото искаш, но в случая съм склонна да предпочита нещо за вътрешен прием, за по-добра абсорбация от организма.

fUcKsMiLe
03-12-2014, 17:22
За лекарства и т.н. не мога да ти кажа нищо, но внимавай да не натовариш ставите много.
Познавам човек, който вече даже да не тренира, още е на хапчета за колената например.
Точно защото ги е натоварил малко повече от колкото е можел да държи, по това време. :)

Vodnokonche
03-13-2014, 08:09
мерси за съвета, наистина ще внимавам, защото нямам намерене да разпъвам сухожилия и да разтягам ставите. сигурно ще си взема Хидраплениш.

Bogatti
03-13-2014, 14:00
Тренирам редовно и за всичките тези години съм пробвал какви ли не продукти. Все ти казват че са най добрите, че действат безотказно. А то накрая никакъв ефект. Ама ако стане сакатлък и после цял живот може да гледаш залата само на картинка. Травми колкото искаш, всеки може да даде сто примера. Гледам разгрявката да е поне едно 10-15 минути, ама цялото тяло трябва хуба да с ераздвижи и да се загрее, не само краката. А това с кремчета за мазане са бабини дивитини. От кремчето освен да ти мине някое обривче не знам какво друго може да направи. Та затова колагенът е задължителен - въпросът сега е доколко е истински

Kopakabana
03-13-2014, 14:48
Ами то нали и аз за това говоря. Много е важно да има колаген.

Fisherman
03-13-2014, 19:48
движението стимулира синовия,ставната течност

Vodnokonche
03-14-2014, 07:48
това с движението си е много вярно. сега времето се постопля и нямам намерения да си стоя вкъщи. максимално ще се движа. това със спорта и травмите си е сериозна работа. имам познати които след травма фитнеса през крив макарон са го виждали. затова и трябва нещо за прием. сега дали ще е мазило или нещо за приемане е въпрос на гледна точка.

Bogatti
03-14-2014, 08:21
Давам само един пример пък всеки сам да си прави изводите. Познавам едно момче, волейболисче, голямо бъдеще му казваха ще има. Ама какво се случи, нещо изхрущя. Пък уж беше перспективно момчето. Сега със спорт не може да се занимава активно. То знаеш ли какво може да ти се случи, ама предпазни мерки винаги могат да се вземат. Ама не и с кремчета, бе хора. Как така кремче ще ти заздравява ставите. Такова нещо няма да проумея как може да се случи, каквото и да ми говорите. Кречето какво може да направи - да те затопли малко. Трябва нещо за вътрешен прием, трябва да е с правилните съставки, трябва да е доказано, че действа

Vodnokonche
03-17-2014, 10:26
леле, ужас. кофти работа е травмата. съгласна съм, таблетките са по-добри от кремовете, но все пак зависи от ситуацията и от това какви рискове носи спорта. моя приятелка от висок ток се препънала и такива поражения си направи и тя, кракът и изглежда двоен като ми го показва на снимки. тъй че човек не знае кога, къде и какво ще му се случи, но пък е добре да попадна на точния продукт.

Bogatti
03-17-2014, 13:52
Аааа, за високи токчета незнам,тях само ги свалям. За спорта ми е мисълта, особено ако става въпрос за фитнес. Нали ги гледам как дори не загряват, а направо се хвърлят на големите килограми. То бива да покажеш, че си мъж, ама трябва и да вземеш предпазни мерки преди това. Сега другото което е, че трябва много да се внимава. Ама не само какво е съдържанието, а и дали е доказано, че действа

Vodnokonche
03-18-2014, 08:02
ей това е тъпото да се правят на мъжкари и после като се контузят да мрънкат, че ги боли. затова превенцията си е важно нещо. всъщност аз питах ли каква е цената на таблетките?

Vodnokonche
03-19-2014, 08:17
взех си Хидраплениш- изръсих се малко певече кинти, но пък дано резултата е добър.

cunt
03-19-2014, 12:07
вземи си Triflex - съдържа глюкозамин ,хондроитин и МСМ от както го пия нямам никакви проблеми като се има предвид ,че преди това имах някакво упорито възпаление на коляното

Vodnokonche
03-20-2014, 08:41
какво е МСМ,в този продукт има ли колаген? и на каква цена е? за Хидраплениш дадох 60 кинта.

cunt
03-20-2014, 14:44
ето тук можеш да прочетеш за МСМ http://revita.bg/1571/zdrave-i-krasota/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B5-%D0%BC%D1%81%D0%BC-%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B7%D0%B2%D0%B0/
мисля,че няма колаген ,а за цена около 40 лв ми излезе

Vodnokonche
03-24-2014, 07:31
сега вече ми стана ясно. добре звучи цялото това описание. може да си взема и от тях да пробвам.

Vodnokonche
03-24-2014, 07:33
а за тях някакви клинични проучвания правени ли са?