PDA

View Full Version : Не ми се учи...



karinaa
02-25-2014, 12:01
Привет на всички. Аз съм момиче на 17 - 11 клас. Последно време се чувствам много странно изобщо не ми се учи. Не бях такава. Оценките ми бяха добри и още са, но усещам че изоставам по някои предмети. Искам след 12 клас да уча за фармацевт, а се влиза толкова трудно. Чета уроците най - вече по биология с нежелание, нищо не разбирам. Какво да правя? Искам да уча но нямам желание за четене. Доста объркващо е. Ако някой е бил в подобна ситуация моля помогнете... :)

hey.mistery
02-25-2014, 12:07
Ами, никой не може да ти помоне. Всеки го мързи, но щом си решила да следваш за фармацевт, искаш или не трябва да седнеш и да учиш сериозно, защото накрая няма да си вземеш матурата. Щом ги четеш с такова нежелание и не разбираш лищо, сигурна ли си, че е това, което искаш да следваш?

xoxi
02-25-2014, 18:00
То пък на кого му се учи?!
Просто си казваш, че ТРЯБВА да седнеш и да научиш определените му там уроци и го правиш.

Mandarincho99
02-26-2014, 17:13
Напъни се..

Violenza
02-27-2014, 09:17
Аз съм си така от малка, ама още не съм открила лек. :cool:

HollyGolightly
02-27-2014, 09:59
Не си спомням нито веднъж до сега да съм се събудила и да си кажа "Ех, днес само как ми се учи."
Но просто сядам и го правя, понеже трябва.

girlwithblueeyes
02-27-2014, 10:52
Мисли зa бъдещето си .Сегa не ти се учи ,aмa след 10 години и дa ти се мете нямa.
Тaкaче се стягaй.

DisappointedDreamer
02-27-2014, 11:07
Мисли зa бъдещето си .Сегa не ти се учи ,aмa след 10 години и дa ти се мете нямa.
Тaкaче се стягaй.

8-)

Aз пък ще дам друг съвет - има периоди от учебния ми процес, в които изобщо не ми се подхваща учебник и се чувствам супер демотивирана. Същото явление се случва и на мои съученици, които са върли "нърдове" и изкарват наистина високи оценки. Няма нищо ненормално в това, нито пък означава, че по принцип не учиш или пък не искаш изобщо да учиш в следващите Х на брой години.

За да разкараш тая "мъгла" ти препоръчвам да си вземеш един-два-три дни ПЪЛНА почивка от учене. Излежавай се, излизай, яж, каквото там друго ти харесва. Гаранция, че ще ти писне след като почне да те боли гръб/задник от прекалено седене и ще поискаш да учиш. Другото, което много ме мотивира мен е мисълта, че мога да успея. Не мога да приема факта, че съм могла да дам всичко от себе си, но не съм го направила.

Намери своя стимул и си го прилагай в такива моменти :) успех

draid
02-27-2014, 14:15
Не знам някой да умира от желание да учи, особено половината щуротии в университета които на момента намира за крайно ненужни. На никой не му се учи когато му е задължение, ама някой успяват да преборят мързела. Аз лично след толкова години прекарани в университета и толкова изпити барабар с 3 дипломни, ако трябва сега пак да вляза да уча от начало надали ще имам изобщо мотивация и желание да завърша.