PDA

View Full Version : Проблем: боцкаща брада



Mоw
02-25-2014, 19:29
Приятелката ми се оплаква, че я боцкам с брадата си прекалено много, явно кожата ѝ е доста чувствителна. Обръснах се по-малко от 24 часа преди да се срещна с нея, но даже след като се обръсна имам набола брада. Можех да сложа пяна още няколко пъти и да натисна силно, но това ми остъргва кожата и е ужасно :(

Имам и крем който омекотява космите на лицето, но все още са твърди.

LipSy
02-26-2014, 07:11
Бръсначката ти качествена ли е? Ако не, си вземи такава, пробвай с нея и наблюдавай след колко време ще ти се появят на ново косъмчетата.

tori
02-26-2014, 07:47
О, и аз съм същата като приятелката ти - гоня приятеля ми и бащата като империалисти щом ги забележа да са с наболи бради, защото се изривам, почервенявам и се чеше като крастава. Даже снощи докарах татито до момент на умопомрачение и почти на рев го изкара, още ми е виновно. :д Иначе страшно много харесвам наболи бради, но... Кожа, какво да я правиш?!

VintageMorphine
02-26-2014, 10:25
Ми, минавай се с машинка, за да не си остъргваш кожата със самобръсначка. Един приятел така прави и резултатът ми харесва повече, а и казва, че кожата се запазва млада по-дълго време.
Другият вариант е да си пуснеш брадата дълга, за да не е в неловката дължина, която боцка...
Може би, ако инвестираш в по-качествени продукти за бръснене ще се справиш, но съдейки по мъжете с твоят проблем, които познавам едва ли...

Mоw
02-26-2014, 13:14
Мда мисля да опитам други ножчета.

Ми, минавай се с машинка, за да не си остъргваш кожата със самобръсначка. Един приятел така прави и резултатът ми харесва повече, а и казва, че кожата се запазва млада по-дълго време.
Другият вариант е да си пуснеш брадата дълга, за да не е в неловката дължина, която боцка...
Може би, ако инвестираш в по-качествени продукти за бръснене ще се справиш, но съдейки по мъжете с твоят проблем, които познавам едва ли...
Тя много повече ме харесва обръснат, така че не е опция да си пусна брада.

Помислих и за коламаска, но след един бърз Гугъл категорично се отказах :D

baby_baby
02-27-2014, 15:36
Купи си друга съмобрасначка

AKJSDHLX
02-27-2014, 15:50
И аз съм със същата гадна чувствителна кожа, а приятеля ми с доста груба брада :D ... Ще следя темата с интерес :D