PDA

View Full Version : ФРЕНСКИ или НЕМСКИ



LittleMonster95
02-26-2014, 13:53
Здравейте,

Смятам след като завърша 12 клас да уча лингвистика с маркетинг - английски и друг език, но не мога да реша кой. Френски или немски? Знам, че и двата са доста трудни. Немски съм учила в училище и пак знам нещо, а по френски -само бонжур и жо тем :D :D Но някак си френският ме влече повече, някак красиво ми звучи. Кажете вие какво мислите, кой ви допада повече и най-важното кой предлага по-добра реализация.

Kamikazeto
02-26-2014, 14:19
бих ти казал немски, но щом френския те влече няма кво да говорим, тва е твоето нещо. няма смисъл от тая тема...

LittleMonster95
02-26-2014, 14:36
бих ти казал немски, но щом френския те влече няма кво да говорим, тва е твоето нещо. няма смисъл от тая тема...

Мерси, много си любезен.......

Mandarincho99
02-26-2014, 17:13
Френски.

Didko_Beats
02-26-2014, 17:16
Няма смисъл да почнеш нов език като не знаеш почти нищо ...

Щом казваш си учила немски , значи знаеш основното ... а с този френски - не виждам голям смисъл ... още повече ще се объркаш и може успеха ти да отиде на кино ... за това по-добре почни с немския

anonymous708973
02-26-2014, 19:28
Уча немски от векове, от скоро и френски - е, разкатава ми фамилията :д
И в двата езика съм влюбена - който ти каже, че немският е твърд, значи определено няма ухо за езици, имай го предвид. Всеки език мога да ти го изкарам с Хитлерова интонация, това не го прави груб.
За реализация съм учила немски, френския го уча, защото усещам необходимост от трети чужд език, а той е просто... музика, секс... и официален език на ЕС 8-)

MsMiracle
02-26-2014, 21:43
Немски уча от около 4 години. Трудно е, трябва упоритост, която на мен ми липсва.
Относно френския...нямам си и представа какво представлява точно. Но щом той те влече, няма какво да му мислиш.

Violenza
02-27-2014, 09:10
Френският като граматика не е труден, ако имаш желание бързо ще го понаучиш на прилично ниво. На мен лично немският повече ми допада и в случая мисля, че ще ти е и по-полезен.

Hayashi
02-27-2014, 11:40
Френският е лесен. Докато не ти се налага да го говориш във Франция. Но като граматика е лесен. Ако учиш здраво, след 4 години граматиката ти ще е по-добре от на много французи.

anonymous708973
02-27-2014, 12:58
Не знам какво лесно виждате във френската граматика предвид факта, че инфинитивът на глагола не съвпада с 1,2,3 л. ед. и мн.ч. - по-свестен пример не мога да дам, защото го уча от онзи ден езика, обаче тъкмо тая седмица французин ми обясняваше колко е трудна граматиката им.

mayaaa
02-27-2014, 14:37
бих ти казал немски, но щом френския те влече няма кво да говорим, тва е твоето нещо. няма смисъл от тая тема...
+1

xoxi
02-27-2014, 15:03
Учи това, което усещаш, че ще ти хареса повече.
Колкото и лесен да е един език, учиш ли го с нежелание, никъде няма да стигнеш.
Едни от най-търсените езици са английски и немски, но това не означава, че няма да се реализираш и с френски. Всеки втори говори АЕ или НЕ (или и двата), сравнително по-малко са тези, които обръщат внимание например на френския, испанския и т.н. и т.н., което, ако се замислиш, ги прави по-ценни. xD
Мисълта ми е, че ако немският не ти допада, няма смисъл да го учиш. Аз го уча от 7-8 години и в началото го обожавах, съответно учех бързо и прехвърлях много материал за малко време. Страстите ми обаче се охладиха с времето и сега е цяло мъчение да поддържам нивото, което се изисква от мен.

AKJSDHLX
02-27-2014, 15:43
Учила съм 3години немски, не можах да го възприема този език.Колкото до френския, уча го вече 4та година и съм просто влюбена в този език.Труден е, наистина.И като граматика и като лексика, но за сметка на това е невероятно благозвучен.Решавай си сама, но това, че имаш няква основа на немския, не бива да влияе на решението ти.

vladislavcheto
02-28-2014, 13:14
Не учи английски и нека немския и френския да са ти двата езика.Английския ще го научиш от интернет и/или курсове.Другите два ще ти бъде малко трудно.

girlwithblueeyes
02-28-2014, 13:17
Немски ест.

Но и френски е добре да знаеш .

Puh
02-28-2014, 15:04
Уча френски вече трета година и искам да ти кажа, че попринцип с английския много много не успявам да се оправя, който се води в пъти по - лесен. Няма нищо чак толкова страшно в езика. Легендите, които се носят са, че е ужасно трудно да се научиш кое как точно се произнася - не е така! Просто има няколко правила, които се учат още от първите дни и от там насетне не е проблем. Граматиката от своя страна има своите трудности, но е нормално за всеки един език, ако имаш мотивация и желание не вярвам, че ще те затрудни много.
Аз когато трябваше да решавам какъв език ще уча имах страшното желание да е френски, ако трябва да повторя избора си отново ще е същия. Френския е втори официален в Европа, рядкост са хората, които го говорят, което смятам ще те направи по конкурентно способна и по ценна за бъдещи работодатели.
Все пак те съветвам да избереш езика, който ти допада повече, защото е важно да правим нещата с удоволствие, по - лесно е и ако след време работиш с езика няма да мразиш работата си, в края на деня :)