PDA

View Full Version : Качване на мускулна маса или изчистване за релеф?



WorldFan
02-26-2014, 16:28
Здравейте, аз съм на 18 години, висок съм 183 и тежа 75кг. Единственото с което съм се занимавал са бойни спортове 4-5 месеца, но спрях. Преди не съм се занимавал с фитнес или лостове. Тялото ми го определям като ектоморф. От сега съм решил, че няма да съм чист (ще използвам добавки) и искам ако може да ме насочите към нещо, целта ми е да кача максимално много мускулна маса.

Баща Ти
02-26-2014, 16:38
Демек като използваш добавки ще си мръсен?

redbul2
02-26-2014, 18:15
Има няколко подходящи неща: суроватъчен протеин, протеин с казеин за по-дълготраен ефект и нощно вземане преди лягане, гейнър за обща маса, креатин ако нямаш достатъчно сила във фитнеса. Това са основните. От по-маловажните някои вземат глутамин, аминокиселини и разклонени аминокиселини-ВСАА.

Rakshy
02-26-2014, 18:40
Протеин и креатин пробвай. Добра комбинация са :D

Баща Ти
02-26-2014, 19:25
Има няколко подходящи неща: суроватъчен протеин, протеин с казеин за по-дълготраен ефект и нощно вземане преди лягане, гейнър за обща маса, креатин ако нямаш достатъчно сила във фитнеса. Това са основните. От по-маловажните някои вземат глутамин, аминокиселини и разклонени аминокиселини-ВСАА.

Бисера2

redbul2
02-27-2014, 14:47
Бисера2
Не знам къде точно има бисер. Аз такъв не виждам. Казеинът се усвоява по-бавно и действа по-продължително време. Креатинът е създаден за сила преди всичко. От глутамина много хора не са доволни и при някои изобщо не действа и дори смятат,че ефектът е по-скоро психологич4ски. По пътя на самовнушението. затова го сложих в раздел по-маловажни. Я действа,я не. Похарчени пари, а гаранция-Франция!

redbul2
02-27-2014, 14:55
Да разделим добавките по групи и важност:
1) Суроватъчен протеин, протеин съдържащ казеин, гейнъри.
2) Комплексни аминокиселини (тоест обикновени), ВСАА-верижно разклонени аминокиселини. Витамини, микроелементи.
3) Креатин.
4) Глутамин, аргинин, азотни бустери.
5) Прохормони с натурален произход.
6) Хормони, стероиди.

DownloadVirus
02-27-2014, 17:49
Те още колко влизат..Ако имаш наредба от 1 до n , ти си стигнал някъде до a2,a3 и като влезеш в един сайт за добавки гледаш какви ли не глупости продават хората..Много ми е интересно и следя.. Рекламите са мощни и келешите купуват и си седят прани гащи,защото мислят,че с тия добавки ставаш ебати мощния и си седят на 60 кила и се чудат к'во става :D