PDA

View Full Version : козметичка-нож с две остриета!!!



selenaa56
02-27-2014, 16:51
Здравейте на всички!Отскоро започнах да ходя на козметик за почистване на черните точки.Но имам чувството че като отида лицето ми ставе още по зле.Получават се червени петна(белези).Някои от тях минават след седмица,но някои остават.И проблемът е не само че трудно минават,но и след 1 седмица ми се появяват на ново черните точки все едно не са почиствани.Сигурно ще си помислите че козметичката не е добра,но много хора ми я препоръчват.Всеки ме праща при нея.И мои познати ходят там и не им става такова лицето.Какъв е проблемът при мен?.Мислите ли че козметичката е нож с две остриета.Ако не при нея как да премахвам черните точки?

3oPuTy
02-27-2014, 17:06
Ако не си поддържаш лицето и разчиташ само на козметика е ясно, че ще ти излизат черни точки и всякакви други гадости. Относно белезите - не е нормално. Явно си с по-чувствителна кожа или подхода на козметичката ти е грешен :?

selenaa56
02-27-2014, 17:23
O, моля те ,мия си лицето 3 пъти на ден със сапун себа мед+тоник+скраб+маска с хума 2 пъти с седмицата.Още ли си на мнението че не го поддържам? :))))

Runaway11
02-27-2014, 18:18
Да няма значение с какво го поддържаш, а има значение дали продуктите ти са качествени. С тия неща дето си ги изброила толкова си исушаваш че да не ти говоря...И като цяло черните точки не се махат със стискане - така се махат временно, ако искаш да ги няма трябва да намериш правилните продукти за кожата си...

Vivitu483
02-27-2014, 18:23
Зависи от сезона. При мен когато е по-топло става много зле, независимо от това при коя козметичка съм ходила.

Hayashi
02-27-2014, 19:12
O, моля те ,мия си лицето 3 пъти на ден със сапун себа мед+тоник+скраб+маска с хума 2 пъти с седмицата.Още ли си на мнението че не го поддържам? :))))

Ето къде ти е грешката. Намаляш миенето на лицето до 1 път на ден с възможно най-малко агресивен продукт, сменяш тоника с някакъв друг, ако има алкохол, заменяш скраба с неагресивен химичен пилинг и намаляш маската с хума до 1 път на 2 седмици.
Кожата на лицето ти най-вероятно е ужасно изтормозена и изтощена от всичкото това третиране с изсушаващи продукти, което стимулира още повече мастната секреция и от там ти се запушват порите ужасно бързо и се образуват черни точки.

П.С. Надявам се след всичко това поне да слагаш крем.

Hilary_
02-28-2014, 03:35
Съгласна съм с Hayashi. Освен изсушаващи, ти трябват и хидратиращи продукти за лицето.

Violenza
02-28-2014, 08:53
Не ходи на козметичка, ходи на дерматолог. И в никакъв, ама абсолютно никакъв случай не позволявай ръчно почистване.

3oPuTy
02-28-2014, 09:00
Да, все още съм на мнение, че не си поддържаш добре лицето!
3 пъти на ден миене със сапун ми звучи като някаква измислица :?
Освен това не е важно количеството използвани продукти, а тяхното качество!

Yoo reTo G
02-28-2014, 09:03
Ето къде ти е грешката. Намаляш миенето на лицето до 1 път на ден с възможно най-малко агресивен продукт, сменяш тоника с някакъв друг, ако има алкохол, заменяш скраба с неагресивен химичен пилинг и намаляш маската с хума до 1 път на 2 седмици.
Кожата на лицето ти най-вероятно е ужасно изтормозена и изтощена от всичкото това третиране с изсушаващи продукти, което стимулира още повече мастната секреция и от там ти се запушват порите ужасно бързо и се образуват черни точки.

П.С. Надявам се след всичко това поне да слагаш крем.

pravilno e kazala Hayashi

baby_baby
02-28-2014, 14:41
Ако не си поддържаш лицето и разчиташ само на козметика е ясно, че ще ти излизат черни точки и всякакви други гадости. Относно белезите - не е нормално. Явно си с по-чувствителна кожа или подхода на козметичката ти е грешен :?

Това

selenaa56
02-28-2014, 15:15
Благодаря!Hayashi права си,но съм ходила на дерматлог и за черните точки не ми помогна..

selenaa56
02-28-2014, 15:16
Да, все още съм на мнение, че не си поддържаш добре лицето!
3 пъти на ден миене със сапун ми звучи като някаква измислица :?
Освен това не е важно количеството използвани продукти, а тяхното качество!


Ма какво ти звучи като измислица бе?Ти ли знаеш най-добре ?? за КАКВО да лъжа?Казвам ,че си мия по 3 пъти лицето не ми се обяснявай

stelkastel
02-28-2014, 17:42
E, добре де сега, защо с такъв агресивен тон към момичето, тя не е виновна, задето лицето ти има черни точки.
Аз няма да ти препоръчвам продукти. Ти вероятно си наясно как се получават черните точки, нали? Няма да ти се обяснявам, но вероятно, ако съдя по себе си, имаш най-вече по носа, челото и брадичката, познах ли? Там порите са най-широки и поемат най-много мръсотия, а като добавиш и себума, отделен от кожата ти за да компенсира цялото това изсушаване СЪС ТРИ ПЪТИ МИЕНЕ НА ДЕН СЪС САПУН, БРААТ! (схвана иронията, надявам се), последствията картинката не е особено приятна. Та дори и козметичката да ти изчисти перфектно цялото лице (в което също не съм убедена, че прави), ти пак ще си имаш черните точки след няколко дни. Няма как, просто мазната кожа е шибана. Ако някой с мазна/смесена кожа се похвали, че има перфектна кожа без нито една пъпчица или комедон, ще му стисна (виртуално) ръката и ще го попитам за продукти...но едва ли.

Hayashi
02-28-2014, 18:18
Благодаря!Hayashi права си,но съм ходила на дерматлог и за черните точки не ми помогна..

Е той дерматологът не е магьосник, няма как да ги премахне черните точки от веднъж и никога да не се появят повече. Трябва постоянна грижа и то не с каквото ти попадне.

3oPuTy
03-01-2014, 06:31
Ма какво ти звучи като измислица бе?Ти ли знаеш най-добре ?? за КАКВО да лъжа?Казвам ,че си мия по 3 пъти лицето не ми се обяснявай

Ясно е, че няма как да знам добре нещо за теб! Просто до този момент не бях срещала друг подобен мазохист, който по собствено желание да си съсипва така кожата и за това предположих, че просто преувеличаваш в по-горния пост. Все си мислех, че няма човек, който да не е наясно с действието на сапуна и така ...
Аз съм със смесена кожа, а черни точки ми излизат не по-често от веднъж в месеца и то без да ходя на козметик и без да използвам скъпи и професионални продукти за почистване. Просто всеки човек е индивидуален и трябва да се научи да си познава тялото (в това число и кожата на лицето) и да прецени кое му действа добре.

KGVlove
03-01-2014, 07:21
Махай го този козметик, щом не ти понася на кожата. След време ще съжаляваш като погледнеш на какво те е направила. Отиди при Добър дерматолог, който да ти изпише подходящите за твоето лице препарати, бъди постоянна и се надявай на резултати. Ако не работата е проба-грешка, защото свестни лекари не се срещат често.

kalpazanka
03-01-2014, 16:26
Вземи си продукти, предназначени за почистване на мазна кожа- дали ще е нещо евтинко от нета или ще е гел на биодерма/ла рош позе ефаклар, ти си решаваш. За промяна качествата на себума и почистване и стягане на порите има Bioderma sebium pore refiner и един нов продукт Bioderma sebium al коректор.

Колкото повече ползваш сапун, толкова повече мастната продукция се увеличава.