PDA

View Full Version : Няколко въпроса свързани със секса



sssh
02-27-2014, 22:02
Здравейте на всички. :) Момиче на 17 години съм, и съм нова в този форум. Имам приятел с когото сме заедно вече повече от една година и няколко месеца(3-4). Преди месец го направихме за път и двамата, както аз, така и той, не бяхме правили секс преди това. Разбира се, докато решим че сме готови (най-вече аз), практикувахме петинг, и след време (след 6-7 месеца) започнахме и орална любов... та много се отклоних, исках да кажа, че нещата бяха добре обмислени, не сме бързали, и винаги го правим с презерватив (durex- extra safe). Може да ви се стори глупаво, но дори сме се разбрали, въпреки презерватива, той да си изважда члена, когато свършва да не е в мен. Та, въпросът ми е свързан с моето притеснение... аз съм порядъчно момиче, (както и той е порядъчно момче), харесва ни да си доставяме удоволствие, но аз винаги след това се притеснявам от нежелана бременност :( . Осъзнавам, че може би са ми безпочвени притесненията, при положение, че сме изключително внимателни да не сгафим, винаги е с презерватив и свършва извън мен, дори когато решим да повторим, той си мие члена, след това ръцете и слагаме нов презерватив,... но колкото и да внимаваме това е моят най-голям страх...не искам да проваля моето и неговото бъдеще, или да разочаровам родителите си :( За това, моля да ми дадете съвет, без да ме критикувате, как да не се тревожа. Чела съм изключително много за секса и всичко свързано с него, и колкото повече знам, толкова повече мисля, а не мога, и не искам да лиша себе си и него от това интимно преживяване.
Вторият ми въпрос е:
Днес правихме секс, всичко си беше ОК, но когато той свърши, и станахме, забелязахме няколко капчици кръв по леглото (не бяха червени, а по-скоро тъмни...кафяви може би)... аз имам няколко варианта за обяснение, но моля някой по-опитен да ме ориентира с отговор :) .
Първо, мисля че може да се дължи на вида на химена ми- гледала съм се преди да започна да правя секс и установих, че имам пръстеновиден химен (хименалният отвор е разположен почти централно), и смятам че може би той се е разтегнал и не е скъсан до край и този път приятелят ми да е проникнал под друг ъгъл и да го е разкъсал малко, но може би не е това, защото кръвта щеше да е по-светла.
Другото което мисля, че може да е останала менструална кръв (въпреки че имах менструация преди 17-18 дни).
Още предполагам, че защото около тези дни съм в овулация (смятала съм го, и знам кога е защото цикълът ми е редовен -27-28 дни), и тази кръв е от пукването на фоликула. (онзи ден пак го правихме, но кръвта беше по-светло червена, а сега може от това да е останало и с възбуждането ми да са изтекли).
И последно, да не би да наранява с члена си шийката ми, той е с нормален размер- 15см, и често практикуваме мисионерската, но аз съм с вдигнати крака (върху раменете му), и така се получава по-дълбоко проникване.
Надявам се да не ме сметнете за поредната необразована тийнейджърка, и не започнете да ме критикувате, моля само за съвет и отговор на въпроса ми :)
Благодаря предварително.
П.с. - Извинявам се ако има друга такава тема, поразрових се, но не намерих нищо което да ми помогне.

TROLLDADLOLCAKE
02-28-2014, 01:53
При толкова голямо пазене е да не кажа голяма дума,но НЕВЪЗМОЖНО ДА ЗАБРЕМЕНЕЕШ - не се притеснявай.Притеснявай се,ако цикъла ти започне да закъснява.А за останалите въпроси,може да е всяко едно от тези,които ти изброи.Няма как да гадаем..единствено гинеколог може да ти каже,но не мисля,че е повод за притеснение.
П.С - Само да ти кажа,че рано или късно секса с презерватив ще ти омръзне и ще искаш да опиташ без,защото е доста по - хубаво.Не знам тогава какво ще правиш,като си такава голяма паника :D <3

anonymous708973
02-28-2014, 11:52
От теб разбирам, че можело да си определя вида на химена, въх.

DisappointedDreamer
02-28-2014, 11:57
Ебаааахти образованата тема 8-) Радваш много, ама се притесняваш и вкарваш във филми излишно.

Давай го по-спокойно. Имам чувството, че си някакви ученичка с поличка, бели чорапки и плитки, и неумоверно много се трудиш да изкараш шестички, за да не разочароваш родителското тяло. Дишай и живей. Без да захвърляш своите морали, ценности и виждания, но и без да поставяш желанията и мненията на родителите ти на първо място - идеал/картина/път, който трябва да следваш. Не е така.

Колкото до въпроса ти - сигурно е прокървяване в резултат на овулацията. Такова прокървяване можеш да забележиш и след по-грубичък секс.

А дали наранява матката ти би трябвало сама да си отговориш - изпитваш ли болка, дискомфорт, етц.

Та, релакс и се наслаждавай на живота, вместо да усложняваш всичките му елементи :Д

sssh
02-28-2014, 14:51
Благодаря ви :)))

ikon
02-28-2014, 16:34
.

ikon
02-28-2014, 16:38
Няма как да докосва шийката на матката, при полов контакт матката се издърва назад, дори в състояние на бременност е така, за да се освободи пространство за мъжкия орган, влагалището леко се разширява, като при оргазъм се свива и отпуска на интервали, ако докосваше шийката, ще усещаш болка.

DisappointedDreamer
02-28-2014, 18:08
^Матката се издърпва назад при възбуда. Може да не е била толкова възбудена.

KGVlove
03-01-2014, 07:25
Виждам, че се опитваш да се обазоваш по темата, но толкова хипотези, толкова мислене... недей. Чела си много за секс, тогава би трябвало да знаеш, че бебетата не стават толкова лесно. Предпазните средства са задължителни и след като ги използваш най - добре се успокой, за да се чувстваш ти самата добре.