PDA

View Full Version : Game of thones



Страници : [1] 2 3

YSMF
02-28-2014, 16:45
Срамота е да няма тема за него! Чакам си мирно 4 сезон :/
Историята мега накратко: Седем знатни рода се борят за контрол над мистичните земи на Вестерос. Историята определено няма да се впише в определението 'нежно историческо филмче'. Базиран е на книгите от поредицата "Песен за огън и лед" /излезли са 5, 6-тата се чака да бъде написана и някои искрено се изнервят покрай това/.

За сериала в Уикипедия на английски. (http://en.wikipedia.org/wiki/Game_of_Thrones)

За книгите пак на английски (http://en.wikipedia.org/wiki/A_Song_of_Ice_and_Fire). Има ги на български в Читанката *намиг**намиг*

Понеже историята в книгите е страшно обширна и няма как да се включи цялата в сериала, колкото и милиони да наливат HBO, създателите са решили като бонус към всяко излязло DVD да включват Histiry and lore of Westeros, което да изясни някои неща. Има ги в Ютуб.

*Shine*
03-06-2014, 11:57
И аз чакам! :) Най-интересно ми е какво ще стане с Тирион и Денерис - те са ми любими ;р Също и какво ще стане с Джейми като се завърна с една ръка.
Аз книгата не съм я чела, така че си се вълнувам.

psychopath
03-06-2014, 13:58
Прочетете книгите, ако ви кефи сериала!

UnkNoWn12
03-06-2014, 19:35
Ооо, моята тема ! :D Да, книгите са по-добри от сериала, просто защото изразяват повече емоции, а и обръщат повече внимание на отделните герои :D Но и сериала е от класа - нямам търпение да видя кои актьори ще изиграят Мартелите, най-вече Ариaн и Тиен (за които не съм сиг дали ще се появят изобщо в този сезон,но надеждата умира последна :D)

psychopath
03-07-2014, 09:14
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/1012070_10151951969182734_899488344_n.jpg
Оберин и Елария

UnkNoWn12
03-07-2014, 17:23
Елария ми харесва. Оберин - до последно се надявах да го сменят, представях си го по-иначе :D На този актьор, ако му махнеш дорнските одежди, ще изглежда като някой таксиметров шофьор или зарзаватчия (мое мнение) :D А пепелянката определено не е невзрачен :D

YSMF
03-07-2014, 19:08
Аз чакам сватба 8-)

SonataArctica
03-07-2014, 19:45
Само аз ли се изнервям като чуя "Game of thrones"? Поредицата си е "A Song of Ice and Fire"!

Книгите след 3та ми идват малко блудкави. Надявам се Джордан да направи хубава шеста книга.
Сериала е добър, доста мащабен. Харесва ми, но ме дразни цялата комерсиалност, която се изгражда покрай него. Заради това съм на мнение, че на добри поредици не трябва да се правят филми. 8-) Колко съм слушал "Голям фен съм на Властелинът на пръстените!" и като питам дали са чели книгата и мълчание... До преди две години масата народ така наречена "фенове на ВнП" дори не бяха чували за Хобитът, а филмите ми идват доста в повече... Недай се Боже да се направят филми по "Хрониките на Амбър" или "Спомен, печал и трън"...

UnkNoWn12
03-07-2014, 20:06
Гледай сега.. :D Попринцип, чрез един сериал от мащаба на Game of thrones се печели огромна, ама наистина огромна публика, която, в по-голямата си част, не е чела поредицата. И точно сериала ги "зарибява" и тръгват да четат и книгите. Такъв беше и моя случай. И като почнах да чета книгите осъзнах колко е бедна екранизацията (въпреки че е изключително мащабна) на фона на книгите. Иначе да, след ASOS се вкарват изключително много описания и разтакавания, напълно излишни за мен. А главите на Грейджой и въобще всичко свързано с Железните острови са ми най-отегчителното нещо ever :D

SonataArctica
03-07-2014, 20:09
^ и въпреки това сериала си е добър. Рядко екранизацията надминава книгата. Гледал ли си сериала по поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд? Жалка история...

UnkNoWn12
03-07-2014, 20:33
Не съм. И като че ли по-добре! :D Иначе аз не казвам, че сериала е лош, но просто режисьорите и сценаристите, брилянтни ако ще да са, няма как да предадат мислите и чувствата на даден герой и това, което се случва в главата му. А и има толкова случки и герои, които са пропуснати или омаловажени, просто защото ще стане прекалено тромаво. Веднага се сещам за Селайз, която в ACOC и ASOS се появява толкова често, колкото и Мелисандра, ако не и повече, а в ТВ версията я видяхме в колко? Една серия? :D Но тя не е така важна за сюжета. :D

SonataArctica
03-07-2014, 20:37
Нали знаеш, че сериала е напълно съгласуван с Джордан? 8-)

UnkNoWn12
03-07-2014, 20:45
Е,много ясно, че е..Това няма общо с това, което казах :D

SonataArctica
03-07-2014, 20:50
Всъщност има 8-) Джордан преценя кое да се включва в сериала. Така че... Каквото той си го направи.

YSMF
03-07-2014, 21:02
По принцип темата е беше насочена към сериала нали сме в "Кино и телевизия" 8-)

Но си е напълно нормално да не може да наблъскат всичко в 10 епизода, мен ме е яд, че няма много от събитията преди пристигането на Робърт в Уинтърфел, а определено си заслужават и показват защо историята е стигнала до тук.
А, да, и сцената на Денерис в края на втори сезон беше силно окастрена. Прекрасно е, че показаха хал Дрого и разреваха слабите женски сърца, но.... Регар, пророчества, ала-бала. Но Мартин има голяма власт в сериала и явно не е проблем.

UnkNoWn12
03-07-2014, 21:23
Това, че Мартин преценява какво да включат в сериала не означава, че ще стане същото като в книгата - няма как. Всъщност, дискусията тръгна оттам, че книгата винаги ти дава по-добра и пълна представа за случващото се, просто, защото се използват похвати, които на екрана просто няма как да се пренесат. Никъде не съм казал, че GoT е лошо направен ;) Според мен, пък, специално на Денерис сцените са едни от най-добре направените. Любимата ми е в Юнкай с Dracarys :D А и Емилия много ми допада :D

YSMF
03-08-2014, 13:38
Дракарис-ът беше един път просто. <3

Може за някой да е спойлер, но....
The Lion and the Rose April 13, 2014 written by George R. R. Martin. Мухахахахаха

SonataArctica
03-08-2014, 14:06
UnkNoWn12 щом Мартин акцентира на това в сериала, очаквай че в следващите няколко книжки ще има нещо интересно с тез' герои. 8-)
Аз и като уж фен на Песен за огън и лед, имам А Dance with Dragons с автограф от Мартин.

https://www.youtube.com/watch?v=hvuwL7qxUfY&list=PLg_QOuwgM4QArnOYcGdmpzXrkQiuarGqq&feature=c4-overview-vl Това може да ви се стори интересно. :)

UnkNoWn12
03-08-2014, 16:40
Видеото съм го гледал, но го изгледах пак и забелязах нещо, на което не бях обърнал внимание и в трейлърите :D Марджъри ми изглежда много състарена на сватбата. Тя попринцип не изглежда като 16 годишна девица, де. :D Повечето актьори са много точни попадения, но Натали е една от малкото части на каста, които издишат - момичето, което играе Джили на Сам, например, е много по-подходяща за Марджъри :D А само аз ли не съм фен на Старките? Изключително тъпи парчета са ми (без Санса и Джон, и може би Аря). Моля феновете им да не се обиждат :D

YSMF
03-08-2014, 17:04
И аз не съм фенка на Старките или по - точно Нед, Кейтлин и Роб. А Аря ми е просо безинтересна.
Санса претърпява развитие, покрай нея има интересни моменти.
Бран също има развитие, покрай него се заплете минало, настояще и бъдеще.
Рикон се изгуби с Оша при човекоядците, но там сигурно ще има развитие в последните книги.

DarkTemplar
03-08-2014, 17:25
Не знам, мен Старките ме кефят, може би защото бяха в центъра на действието още от началото на сериала, може би заради Нед и Джон Сноу (два от най-положителните персонажи, поне за мен), заради цялата история около дома и рода им, заради герба и логото им. Да, на моменти са сурови и диви, но са бойци, а не клакьори, търгаши и интриганти като някои от другите домове.

Санса обаче ми е изключително тъпо парче и е имало поне няколко момента в сериала до сега, където е заслужавала яките шамари.

Mалкото диване Аря е къде-къде по-интересен типаж. 8-)

UnkNoWn12
03-08-2014, 17:47
За Санса не съм съгласен с теб. Единственият път, когато наистина постъпи лошо беше случката с Аря, Джофри, Нимерия и онова момче - Мика май се казваше. :D В останалите случаи, обаче, просто е изключително уплашена от кралицата и Джофри. Сигурен съм, че 99,9999% от тринайсетгодишните момичета биха се държали по същия начин. Но с нея тепърва ще се случват интересни неща и в книгите и в сериала.
Що се отнася до Старките, не ги харесвам точно, защото са ми изключително далечни от образа на владетели. На такава позиция просто НЕ МОЖЕ без лъжи, тайни, кроежи и интриги :D Те точно заради честността си дойдоха на този хал :D От друга страна са преуспяващите (засега) Ланистъри, защото си имат лорд Тивин. Той може да е всякакъв, но никой не може да ме убеди, че има по-голям и успешен стратег в Седемте кралства от него :D
YSMF - силно се надявам в следващите книги да видим Скагос и еднорозите, но през очите на кой е въпросът :D

SonataArctica
03-08-2014, 21:52
Аз пък бях голям фен на Джофри. Толкова добре изиграна роля... Старките не са лоши, но са представата за управление, каквото би трябвало да бъде. Те няма как да бъдат допуснати да се изкачат по стълбицата. :)

DarkTemplar
03-08-2014, 22:30
За Санса не съм съгласен с теб. Единственият път, когато наистина постъпи лошо беше случката с Аря, Джофри, Нимерия и онова момче - Мика май се казваше. :D В останалите случаи, обаче, просто е изключително уплашена от кралицата и Джофри. Сигурен съм, че 99,9999% от тринайсетгодишните момичета биха се държали по същия начин. Но с нея тепърва ще се случват интересни неща и в книгите и в сериала.
Що се отнася до Старките, не ги харесвам точно, защото са ми изключително далечни от образа на владетели. На такава позиция просто НЕ МОЖЕ без лъжи, тайни, кроежи и интриги :D Те точно заради честността си дойдоха на този хал :D От друга страна са преуспяващите (засега) Ланистъри, защото си имат лорд Тивин. Той може да е всякакъв, но никой не може да ме убеди, че има по-голям и успешен стратег в Седемте кралства от него :D
YSMF - силно се надявам в следващите книги да видим Скагос и еднорозите, но през очите на кой е въпросът :D
Нед Старк си беше описан най-добре чрез репутацията, която му се носи в Седемте кралства - Man of honour. Заради това и праволинейността му падна толкова рано.

Тивин действително е блестящ стратег, но семейството му е пълен хаос. Дъщеря му и сина му от години спят заедно, даже си имат и копеле, което стои на Железния трон. Авторът доста добре е обрисувал нещата и е показал, че в живота винаги едното е за сметка на другото и е почти невъзможно да имаш успешна и блестяща кариера и едновременно с това здраво семейство.

Кефят ме герои като Тирион, Варис. Поведението им и начинът им на мислене са доста по-интригуващи от обичайните дворцови интриги и лигавщини. Денерис също е интересен образ и готина мацка.

Санса ми е абсолютно дразнещо клише, тотално безлична и смотана ми е, вечно наплашена, вечно пасивна и потърпевша от обстоятелствата. Просто няма с какво да ме грабне. Дори и чисто като външен вид не ми харесва - като я гледам каква е бяла, слаба и луничава, ми изглежда все едно са в създали в някоя мандра. :D

anonymous708973
03-09-2014, 00:57
Мен пък Денерис ме дразни мощно. Не знам в книгите как е, но във филма изобщо не беше описано нейното "съзряване". От вчерашна несигурна пикла стана ебати хардкора, коли и беси, майката на драконите и т.н. Ако не беше армията и драконите, щеше да си е същата глупава девойка.
Ама на моменти има проблясъци.

Още ми е тъжно за Дрого. Супермилата сцена имаха... http://www.youtube.com/watch?v=S4Wb1AnV7Dk
Женската ми душица беше в душевен оргазъм.

UnkNoWn12
03-09-2014, 13:51
Денерис действа като badass, само когато има сила - я с драконите,я с Дрого. Като се скиташе по Червената пустош с бебета дракони и халазар от старци и сакати беше по-ниска от тревата :D Но въпреки това си я харесвам страшно много. Иначе да, и в книгите и израстването и е така бързо. Но на фона на десетгодишната Аря, която сама кръстосва кралство, тресящо се от война, бие се с мъже големи сигурно, три пъти по-големи от нея и ги побеждава и на всичкото отгоре и драскотина няма още, Денерис е нищо :D Но все пак това е фентъзи, така че няма как да очакваме всичко да е реално. :)

Shines
03-09-2014, 15:52
О защо чак сега виждам тази темичка за сериала. Нямам търпение за 4-тия сезон. Епизодът със сватбата беше покъртителен. Откакто почнаха да го излъчват се каня да започна да чета книгите.

SonataArctica
03-10-2014, 07:21
О защо чак сега виждам тази темичка за сериала. Нямам търпение за 4-тия сезон. Епизодът със сватбата беше покъртителен. Откакто почнаха да го излъчват се каня да започна да чета книгите.
Сега е момента да ти кажа, че Джофри умира. Спойер, спойлер, спойлер. :D

UnkNoWn12
03-10-2014, 13:20
И лорд Тивин също умира. И то, ако знаеш как умира и какво прави, докато умира, шапката ще ти падне :D Малко на спойлъри го обърнахме, но не се сдържах просто :D

YSMF
03-10-2014, 15:32
http://www.youtube.com/watch?v=xIASaUUwklk

SonataArctica
03-10-2014, 15:44
E аз поне съм ги чел, така че не ме бърка 8-)

UnkNoWn12
03-10-2014, 16:36
http://www.youtube.com/watch?v=xIASaUUwklk
Хареса ми как са докарали Браавос с Титана, точно така си го представях. Драконите също са много добре. Иначе нищо ново не ни показаха, но в същото време знаят как да грабнат интереса на човек. :D

Shines
03-10-2014, 17:25
Сега е момента да ти кажа, че Джофри умира. Спойер, спойлер, спойлер. :D

Заради теб ще спра да следя темата! :D

sofie
03-13-2014, 12:38
Само Денерис ще ги оправи всичките.:)

DarkTemplar
03-13-2014, 14:12
Само Денерис ще ги оправи всичките.:)
Да живее еманципацията! :D

UnkNoWn12
03-13-2014, 16:04
Само Денерис ще ги оправи всичките.:)
То и за Нед така мислехме :D

YSMF
03-22-2014, 11:27
Тронът идва в България, само чакам да разбера датата за Варна.

YSMF
04-10-2014, 22:30
Изравям си темата, за да проверя дали някой друг е гледал първи епизод.

UnkNoWn12
04-10-2014, 22:57
Аз. Взимам си думите назад за Оберин - смятам, че актьорът се справя добре. И с нетърпение чакам следващата серия, че ни чака важно събитие :D

YSMF
04-11-2014, 01:50
Те с Елария засега са най - добре от новите, Стир твърде малко го показаха, но също беше добре. Що ли смениха стария Даарио да ги пита човек. С онази китка и Денерис изглеждаха странно. Предишното Барби поне си личеше, че е нагло и наперено.

UnkNoWn12
04-11-2014, 09:32
Стир и хората от Денн и на мен ми харесаха. За Даарио съм напълно съгласен - този изглежда много окаян някак си :D . Разбирам, че нямаше как да се надяваме за синя брада и златни зъби, ама малко по-пищен трябваше да го направят - все пак това си е част от културата на Робския залив. Джофри както винаги само с присъствието си ме изкарва извън нерви (на тоя актьор трябва Оскар да му дадат :D) . Иначе, гледайки как Церсей и Джайм си гукат, осъзнах, че май ще ни лишат от сцената във септата пред трупа на знаеш кого, за която аз много се надявах. :D Лейди Олена ме накефи как запрати огърлицата зад гърба си. А това нещо, което сир Донтос подари на Санса дали ще изиграе ролята на мрежичката за коса от книгите?

insprbL
04-11-2014, 09:40
чудя се дали хрътката ще го даде на ариа старк на края

anonymous708973
04-11-2014, 11:41
ТЩо ли смениха стария Даарио да ги пита човек.

НАЛИ?!
Седя и го гледам... "абе... тоя не беше ли друг актьор, името ми е познато, ама лицето не" и чак сега ти прочитам поста и загрявам, че те харабия смениха ония сексав русоляв момък с тоя. Искам да се награбят с Денерис, че още тъгувам за Дрого.

Целият сюжет с диваците ми е малко скучен... Ария и Хрътката също...
И аз не знам какво очаквам, ама не съм впечатлена.

YSMF
04-11-2014, 16:51
Има сцена в септата, но не знам как ще завърши. Но беше в трейлърите, частта където казва "Why have the gods made me love such a hateful woman?"

UnkNoWn12
04-13-2014, 13:56
Да, видях. Подведох се по това, че те в книгите преди сватбата не се бяха виждали, май. Ох, айде по-бързо да идва утре. :D

UnkNoWn12
04-14-2014, 20:38
Някой гледа ли вече серията, да си почешаме малко клавиатурите? :D

OoVasKoO
04-14-2014, 20:45
Добър сайт:
http://kickass.to/usearch/Game%20of%20Thrones/

dreamwalker
04-14-2014, 21:06
Изгледах новия епизод. Сватбата беше просто невероятна! Марджъри, Санса и Церсей (и Лорас) бяха много красиви с тези рокли и прически. Разговорът между Джейми и Лорас... мисля, че не се нуждае от коментар. :D
Радвам се, че най-сетне видяхме Бран и хората с него. Той е един от любимите ми герои.
И изказването на Селайз Баратеон за супата от книги буквално ме разби. Поради някаква причина през цялото време изпитвах огромно желание да фрасна Церсей...

UnkNoWn12
04-14-2014, 21:33
Бран много пораснал ми се видя, иначе актьорът е много уместно избран, винаги съм го харесвал.
Имам чувството, че Селайз ще я гледаме по-често този сезон, жалко че няма мустаци и брада :D В първите три сезона не харесвах Мелисандра, даже малко ме плашеше, ама сега май почва да ми харесва - определено доста интересен персонаж.
Сватбата...Роклите и мъжките одежди също бяха разкошни. Джофри може да е всякакъв, но изглеждаше много добре, а актьора определено има моите адмирации.
Аз ли си внушавам или имаше явна закачка между Лорас и Оберин? Дали пък във филма няма да ги чифтосат за малко, въпреки враждата Тирел-Мартел? :D A Мейс Тирел е точно, ама точно, както си го представям, а лейди Олена как го отряза като говореха с Тивин :D
Церсей като типичната свекърва побърза да направи напук на снахата с огризките от пира. :D И кулминацията...направи ми впечатление как филмовия екип напълно се е съобразил с маневрата с отровата. Ако не бях чел книгите неща, които ще се окажат доста важни въобще не бих ги забелязал. :D А след като Джофри ритна камбаната...може би очаквах малко повече от Церсей. Лина Хийди със сиг би се справила със някоя супер драматична сцена, от която да ти стане жал за нея, че и за Джофри. Ама пък от друга страна Церсей не е такъв тип жена :D Ох, унесох се, стига толкова :D

dreamwalker
04-14-2014, 21:42
Бран ти се е видял пораснал, защото актьорът няма как да си стои вечно на 11. :)
Джак Глийсън е уникален! Честно казано, стана ми жал за Джофри. Все пак в книгите той е само на 13. Не е виновен, че трябва да нарича чичо си баща. Церсей го е възпитала като неблагодарно зверче.
В книгите Оберин Мартел и най-големият син на Мейс - Уилас си разменят писма, но тъй като в сериала Уилас (и Гарлан) ги няма логично е Лорас да е заместител. Все още ми е странно, че Джейми присъстваше на сватбата...
Томен Баратеон изглежда много мило дете.
Санса, милата! Представям си колко ужасно се е чувствала по време на онази сценка с джуджетата! Исках да я гушна.

UnkNoWn12
04-14-2014, 21:57
Бтв, Томен сменили ли са го или е пораснал актьорът - мн голям ми идва, трябваше да вземат някое по-малко пухкаво детенце.
Не изкоментирах горе Рамзи и компания. Рууз ми харесва, колкото и коварен и подмолен да е, има нещо в тоя човек, дето ме кефи. Виж Рамзи бих го пребил с камъни, ама пък трябва да има и такива герои. Жал ми е за Теон - винаги е бил неразбран, но на фона на това, което е сега...
За Оберин и Уилас съм забравил, че са си разменяли писма - единственото, което помня е как Оберин е осакатил Уилас в някакъв двубой.
Санса определено е с една от най-тежките съдби, но се надявам да дойдат добри времена и за нея.
Що се отнася до Джофри - не мисля, че е изцяло до възпитание. Все пак, Церсей е възпитавала и Томен и Мирцела, вярно, че не ги е готвила за престола, но все пак. Смятам, че Джофри ментално не беше добре. Даже, някак си, ми напомня на лудостта на Таргариен. То нали има и такава теория, че Церсей и Джайм всъщност са деца на Лудия крал, който насилил майка им. (макар че за мен е мааааалко вероятна). :D

dreamwalker
04-14-2014, 22:11
Чувала съм я тази теория, както и другата - че Тирион е син на Ерис, не на Тивин. Не мисля, че е много вероятна, просто защото Тивин Ланистър не е човек, който би позволил такова нещо. Ако беше дочул нещо такова, без съмнение щеше да убие новороденото. Не страда от излишна мекушавост.
Актьорът, който играеше Томен в първите три сезона е сменен, да. По-голям е, отколкото трябва.
Уалда Фрей ми се стори мило и приятно момиче. А Рамзи ме отвращава и ужасява едновременно.
Искам да видя Мирцела.

YSMF
04-14-2014, 22:32
UnkNoWn12 ми е като близнак в мнението за сериала 8-)
Томен е сменен, а Мирцела се появява в следващите книги за малко и се надявам, че ще я покажат.
Много добър грим имат тези хора, отделно всички е изпипано до най - забутания тапет.

След Джофри ще мразим Рамзи! 8-)

dreamwalker
04-14-2014, 22:40
Надявам се да отделят специално внимание на Мирцела. Не трябва да се пренебрегва Дорн.
А след Рамзи...? :D
Поне Санса успя да се отърве...

DarkTemplar
04-15-2014, 12:04
Злобното копеле с корона на главата умрЕ, това е най-важното.

UnkNoWn12
04-15-2014, 12:25
YSMF, с много малко хора мнението ми съвпада за сериала и за книгите, тъй като аз харесвам Тирел и Ланистър, а повечето - Старк. Но се радвам, че все пак сме на едно мнение :D
Мирцела със сиг ще я видим - просто няма как да ни спестят Дорн, Ариан, Доран, а и пясъчните змии надявам се. Бтв, винаги съм си представял Ева Лонгория като Ариан (знам, че желанието ми клони към невъзможното :D ).
Винаги ще има някой за мразене, дори и Рамзи да хвърли топа :D
Що се отнася до Ланистър-Таргариен - теорията за Церсей и Джайм ми изглеждаше малко вероятна, ама сега доста се поразмислих и наистина има някои неща, които са си доста логични. Церсей е един вид пироманка, чука се със брат си (може би семейна черта :D), а и другите Ланистъри, с изключение на лорд Тивин, са доста добри и разбрани хора (Джена, Кеван, Лансел). Церсей специално доста се отличава от тях. Мисля, че, когато Тирион е заченат, лейди Джоана е в Кастърли Рок, а за зачеването на близнаците МАЙ е била в Кралски Чертог, а и е факт, че Лудия крал си е падал по нея. Така, че ако има някой дракон в кожата на лъв, близнаците ми звучат по-удачния вариант. Що се отнася до Тивин, той може би въобще не е разбрал, Джоана, може би, въобще не му е казала от срам или страх. И все пак не мисля, че Джордж би извъртял нещата така, ама кой знае.. :D
Ох, не ви казвам нищо ново, обаче пак се унесох. :D

YSMF
04-15-2014, 14:39
За мен Церсей просто е станала ненормална с годините. Когато четях книгите останах с впечатлението, че не спи с брат си, защото я привлича като човек от мъжки пол, а защото са близнаци и е един вид нейно копие. Освен това много я наранява факта, че ѝ е обещано да се омъжи за Регар, но след това е сметната за недостойна. Защото тя обича Регар, когато е малка рисува как яздят дракон, иска да е хубава за него, когато отива в шатрата на вещица мисли, че той ще е кралят за когото ще се омъжи, докато прави секс с Робърт си представя Регар /не Джайм/ и т.н.


Този пост страда от хронична липса на запетаи.

anonymous708973
04-15-2014, 15:38
Не съм чела книгите, затова не спойлвайте, но какъв е шансът Джофри да е син на Церсей и Джайм? Просто беше прекалено проклет и грозен, съвсем логично ми се вижда да е резултат на кръвосмешение :д

Иначе Церсей е брилянтна роля, прекрасно играе тази актриса!

Хич не съм в час обаче - кой беше Рамзи? Оня, дето обезобрази Теон?
И кое беше момичето, което в началото на втора серия го убиха?

YSMF
04-15-2014, 15:59
http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Tansy е момичето, което убиха.
Рамзи е същият за когото си мислиш.

UnkNoWn12
04-15-2014, 17:23
PinkPan7her, що се отнася до спойлерите, старая се да не спойлвам, каквото споменавам от книгите са главно неща, които вече са известни и в сериала или имат някаква връзка със случилото се/случващото се, а не с това, което ще се случи. Но е възможно да съм се изпуснал за нещо, мързи ме да гледам назад в темата - ако е така, съжалявам. :D Иначе, лично за мен шансът Джофри да не е дете на Джайм клони към нула. А Джофри иначе хич не е грозен в книгите, а и във филма актьорът е симпатичен, по-скоро държанието му отвращава.
YSMF, ето че мнението ни за едно нещо се различава. Според мен, Церсей още от малка си е ненормална. Пак ще намеся книгите, но тя нали е бутнала приятелката си в някакъв кладенец. А също така за мен едно от най-отвратителните и деяния е, когато е дърпала бебето Тирион за пишлето и май е щяла да му го откъсне, ако не е бил Джайм. :D Също така, според мен Церсей никога не е обичала през живота - нито Джайм, нито Регар, за Робърт и дума да не става. Гледай колко бързо резна Джайм, само защото СЕ ЗАБАВИЛ :D. Това ако беше обичаща жена, щеше веднага да се хвърли в обятията му. Що се отнася до Регар - тя е била в влюбена в титлата и фамилията му. Първо, че е принц и бъдещ крал, второ - на всички вестероши от 300 години им е било натяквано как Таргариен са над тях, как са кръвта на дракона и подобни простотии. И понеже Регар е нямал сестра, за която да се ожени тогава, си е въобразявала, че ако я вземе нея, тя малко или много ще стане част от Таргариените. :D

Моят пост страда от хронична липса на пунктуационна грамотност, като цяло. :D

SonataArctica
04-16-2014, 10:47
"The Winds of Winter


Zombie Joffrey high-fived Zombie Ned Stark.

"Let's stop those robot-dragons before it's too late."

Zombie Theon's Penis
"Alsosdssssssssssssss!""


lol

galaxy29
04-17-2014, 23:01
ехей! много сте се разприказвали, а още съм на първата книга
а пък от любопитсво си изпросих и някоя друга информация ;/
сцената с джейми и тирион беше много миличка, както и когато санса подаде чашата на тирион
тъжно ми е за джейми, не искам да е с таз проклетница и как се втурна към отвратителния си син, въпреки че е... отвратителен
хрътката и аря много яко ступаха онез "важните"
а пък и аз ще отбележа, че санса и марджери бяха с великолепни рокли и прически и че искам такива пък, искам всичките им рокли ;/
ръката на джейми е красива
лорас и оберин как се сваляха, ъх
беше ми странно, когато джофри целуна марджери, не очаквах да я удостои със "съвършената" си особа

вижте и туй

http://youtu.be/sH2QrvyZg7E

UnkNoWn12
04-18-2014, 09:39
На Джофри Марджъри му е интересна някак, държи се по доста по-различен начин от със Санса. Чудил съм се на какво се дължи това, но най-вероятно, че Марджъри не е така беззащитна като Санса и най-вероятно я смята за един вид по-достойна за него.
Винаги ми е било чудно, какво би станало, ако Джофри беше останал жив. Церсей и лорд Тивин доста ще се озорят да го усмиряват, ама надали биха успeли. А отношението му към Марджъри определено няма да остане така уважително. Щяха да се превърнат в Ерис и Раела 2.0
А клипчето е много забавно. Представям си колко awkward им е било на тия хора :D

YSMF
04-18-2014, 11:50
Марджъри я играе играта. Има подкрепата на семейството си, а Санса остана без роднини в Кралски чертог, няма я подкрепата. Марджъри си изигра добре картите в сцената с арбалета и нещата бяха една идея по - добре за нея, но си беше въпрос на време Джофри да започне да я тормози след сватбата.

anonymous708973
04-18-2014, 13:04
Ох, припомнете ми каква беше сцената с арбалета.

UnkNoWn12
04-18-2014, 13:55
https://www.youtube.com/watch?v=hHJVvmO8ZbA Общо взето, казва каквото той иска да чуе. И има любовна игра - един вид Марджъри го съблазнява. Плюсът и пред Санса е не само семейството и, но също така и годините. Имат три години разлика със Санса и Марджъри, малко или много, има повече опит. А и баба и я е научила на някои трикове със сигурност :D

therichbitch
04-18-2014, 20:45
Обикновено всеки лош герой намира своите привърженици рано или късно, но персонажът на Джофри беше направен толкова отблъскващ, че думи нямам. Аски успешно, много правдоподобно. Адмирации към актьора, който го изигра.

На мен лично любимият ми герой е Тирион. Има я тази пресметливост, характерна за Ланистър, но пък е човечен на фона на семейството си..

Не съм чела книгите, но всички ми казват, че със Санса ще станат интересни неща. Е, да, ама чакам вече четвърти сезон и нищо..
Но пък от сестра ѝ (Аря) ще стане добър асасин в бъдеще.

Ии аз все още умувам над въпрос, който беше подхванат в далечния първи сезон,а именно- коя е майката на Джон Сноу, почти съм сигурна, че има интрига там, но за съжаление, доколкото знам, и вкнигите не е ясно все още. :D

galaxy29
04-18-2014, 20:50
YSMF, снима ли се с трона

dreamwalker
04-18-2014, 21:07
Санса ще бъде Кралицата на Севера. It is known!

UnkNoWn12
04-18-2014, 21:26
Ии аз все още умувам над въпрос, който беше подхванат в далечния първи сезон,а именно- коя е майката на Джон Сноу, почти съм сигурна, че има интрига там, но за съжаление, доколкото знам, и вкнигите не е ясно все още. :D
Вечният въпрос. Лично аз намирам R+L=J за достоверна теория, но нещото, което и куца е защо, аджеба, Джон няма лилави очи и сребриста коса, щото няма Таргариен (или аз поне не се сещам), на когото да му липсва тази "окраска"
Другият вариант - Джон да е отроче на Нед/Брандън и Ашара (която не се сещам дали изобщо е споменавана в сериала, ама май е) по ми допада. А има и вариант Джон Сноу да си е просто Джон Сноу - копеле на Нед Старк и някоя курва :D Ама след толкова спекулации ми става все по-трудно да го повярвам. Много ми е интересно вие какво мислите по този въпрос.

draid
04-18-2014, 22:12
Прекалено много взеха да се отклоняват от книгите и това леко ме дразни. Много от образите също не са точно пресъздадени, както например Оберин. Книгите са потресаващо добри, най-добрата поредица която съм чел някога в тоя жанр. Всичко е толкова до болка близко с реалността и същевременно съществува фентъзи елемента.


Мен пък Денерис ме дразни мощно. Не знам в книгите как е, но във филма изобщо не беше описано нейното "съзряване". От вчерашна несигурна пикла стана ебати хардкора, коли и беси, майката на драконите и т.н. Ако не беше армията и драконите, щеше да си е същата глупава девойка.
Ама на моменти има проблясъци.

Още ми е тъжно за Дрого. Супермилата сцена имаха... http://www.youtube.com/watch?v=S4Wb1AnV7Dk
Женската ми душица беше в душевен оргазъм.

Аз харесвах Денерис в началото, обаче в последствие в книгите взе много да ме натоварва. Хал Драго ми беше любимец обаче.



Не съм чела книгите, затова не спойлвайте, но какъв е шансът Джофри да е син на Церсей и Джайм? Просто беше прекалено проклет и грозен, съвсем логично ми се вижда да е резултат на кръвосмешение :д

Иначе Церсей е брилянтна роля, прекрасно играе тази актриса!

Хич не съм в час обаче - кой беше Рамзи? Оня, дето обезобрази Теон?
И кое беше момичето, което в началото на втора серия го убиха?

Това се знае, не знам защо се чудиш.

YSMF
04-18-2014, 23:17
YSMF, снима ли се с трона
Оказа се, че няма с кого да отида 8-) Сега мисля на кого да правя мили очи, за да отидем двамата.

За Санса интересното предстои в сериала, в книгите изведнъж се завъртяха нещата покрай нея, а си мислех, че Старк няма да ми хареса в тази поредица. Искам ги заедно с Кутрето, ПЪК <3

Таргариени, които нямат чертите им бол, в смисъл, които не са плод на брат-сестра. Примерно Баратеонови не ги проявяват, а е сравнително ново попълнение Таргариенската кръв. От 'великите копелета' Егон Реките няма силни Таргариенски черти. За Ренис се казва, че е взела видът на майка си. И изобщо мисля, че не им е силен генът и затова се налага цялото кръвосмешение.

YSMF
04-18-2014, 23:29
YSMF, снима ли се с трона
Писах, писах и се изтри. Накратко: прецакаха ме, че ще идват и сега си търся друго другарче.

За Санса интересното предстои и даже още този сезон ще се види /лирическто отклонение Кутрето ухфигфвъедг <3/.

За Таргариените: при положение, че и двата брака /дали?/ на Регар са с жени, които не са Таргариен си мисля, че е нормално да нямат Валириански белези. Примерно Ренис прилича на Мартел, От 'великите копелета' Егон Реките имал черна коса. Баратеонови също са пример, защото бабата на Станис и Робърт не е успяла да им предаде нищо.

Джон не ми се вярва да е на Ашара, при тях генът за очите е страшно силен. Чакам да излезе алманахът, за да видя при тях каква е драмата.

Форумът ме прецака 8-)

galaxy29
04-19-2014, 00:03
не ти се е изтрило бе :д
и аз чакам промяната на санса
но в сериала не се ли забелязва мъничко вече или се бъркам?
а пък защо с кутрето, не искам да е с него ;/

YSMF
04-19-2014, 00:36
Със Санса повратния момент е сватбата.
Сър Донтос я измъква от Кралски чертог, но Петир го убива когато Санса се качва на кораба. После отиват във владенията на Кутрето, който се жени за леля ѝ /там е голяма драма/, тя се представя за негова дъщеря, той я целува. Лелята откача и иска да я убие, но Петир я бута през лунната порта.
Общо взето е това.

Кутрето страшно го харесвам, влияе добре на Санса.
И така... 8-)

galaxy29
04-19-2014, 00:44
прочетох скритото и се чувствам ужасно, как можах ;/
но и развълнувана, нямам търпение! :д

therichbitch
04-19-2014, 01:00
...

само на мен ли не ми се струва като невероятно развитие на героя това, което описа
освен ако зад портите не я чака нещо мн интересно ;д

dreamwalker
04-19-2014, 01:08
Най-голямата грешка е да се подценява дъщерята на Едард Старк. В сериала Санса тъпче на едно и също място, докато в книгите виждаме колко се е променила. Вътрешният монолог е важен. Санса е интроверт.

YSMF
04-19-2014, 01:19
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=X6tKZ-cg4RI
Уникалната идиотщина :lol:

anonymous708973
04-19-2014, 07:41
Санса за момента ми е много, много скучен персонаж.
Обаче... дали да прочета спойлера или не? ХМ!

draid
04-19-2014, 08:50
Малко спойлери сега ще напиша, та ако не работи спойлер тага не ги четете.
Дам тага не работи...

<---Спойлер--->

Не знам как може да харесваш кутрето, голям тарикат е ама всичко за което ламти е севера. Сега за севера ламтят всички като че. Болтън са се насадили в зимен хребет, Станис като гледам ще си седи в снега докато замръзнат всички и т.н. Бран изобщо не го виждам как може да е наследник след всичко което се случи. Рикон във филма отива в друга посока, но в книгата както знаеш изобщо не отива да се крие с оная госпожица, ами е с Бран и двамцата от блатата. След смърта на Джон и положението на диваците от сам вала не знам какво ще се случва. Върти ми се в главата обаче, че Джон ще го съживи оназ вещица. Малкият таргериан е вече налице и ще и9ма силно развитие там, особено след като Денерис най-накрая напусне тоя град, дето ми писна да виси в него 3 книги, а Тирион ще застане от интересна страна

Въпреки всичко на мен най-интересно ми е сега около Дорн и историята около Тирион и Станис. Дорн ще им дойде на всички като гръм от ясно небе ми се струва.

UnkNoWn12
04-19-2014, 10:19
За Таргариените: при положение, че и двата брака /дали?/ на Регар са с жени, които не са Таргариен си мисля, че е нормално да нямат Валириански белези. Примерно Ренис прилича на Мартел, От 'великите копелета' Егон Реките имал черна коса. Баратеонови също са пример, защото бабата на Станис и Робърт не е успяла да им предаде нищо.


За Ренис и Егон Реките наистина ми е убягнало или просто не си го спомням. При Баратеон обяснението ми е, че на се преки наследници на Таргариен, а пък и си личи, че Баратеон са с доста силни гени (нещо, което не може да се каже за Старк с оглед на децата на Кат и Нед). От друга страна примерно Ренира, Хелена (не съм сиг дали е така на бг) и брат им Егон не знам си кой подред :D са си типични Таргариен, въпреки че майките им не са. Но мисля, че търся под вола теле, честно казано и Джордж може да не е обръщал такова внимание на генетиката във Вестерос. :D

Това, че Кутрето ламти конкретно за Севера не ми е направило впечатление или просто съм го изумил. По-скоро ламти за власт като цяло. И за Санса :D А и той си има Речните земи, а съвсем скоро и нещо друго ще си има.

Силно се надявам, че някой ден Санса ще се вземе с Уилас. Той ми изглежда най-подходящ за нея. А и с тия неща, които преживява и тепърва ще преживее, определено ще натрупа опит в Играта на тронове. От нея би се получила новата Олена, според мен :D
И Санса е доста интересен персонаж, просто във филма се губи това, което се случва вътре в нея.

anonymous708973
04-19-2014, 11:36
Дорн беше мястото, от където идва тоя Оберин, нали? Каква е връзката там?

UnkNoWn12
04-19-2014, 11:54
Дорн е едно от седемте кралства под властта на Железния Трон - последното, което се е заклело във вярност. Домът, който управлява Дорн е Мартел, а главата на семейство Мартел в момента е принц Доран - по-големият брат на Оберин.
Общо взето, Мартелите са доста тясно свързани с Таргариен посредством няколко брака, последния от които между Елия Мартел (сестра на Доран и Оберин) и Регар (сина на Лудия крал). След бунта на Робърт, когато Регар вече е убит от Робърт на Тризъбеца, а Ерис - посечен от Кралеубиеца, армиите на Ланистър щурмуват Кралски чертог и съответно, Червената цитадела. Дъщеричката на Елия и Регар е убита, а Грегор Клегейн - Планината убива и новородения син на Елия - Егон, пред очите й, като му разбива главата в стената. След това с парчета мозък и кости по ръцете изнасилва Елия и я убива.
Общо взето Мартелите нямат повод да обичат Ланистърите, въпреки че сега, уж, са в добри отношения, тъй като Мирцела е сгодена за един от синовете на Доран.
Определено Дорн ще има роля в бъдеще, но лично аз мисля, че малко ги надценяваме. Дорн може да е доста труден за завладяване, но ако трябва те да воюват и да завладяват нещо, не мисля, е ще бъдат така ефективни, особено ако са без съюзници.

anonymous708973
04-19-2014, 12:58
Благодаря за подробния отговор! Хич не съм фенка да чета книги, когато вече съм гледала сериала, например при Вампирите, Лъжкините и т.н., но като гледам как ги хвалите, май ще го направя лятото :)

А Мирцела е дъщеричката на Церсей, която е супермъничка, нали? Дето Оберин разправяше, че Церсей трябва да се радва, че дъщеря й е на място, където се смята за "липса на вкус" да убиеш жена или дете.

draid
04-19-2014, 13:29
Дорн е едно от седемте кралства под властта на Железния Трон - последното, което се е заклело във вярност. Домът, който управлява Дорн е Мартел, а главата на семейство Мартел в момента е принц Доран - по-големият брат на Оберин.
Общо взето, Мартелите са доста тясно свързани с Таргариен посредством няколко брака, последния от които между Елия Мартел (сестра на Доран и Оберин) и Регар (сина на Лудия крал). След бунта на Робърт, когато Регар вече е убит от Робърт на Тризъбеца, а Ерис - посечен от Кралеубиеца, армиите на Ланистър щурмуват Кралски чертог и съответно, Червената цитадела. Дъщеричката на Елия и Регар е убита, а Грегор Клегейн - Планината убива и новородения син на Елия - Егон, пред очите й, като му разбива главата в стената. След това с парчета мозък и кости по ръцете изнасилва Елия и я убива.
Общо взето Мартелите нямат повод да обичат Ланистърите, въпреки че сега, уж, са в добри отношения, тъй като Мирцела е сгодена за един от синовете на Доран.
Определено Дорн ще има роля в бъдеще, но лично аз мисля, че малко ги надценяваме. Дорн може да е доста труден за завладяване, но ако трябва те да воюват и да завладяват нещо, не мисля, е ще бъдат така ефективни, особено ако са без съюзници.

Чел ли си книгите ? Дорн изобщо не е това което го показват във филма, да не говорим, че никога не е бил близък с Ланистърите, Мирцела е там единствено за да им замажат очите. Очаквам пясъчните змии да видя как ще ги покажат във филма. Оберин е описан далеч по различно от филма.

UnkNoWn12
04-19-2014, 13:57
Да, чел съм книгите. Знам много добре какви са планове на Ариан за Мирцела, за пясъчните змии, за Куентин и т.н, но нека да не спойлваме. Никъде не съм казал, че Оберин или Мартелите като цяло са близки с Ланистърите, а само, че са в привиден мир. И според мен Оберин си е показан баш както си е в книгите (освен ако не говориш за визия), а и сме видяли все още много малко от него. Предполагам, че ще покажат змиите, тъй като вероятно поне Нимерия ще има важна роля в развитието нататък. Лично моята любимка е Тиен.
Що се отнася до това, което казах за Дорн - да мисля, че се надценява. Определено Доран е голям стратег, но виждаш какви са хората около него - тотално безрасъдни и недалновидни, начело с Ариан. А това, което тя направи с Мирцела е, може би, една от най-големите глупости, правени някога от някого в поредицата. Колкото и да я харесвам, за мен това е факт. Змиите са същите като нея. Та в този ред на мисли, какво би станало с Дорн ако Доран умре ей сега?
Второто, което е. Ако се стигне до открита война, където дорнците да трябва да нападат, мислиш ли, че биха имали успех срещу гигантската армия на Тирел, например? Но, не казвам, че са напълно безполезни - дори напротив - определени герои могат да се възползват много добре от тях.
PinkPan7her, да, Мирцела е дъщерята на Церсей - много добро и красиво момиче. За книгите въобще не се колебай, няма да съжаляваш! Това, което е във филма е сигурно една трета от това, което го има в книгите до този момент. :)

draid
04-19-2014, 14:45
<---Spoiler Alert--->

Защо забравяш за малкия таргериан който тъкмо кацна. След смъртта на Тивин ланистърите са доста слаби и дезориентирани, мама кукувица си получи заслуженото, а властта вече е доста далеч от нея. Тирион е с Таргерианите или поне ще бъде, а кралеубиеца се промени доста в последните книги. Дорн в момента е в доста изгодна позиция бих казал. А Тириел не мисля, че дълго ще стоят на страната на Ланистърите, по-скоро биха окупирали властта, не че в момента не са де.

YSMF
04-19-2014, 15:05
Спойлер парти
Ланистърови мисля, че скоро ще изчезнат като род. Томен най - вероятно ще бъде убит. Мирцела ще се брои към Мартел. Лансел стана църковен служител. Търек умря без наследник. Джена е към Фрей. Чисти Ланисър остават само Мартън и Джаней, но се предполага, че последната ще бъде омъжена.
Таргариенчето за мен е менте и му трябва Денерис.

anonymous708973
04-19-2014, 15:09
Ама айде деее... успях да си навия на ината и да не прочета спойлера за ролята на Санса, ама не бъдете гадни :д
Пак оценявам, че слагате предупреждение, де :)

draid
04-19-2014, 17:25
Е няма как да си разтягаме теориите иначе :D

dreamwalker
04-19-2014, 18:53
Внимание! Спойлер...
Как слагате тага? Не мога да го накарам да заработи.

На мен ми се струва, че Дорн ще подкрепи Егон. След случката с Куентин едва ли ще имат кой знае какви добри чувства към Кралицата на Мийрийн.
Надявам се Джон да не умре. Приятен персонаж е.

YSMF
04-19-2014, 19:03
[ color=white] [/color]
това без първия интервал

draid
04-19-2014, 19:54
Внимание! Спойлер...
Как слагате тага? Не мога да го накарам да заработи.

На мен ми се струва, че Дорн ще подкрепи Егон. След случката с Куентин едва ли ще имат кой знае какви добри чувства към Кралицата на Мийрийн.
Надявам се Джон да не умре. Приятен персонаж е.

Spoiler тага не работи тук, за това го оцветяваме в бяло просто. Да определено няма да му е кеф това което е станало с Куентин, ама все пак той сам си го направи. Ей за това започна да ме дразни Денерис, играе го като някаква разлигавена курва с тия роби.

anonymous708973
04-19-2014, 20:20
Какво имаш предвид с това за Денерис?

draid
04-19-2014, 20:29
Ами взе се много на сериозно да освобождава роби и градове в които има роби и освободи един град, който вероятно в тоя сезон ще видим и вися там 2 500 стр. докато всички чакат да тръгне към Вестрос с проклетите дракони. И понеже се заседя прекалено много там накрая ще и излезе през носа това. Да не говорим какво става с драконите. Бтв в книгата тя е далеч по малка от колкото във филма, мисля че беше 12-14г.

galaxy29
04-19-2014, 20:38
оле колко спойлери и как ме блазнят, особено този под наименование "спойлер парти" :д
но няма да ги прочета!
а пък мисля, че всичките са по-малки в книгите

dreamwalker
04-19-2014, 20:38
В сериала Денерис е на 16 в първия сезон, мисля. В първата книга е на 13. А в "Танц с дракони" е вече на 15.
И да, прави грешки. Но няма безгрешни хора. Проблема при нея е, че ѝ липсва образование + добри съветници.
Особено след като изгони Джора Мормон.

anonymous708973
04-19-2014, 21:23
Бтв в книгата тя е далеч по малка от колкото във филма, мисля че беше 12-14г.

Е, че тоя побърканият й брат на колко я даде на Дрого о.О
А за Дрого казва ли се на колко е?
И как е описан?

Абе, чудничък беше, като го преееееецакаха по тоя жесток начин във филма, мисля, че даже бях ревнала.

draid
04-19-2014, 21:27
Е, че тоя побърканият й брат на колко я даде на Дрого о.О
А за Дрого казва ли се на колко е?
И как е описан?

Абе, чудничък беше, като го преееееецакаха по тоя жесток начин във филма, мисля, че даже бях ревнала.

На 13 я дава брат и. Иначе Драго е един от най-добре представените герой заедно с Едард Старк. Същия кръвожаден тип е, много кефи и в книгата. Малко има пак разбира се разминавания също и във секс сцените. Мисля, че първият път когато правиха се различаваше. Пък и на Денерис в книгите мн бързо започва да и харесва.

YSMF
04-19-2014, 21:30
Дрого е към 30, има разлика в първия път, да.

SonataArctica
04-19-2014, 21:33
Вечният въпрос.

Соу може да е на Уайла (дойката в Старфал). Нед май и споменаваше някъде името.

//Тука бахти спойл партито има, ахаха

UnkNoWn12
04-19-2014, 21:41
Дрого не мисля, че е казано на колко е в книгите, но в моите представи е над 20 със сигурност. Описан е г/д както във филма - висок, як, с дълга плитка и т.н.
SPOILER, SPOILER, SPOILER! :D
Аз вярвам или по-точно ми се иска да вярвам, че Егон си е истински. Що се отнася до Ланистърите, забравяме клона им в Ланиспорт с Давен и компания. Също така имаме Тирион и Джайм, а и се надявам да има някакъв, макар и минимален шанс Герион да е жив :D Сега за Тирелите. Докато Томен е жив, ако ще нито един Ланистър жив да няма освен него, Тирелите са там. Егон ще има огромни неприятности с тях, освен ако не се опитат да набутат Марджъри и на него . Всъщност единствения плюс, който той има е подкрепата на Варис и Илирио. С тая Златна дружина не мисля, че може да се постигне кой знае колко във Вестерос. И аз съм на мнение, обаче, че дорнците ще застанат до Егон, като от своя страна се опитат да му набутат Ариан за жена, всъщност те вече го правят.
Мийрийн е губене на време и смехотворния брак на Дани също. Но, може би, Джордж нарочно разтъкава историята около нея

galaxy29
04-19-2014, 21:42
секс сцената с денерис и дрого беше описана страхотно!
но иначе не съм им фенка

anonymous708973
04-20-2014, 00:45
Айде някой да я копне тая секс сцена, като много знаете :ДД

galaxy29
04-20-2014, 01:05
"Не можеше да определи колко дълго бяха препускали, но беше съвсем тъмно, когато спряха на едно тревисто място до малко поточе. Дрого се метна от коня си й я прихвана да я свали. Почувства се крехка като стръкче трева в ръцете му, с омекнали като вода крайници. Остана да стои безпомощна и трепереща в булчинската си коприна, докато той върже конете, а когато се обърна и я погледна, се разплака.
Хал Дрого се взря в сълзите й със странно безизразно лице и каза:
— Не.
Вдигна ръка и грубо изтри сълзите й с мазолестия си палец.
— Ти говориш на общата реч? — промълви учудено Дани.
— Не — повтори той.
Сигурно това бе единствената му дума, но макар и единствена беше повече, отколкото мислеше, че знае, и това я накара да се почувства малко по-добре. Дрого докосна леко косата й, заопипва сребристо русите кичури в пръстите си и замърмори тихо на дотракски. Дани не разбра думите, но в гласа му имаше топлина и нежност, каквито не бе очаквала у този човек.
Той сложи пръст под брадичката й и повдигна главата й, тъй че да го гледа в очите. Извиси се над нея, както се извисяваше над всеки друг. Хвана я леко под мишниците, вдигна я и я постави на един валчест камък до потока. После седна кръстосал крака на земята срещу нея и най-после лицата им се оказаха на една височина.
— Не — каза той.
— Това ли е единствената дума, която знаеш?
Дрого не й отговори. Дългата му тежка плитка се беше навила върху земята до него. Той я заметна над дясното си рамо и започна да сваля звънчетата от косата си, едно по едно. След малко Дани се наведе да му помогне. Когато свършиха, Дрого й даде знак. Тя разбра. Бавно, грижливо започна да разплита плитката му.
Отне й много време. През цялото време той седеше мълчаливо и я гледаше. Когато свърши, той разтърси глава и косата му се разпиля зад него като тъмна река, мазна и бляскава. Никога не бе виждала коса толкова дълга, толкова черна и гъста.
После дойде неговият ред. Той започна да я съблича.
Пръстите му бяха ловки и странно нежни. Започна да маха коприните една по една, много грижливо, а Дани седеше неподвижно и тихо, и го гледаше в очите. Когато оголи малките й гърди, тя не можа да устои. Извърна очи и се покри с ръце.
— Не — каза Дрого. Нежно, но решително издърпа ръцете й от гърдите, после вдигна лицето й, за да я накара да го погледне, и повтори: — Не.
— Не — отекна гласът й след неговия.
Тогава той я изправи и я привлече към себе си, за да махне и последната коприна. Нощният въздух смрази голата й кожа. Тя потрепери и ръцете и краката й настръхнаха. Плашеше я това, което идва, но не се случи нищо. Хал Дрого седна скръстил нозе и я загледа, изпивайки тялото й с очи.
После започна да я докосва. Отначало съвсем лекичко, след това — по-силно. Тя усещаше свирепата сила в ръцете му, но той не я нарани. Държеше ръката й в шепата си и галеше пръстите й, един по един. Прокара нежно длан по крака й. Погали лицето й, проследи извивката на ушите й, пръстът му пробяга нежно по устата й. Сложи двете си ръце на косата й и започна да я реши с пръстите си. Обърна я и заразтрива раменете й, прокара опакото на пръста си по гръбнака й.
Сякаш бяха изминали часове, преди ръцете му най-сетне да се спрат на гърдите й. Той загали меката кожа отдолу, докато тя не пламна. Пръстите му закръжиха около връхчетата им, защипаха ги между палец и показалец, след това започнаха да ги дърпат, отначало леко, после — все по-настоятелно, докато накрая те не се втвърдиха и не започнаха да я болят.
Тогава той спря и я придърпа в скута си. Дани беше пламнала и останала без дъх, сърцето й пърхаше в гърдите. Той обхвана с огромните си шепи лицето й и се вгледа в очите й.
— Не?
И тя разбра, че е въпрос.
Хвана ръката му и я премести долу, към влагата между бедрата си.
— Да — прошепна тя и пъхна пръста му в себе си."
едит: ахх, толкова е страстна :oops:

anonymous708973
04-20-2014, 11:13
Оооо, благодаря!

Ама във филма изобщо не е така, тя е суперуплашена и хич не й харесва тоя първи път.

dreamwalker
04-20-2014, 11:20
Прави ли ви впечатление, че от дома Баратеон останаха само Станис и Шайрийн? Ако Станис умре, какво ли ще стане с дъщеря му?

Ivaaaaa
04-20-2014, 11:25
Оооо, благодаря!

Ама във филма изобщо не е така, тя е суперуплашена и хич не й харесва тоя първи път.

и той изобщо не е толкова мил и нежен

draid
04-20-2014, 11:48
Оооо, благодаря!

Ама във филма изобщо не е така, тя е суперуплашена и хич не й харесва тоя първи път.

Прекалено много неща във филма не са така както в книгата. Вземи за пример Кървавата сватба, там жената на Роб изобщо не присъства. Майка му обаче ще има интересна история.

UnkNoWn12
04-20-2014, 12:31
Лично на мен тая Талиса въобще не ми харесва като героиня (актрисата е симпатична - внучка на Чаплин). За какво я вмъкнаха, като с Джейн Уестърлинг нещата са много по-интересни. За тези, които не са чели - в книгата Талиса от Волантис въобще не присъства - на нейно място е една девойка от Уестърлинг - дом, заклет на Ланистър и тя не е убита на Червената сватба, за разлика от Талиса.
На въпроса какво би станало със Шайрийн след смъртта на Станис, много е важно да отговорим какво ще се случи със Станис преди смъртта му. Аз си мисля, че е доста вероятно да си вземе Железния трон с помощта на Желязната банка . Та ако това стане и после се гътне, Шайрийн ще стане кралица. И тогава тежко и горко на Вярата на седемте, защото Селайз ще е кралица регент. :D В случай, че Станис си умре в сегашното положение, предполагам, че Селайз и Шайрийн ще избягат отвъд Тясното море.
А да попитам, че съм забравил, Вал показвали ли са ни я във филма или тепърва ще ни я представят?

dreamwalker
04-20-2014, 13:00
Вал я няма все още и честно казано аз се чудя дали изобщо ще я кастнат.

UnkNoWn12
04-20-2014, 13:14
Много ще е жалко да я няма Вал. Силно се надявам, Джордж да не позволи това. Все пак, Вал със сигурност ще има принос към сюжета нататък, а и виждам някаква заигравка с Джон, която може да се развие, ако той оцелее . :D

dreamwalker
04-20-2014, 13:19
Ти остави заигравката, ама аз се чудя как ще се развие ситуацията с диваците. :D

UnkNoWn12
04-20-2014, 14:03
Те винаги могат да намерят начин, но няма да е същото без Вал. Всъщност Железните и диваците (които точно Вал ги освежава малко) са ми може би най-скучните сюжетни линии. На мен ми дай дворцови интриги и заговори :D

YSMF
04-20-2014, 15:19
Лично на мен тая Талиса въобще не ми харесва като героиня (актрисата е симпатична - внучка на Чаплин).
Талиса имаше як задник и беше единствената причина един приятел да гледа сериала :/

galaxy29
04-20-2014, 19:55
и аз не харесвам талиса, нито пък роб, отегчителни са ми
секс сцената им беше хубава
а пък не знаех, че в книгата я няма, интересно...

psychopath
04-20-2014, 23:38
Сериала е перфектен, ама книгите са още повече... :)

YSMF
04-21-2014, 01:35
ЗАЩО ПРОМЕНЯТЕ ЛЮБИМАТА МИ СЕКСУАЛНО ОТВРАТИТЕЛНО ИЗВРАТЕНА СЦЕНА?!?!?!
аман

dreamwalker
04-21-2014, 13:30
Изгледахте ли новия епизод? Първи впечатления:
Радвам се, че Санса успя да се измъкне. Кутрето - по-creepy от всякога.
Томен е добър младеж. Ще стане добър крал, ако Церсей не е наоколо да го напътва.
Обичам Шайрийн-Давос/Аря-Хрътката. Сладури!
Тревожи ме промяната в историята на Джейми. Сцената с Елария и Оберин ми се стори леко ненужна.
Речта на Денерис пред портите на Мийрийн не беше кой знае колко оригинална, но ми харесва как говори на валириански.
+ когато се засякоха Джейми и Томен в септата, поведението на Хрътката... и онази реплика на Скръбния Ед за "сините очи" (Джон се усмихна) :D

draid
04-21-2014, 19:18
Града е представен добре, впечатлява както трябва да е. Шампиона не го убива Даарио обаче, а един друг персонаж който явно са решили да не участва във филма. Секс сцената в септата също не е направена като хората. Чудно ми е сега да видя как ще превземе града.

galaxy29
04-22-2014, 01:00
чакам с братовчед ми да се засечем, че да гледаме новия епизод, а нямам търпение ;/
поздрав http://youtu.be/ECewrAld3zw

UnkNoWn12
04-22-2014, 18:00
Така, току що изгледах новия епизод и започвам с, надявам се, не прекалено дългия си анализ. :D

Хареса ми Санса с Кутрето, въпреки че актрисата, някак си не ме убеди, че Санса е толкова уплашена. Наистина се опита, но не и се получи, поне според мен. Иначе, тук сега очакваме интересно развитие - най-любимата ми глава от книгите е последната на Санса от "Вихър от мечове" (както и всички глави на Церсей).

И като казах Церсей. Двете ми най-големи разочарования от епизода. Първото - така прослувутата секс-сцена на Церсей и Джайм в септата пред тялото на мъртвия им син. Ако трябва да бъдем по-точни - липсващата секс-сцена. Защо, защо, защо ни я спестиха? Извратеността е една от запазените марки на сериала - защо трябваше да ни лишат точно от това? А и онзи "foreplay", който направиха. Те го изкараха, че едва ли не Джайм я изнасилва, а в книгата тя казва само нещо от сорта на "Не тук..Септоните..." и след това го награбва с всичка сила :D Тук, може би има значение и факта, че в книгата те изобщо не се бяха виждали след войната и той тъкмо дойде, а вместо да се запъти към мъртвия си син, опъна майка му на олтара на Майката. :D Второто ми голямо разочарование, въпреки, че него го имаше и в предната серия - Томен. Не мога да го възприема този актьор. Изглежда поне на 14, гласът му е почнал да мутира. Как това момче ще си играе с котенца и ще се радва толкова на един печат? Да не говорим, че бракът му с Марджъри трябва да изглежда абсурден, тъй като тя е двойно по-голяма от него. Аз като го гледам той и да консумира е готов :D . Наистина голям пропуск на екипа, а и на Джордж.

Марджъри и лейди Олена ме кефят. Тирел са ми любимци, колкото и Ланистър, ако не и повече. Дали с тези думи на Олена не ни hint-ват, че може тя да има нещо общо и в смъртта на мъжа си? Доколкото си спомням, конят му го беше хвърлил в някаква пропаст. Не е невъзможно да се изплаши или раздразни умишлено кон.

Аря и Хрътката няма да ги коментирам, тъй като на този етап са ми скучни. Единствено ще кажа, че ми стана жал за човека, дето Сандор го уби, ама той си е такъв и би ме учудил ако постъпи иначе.

Диваците. Хората от Ден точно така си ги представям - зловещи и свирепи, тук имат моите адмирации. Горкото детенце.

На Вала също ми бяха сцените като за пълнеж, но и такива трябват. От Джон нищо интересно, освен той да се хаби да ги предупреждава, тия пак да си правят тяхното. Ще осъзнаят, че съветите му са важни скоро. Сам развива закрилнически чувства към Джили :D

Сцените с Оберин и Елария съвсем не мисля, че са ненужни. Само така човек придобива представа що за място точно е Дорн. :D Лорд Тивин - умел стратег, определено знае как да се измъкне от всяка ситуация и кой каквото и да ми казва, няма по-умел стратег от него в Седемте кралства. Разбира се, Оберин е трудно да бъде подлъган и си има едно на ум.

Тирион и Подрик. Странно е взаимотношението им, някак си - малко на голям и малък брат бият. Тирион се опитва да приеме всичко с насмешка, ама вътрешно как му е...той си знае

Май само Денерис ми остана, ама може и да съм изпуснал някой. Да, Белвас Силния го няма, но точно тук и Дарио се справи с неговата роля. Само дето трябваше да се изсере пред цял Мийрийн вместо да се изпикае, та повече сеир да има, ама карай. На мен пък речта на Денерис ми хареса - стегната, кратка и все пак показваща основната й идея. И валириански <33333333333 Настръхнах. Мисля, че вече и е време обаче, да свали тази синя препаска, че цял нов сезон досега, че и в трейлърите е с нея. :D Мийрийн много ми хареса как са го докарали - с пирамидите и Великата пирамида - всичко е супер. Сега ми е любопитно как ще представят гхизкарската култура, а също и езика. Дали въобще ще разработват език или ще си карат на валириански?
И да, един час го пиша вече тоя коментар, стига толкова.

anonymous708973
04-22-2014, 21:09
Е, как ще я нямаше? Или аз съм сляпа? Някви тласъци имаше там, ама през цялото време си мислех "Дааа бе, то така лесно се прави секс, толкова лесно се отмятат тия ми ти рокли, висящи парцали и простотии."
Ама наистина си е баш като насилване, не знам в книгата как е.

Ммм, много хитър ход от страна на дъртия Ланистър, не мога да не се възхитя.

Иии страхотен край на серията, много добро послание. Дразни ме тая русата пикличка колко си вярва, като без хората до нея задника не може да си избърше, ама айде. Не знам дали е от езика, от натъртването на някои думи или от друго, ама... дразни ме.
И тоя новият актьор за Дарио (?) е готин все пак. Да вземат да се харесат с Денерис ли? Най-накрая един хубав секс да видим 8-)

YSMF
04-22-2014, 21:45
Денерис след като се взе за майка на всички роби взе страшно да ме дразни, има дракони, има армия, има кръвно право о вместо да ги използва тези неща тя се е забатачила в робските градове. Ама и новият ѝ мъж пак ми харесва. Пусти късмет има.

Олена не е отровила мъжа си за мен. Прави ми впечатление, че през целелия сериал нареждаше мъжа си, че бил глупак и т.н., а тук изкара реакция на съжаление и малко - малко показа, че ѝ липсва. И не е бил ла*но като Джофри във всеки случай.

Джайм и Церсей не ми се обсъждат, защото имам доводи за и против. 8-)

draid
04-22-2014, 22:45
Според мен Белвас е голям пропуск, че го няма. Както няма и 3-те кораба и капитана им.


Е, как ще я нямаше? Или аз съм сляпа? Някви тласъци имаше там, ама през цялото време си мислех "Дааа бе, то така лесно се прави секс, толкова лесно се отмятат тия ми ти рокли, висящи парцали и простотии."
Ама наистина си е баш като насилване, не знам в книгата как е.

Ммм, много хитър ход от страна на дъртия Ланистър, не мога да не се възхитя.

Иии страхотен край на серията, много добро послание. Дразни ме тая русата пикличка колко си вярва, като без хората до нея задника не може да си избърше, ама айде. Не знам дали е от езика, от натъртването на някои думи или от друго, ама... дразни ме.
И тоя новият актьор за Дарио (?) е готин все пак. Да вземат да се харесат с Денерис ли? Най-накрая един хубав секс да видим 8-)

В книгата е пълно с такива секс сцени, уви във филма не им се получават. Секса в септата далеееч над това което показаха. С дъртия ланистър ще има развитие надявам се в тоя сезон или към края на тоя сезон с Оберин и Тирион също. Просто не можете да си представите на къде ще тръгнат нещата. Томен в книгата е много малък и пълничък - нищо общо с това във филма. И на мен ми е интересно как ще представят впечатлението му от удрянето на печати и привързаността към котета (явно няма да го има изобщо) Притеснява ме как ще представят и новият върховен септон и развитието около Марджъри и Церсей с него, дано не го спестят.

anonymous708973
04-22-2014, 23:05
Колко са книгите всъщност? И как са като обем?

Определено ще се четат това лято.

YSMF
04-23-2014, 00:06
"Песен за огън и лед" трябва да са 7 /ако автора не реши да се гътне/. Излезли са 5 всички ги има в читанката.
Има разни странични, които са преди преди събитията от романите, в България е излязла само "Рицарят на седемте кралства", които са част от Tales of Dunk and Egg. Има още една Тhe Princess and the Queen и The She-Wolves of Winterfell, която явно има мега спойлери щом Мартин я е отложил чак след 6 книга.

Лятото почвам Толкин, Колелото на времето и Малазанска Книга на мъртвите в оригинал, че трябва да шлайфам език.

SonataArctica
04-23-2014, 00:30
Малазанска Книга на мъртвите в оригинал

Зор ще ти е. Не веднъж съм казвал, че Ериксън не може да пише.

YSMF
04-23-2014, 00:34
Поне ще направя опит 8-)
Доста често са ми я споменавали покрай 'троновете' и ми е интересно каква е.

Сега гледам снимки на Натали Дормър. Как може нищичко да не ми харесва в нея като черти и пак в общ план да я намирам за красива. Мистерия ми е.

SonataArctica
04-23-2014, 00:40
А относно колелото - ще ти отнеме доста време да я прочетеш (особено от 7ма до 10та книга). Тез' няколко книги са такива локуми, че не е истина.... Иначе за мен това си остава най-добрата фентъзи поредица.
Виж нещо на Брандън Сандерсън. Stormlight Archive е страшна. Сандерсън пише невероятно.

anonymous708973
04-23-2014, 00:52
всички ги има в читанката.

E, това вече не трябваше да го казваш, отиде ми сесията! 8-)

Eдит:
Добре, прочетох първите 4-5 части за Денерис от първата книга, стигнах до момента, в който хал Дрого залива брат й със златото.
Е, не знам... или преводът е ужасяващо неспособен да предаде текста в оригинал, или явно имаме коренно различни представи за "добра книга". Едва ли ще е първото, затова бих казала, че е второто.
Сериалът - макар и да не отразява всички събития и в точния ред - предава много по-добре емоцията на героите. За пръв път попадам на такова нещо. В книгата липса логическа връзка, не виждаш променята, а просто отделни точки от отсечката, която авторът си е наумил, че трябва да измине персонажът. Една мацка тук беше казала, че оставаме с кофти впечатление от Санса, защото липса вътрешния диалог от книгата. Е, за Санса не знам, но при Денерис определено не е достатъчно, за да се мотивират действията й и промяната в нагласата й.

Много слабо и много некадърно. Ще проверя и оригинала, но подозирам, че ще остана на същото мнение.

galaxy29
04-23-2014, 02:02
Е, не знам... или преводът е ужасяващо неспособен да предаде текста в оригинал, или явно имаме коренно различни представи за "добра книга". Едва ли ще е първото, затова бих казала, че е второто.
напротив, първото е
освен текста и доста от имената на героите се превеждат грешно


едит: натали има хубава и подобна роля в the tudors и там с разкошни рокли
ето и една любима сцена http://youtu.be/p1RV6PQxuIw

draid
04-23-2014, 10:59
E, това вече не трябваше да го казваш, отиде ми сесията! 8-)

Eдит:
Добре, прочетох първите 4-5 части за Денерис от първата книга, стигнах до момента, в който хал Дрого залива брат й със златото.
Е, не знам... или преводът е ужасяващо неспособен да предаде текста в оригинал, или явно имаме коренно различни представи за "добра книга". Едва ли ще е първото, затова бих казала, че е второто.
Сериалът - макар и да не отразява всички събития и в точния ред - предава много по-добре емоцията на героите. За пръв път попадам на такова нещо. В книгата липса логическа връзка, не виждаш променята, а просто отделни точки от отсечката, която авторът си е наумил, че трябва да измине персонажът. Една мацка тук беше казала, че оставаме с кофти впечатление от Санса, защото липса вътрешния диалог от книгата. Е, за Санса не знам, но при Денерис определено не е достатъчно, за да се мотивират действията й и промяната в нагласата й.

Много слабо и много некадърно. Ще проверя и оригинала, но подозирам, че ще остана на същото мнение.

Да кажеш, че филма представя емоциите по-добре от книгата е леко смешно, поне за тия които са прочели книгите. Да четеш избирателно глави също не е много добре,ама ти си знаеш. Книгата си остава за мен най-добрата поредица която съм чел, а не съм чел малко. Има неточности в превода разбира се, то в коя книга няма.

Ewok
04-23-2014, 12:24
А относно колелото - ще ти отнеме доста време да я прочетеш (особено от 7ма до 10та книга). Тез' няколко книги са такива локуми, че не е истина.... Иначе за мен това си остава най-добрата фентъзи поредица.
Виж нещо на Брандън Сандерсън. Stormlight Archive е страшна. Сандерсън пише невероятно.

Четох "'Мъглороден" и са чудесни! Дано направят филм.

Относно Натали... на мен супер много ми хареса в сериала и после като гледах някакви други снимки... еми доста добре са я направили и много ѝ отива така :д

UnkNoWn12
04-23-2014, 21:51
Пантерке, изглежда ти накъсано, защото го гледаме само през погледа на Денерис. Струва ти се, че не се предават емоциите както във филма именно, защото ние нямаме представа какво чувства и мисли Дрого или Визерис. Имаме само гледната точка на Дани, а точно при нея недей да търсиш много чувства, логика или т.н., защото, за мен, тя си има лудостта на Таргариен във вените си и не възприема това, което и се случва, както ти би го възприела на нейно място, да речем.

Направила си грешка, че си чела POV само на един персонаж. Всеки си има вкус и му допадат различни персонажи. А при Дани лошото е, както казах, че имаме само нейната гледна точка при дотраките. В първата книга в Кралски чертог имаме POV на Нед, Санса, Аря и т.н. и там можеш да добиеш представа за случващото се от различни източници.

Моят съвет е да почнеш да си четеш книгата наред и липсата на логическа връзка, за която говориш ще изчезне и всичко ще се нареди като пъзел. Имай напредвид, че цялата първа книга е нещо като завръзка.

Що се отнася до стила на писане - Джордж е далеч от перфектен автор. ГЕНИАЛЕН е, но не е перфектен. Лично мен километричните описания на неща, които могат да се опишат с едно изречение ми взимат душата, ама...

Но въпреки тези малки недостатъци, книгите за мен са УНИКАЛНИ и наистина си заслужава да се изчетат. :)

YSMF, много бих искал да чуя доводите ти за Джайм и Церсей, че ти принципно правиш интересни анализи.

SonataArctica
04-23-2014, 22:11
Четох "'Мъглороден" и са чудесни! Дано направят филм.

Съгласен съм с теб, :)

YSMF
04-23-2014, 22:21
Според мен започнаха много да се отдалечават от книгата на определени моменти. Тази глава със сцената в септата е ПОВ на Джайм /даже проверих 62 е/, което означава, че се предават само неговите мисли и всичко е много едностранно. Отделно тогава обстоятелствата са различни, той се връща след смъртта на Джофри и ги няма тези контакти с Церсей.

В сериала Джайм се връща по - рано, има контакт с нея. Тъпото беше, че хем тя му изневеряваше с онзи дечко Лансел, хем му държи сметка. Отделно преди 'сексането' има сцена с Тивин и Томен, а това го няма в главата. Томен е споменат само 2 пъти - когато Тивин предлага на Джайм той да се ожени за Марджъри и когато Церсей му казва, че се е побъркал да иска да се ожени за нея, защото правото върху трона идва от Робърт и ако признаят връзката си всичко отива по..... та, Церсей е страшно наранена, защото осъзнава, че на никого не му пука за Джофри, даже дядо му не се интересува и веднага грабва Томен да му обяснява как се правят принцове и принцеси. Е как да ѝ е до секс?


И това с роклята е страшно неправдоподобно. Искат да ми кажат, че всичките пластове от роклята на Церсей се вдигат много по - лесно от моята бална рокля, която е 2 пласта и е истинска мъка да я повдигна, за да видя обувките си? Dafuq?!

galaxy29
04-23-2014, 22:53
просто джейми е силен и е бил разпален, какво толкова :д


съгласна съм с draid и unknown12 относно това с избирателното четене на глави

draid
04-24-2014, 11:19
Нещо малко ми се размива хронологията, но съм сигурен че в книгите Тирион разказваше на Джейми как сестра му се чука с Лансел и двамата Черно Котле, които за сега изобщо не виждам (Озмунд и Осфрид) Дано не си спестят и тях, че ще е тъпо нз как ще наредят после работата със върховния септон. Направи впечатление и сцената със златната ръка в която Джейми разлива виното. Въпросната сцена изобщо не се развива в кралски чертог, също така и изобщо Джейми не тренира за подобряване на умения с лява ръка с наемника Брон,тая роля е изпълнена от немия палач.

Всички убийства в поредицата до сега :D

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t31.0-8/1417584_685851104778512_1434353797_o.jpg

UnkNoWn12
04-24-2014, 11:47
То лесно ще намерят кой да замести Озни в интригите на Церсей - всеки обикновен страж могат да вземат, ама и аз не харесвам, че ги няма котлетата. Те са идеален пример за връзкари и поставени лица - неизменна част от всеки кралски двор и един вид придават реалистичност към цялата картинка.

На Церсей наистина не й е до секс, затова в началото протестира. Ама след това, когато той е в нея, забравя къде е, какво е станало и т.н. и се отдава на страстта. Освен това техният секс е лишен от всякакво чувство на романтика, нежност, а е просто задоволяване на нагон. Това, че е от гледна точка на Джайм, тук не е такъв проблем, защото той е сравнително достоверен източник на информация. Няма начин просто Церсей да не изпитва удоволствие, като знаем какво крещи - Джайм надали си го фантазира. И за роклята това е много вярно.

anonymous708973
04-24-2014, 13:59
Да кажеш, че филма представя емоциите по-добре от книгата е леко смешно, поне за тия които са прочели книгите. Да четеш избирателно глави също не е много добре,ама ти си знаеш. Книгата си остава за мен най-добрата поредица която съм чел, а не съм чел малко. Има неточности в превода разбира се, то в коя книга няма.

В пъти по-добре при това.
Прочети първите 4-5 части за Денерис и ми кажи как тя толкова бързо разцъфна, стана горда, голяма, заповядваща. Никаква връзка, никакво развитие, тук-таме се споменава "Дани си каза наум...". СМЯХ.
Ще надникна и оригинала, защото отказвам да повярвам, че толкова възхваляван автор може да бъде превеждан като второкласник. Никакъв изказ, нулев.
Не знам дали се брои за фентъзи, аз като цяло не съм луда фенка, не че имам особено прочетени неща за сравнение, но се залага на действието и на привличането на читател със сюжет, не с художествено майсторство и изказ.

Пак казвам - като ми остане време, ще надникна и оригинала преди да изкажа категорично мнение.

Книгите ти са супер, много пригледно направено :д

П.П.
ХАХ, мислех, че само на мен ми е направила впечатление това с роклята :д

102
04-24-2014, 14:44
Книгите ти са супер, много пригледно направено :д

ахахаххаха най-известната картинка във фейсбук

anonymous708973
04-24-2014, 14:59
Опа, не знаех :д

draid
04-24-2014, 16:04
В пъти по-добре при това.
Прочети първите 4-5 части за Денерис и ми кажи как тя толкова бързо разцъфна, стана горда, голяма, заповядваща. Никаква връзка, никакво развитие, тук-таме се споменава "Дани си каза наум...". СМЯХ.
Ще надникна и оригинала, защото отказвам да повярвам, че толкова възхваляван автор може да бъде превеждан като второкласник. Никакъв изказ, нулев.
Не знам дали се брои за фентъзи, аз като цяло не съм луда фенка, не че имам особено прочетени неща за сравнение, но се залага на действието и на привличането на читател със сюжет, не с художествено майсторство и изказ.

Пак казвам - като ми остане време, ще надникна и оригинала преди да изкажа категорично мнение.

Книгите ти са супер, много пригледно направено :д

П.П.
ХАХ, мислех, че само на мен ми е направила впечатление това с роклята :д

Хах нали не мислиш, че ще имам време да седя и да си отбелязвам къде кой умира :D

Пак ти казвам не може да четеш само главите за един герой, защото се губи смисъла. Като четеш подред нещата са съвсем други. Като цяло никой е е твърдял, че изказа на автора е извисен или, че това е силата на книгите. Силата им е в историята, потресаващата реалистичност и за мен лично е изключително голям плюс това, че няма добри и лоши герои или поне стремежа е на там. Няма главен герой който да е безсмъртен или достатъчно "силен" че да знаеш че ще седи до края на книгата, т.е в никой момент не знаеш дали няма някой да умре ей така щото му е хрумнало на Мартин (Нещо за което доста го подиграват)

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/cb/38/af/cb38af4c6a123d4215ffde6626a4a7c9.jpg

И т.н.

anonymous708973
04-24-2014, 17:14
ХАХАХАХАХАХАХА!
Има го тоя момент!

x7aZzy
04-24-2014, 22:25
Чак сега намерих време да изгледам епизодите.
Да си призная малко скучни ми бяха. Но това е, защото съм чела и препрочитала книгите и колкото и добра да е продукцията (а по мое мнение е доста добра), не може да ме изненада с кой знае какво.



Книгата си остава за мен най-добрата поредица която съм чел, а не съм чел малко.

Чела съм книгите преди доста време, 3 или 4 години, не помня вече. Но помня историята - наистина завладяваща. Няма спор. Но чак най- добрата поредица. Това е доста пресилено. Според мен, де.

С чиста съвест мога да твърдя, че "Песен за огън и лед" промени лицето на фентъзито. Еволюция на жанра дори. Книгите от поредицата са безпрецедентни, но не бих нарекла поредицата най-добрата.
А аз дори не съм фен на фентъзито като цяло, затова моето мнение не е меродавно. Хич даже. Баща ми например може да изнесе редица лекции по темата.
Но за мен от фентъзи поредиците къде къде по-интересни са ми книгите от Света на Диска например. Или Тъмната Кула. Въпрос на вкус предполагам.

А и да си призная цялото това постоянно лансиране и всичките суперлативи по повод сериала и автора леко ме дразнят. Не искам да кажа нищо лошо, но реално сериалът е вариация на софт порно, а Дж. Мартин е дърт пияница, който не може да спазва крайни срокове. И който е чел книгите, не може да отрече западналото качество в последните две (което според баща ми си е направо престъпление, като се има предвид колко време му отне на ДжРРМ да ги напише).
Абе, като цяло си е безсмислено да коментирам поредица, която никой не знае кога (или дали въобще) ще бъде завършена.

И още нещо - има огромна разлика между добра поредица и добър франчайз.

draid
04-25-2014, 09:55
Аз казах, че за мен остава най-доброто което съм чел. Предстои ми да се захвана с Малазанска Книга на мъртвите което мисля ще ми отнеме около година поне да завърша 10-те тома. Въпреки че точно тази история е завладяваща по доста по различен начин, тъй като човек има усещането за реалистичност. Неща които няма в Хрониките на Амбър. Аз лично съм потресен от Хобит, при все че е писана от светило в тоя жанр едва ли не. Хубаво е поне, че Властелина и другите книги от поредицата не са така насрани.

draid
04-27-2014, 17:44
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1.0-9/10259504_757260117647274_4409335634715174638_n.jpg

anonymous708973
04-27-2014, 17:54
Никак не загрявам картинката...

draid
04-27-2014, 19:41
Сериозно ?

anonymous708973
04-27-2014, 19:54
Да, не разбирам кое е първото :д

draid
04-27-2014, 20:00
Кажи честно :D На снимката има дракон и Дж. Мартин, описанието на първото предполага описание на дракон, но след това казват, че второто е дракон, следователно първото на снимката описано по тоя начин е Мартин :D

YSMF
04-28-2014, 01:18
Спойлер-мойлер. Гледам го на живо.
Още с първата част на новия епизод си личи колкп пари дават от HBO за ефекти.
Маржъри пак вкарва номера със свалянето на пубери. Ако си мъж и Натали Дормър те пита дали може да остане, ТЯ МОЖЕ!


Последната сцена я няма в нито една от книгите, получаваме директен спойлер от "Ветровете на зимата'. Ако не беше 5 часа досега да съм заскачала.

shmatarok
04-28-2014, 04:18
^8-) Много ми беше сладък Томен. Някакъв О.О :D

anonymous708973
04-28-2014, 08:51
Кажи честно :D На снимката има дракон и Дж. Мартин, описанието на първото предполага описание на дракон, но след това казват, че второто е дракон, следователно първото на снимката описано по тоя начин е Мартин :D

Ох, омг.

YSMF
04-28-2014, 10:56
Много ми е смешно когато съм писала към 5 часа. Радвам се като детенце, после лягам да спя и ги обмислям нещата.
Сцената с Мисандрей и Сив червей е приятна добавка. Като гледам от Тъмблър от колко малко се палят, до седмица ще има поне 10 фика за тях. Хубаво е, че предизвиква реакция от самите роби, а не да вкарва освобождение ала САЩ. Но вече си личи как Денерис ще навлезе в онзи период, в който изобщо не я харесвам. Да изгуби Раего ѝ е създало сериозен майчински комплекс и сега го играе Аджелина на Есос. Разпването не беше направено с някаква цел /примерно те го направиха, за да я ужасят и да я откажат/, а е просто от първичното ѝ желание за отмъщение. Няма грам мисъл кое ще е най - добре, какво би предизвикало едно такова действие...
Сцената с пирамидата струва сигурно повече от заплатите на родителите ми за 30 години. Но пък Таргариенски флаг, това го е нямало никъде досега в епизодите.
Разбирам защо е цялата ситуация с Илин Пейн, но пак се губи много, защото никога няма да го има този диалог от книгите. Брон е пич, но единствената ползва от него сега е, че тренират. Нищо друго.
Невероятно е как могат да направят Джейми прекрасен за публиката, в рамките на един епизод да го осе*рат като герой и в следващия да е отново ангелче. И все пак е хубаво, че има поне един Ланистър на когото му пука за Тирион. The kingslayer brothers ми звучи като име на група. Интересното е, че нито Тирин, нито Санса вярват, че другия е убил Джофри, което малко подхрани извратените ми фантазии, че в някоя паралелка вселена се обичат.
И след това следва другото ми извратено ОТР Санса и Петир <3 Тук ми се струва, че пак са променили нещата, защото по спомени те отиваха на Пръстите след това идваше Лиса и чак след това се развиваше основната история. Положителна бележка е, че Санса вече е започнала да се усеща, а Петир започва от рано да я учи на играта. Той я играе най - добре.
Нарочно след него сцените с Тирелите се преливат, но не очаквах и Маржъри да е замесена по някакъв начин с убийството. Но изобщо не ми хареса, че една ли не се направи на тъпа. Баба ѝ си призна убийство, а Марждури дето е умна и досетлива дава заето. Жестът с огърлицата ми се строи странно груб. Отново намекват, че Марджъри не е девствена, а бабата яко е нарушила girl code с това да спи с годеника на сестра си.
Старките са ми в голяма част безинтересни включаем и Джон Сняг.
Как по друг начин можеха да открият сцената с Церсей ако не с вино. Много пие и всериала си личи повече от книгите. Церсей не бъди кучка. Това съмнение във всичко и във всички след време ще докара много проблеми на психическа основа. Тя е може и за миг да су пусне гарда. И Бриен колкото и да е грозна крава /модел в реалния живот/ поне има топките да вземе меч и да се бие, а не да пиши като Церсей, че трябва тя да носела меча.
Томент трябва да предекорира, чесно! Може би плакат с котки? Изобщо всичко за покойния малък садист тряба да се изгори. Марджъри пак вкарва омаята на пубери и когато го попита дали иска да ѝ каже тайна вече си представях как ѝ казва: "Надървих се". Промениха историята с котката само и само да покажат какъв садист е бил Джофри. И да, мислех си за части от секундатата, че Марджъри ще изнасили Томен, защото явно продуцентите имат квота за изнасивания в сериала.
Бриен, обичам те, ходи да риташ задници. И колкото гадна, грозна и мъжествена да е Бриен, много повече бих приема евентуална връзка Джейми/Бриен вместо да продължава да тъпче на едно място с Церсей. Връзката им е отписана вече.
Пф, Сняг. Обаче така променят сюжета, че мисля, че ще се засекат с Бран в Крастърови.
Този, който беше ала хан Крум, не го знам кой е. Беше от предателите, но ми е бяло петно. А, попълниха си квотата за изнасилванията. Сериозно мисля, че беше по - добре баща им да беше жив.
Старки, скууууука.
И тук идва момента на най-най-най любимата ми сцена за сезона. Директен спойлер от следващите книги, което накара читателите да откачат двойно повече от тези, които не са чели. Бели бродници, земята на вечната зима. Явно онзи дявол беше Великият друг, защото лицето му беше по - малко деформирано от другите. Имаше теории какво правят с децата, дали ги ядат или ги превръщат по някакъв начин, поне сегае 100% достоверна информация. Явно имат и повече разсъдък от предполаганото, щом си имат старейшини /?????/ и явно са комуникирали с Крастър.
Станис много хубаво го каза, че те са единствения реален враг и е прав, защото докато другите се пердашат за трона, те си правят армия.

В следващия епизд: Церсей гледа лошо Марджъри, Старки. И изтече информация, че последния епизод ще е 66 минути.
--------------
Край на вербалната диария.

galaxy29
04-28-2014, 20:38
оф, с братовчед ми отново не се засякохме и чак утре ще гледаме, а цял ден мисля за епизода ;/

galaxy29
04-30-2014, 16:13
Марджъри пак вкарва омаята на пубери и когато го попита дали иска да ѝ каже тайна вече си представях как ѝ казва: "Надървих се".
и аз очаквах да каже туй :Д

draid
05-01-2014, 19:08
Замря нещо темата :)
https://www.youtube.com/watch?v=ECewrAld3zw

galaxy29
05-02-2014, 22:28
искам да се похваля, че си поръчах такоз http://www.ebay.com/itm/Dragonfly-Necklace-Game-of-thrones-Sansa-Starks-Pendant-Style-Fashion-Girl-/161138314505?pt=Fashion_Jewelry&hash=item2584978d09
и че майка ми ми направи ей такава санса прическа http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/8e/cf/fd/8ecffd856e0494d6f22d5d4da32dfd1e.jpg
ссс:



*няма ли вече да дадат нещо за теон...

YSMF
05-03-2014, 05:58
Рамзи ще има сцени, но Теон ще е рядкост, поне според мен.

galaxy29
05-03-2014, 11:33
https://s-media-cache-ec0.pinimg.com/736x/e0/9a/9b/e09a9b3742959786c40ca913dd77ca3b.jpg
https://s-media-cache-ec0.pinimg.com/736x/65/92/f2/6592f253685a0e3822f9961dc57a5b01.jpg

YSMF
05-03-2014, 15:42
Сега се загледах в картата и нещо не ми е ясно. В началото има 3 разклонения на Баратеон - от Кралски чертоГ*, от Драконов камък и от Бурните земи. При положение, че Ренли умря Бурните земи под чия власт са /изключаем, че всичко е под власт на краля/? На Тирелите - заради бракът с Марждъри, на Станис или на Томен и ко.?

Видях Денерис през къде трябва да мине по пътя за Вестерос. Казвам ви, тази няма да се върне.

UnkNoWn12
05-03-2014, 19:00
Тези дни бях доста зает и не написах "ревю" за новия епизод :D Тъй като повечето неща сте ги изкоментирали, ще се огранича само до последната сцена.
Интернет буквално гръмна от това как това бил спойлър и за книгите и т.н и т.н. Лично аз къде го виждате тоя спойлър не знам. Знае ли се че Другите взимат децата на Крастър? Знае се. Знае ли си, че те са повече от една шепа? Знае се. Това, че точно тоя момент го няма в книгите е, защото няма как да се направи ПОВ на Друг или на бебе. Има още стотици сцени, които ги няма в книгите (примерно разговорите Марджъри-Олена), но това не са спойлъри, а просто вече случили се неща, които е нямало как да ги видим. Същото е и с бродниците. Единственото, което, може би, се доближава до спойлър е това, че разбрахме какво правят с бебетата. Въпреки че то нямаше много варианти - или ги правят техни или ги убиват (а във второто няма логика даже). Иначе самата сцена ми хареса, но силно се съмнявам това да е Великия Друг. Великия Друг е по-скоро някаква сила, божество,което ги ръководи, а не част от тях. Това е все едно да ни покажат Р'хлор.

Относно въпроса за Бурните Земи. Със сигурност не са за Тирелите, тъй като Марджъри не е дала наследник на Ренли.
Между Станис и Томен мисля, че Станис май има по-големи правомощия, дори и да се абстрахираме от факта, че Томен не е истински Баратеон. Първо - не съм сигурен, че кралят може да бъде и лорд на някой регион, тъй като това би дало изключителни правомощия на региона пред другите. Второ - в реда на наследяване мисля, че братът е преди племенника. Така че - Станис. :)

YSMF
05-03-2014, 19:35
Те от НВО директно изпраскаха, че е Нощният цар, което изключва да е Великият друг. Но това дава повод за много други въпроси. При положение, че това е 13-ят нощен командир, къде е мацката на която 'той дал семето си, а тя му взела душата'? Каквостава с останалите командири? Защо само момчетата и как по дяволите Крастър е комуникирал с тях? Безумните теории за Старките настрана.

Мелисандре ми е адски неправодоподобна, но пак има някакви мистични умения. Ако трябва да подреждам религиите по действителна свръхестественост щяха да са Старите богове, *нагло вмъква сънищата на Таргариените, защото така си е решила и са по - сбъдващите се от гледане в огън*, Р' хлор и Седемте.

UnkNoWn12
05-03-2014, 20:04
Защо Крастър трябва да е комуникирал с тях? Може би един ден, когато ги е усетил, че идват е имал някакво новородено и решил да го даде, надявайки се, че ще ги умилостиви. Така и станало и оттогава това се превърнало в хм.. традиция. Защо само момчета? Защото ако Крастър отгледа няколко момчета застрашава начина на живот в малкото си общество. (Разбира се, това са си единствено мои разсъждения :D ).

Относно Краля на нощта и жена му. Ето защо мисля, че Другитепопринцип не изглеждат както във филма. Ти би ли се влюбила в такова нещо? :D Теорията ми е, че Другите са изключително красиви, но студени същества. Има го и варианта, примерно жените бродници да имат красота за сметка на мъжете, тъй като жена не са ни показвали. Лично аз си представям мадамата на Нощния крал като пълна противоположност на Мел, но омагьосваща също като нея, само че не с топлина, а със студенина. :D

Относно религиите аз бих ги наредил така: Р'хлор, Старите, Удавения, Седемте.

YSMF
05-03-2014, 20:57
При положение, че е бил човек и му е взела душата е нормално да не е много красив, но е една идея по - хубав от обикновените други. Жена му трябва да е страшно красива, защото колкото и да си забутан в Стената все има дивачки или леки жени. Трябва да срещнеш някоя невероятна, че да тръгнеш да се сношаваш с друг биологичен вид.
За Крастър мисля, че наистина е от такива подбуди, но ако хипотетично едно от момченцата беше пораснало в такава среда, то би я възприело за абсолютно нормална и би продължило начина на живот на тати/дядо/чичо/прадядо си.
Според мен другите са на класи. Най - долу са бродниците, които са просто някаква управлявана маса от хора, които са съживени след смъртта си и тяхното предназначение е единствено да се подчиняват. След това са децата на Крастър или другите във вариант 'оня с кончето'. Превърнати докато са живи, имат разсъдък, но нямат сили да превръщат бебета в други. След това има някакъв съвет, който е съставен от вероятно 13-те лорд командири на Стената, при който главен е Нощния крал. Най - горе е Великият друг, за когото нямам грам информация, но след кратко търсене излезе, че може да е Бран, Р' Хлор, Брундън Реките и внимание... Ходор.

draid
05-12-2014, 18:42
Изоставихте темата нещо. Допадна ми този 6-ти епизод. Доста силна роля от страна на Тирион. Вече знам как ще се развият следващите 4 епизода и как ще свърши 10-тия.

YSMF
05-12-2014, 19:07
Човекът си заслужи второто Еми. Ядосаха ме и въпреки, че Шае лъже по - малко в епизода пак крещях "Ах, ти, мастийо долна!"
Кралският съвет яко се излага, не стига, че тотално пренебрегват съобщенията за Другите, но изобщо не отразяват Денерис, за която имат абсолютно сигурна информация. Онзи, който ходи при Денерис е доста ебателен /Дайте ми фенсървис с филър на първа брачна нощ. /. Ако за Денерис е уморително да слуша 200 човека, на Мисандрей, която трябва да изреди всичките ѝ титли какво ѝ е?
Чакам си следващия епизод, защото... Петир 8-)

DarkTemplar
05-12-2014, 21:27
Тирион ми напълни душата. Абсолютен титан, симпатизирам му още от първия сезон. (bow)

draid
05-13-2014, 12:06
^Мисля, че това му беше най-силният епизод. Дано и в бъдеще продължава да играе така. Аз лично много го харесвам. Въпреки, че всеки го "гони" той наистина е човек на място и много положителен герой, поне за сега.

UnkNoWn12
05-13-2014, 16:20
Да, Питър се справи много, ама много добре. Докато говореше как защитил града и т.н. направо настръхнах. Наистина е страшно жалко за него. Шае е ултраголяма кучка. Пропуснаха обаче любимия ми момент от показанията й, в който тя разказва как я карал да го нарича "Мой великане Ланистър". Колкото и да ми е гадно за Тирион, не мога да не се засмея всеки път, когато се сетя. :D
Иначе всички по разни групи и форуми почнаха да разискват "колко гадна била Церсей". А какво точно се очаква от Церсей, при положение, че смята, че Тирион е убил сина й? Сякаш никой не се поставя на нейно място. Лично аз мога да твърдя, че на нейно място бих постъпил по същия начин. Най-малкото се страхува, че Томен може да е следващия.

Станис във книгите ходи ли въобще в Браавос или направо после дойдоха при него?

Идва времето, когато Денерис за мен се превръща просто в пълнеж. Засега. Аз много се надявам, че ще има развитие с нея по-нататък във книгите и филма. Трябва.

YSMF
05-13-2014, 21:56
Май те идваха при него след като се разбра, че в Кралски чертог нямат пари.

Видях откъс от новата книга, адската красота е, ще я взема за Нова година.

draid
05-14-2014, 07:33
Станис не трърси желязната банка, ами обратното. И техният пратеник тръгна да го търси при Зимен хребет, ама не се знае там какво стана ще се види в следващата книга.

Иначе новата книга мисля да изчакам да я преведат, че не ми се занимава да я поръчвам през amazon, ebay.

YSMF
05-14-2014, 10:07
Аз я намерих за 60 лева с твърди корици и безплатна доставка, но нямам пари на картата.

draid
05-14-2014, 13:31
Ако може да споделиш линка, въпреки, че надали ще дам 60лв при положение, че след известно време ще излезе за 20-25, хубавото е само твърдите корици (обичам ги).

YSMF
05-14-2014, 15:06
http://www.bookdepository.com/World-Ice-Fire-George-Martin/9780553805444?b=-3&t=-26#Bibliographicdata-26
има още една, но е с по - малко страници http://www.bookdepository.com/World-Ice-Fire-George-Martin/9780007580910

Auriss
05-14-2014, 15:26
http://www.amazon.de/Dance-Dragons-Song-Fire-Book/dp/0553841122/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1400081103&sr=8-1&keywords=a+dance+with+dragons

UnkNoWn12
05-14-2014, 15:30
Оо да не се заканвам, ама като излезе, веднага си я поръчвам.

Ох, айде тоя човек да се стегне и да пуска дата за ветровете. Надявам се, чакането да е далеч по-малко от това за Танца.
А после в мноооого далечно бъдеще си чакам и Вълчиците.

draid
05-14-2014, 15:52
Много са и парите за тоя обем. Вярно, че е на pre-order ама все пак ... ще я изчакам да излезе от Бард догодина, ако ли не електронна, въпреки че не обичам да чета на английски.

SonataArctica
05-18-2014, 20:07
Пиратския виц беше страшен! Пръснах се да се смея. 8-)

galaxy29
05-18-2014, 22:36
много готин аватар на джейми и тирион :д

YSMF
05-18-2014, 22:57
Следващата седмица няма да има епизод, дано с този да дадат много да преосмисляне.

http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/109496-a-compendium-of-theories-v2/ На който му се четат теории.

Зверски епизод, но са го съкратили с 10 минути.

SonataArctica
05-19-2014, 12:32
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/aXb3xMV_700b.jpg

galaxy29
05-19-2014, 13:43
ох, джейми и тирион са тоооооооолкова яки заедно
и сцената с тирион и оберин беше великолепна
а пък частта със санса и снежния замък ми е в любимите, съпреживях го с нея :д
най-накрая биха шута на отвратителната леля
нямам търпение за следващия епизод

draid
05-19-2014, 16:08
Лошо ако няма да има другата седмица. Ще има да чакаме за голямата битка. От книгите още тъжа за развоя на двубоя, сега ще трябва и да го гледам...

YSMF
05-19-2014, 17:14
Ще прескочат заради Memorial Day. Миналата година не са го направили и са имали страшно ниски рейтинги.
Сандор ми става симпатичен, но Аря... това лапе дразни страшно. Абсолютно излишен монолог, явно е трябвало да звучи философски, но беше плоско.
Продуцентите могат да вкарват всякакви секс сцени, но за Дариио и Денерис - абсурд. Знам, че даже и това, което видяхме е много с новия договор на Емилия и все пак съм разочарована.
Новият Грегор прилича на едно голямо пухкаво мече, което искам да прегърна. Въпреки че е по - нисък от предшественика си, режисьорите са успели добре да представят по - висок ръст.
Към снежната сцена нямам никакви забележки, но убиха кулминацията на лунната порта.

galaxy29
05-19-2014, 22:07
да бе ще го прегръщам, така ще го ступам тоз великан
а пък и за мен аря плямпаше врели некипели

YSMF
05-19-2014, 22:24
http://images.tvrage.com/news/first-look-at-season-4-s-the-mountain-on-game-of-thrones1.jpg
мецоооо <3 8-)

https://www.youtube.com/watch?v=QIWuvg3KT8U следващия ще е на 2 юни

DarkTemplar
05-20-2014, 01:47
Сцената с Оберин и Тирион беше доста добра.

UnkNoWn12
05-20-2014, 10:03
Хора, имам един въпрос, който в момента много ме човърка. Кой ще го отнесе за смъртта на Лиса, след като Марилион го нямаше?

Иначе епизода беше много добър. И тъй като имам навика да симпатизирам на не толкова обичани герои, тук е времето да вметна, че харесвах Лиса. Тя е типичния пример за ненормална владетелка, а такива и в реалния свят ги е имало доста (напомня ми на императрица Анна на Русия :D ). Освен това, нейната съдба е била мноооооого по-тежка от тази на Кейтлин и това се е отразило на психиката й.

YSMF
05-20-2014, 10:33
Ще го пробутат за самоубийство вероятно.

UnkNoWn12
05-20-2014, 10:51
Владетелка на един от малкото незасегнати региони след войната, чиито син е единственият жив Арин по права линия. Освен това, щастливо женена за любовта от детството си - доста причини има да се самоубие. А хората от Долината не са глупави. Дано във филма не ги направят да изглеждат като глупаци.

YSMF
05-20-2014, 15:09
... хлопа ѝ целия под, има нездрава връзка със сина си, маниакална ревност, но какво си говоря при положение, че я представиха като абсолютно нормална леля. Колко му е да заблуди лордовете. Поне ще има елемент на изненада.

Nonetheless
05-20-2014, 20:19
Спойлери....

Жалко за Оберин - много ми допада както и персонажът, така и актьорът... До последно се надявах сценаристите да извъртят нещата, за да не се бие той и да слеят Оберин и Куентин в един образ, но предполагам няма как да стане. Тирион да си беше замълчал и да си беше отишъл на Вала.

Още спойлери

Има много теории, че Оберин е отровил Тивин - и действително в книгата има възможност да го направи, но поне досега в сериала не съм видял такава възможност, така че сигурно и това не е факт, което е жалко, защото поне донякъде компенсираше загубата.

draid
05-20-2014, 20:55
Е Тивин е друго при него, няма нужда да го отравя, а и в книгата не си спомням и намек за това. Няма как да слеят Оберин и Куентин то е ясно. Аз лично се съмнявам дали Куентин ще присъства като цяло в сериала.

Nonetheless
05-20-2014, 21:13
Действително няма намек, но http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/67678-oberyn-poisoned-tywin/
Всъщност за разлика от 90 процента от теориите, донякъде тази има смисъл.

YSMF
05-20-2014, 21:39
Предматурни спойлери:
Няма как да оцелее Оберин. След Елия Дорн е като кошер, но със смъртта му нещата се влошават и се стига до събитията в книгите. Куентин може да е важен, но е твърде вероятно да го отрежат. Ако го няма сестра му няма да чувства тази заплаха, че баща ѝ иска да я прекара, няма да може да се включат нормално плановете за Визерис и може да е мухльо, но е важен за част от сюжета.

galaxy29
05-21-2014, 01:04
ужасни сте, прочетох всичко ;////////
мразя всичко и всички ;/

102
05-21-2014, 08:01
спойлър;

да ви ева майката

С КВА ЦЕЛ ГО ПРАВИТЕ ВЕ

anonymous908491
05-21-2014, 10:05
И аз го гледам, но не живея за него. Как въобще си губите времето с помнене на имена, които никога и никъде няма да ви потрябва да ползвате.

UnkNoWn12
05-21-2014, 10:53
Когато четеш книгите, имената ти се набиват в главата.

Nonetheless
05-21-2014, 11:19
спойлър;

да ви ева майката

С КВА ЦЕЛ ГО ПРАВИТЕ ВЕ

Естествено, защото знаем, че ще ги прочетеш

draid
05-21-2014, 17:34
ужасни сте, прочетох всичко ;////////
мразя всичко и всички ;/

Ами съжалявам, но за какво четеш. Тъй де аз дори не съм споменавам каква му е съдбата. Но свиквай Мартин е жесток убиец. Той първо те кара да си паднеш по някой персонаж, да го заобичаш и след това най-неочаквано му стоварва жестока смърт.

Ето ти нещо по темата:
http://www.lolwtfcomics.com/upload/uploads/1340538343.jpg


И аз го гледам, но не живея за него. Как въобще си губите времето с помнене на имена, които никога и никъде няма да ви потрябва да ползвате.

Когато седнеш и прочетеш около 4500стр от излязлите 5 книги вероятността да знаеш основните персонажи е достатъчно голяма, ако пък ли не ги запомниш -лошо.

galaxy29
05-21-2014, 17:52
казах го шеговито, нямаше да чета, ако не исках с:
туй за мартин го знам, все пак се водя върла почитателка

UnkNoWn12
05-22-2014, 05:22
Предлагам да започваме да го питаме по-често колко време има до следващата книга. :D

Nonetheless
05-22-2014, 10:03
В интерес на истината е убил само двама от Старк до този момент, доколкото си спомням.

SonataArctica
05-22-2014, 12:32
Новият Грегор прилича на едно голямо пухкаво мече, което искам да прегърна. Въпреки че е по - нисък от предшественика си, режисьорите са успели добре да представят по - висок ръст.
Артиста е висок 2 метра и 5-6 см. Не е толкова нисък. Лежанката му е 200 кг.

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/amXQ4rX_700b.jpg

UnkNoWn12
05-22-2014, 16:37
Да бяха взели някой, дори и нисък да е, ще го докарат. В книгата само при споменаването на Планината ме побиваха тръпки. Този е мнооооооооого миловиден. :D Бих казал, че тоя сезон много се дънят откъм каст.

Nonetheless
05-22-2014, 17:34
Бих казал, че тоя сезон много се дънят откъм каст.

Ебаваш ли се, Оберин е супер

UnkNoWn12
05-22-2014, 17:41
И аз много харесвам Оберин и Елария, макар в началото да имах резерви към Оберин. Говоря най-вече за Томен, а сега и за Планината.

Nonetheless
05-22-2014, 17:49
На външен вид Планината действително не са го докарали, но то и с Оберин е така донякъде.
Така че нека изчакаме битката и диалога, преди да му дадем оценка. Въпреки че в един форум прочетох, че актьорът е исландец и имал силен исландски акцент - така че ако се наложи и да го дублират, слаб 2 за каста.

UnkNoWn12
05-22-2014, 18:07
Не знам как при такава огромна и скъпа продукция не изпипват подобни неща. Хиляди и хиляди хора дават мило и драго да играят в сериала - все сред тях има по-подходящи. Разбирам, например, че не могат да ни докарат наистина 13-годишна тийнейджърка за Денерис, ама в случая на горните двама не ги оправдавам.

YSMF
05-22-2014, 19:39
Артиста е висок 2 метра и 5-6 см. Не е толкова нисък. Лежанката му е 200 кг.

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/amXQ4rX_700b.jpg

Някои реваха, че от сезон 1 е по - висок и този щял да изглежда нисък. На промотата Оберин е като смърф до него.

SonataArctica
05-22-2014, 20:19
Някои реваха, че от сезон 1 е по - висок и този щял да изглежда нисък. На промотата Оберин е като смърф до него.

Мисля, че е с около 5-6 см. по-нисък от Конан Стивънс. Не си личи изобщо пред камерата. И е доста далеч от "плюшено мече", поне за мен.

YSMF
05-22-2014, 21:03
Абсолютно, а в книгата е около 2,40, така че това е най - доброто, което може да получим.

turnadowwe
05-30-2014, 19:51
Мега тъпия сериал......то бива простотия ама....и не не съм хейтър, аз съм РЕАЛИСТ!!!

draid
05-30-2014, 20:06
Като човек изгледал доволно количество филми не бих се съгласил с теб, но си малък за да ми разбереш аргументите. И все пак не е във върха на класацията ми да.

UnkNoWn12
05-30-2014, 20:31
Мега тъпия сериал......то бива простотия ама....и не не съм хейтър, аз съм РЕАЛИСТ!!!

Би ли изкарал/а няколко аргумента, за да подкрепиш твърдението си? Защото аз мога да ти изкарам хиляди, за да подкрепя обратното. :)

Illusion772
05-30-2014, 20:47
Хора какво мислите ще стане с Тирион - ще го убият ли , или ще се спаси по някакъв начин. За мен той е най-приятния за гледане образ. До колкото прочетох според книгите той се спасява , но може и да променят нещо - какво мислите?

UnkNoWn12
05-30-2014, 20:55
На този етап няма как да го убият.

Illusion772
05-30-2014, 21:07
На този етап няма как да го убият.

И на мен така ми се струва - особено след пълната липса на нови интересни образи и убийството на Старките.

UnkNoWn12
05-30-2014, 21:12
Е това с липсата на нови и интересни образи сериозно ли го казваш? :D Този израз "убийството на Старките" и подобни на него се използват доста често, а за мен са страшно неправилни. Все едно са наредили всичките Старки до една стена и са ги разстреляли. Всъщност, само двама Старки са мъртви :D Иначе Тирион няма как да го махнат, защото засега е важен са сюжета, а и няма как да допуснат чааак такова голямо отклонение от книгите.

102
05-30-2014, 21:23
*****СПОЙЛЪР*****

На мен пък ми казаха, че Кат ше се дигне по някъв начин. ;д

102
05-30-2014, 21:24
верну лий

draid
05-30-2014, 21:28
Те се ръководят от книгите особено що се отнася до главните персонажи, т.е. това което е живо в книгата, няма как да умре в сериала.

Ето ти и спойлер:


Тирион оживява и бяга от Вестерос, ама няма да ти кажа с чия помощ, за това ще гледаш последните 3 епизода.


*****СПОЙЛЪР*****

На мен пък ми казаха, че Кат ше се дигне по някъв начин. ;д

Така е, ама е малко по-различна вече.

UnkNoWn12
05-30-2014, 21:30
Като цяло, това, което Мартин направи с Кат, ми се струва една от най-големите глупости в поредицата.

draid
05-30-2014, 21:33
Не се знае какво ще става в следващите две книги, но аз също не го приемам, поне да беше като Дондарион щеше да е добре, ама с това прерязано гърло.

UnkNoWn12
05-30-2014, 21:44
С Дондарион беше друго. Кат е хайборн (не се сещам за думата на бг :D) , но най-вече е дама. Не отива някак си на една дама, през каквото и да е преминала, изведнъж да почне да коли и да беси и да всява повече ужас от Планината и Дрого взети заедно. :D

galaxy29
05-30-2014, 21:47
а пък аз зная и как ще се вдигне 8)

galaxy29
05-30-2014, 21:48
оф, трябваше да пиша след мнението на 102... а вие вече сте изписали фермани ;/

102
05-30-2014, 21:51
Нищо за моето. Можеш да споделиш, интересно ми е. Ама със спойлър, де. :)

turnadowwe
05-30-2014, 22:05
бахти тъпия сериал

102
05-30-2014, 22:11
верно си е

turnadowwe
05-31-2014, 08:11
Като човек изгледал доволно количество филми не бих се съгласил с теб, но си малък за да ми разбереш аргументите. И все пак не е във върха на класацията ми да.
МАЛЪК" phxhahxh сигурно съм на два пъти на твоите години мойто момче!!!

turnadowwe
05-31-2014, 08:13
Би ли изкарал/а няколко аргумента, за да подкрепиш твърдението си? Защото аз мога да ти изкарам хиляди, за да подкрепя обратното. :)
Добре.....
1.Тъп е
2.Тъп е
3.Тъп е
4.Мега тъп е
мога да продължавам ама на дали има смисъл.

UnkNoWn12
05-31-2014, 09:54
Добре.....
1.Тъп е
2.Тъп е
3.Тъп е
4.Мега тъп е
мога да продължавам ама на дали има смисъл.

Май "аргументите", които извади се отнасят за теб. Ако беше казал/а нещо смислено, бих уважил мнението ти, дори и да не го споделям. За в бъдеще се научи да защитаваш това, което си казал/а - ще ти е полезно. :)

Illusion772
05-31-2014, 10:28
Добре.....
1.Тъп е
2.Тъп е
3.Тъп е
4.Мега тъп е
мога да продължавам ама на дали има смисъл.

Значи пич - сериала е интересен, много добре направен, с много средства и старание , има доста интересни героите. Така че айде преди да мрънкаш на ляво и надясно за това колко е тъп - поне изгледай първи сезон.

YSMF
05-31-2014, 13:25
Торнадо, я кажи тогава за WWE кое в МОМЕНТА му е хубаво? Щото и там се осират мега мощно и цитираната аргументация мога я приложа и за тях.

turnadowwe
05-31-2014, 14:11
Торнадо, я кажи тогава за WWE кое в МОМЕНТА му е хубаво? Щото и там се осират мега мощно и цитираната аргументация мога я приложа и за тях.
Не мога да разбера това с wwe какво общо има с всичко друго....? И кой е казал, че го гледам все още. Тоя профил го имам от много време и когато си го бях направил все още го гледах, но вече не, защото и аз съм на същото мнение, че и то стана безсмислено и глупаво!!!

turnadowwe
05-31-2014, 14:15
Май "аргументите", които извади се отнасят за теб. Ако беше казал/а нещо смислено, бих уважил мнението ти, дори и да не го споделям. За в бъдеще се научи да защитаваш това, което си казал/а - ще ти е полезно. :)
Ами...аз си защитих мнението като казах, че е ТЪПО. Ако случайно не знаеш това е жаргонна дума за нещо глупаво. Следователно сериала е глупав. Ако това не е аргумент, не знам какво друго ще е. Ще ти дам и друг аргумент........тия исторически истории са бозави и са правени вече и в други филми.

UnkNoWn12
05-31-2014, 14:45
Ами...аз си защитих мнението като казах, че е ТЪПО. Ако случайно не знаеш това е жаргонна дума за нещо глупаво. Следователно сериала е глупав. Ако това не е аргумент, не знам какво друго ще е. Ще ти дам и друг аргумент........тия исторически истории са бозави и са правени вече и в други филми.

Имах предвид да обясниш защо е тъпо, но ти явно не улови тънкия намек. "Исторически истории" са Тюдорите например - не и това.

draid
05-31-2014, 17:13
МАЛЪК" phxhahxh сигурно съм на два пъти на твоите години мойто момче!!!

Възможно е да, ако доволно си прехвърлил 50-те може и да си двойно на моите години, ама като те чата по вероятно е извънземните да ми кацнат в задния двор отколкото да се случи това.

galaxy29
05-31-2014, 18:29
Имах предвид да обясниш защо е тъпо, но ти явно не улови тънкия намек. "Исторически истории" са Тюдорите например - не и това.
оле, the tudors беше тооооолкова секси сериал :Д

turnadowwe
05-31-2014, 19:25
Възможно е да, ако доволно си прехвърлил 50-те може и да си двойно на моите години, ама като те чата по вероятно е извънземните да ми кацнат в задния двор отколкото да се случи това.
А пък ти ако си на 25 или повече е по - вероятно аз да съм извънземен.

draid
05-31-2014, 19:33
Твоя воля е да не вярваш, може да поразпиташ потребителите ако се съмняваш (: Не се съмнявай че направих 20 отдавна. И все пак ти не можеш да дадеш адекватна оценка, а след като твърдиш, че даден филм е генерално тъп то трябва да се аргументираш. И след като стотици хиляди хора сред които и критици са на друго мнение не мисля да уважа твоя аргумент който се изчерпва с "филма е тъп"

turnadowwe
05-31-2014, 19:48
Твоя воля е да не вярваш, може да поразпиташ потребителите ако се съмняваш (: Не се съмнявай че направих 20 отдавна. И все пак ти не можеш да дадеш адекватна оценка, а след като твърдиш, че даден филм е генерално тъп то трябва да се аргументираш. И след като стотици хиляди хора сред които и критици са на друго мнение не мисля да уважа твоя аргумент който се изчерпва с "филма е тъп"
Не не се съмнявам, че си направил отдавна 20......дни от 11-тия си рожден ден. Нормално да има много "критици", нали се сещаш, че във форум за даден сериал 99,9% от хората, които влизат в него са фенове. Аргументите ми са, че е няма смисъл, че са се изчерпали отдавна,че 90% от сцените аа променени истории от други филми и сериали, дори съм гледал сцена, на която случайно попаднах в youtube от по - късните сезони, която досъщ ми приличаше на една сцена от един исторически драматичен филм, че историята се развива бавно, че сценарият си признавам ми харесва как е написан за някои сцени, но има и сцени в които не ми харесва......мисля, че бях достатъчно изчерпателен и като цяло е банален! Какво толкова го хвалите не знам!

draid
05-31-2014, 19:54
Хахаха ти да не си мислиш, че някой гледа в тоя форум кой го харесва и кой не за да го оценят. Я отвори IMDB и metascore и си опресни знанията. Много ми е интересно как крадат сцени от други филми, след като тоя сериал е направен по едни 7 тома по има няма 800-900 стр. в които прекрасно е описана всяка сцена. Ако си беше направил труда да прочетеш книгите щеше да видиш смисъла. Както казах явно си малък за да схванеш за какво иде реч. Имаш право да не го харесваш лично за теб, това е твое право.

turnadowwe
05-31-2014, 20:15
Хахаха ти да не си мислиш, че някой гледа в тоя форум кой го харесва и кой не за да го оценят. Я отвори IMDB и metascore и си опресни знанията. Много ми е интересно как крадат сцени от други филми, след като тоя сериал е направен по едни 7 тома по има няма 800-900 стр. в които прекрасно е описана всяка сцена. Ако си беше направил труда да прочетеш книгите щеше да видиш смисъла. Както казах явно си малък за да схванеш за какво иде реч. Имаш право да не го харесваш лично за теб, това е твое право.
Ти малоумен ли си или на такъв се правиш не мога да разбера, за какво да чета някакви си книги по сериал, който МРАЗЯ. И като е книга това не значи, че авторът не може да е взел сцени от други филми или истории от други книги. И IMDB въобще не е никакъв фактор, за това дали един филм или сериал е хубав или не е. Там гласуват главно хамериканците и нормално да вдигнат толкова високо такава простотия. И кой казал, че си мисля, че някой гледа в моя форум и някой го харесва? Да съм казал нещо такова....не мисля. Като си мислиш, че съм "малък" твой проблем. А пък ти най - малко знаеш за какво иде реч. Въобще не знаеш нищо за изкуството на това да се прави кино, което не присъства и в минимум в този безбожно прост, ако може да се нарече въобще сериал.