PDA

View Full Version : Правилно ли е да се постъпва така?



lamer4e7o
02-28-2014, 21:03
Значи въпроса ми не знам дали е точно за този раздел, но е свързан с любовта, затова ще го постна тук…

Преди месеци да кажем имах доста приятели, които наистина ги мислех за пекани, сериозни и че държат на мен, но какво се получи в последствие… всеки един от тях си хвана приятелка и всичките забравиха за мен — причината все още я търся. Това са да речем точно 3-ма човека, на които държах. С които преди да си хванат приятелка излизахме, забавлявахме се и си лафихме на воля, а сега нищо… даже не се и обаждат за едно „здравей“ поне.

Някой може ли да ми каже правилно ли постъпват и защо всички от тези момчета (моите 3-ма „приятеля“), пък и повечето на тази възраст, като си хванат момиче и забравят за всичко около тях… Аз не мога да си го обясня лично. Толкова ли е важно на днешно време да имаш момиче до себе си или така ми се струва? Просто искам да разбера аз ли греша някъде или наистина те не постъпват правилно, като правят така. Поздрави! :/

ekaterinadimitrowa
02-28-2014, 21:17
Прекарват прекалено много време с приятелките си и забравят за приятелите си. Ти си правия, защото, когато те се разделят пак при теб ще се върнат. Според мен това е много тъпо тръгваш с някого и си цял ден всеки ден с него .. Това е моето мнение може и да не съм права ама ..

TROLLDADLOLCAKE
03-01-2014, 02:48
Веднъж направих тази грешка да си оставя приятелите и до ден днешен съжалявам.Спокойно,това е моментно докато има "тръпка" между тях.Рано или късно или ще се разделят или ще си омръзнат и пак ще започнете да излизате,като преди.

RapExotic
03-01-2014, 06:44
Хвани си и ти приятелка. Струва ми се, че малко им завиждаш. Приятелството не е като любовта. То може да съществува дори да не се виждате с години. Скоро ще им омръзне от въпросните момичета и ще почнат отново да те търсят.

lamer4e7o
03-01-2014, 08:28
Ама мен това ме дразни — сега не се сещат никакви за мен, но след това пак всички ще започнат да ме търсят. Какъв е смисъла? И не завиждам на никого, въпросът не е в това защо и дали имам приятелка… :)

xXxPETYAxXx
03-01-2014, 08:39
Не е много правилно, но често се случва.

Потърси ги ти.

lamer4e7o
03-01-2014, 08:55
Е колко пъти съм ги търсил, те все заети, все с „любовта“ си, а забравят до преди това как сме обикаляли заедно улиците… Само за услуги ме търсят.

Естествено не съм останал без приятели…

xXxPETYAxXx
03-01-2014, 09:09
Ми, не знам. Може и да са с гаджетата си, ама не виждам това как ги спира да излязат и с теб. Пробвай примерно, ако пак се случи така и ти каже някой, че ще е с приятелката си да му кажеш "Ами добре, елате заедно". Понякога и аз казвам, че съм с някого, ако наистина е така, но бих излязла и с него, ако ни поканят заедно. Само че, повечето хора като чуят, че съм с компания и вместо да поканят двама ни просто отменят поканата, което аз го намирам за грубо.

Getyourfreakon
03-01-2014, 09:48
Не са прави, много често се получава така, даже вече започвам да си мисля, че е нещо нормално. Поговори с тях, пиши им, викай ги да излизате, търси ги известно време пък ако продължават да се държат така се събирай с други хора. Като останат без "гаджета" ще се сетят..

djipsito
03-01-2014, 09:50
Те пък може по мъжки да искат да излязат..
Кофти е, не постъпват правилно. Разумните хора могат да съчетаят приятелствата с любовта си и не бива тия неща да са разделени на две или да избираш м/у едно от двете.

Като те потърсят следващия път за услуга им кажи "любовта им" да им я свърши.

anonymous708973
03-01-2014, 10:36
Нормално е приятелството да отстъпи до някаква степен пред любовта, но напълно не разбирам това отчуждаване. Говори с тях и им кажи какво мислиш.

babity
03-01-2014, 13:19
bro's before ho's. По принцип.
Иначе аз моите навсякъде ги зарязвам, ако е за нЕк'ъв джангър.

BeTheOne
03-01-2014, 13:37
Много често се случва така.
В края на краищата обаче, гаджетата се разделят, а приятелите остават.

Нормално е, когато правиш първите крачки в отношенията с другия пол да отделяш голямо внимание и да нямаш много време за други неща. Нормално е, когато една връзка е в началото си да й отделяш повече внимание, за да я подхранваш и градиш. Не е нормално, обаче да забравиш останалия си живот и хората от него. Много хора, обаче го правят. Това е признак за незрялост (с годините би следвало да се намали този ефект, но не винаги) - не осъзнават, че това може да прекрати отношенията им с други хора, за което да съжаляват след това.

Толкова много "посвещаване" на време на една връзка, дори много често има негативен ефект за самата връзка. Получава се зависимост към другата страна, започва една излишна ревност и така на татък.

Ако си държиш на приятелите, по-добре разбери, че това е част от изграждането им като личности и развитие на характера им. Можеш да си намериш и други приятели, без да се отказваш от тези. Може да мине много време без да се виждате, след това пак да сте си приятели.


Поздрави!


BeTheOne

lamer4e7o
03-01-2014, 13:43
Мерси много за мненията, приятели (и приятелки)! :) Ще видя какво мога да направя, но както е тръгнало, май май нямат много желание да излязат с мен… Иначе пък проблема е точно там, че едното от тия момчета излиза в компания с двойки — тоест — той, неговата приятелка и още 2 двойки, а аз сам — някак не се връзва.

А и не мога да ги разбера как по цял ден са с тия момичета, не ги оставят да дишат дори… Аман…

baby_baby
03-01-2014, 14:41
Прекарват прекалено много време с приятелките си и забравят за приятелите си. Ти си правия, защото, когато те се разделят пак при теб ще се върнат. Според мен това е много тъпо тръгваш с някого и си цял ден всеки ден с него .. Това е моето мнение може и да не съм права ама ..

+++

psychopath
03-02-2014, 10:57
Това е често срещано явление.
Намери си с какво да се занимаваш - спорт, нови хора...

funkey
03-04-2014, 10:21
Путките са до време,братята завинаги :)

LadyDi
03-04-2014, 10:29
Да, излишно ревнуваш. Че не са прави - не са, ама хормоните като те ударят, рядко се сещаш за друго.

CrazyLittleThing
03-04-2014, 10:48
Засега се движи с хора, които могат да излизат с теб. Покажи на твойте приятели че си готов да се видите, и ако и така и не те потърсят ( което ме съмнява, както казаха и преди мен, тва с гаджетата е доста.. хмм, временно ), здраве да е, все в някой момент пак ще се сближите.

lamer4e7o
03-04-2014, 10:59
Да, излишно ревнуваш. Че не са прави - не са, ама хормоните като те ударят, рядко се сещаш за друго.

Не, правилната дума не е, че ги ревнувам… по-скоро се дразня, че забравиха за всичко останало около тях, след като си хванаха приятелка и това бяха три момчета, които уж супер много държаха на мен, излизахме, забавлявахме се, всичко, а сега не са се обаждали от месеци насам (сигурно от януари). А когато аз им се обадя, сигурно двама от тримата ще кажат, че ще излизат с „любовта на живота“ си или нещо подобно… Смешна работа.

CrazyLittleThing, засега това и правя. Не съм останал без приятели и се радвам на този факт.

LadyDi
03-04-2014, 11:00
Ти гадже имаш ли?

lamer4e7o
03-04-2014, 11:00
Мне, нямам.

П.С.: По-бърз отговор не бях получавал скоро. ^^

CrazyLittleThing
03-04-2014, 11:06
Хаха че те пък от кога са заедно с въпросните мацки, че чак били "любовта на живота им" ?

LadyDi
03-04-2014, 11:08
когато се влюбиш шантаво, ще разбереш

лесно съдим отстрани и да, сигурно не е правилно да пренебрегваме приятелите си в името на гаджето, но пък колко от вас казаха, че в една връзка партньорът трябва да ти е най-добър приятел?
така че понякога, в самото начало на връзките, необходимостта да прекарваш време с половинката е много по-голяма от необходимостта да прекарваш време с момчета/момичета, с които си бил толкова много пъти
ново е, интересно е, вълнуващо е и ти се иска изцяло да се посветиш

съвсем нормално е и необвързаните приятели да се почувстват изоставени и да изревнуват... на всички ще ви мине ;)

lamer4e7o
03-04-2014, 11:11
Не знам, LadyDi, като цяло аз съм на малко друго мнение, защото на тази възраст да се посветиш изцяло на момичето до себе си не е толкова добра идея и да забравиш за хората, с които си излизал до преди да намериш въпросното момиче… Но както казах, не съм останал без приятели и се оправям все някак.

CrazyLittleThing, не са от много време, да речем от януари като цяло, когато всичките те ме зае*аха.

LadyDi
03-04-2014, 11:14
Не знам, LadyDi, като цяло аз съм на малко друго мнение, защото на тази възраст да се посветиш изцяло на момичето до себе си не е толкова добра идея и да забравиш за хората, с които си излизал до преди да намериш въпросното момиче… Но както казах, не съм останал без приятели и се оправям все някак.
Как да ти го обясня: В момента, в който си намериш гадже искаш да си само с този човек. Изобщо не става въпрос за това дали е добра идея или не. Когато стоиш сам отстрани е лесно да отсъдиш дали е правилно или не. Ама когато хормонът те натиска да си с този човек и само с него и нищо друго да няма на света... някак призмата се пречупва.

lamer4e7o
03-04-2014, 11:19
Добре, по-нагоре в темата каза, че не постъпват правилно, а сега с тия мнения казваш, че едва ли не това е правилна постъпка и това, което правят те, заслужава похвала… Последно, на какво мнение си по въпроса? :)

LadyDi
03-04-2014, 11:24
Казвам, че е НОРМАЛНА и РАЗБИРАЕМА постъпка.
Не че е правилна.

THUGTILLIDIE
03-11-2014, 20:30
Правила съм същата грешка, хванах си приятел и заради него заебах 2 приятелки на които държах, но бях отнесена... мина известно време и си осъзнах грешката. Единственото което можеш да направиш е да изчакаш да се осъзнаят и сами да те потърсят.

Hilary_
03-12-2014, 06:05
Явно сте малки и не осъзнават, че гаджетата са до време, но тяхна грешка.

elena.a.nacheva
03-12-2014, 19:03
Прекарват прекалено много време с приятелките си и забравят за приятелите си. Ти си правия, защото, когато те се разделят пак при теб ще се върнат. Според мен това е много тъпо тръгваш с някого и си цял ден всеки ден с него .. Това е моето мнение може и да не съм права ама ..
Според мен си права и един съученик има същия проблем със зарязването :)

Tsukuda_Hiroshi
03-12-2014, 19:05
Нормално е. Споко! И ти като си имаш приятелка 1 ден и ти ще забравиш за всичко останало!!!

lamer4e7o
03-12-2014, 21:31
Явно сте малки и не осъзнават, че гаджетата са до време, но тяхна грешка.

19 години не знам как ти звучат, но според мен не са от най-малките, що се отнася до това. :)

Tsukuda_Hiroshi, тази тяхна грешка едва ли ще я направя някога, така че… :)

sramejlivkaa
03-12-2014, 21:55
Хвани си и ти приятелка. Струва ми се, че малко им завиждаш. Приятелството не е като любовта. То може да съществува дори да не се виждате с години. Скоро ще им омръзне от въпросните момичета и ще почнат отново да те търсят.

То няма лошо да си хванат приятелки, но това не значи, че трябва да пренебрегват приятелите си. Защото един ден като гаджетата им ги зарежат ще останат и без приятели.

fUcKsMiLe
03-14-2014, 16:23
Не е правилно. Приятелка се отчужди от мен заради приятеля си. Виждах я на 2-3 месеца за по час и нещо. Вече не сме приятелки, нямаме вече общи теми на разговор и интереси. Аз пък нямам проблеми да излизам с приятели, даже да съм с моя си приятел, както и той няма против. Времето, в което сме заедно е много повече от 2-4-6 часа прекарани в компанията на кафета и по купони. Нормално е хората да излизат, но така да се пренебрегват, аз това не го одобрявам. Донякъде е разбираемо, искаш да си с човека, който харесваш, но и то си има граници. Човек трябва да излиза и с други от време на време. ^^

neveroqtnoribochetinqche
03-14-2014, 16:42
Аве пич те не са ти истински приятели те ти завиждат че си толкова готин и можеш да имаш всяка а не като тях да са вързани за едно дърво това лицее... това сърцее... тази гушкаа какво повече искашш за кво ти е някво ку**е само ти трови невроните немасмисал.ком братленце

Hilary_
03-15-2014, 06:10
19 години не знам как ти звучат, но според мен не са от най-малките, що се отнася до това. :)
Още по - тъжно, за тях.

lamer4e7o
03-15-2014, 10:49
Мдаа, жалко… много жалко. :/

fenastz
03-16-2014, 16:11
Причината е, че си загубеняк и бившите ти приятели не намират нищо ценно в общуването с теб, съответно предпочитат да са с гаджетата си.

lamer4e7o
03-16-2014, 21:12
Случайно да ме познаваш лично, че говориш така? Съмнявам се. Елемент ялов.